Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zuzana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16190, komentáře < 7 dní: 262, komentářů celkem: 397076, adminů: 60, uživatelů: 5076  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 22 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Willy
rosmano
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108994820
přístupů od 17. 10. 2001

S úsměvem: Růžové brýle charismatické: Tajemství Velkého Bratra
Vloženo Pátek, 13. duben 2007 @ 10:03:03 CEST Vložil: bolek

Charismatici poslal xveivodam

Tajemstvi Velkeho Bratra

Zděšeni všech bylo velike, neb v obalce žadny chechtaky nebyly. Navrchu ležela kvitance na vosum litru podepsana panem farařem a paterem Adolfem, že jako předava ty naše prachy ty česky provincii Tovaryšstva Ježišova k plny disponsybylytě, jak tam bylo doslova napsano. Nejdřiv sme nevěřili vlastnim vočim a mysleli sme, že mame z teho rauše z vomamny vuně Ervinovych fusekly vidiny. Ale bylo to tady napsane fakt černy na bílym.


Seděli sme jak na pořbu a bylo nam jasny, že svy prachy už nikdy neuvidime. Nikomu nebylo do řeči, nejvic mě, kerej zaplatil utratu  U Kalicha za šecky s vidinú, že za chvílu mam ty prachy z teho ekumenickyho fondu budoucnosti zase spatky, což sem nyčko dodatečně fakt litoval.

Pod tú kvitancí byly ty zatraceny stanovy teho Ekumenickyho fondu budoucnosti, kerej nam byl čert dlužnej. Že sme ho my volove podepisovali. Pak tam byly eště štyry žlutavy kartičky jak z nějakyho archivu. Jak se v tom Honza hrabal, tož najednú tak sesinal, že sme mysleli, že dostal ten infrakt. Civjel nevjeřycně do tej kartičky jak charysmatyk na Francovy studyje.

Pak nam začal předčitat a nam bylo, jak dyž nas poleva kyblama tej studeny a špinavy kostelni vody. Nahoře na bylo napisane: KARTA TAJNEHO EKUMENICKYHO SPOLUPRACOVNIKA. A pod tym bylo moje meno a popis me vosoby, karakterovych vlastnosti a spousta dalšich udaju a poznamek. Byl sem vedeny jako kandydat tajnej ekumenickej spoluprace a v karakterystice pan farař napsal, že sem magor, mdleho rozumu a snadno manipulovatelny. Tež snaživy až podbizivy, ale že prej nevi, esli ten muj vlezdo*****lismus nejni učelovy. To cizy slovo neznam, ale uraži mě to. Tež že sem materialně založeny a že mam sylnú vazbu na rodinu, resp. na babču.

Pro duležity ekumenicky ulohy že prej sem nevhodny. Dalši ekumenicky vyvoj je prej u mě slibny ale muší se na tom tvrdě pracovat. K tomu bylo připsano: Sledovat agentem Vodičkou, zejmena jeho kontaky na podezřele osoby nepřatelske ekumenickymu hnuti. V kolonce Vazaci akt stalo, že Vazaci akt dosud nepodepsan. Předpokad podpisu po absolvovani ekumenickyho školeni mužstva. V kolonce Cytlive informace stalo, že sem středně dobře vydiratelny a byly tam vypisany jednotlyve body, kery sem řek panu faraři při spovědi a kery se stydim povědět. Když k temu Honza došel, tož sem mu vytrhnúl tu kartu z ruky a ať nam teraz přečte tu svoju kartu. Ervin se vošival a že prej, abysme s tim přestali a vratili to panu faraři, že bude průser. Honza se na něj zamračil, tož Ervinek s tim hned přestal.

Honzova karakteristyka byla ina, což se dalo předpokladat, neb nejni rozumnej evandělik ale palyčatej bapťak. Pan farař vo ňom napisal, že je nebezpečny indyvydualysta a že je schopen samostatnyho myšleni, což muže robit problemy, a že je načichly tim bapťackym jedem svobody svjedomy. Manypulovatenost je vobtížna, často se nasíra a vytači ho pomalu každa ekumenicka malyčkost, na kerú nejni dopředu řadne přypraven. Ukoly vykonava ledabyle a někdy se jim pokouši i vyhybat. Nutny trvaly dohled představeneho, doporučene exercicie a lamani karakteru. Pro duležity ekumenicky ulohy zcela nevhodny a dalši ekumenicky vyvoj je nejisty. K temu bylo připsano: Sledovat agentem Vodičkou, zejmena jeho vliv na ekumenyckou skupinku.

Vazaci akt tež dosud nepodepsan, předpokladany datum podpisu dosud neurčen. Kolonku Cytlive informace Honza nečet, ale bylo vidět, že tam ma vic boduch než ja, tož myslim, že vydiratelnost je u něj dobra.

To se už Mařka nemohla už dočkat, až přinde na řadu, neb je zvědava ženska. Ervin hnedkaj zas že prej ať teho nechame, ale neměl šancu.

Mařka měla tu karakterystyku nejlepči z nas, aspoň sem to tak pochopil. Syce tam tež pan farař napisal, že je hlúpa ženska, ktera se da utahnout na vařeny nudli, ale zas že všechny přikazy nadřizene autoryty plni pečlivě a poslušně. Často nevi kera bije a šecko se ji muši vysvjetlovat nejmiň dvakrat. Dyž to ale pochopi, pak je na ni spolech, neb slovo paně faraře bere jako zakon. Vazaci akt podepsan se žadosti o dodatečny křest  deti - dosud o tem neinformovana, potřeba doškolit a postupně zapracovat. Dalši ekumenicky vyvoj při specyalnim zachazeni vypočitatelny. Tež materyalně založena se silnú vazbú na rodinu. Jako samoživytelka muže Cirkev finančně vydirat - nutno přydat školeni o užitečnosti chudoby v životě křesťanskem. Cytlive informace Honza decentně nečet, neb byly na dvě stranky a dyž do nich letmo nahled, zčervenaly mu uši jak minstrantovy, dyž dostane od pana faraře sladkú voměnu.

Byla řada na Ervínovy, ale ten se krútil, jak dyž zas na něj přichazy ta hnačka. Prosyl nas, abysme s tym přestaly ale Honza byl nevoblomny.

Byly sme překvapeny, že Ervín nebyl veden jako kandydat tajnej ekumenickej spoluprace jako my tři, ale jako tajny ekumenicky agent pod krycym menem Vodička. Zustaly sme z teho paf a Ervin se rozklepal jak ratlik a klopyl voči do hrnku s grogem.

V karakterystyce měl Ervin napsano, že je idealnim prototypem ekumenyckyho spolupracovnika, zcela voddany ekumenickej vjecy, mentalne dostatečně schopny pochopit instrukce představenej autoryty, ochotně se podřyzujici a poslušně vykonavajici šecky přykazy. Emocyalně labylni, třeba počitat při zvyšenem tlaku že skolabuje. Tlak na agenta třeba přesně davkovat, čymž se dosahne optymalnich vysledkuch. Lpi zbytkově na někerych adventistickych durazech - třeba postupně přeškolovat na katolicku dogmatyku.

Pro duležity ekumenicky ulohy je vhodny a dalši ekumenicky vyvoj perspektivni. Tež perspektivni jako kadrova  rezerva na funkci v regionalni ekumenicky radě. V rubrice Vysledky agenturni činnosti byly vypsany jeho donašky na mě, Honzu a Mařku. Posledni hlaška ze sobotního vodpoledne byla: Něco se chysta, ale nevim co. Pan farař k temu dopisal: Vyplacena častka 100 Kč odměny. Take u vostatnich donašek byly napisane vyplacene častky, kere se pohybovaly až do tři stovek.

Ty hajzle jeden judašskej!!! zařval sem na něj, neb mě vytočilo, že moje prachy sú v hajzlu zatimco Ervin si masti kapsu donašanim na nas.

Taky vostani byly na Ervina pořadně naštvany, ale Honza, kerej měl vlastni rozum, mě přerušil, že to budem řešit pozdějc, neb že ma ještě jedno překvapeni, ktery mušime vidět. Hrabnul do bundošky a hodil na stul ty dvě vydeokazety, co šlohnul z teho trezora na faře.

Náš milej pan farař má na těch kazetach samy péčko!!

Jaky péčko? povidam nechapavě, neb mi to pomaly dochazy.

Mařka do mě drcla a povida:

Péčko jako porno, ty vole!


Podobná témata

Charismatici

"Růžové brýle charismatické: Tajemství Velkého Bratra" | Přihlásit/Vytvořit účet | 15 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Růžové brýle charismatické: Tajemství Velkého Bratra (Skóre: 1)
Vložil: Libby v Pátek, 13. duben 2007 @ 10:37:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ja uz tusim kdo to pise. Skoro bych se s nekym vsadila. A mam napsat s kym bych se nevsazela? Radsi ne.Re: Růžové brýle charismatické: Tajemství Velkého Bratra (Skóre: 1)
Vložil: dusan v Pátek, 13. duben 2007 @ 10:40:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
No to mě teda fakt zajímá. Koho myslíš?Tak tohle je jak ze seriálu "Růžové brýle," ale je to asi děsivá realita (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Pátek, 13. duben 2007 @ 12:22:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Velikost ekumenismu

Tak tohle je jak ze seriálu "Růžové brýle," ale je to asi děsivá realita:

http://www.christnet.cz/diskuse/prispevek.asp?zobraz=195684

Kam jsme se to dostali? Vraťme se k Božímu Slovu - Bibli!Re: Růžové brýle charismatické: Tajemství Velkého Bratra (Skóre: 1)
Vložil: bartonec v Pátek, 13. duben 2007 @ 14:08:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Není vám už trapně s takovou lživou nechutností?Re: Růžové brýle charismatické: Tajemství Velkého Bratra (Skóre: 1)
Vložil: Dominik22 v Čtvrtek, 26. duben 2007 @ 11:55:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mě zaráží, jak jsou někteří plní nenávisti vůči nám katolíkům a vydávají se tady za velké Boží služebníky a myslí, že tímto házením špíny slouží Kristu a církvi. Znáte jak to bylo se sv.Pavlem před jeho obrácením? Nepřipadá vám postoj některých takykřestanů podobný? Náhodou jsem zabrousil na nějaké stránky, co jakože srovnávají katolické učení s biblí a to, co tam bylo za nesmysly, jako účelně vytržené verše z kontextu nebo přímo pozměněné, tak to mě jenom napadla slova ze zjevení o tom překrucování bible.
Mrzí mě, že někteří protestanti, a bohužel i katolíci, se starají jenom o to, jak toho druhého pošpinit a domnívají se přitom, že tím evangelizují. Tady takových článků, ze kterých čiší nenávist je celkem dost!
Já jako katolík nemám problémy s přijetím ostatních křestanů, protože Ježíš ustanovil jednu církev a toto rozdělení si vymysleli lidi sami! Jak potom mají nevěřící uvěřit, když vidí, jak na sebe vzájemně hážeme špínu a jsme celkově rozdělení? Jak potom chceme lidem svědčit o Kristově lásce a jednotě církve?
Jsme jen lidi a bible je Boží slovo a snadno se některé verše dají vytrhnout z kontextu nebo přímo zneužít!
A tento krok podepsání charty vidím jako krok k jednotě, ke které nás Kristus vyzývá už 2000 let!
Katolická církev nadělala spoustu chyb v minulosti, ale též i jiné církve. A kdo tvrdí, že všechny církve měly a mají chyby, kromě té jeho, tak budto lže a nebo je neinformovaný.
Přeju vám všem, abyste pochopili, že prskáním po sobě nic nedokážeme. I když to někteří berou jako obhajování pravdy.Stránka vygenerována za: 0.19 sekundy