Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zuzana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16190, komentáře < 7 dní: 263, komentářů celkem: 397077, adminů: 60, uživatelů: 5076  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 132 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Frantisek100
rosmano
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108995189
přístupů od 17. 10. 2001

S úsměvem: Růžové brýle charismatické: Ekumenickým agitátorem snadno a rychle
Vloženo Úterý, 03. duben 2007 @ 09:25:55 CEST Vložil: bolek

Charismatici poslal xveivodam

Ekumenickým agitátorem snadno a rychle

Výsledky našeho strategickýho brajnstorminku byly chabý a nebejt mýho kolosálního nápadu, tak sme zabili tři hodiny plácáním hovadin.

Však sem si taky vážil toho vyznamenání, co se mi vod pátera brášky Adolfa dostalo! S tou přihláškou do noviciátu Tovaryšstva si to ještě rozmyslim, ale nebylo by to špatný bejt jeho kolega. Jezdit si takhle s nojbůkem po školenich, to je jiná rachota než chodit na šestou do roboty a vosum hodin stát u mašiny za žebráckej peniz. Všici by mi říkali Pattre a uctivě zdravili, možná i ruce líbali. To bych si nechal líbit, neb autorita muší bejt. Bez autority by za chvíli lezli charismatici po stromech. A to by se náš kardynál Beránek moc zlobil, kdyby k nám přijel na vizitaci a všude na stromech by seděli charismatici bez autority! To je zlej sen každýho pořádnýho charismatickýho vůdce, že jo.


Ze sladkýho snění mě vytrhli bráškové jezuiti a že pokročíme k dalšímu bodu školeni. Mrk sem nenápadně na hodinky a zděsil se, neb táhlo pomalu na půl jedenáctou. Babča bude už nervózní jak Olin před volbama do rady KS a jestli nestihnem to tesko, tak mi to dlouho nezapomene. Kdo má furt poslouchat ty její kecy, že se evandělík nemá punktovat s papežencema. Kdyby to bylo jenom mezi náma, tak prosim, ale vona to roznáší všude, kam přinde a když je k tomu nakrknutá, tož to vykládá ze msty a z nenávisti na potkání tak nahlas, že to vynde nastejno jak kdyby to dala do obecního rozhlasu.

Dalšim bodem školeni byla ta dlouho očekavaná argumentačni příprava. Tož na tu sem se těšil nejvic, neb mi da ty argumenty, abych nevypadal jak to tele co čumi na ty vrata, když ty hovada protiekumenický votevřou zobaky.

Páter Adolf vyndal z kufřika čtyři take krásne barevne brožurky a každymu je rozdal. Voněly ještě tou tiskařskou barvou, že sem neodolal a přičuch si k ni jak susedovic chalani k toluenu. Hlava se mi tež podobně zamotala a byl sem v sedmym nebi. Laskyplně sem ju pohladil, neb to bude od terazki moja družka nerozlučitelna. Na obalce v krásnym barvotisku zařil nápis Rukověť ekumenickýho agitátora.

Chvilu sme se všici s tema brožurkama mazlili ale pater Adolf to razně ukončil s tym, že za domaci úkol ju všici pořádně naštudujeme a za tyden nas tady pořadně proskouši. A běda nám bude, jesli ju nebudeme znat jak když bičem mrska. To by nám ty slúbené exercicie vopravdu napařil až do rána. Poslušně jsme slúbili, že budeme pilně a poctivě študovat jak Karels tu hebrejštinu, abysme neudělali panu kardynálu vostudu.

Ervín vod adventistu zabodoval hláškou, že by moh založit u adventistu studijni kroužek, kde by tu brožurku jako probírali. Páter Adolf ho pochválil za iniciativu, což mě moc zamrzelo, neb mě to mohlo napadnout taky. Ervínovi ale přísně nakázal, že muší všechny účastniky pořádně prověřit, jestli sou pro tu naši katolickou věc... eh sorry.. pro tu naši ekumenickou věc, aby se to nedostalo do rukou těm hovadum protiekumenickym. To by byl fakt průser, protože by to začali rozmazavat na Grano Salis a ta puda pod nohama ve věci ty ekumenicky charty by byla nadobro ztracena.

Ervín slíbil, že bude postupovat přísně konspiračně a že si dá velkej pozor aby proticharismaticky hovada studijni skupinku neinfiltrovali. Má adventysty už leta dobře agenturně rozpracovany a bohatú kartotéku, tak moc dobře vi, kdo je kdo. Pater Adolf ho přesto varoval, aby byl vopatrnej nebo to tady pak můžem rovnou zabalit.

Mařka z cébéčka se pochlubila, že jejich biskup, ten co chodi po celym Severu s tou pastýřskou holí, je tež s nama a že kdyby za nim na ten Sever zajela, může domluvit rozpracovani tej brožurky do zavaznych materialů pro biblické hodiny v celý cébé. Nikdo by ani nepoznal, že to je z ty brožurky od brášků jezuitů a proškolime ekumenicky jednou ranou všechny mouchy.

Tak sem ty Masařce zaviděl ten napad, neb u nas u evanděliku vo tom rozhoduje synod a to chvílu trva než se sejde, že jo. Ale byl sem rád, že ji páter Adolf vůbec nepochvalil. Že prej ať do teho nekrafe, neb celocírkevni iniciativy mame dobře podchycene a koordynuje je biskupska konference. My to musime dostat dolu k lidem, protože většinou vůbec nevědějí vo čem je řeč a abysme tady s tú chartú nebyli jak ten kul v plotě.

A todle téma ukončil nadšenymy hesly, kery nas budú provazet v naši bohulibe agitačni činnosti:

Charta se musi stat denodenním chlebem každého uvědomělého křesťana.

Ekumenicky agitátor - záruka pokroku ke všekatolicke jednotě křesťanstva!

AŤ ŽIJE VŠEKATOLICKA JEDNOTA !

AŤ ŽIJE SVATÝ OTEC BENEDIKT XVI !

AŤ ŽIJE NEROZBORNY SVAZEK EKUMENNICKY !

S EKUMENICKOU CHARTOU NA VĚČNE ČASY A NIKDY JINAK!


Podobná témata

Charismatici

"Růžové brýle charismatické: Ekumenickým agitátorem snadno a rychle" | Přihlásit/Vytvořit účet | 6 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

100% hlášky ... (Skóre: 1)
Vložil: Gojim v Úterý, 03. duben 2007 @ 10:40:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Všici by mi říkali Pattre a uctivě zdravili, možná i ruce líbali .....:-))))))))

.... to bych si nechal líbit, neb autorita muší bejt. Bez autority by za chvíli lezli charismatici po stromech. A to by se náš kardynál Beránek moc zlobil, kdyby k nám přijel na vizitaci a všude na stromech by seděli charismatici bez autority!


inac,  nejako tak si z katolicizmu robil dobry den aj pan Hasek ... ti "charizmatici na stromech " mi nieco velmi pripomonaju :-)))) ....Haskove  diela boli tiez dokonalý, uprimny sarkazmus, vystihujuci podstatu ....len mam trosku strach, lebo pan Hasek svoje genialne dielo zial nedokoncil ... zrazu zomrel ako 40 rocny ... ale autorovi "bryli" prajem, nech svoje dielo urcite dokonci ...vazne som nic lepsie uz dlho necital ....Re: Růžové brýle charismatické: Ekumenickým agitátorem snadno a rychle (Skóre: 1)
Vložil: Binford (gucio@tiscali.cz) v Úterý, 03. duben 2007 @ 11:05:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
:o))) že pozdravuju Ervina. :o))))

Pro Gojim: Jinak Hašek umřel kvůli svýmu chlastání a životnímu stylu, kerej ho zaved na máry.Re: Růžové brýle charismatické: Ekumenickým agitátorem snadno a rychle (Skóre: 1)
Vložil: Libby v Úterý, 03. duben 2007 @ 12:24:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Taky vykrikovali: "My nedame republiku nemeckemu calouniku". "My nedame Sudety, pozveme si Sovety!" A jak to dopadlo? Takze radsi: "Ruce pryc od Ekumenicke Charty.!"Re: Už se těším na další pokračování (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Úterý, 03. duben 2007 @ 15:21:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Díky za další díl.

Už se těším na další pokračování. Nemůžu se dočkat s čím přijde páter Adolf.

zdraví

reformovanýRe: Růžové brýle charismatické: Ekumenickým agitátorem snadno a rychle (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Čtvrtek, 21. červen 2012 @ 23:08:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


Tak brouzdaje po GS jsem narazil na tyto články při jejichž čtení jsem se před 5 lety moc bavil :-).

Kdoví jestli jsem chodí jejich autor. Docela rád bych si od něj přečetl nějakou sérii třeba na téma "církevních restitucí."


Zatím se s radostí vrátím ke znovupročtení série této - po pěti letech je čas vracet se k dobrému humornému čtivu.Zdravím autora (pokud sem ještě chodí), pamětníky i nové čtenáře GS.


rStránka vygenerována za: 0.17 sekundy