Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a dnes je Státní svátek - Mistr Jan Hus.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16175, komentáře < 7 dní: 190, komentářů celkem: 396036, adminů: 60, uživatelů: 5074  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 207 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Magdalena07
rosmano
JirkaB

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108551992
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Pravdomluvnými mohou být i jiní lidé než Pán Ježíš.
Vloženo Středa, 02. květen 2007 @ 09:03:43 CEST Vložil: stepan

ULTRAS poslal Seraphim

Pravdomluvnými mohou být i jiní lidé než Pán Ježíš.

Pán Ježíš, když chodil  na Zemi, byl pravdomluvný a nejen to, on byl bez každého typu hříchu.
Pravdomluvnými (nikoliv neomylnými, či vševědoucími) mohou být i jiní lidé než Pán Ježíš, avšak mají na svém kontě jiné hříchy, např. pýchu, závist. Pravdomluvnou byla např. vlastní sestra Corie ten Boomové, kterou umučili nacisté.

Lež - vydat křivé svědectví proti bližnímu svému je porušením jen jednoho přikázání z Desatera. Pán Ježíš neporušil žádné přikázání Desatera nikdy v životě.

Velkým bludem dnešního odpadlického a změkčile zbabělého křesťanství je myslet si, že křesťan musí lhát, protože není Ježíšem Kristem. Ve skutečnosti ač křesťan  není Kristem, tak lhát nemusí a nemá.

Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církve


Podobná témata

ULTRAS

"Pravdomluvnými mohou být i jiní lidé než Pán Ježíš." | Přihlásit/Vytvořit účet | 5 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pravdomluvnými mohou být i jiní lidé než Pán Ježíš. (Skóre: 1)
Vložil: nula v Středa, 02. květen 2007 @ 12:31:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Pán Ježíš, když chodil  na Zemi, byl pravdomluvný--
 
Ovšem především je to o tom co mu do úst vkládaly autoři evangelií,mnohdy si i vymýšleli (částý případ u Matouše) jak lze ukázat. Někdy se odvolávali na neexistující proroctví např. 

     A nečetli jste v Zákoně, že kněží službou v chrámu porušují sobotu, a přesto jsou bez viny?
Matouš 12:5


V Hebrejské bibli (Starém zákoně) však takové nařízení nenalezneme.


nebo


Jeden z těch, kdo byli s ním, sáhl po meči, napadl veleknězova sluhu a uťal mu ucho. Ježíš mu řekl: "Vrať svůj meč na jeho místo; všichni, kdo se chápou meče, mečem zajdou. Či myslíš, že bych nemohl poprosit svého Otce, a poslal by mi ihned víc než dvanáct legií andělů? Ale jak by se potom splnila Písma, že to tak musí být?"
V té hodině řekl Ježíš zástupům: "Vyšli jste na mne jako na povstalce s meči a holemi, abyste mě zajali. Denně jsem sedával v chrámě a učil, a nezmocnili jste se mne. Toto všechno se však stalo, aby se splnilo, co psali proroci." A tu ho všichni učedníci opustili a utekli.

Podle Ježíšových slov byly tyto události předpovězeny. V Hebrejské bibli však taková proroctví nenalézáme. Je naše Bible neúplná?  Mýlil se snad Ježíš Kristus? Nebo se autor evangelia snažil podpořit víru v Mesiáše i za cenu dezinterpretací Písma a nepravd?


 

 --Ve skutečnosti ač křesťan  není Kristem, tak lhát nemusí a nemá.--

Teorie je to pěkná, praxe je ale mnohdy jiná.

Re: Pravdomluvnými mohou být i jiní lidé než Pán Ježíš. (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 02. květen 2007 @ 14:00:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Nulo, knihy Mojžíšovy jako celek dosvědčují, že kněží konali bohoslužebné obřady každý den, čili i v sobotu, bez odpočinutí. Nekněží si od své každodenní světské činnosti měli právě v sobotu odpočinout způsobem, že v sobotu si měli udělat čas na náboženské věci a nedělat toho dne věci světské.

Je od Vás Nulo pěkné, že věříte, že Pán Ježíš byl pravdomluvným. Nepěkné, přímo rouhavé od Vás vůči Ježíši však je, když tvrdíte, že mnohé z toho, co svatý Matouš z řečí Pána Ježíše napsal, je lež. Myslíte si, že vzkříšený Syn Boha není schopen zajistit, aby evangelista Matouš zapsal pouze to, co Ježíš Kristus řekl a nic lživého?
Nebo si myslíte, že Vy Nulo jste tím vyvoleným Božím nástrojem Ducha svatého, který ví, co je v záznamu Matoušova evangelia nepravdivé? Takto už před Vámi uvažoval falešný prorok Mohamed (před ním Marcion, Arius aj.). Ze slov a činů Ježíše Krista zaznamenaných v evangeliích si vybral jen ty, které se mu hodily a ostatní předělal ke svému obrazu tzv. posledního islámského proroka.

V hebrejské Bibli, čili ve Starém zákoně nalézáme toto nejstarší proroctví. To se mělo naplnit:
Genesis 3,15 "Mezi tebe a ženu položím nepřátelství, i mezi símě tvé a símě její. Ono ti rozdrtí hlavu a ty jemu rozdrtíš patu."
Rozdrcení paty u semene (potomka) té ženy, která dostala jméno Marie, se stalo na kříži. Tam byla tzv. rozdrcena pata Krista a rozdrcena tzv. hlava hada - satana.L.Halík (Skóre: 1)
Vložil: nula v Středa, 02. květen 2007 @ 15:42:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Nulo, knihy Mojžíšovy jako celek dosvědčují, že kněží konali bohoslužebné obřady každý den, čili i v sobotu, bez odpočinutí.—
Výmluva -autor Matouše to píše jako jasný písemný příkaz v Zákoně
A nečetli jste v Zákoně, že kněží službou v chrámu porušují sobotu, a přesto jsou bez viny?
A tohle tam nikde není,Nikde jsem to nečetl -zkrátka buď si vymýšlel nebo se ta SZ pasáž nedochovala.
--Nepěkné, přímo rouhavé od Vás vůči Ježíši však je, když tvrdíte, že mnohé z toho, co svatý Matouš z řečí Pána Ježíše napsal, je lež.—
Nic rouhavého na tom není natož vůči Ježíši-není přece odpovědný za to co si nějaký pisálek dobrých 30 let po jeho ukřižování napíše jako evangelium . Připomínám,že na konci 2. století existovalo 200 evangelií ,z nich si pak církev vybrala 4 .  Dále nesouhlasím s vámi, že by autorem Matoušova (či jiného) evangelia byl přímo Ježíšův apoštol a to je i názor většiny dnešních historiků a NZ odborníků.Že autor Matoušova evangelia fabuloval- účelově měnil např. texty SZ  lze vidět na x příkladech
Např. článek
Pomýlený Matouš
http://www.myty.info/theology/proroctvi/spasitel_3.htm
 

nebo

 

Pokřivená proroctví
http://www.myty.info/theology/proroctvi/spasitel_4.htm
 


pozorně si to prostudujte,když vás zajímá pravda a případně uvěď te faktické námitky
 


 --Myslíte si, že vzkříšený Syn Boha není schopen zajistit, aby evangelista Matouš zapsal pouze to, co Ježíš Kristus řekl a nic lživého?—
A proč by se měl  starat o to co si kde nějaký člověk sepíše a někteří jedinci pak vyhlásí za Boží slova ?:-) Ona perla -království nebeské je uvnitř člověka,knih není třeba.--Nebo si myslíte, že Vy Nulo jste tím vyvoleným Božím nástrojem Ducha svatého, který ví, co je v záznamu Matoušova evangelia nepravdivé?—
Stačí, že mám určitou rozumnost,který mi umožňuje část těch omylů poznat respektive posoudit jejich pravdivost či lživost,když na ně poukazuje někdo jiný.Nejsem loutka která musí schvalovat automaticky jako pravdivý nějaký text jen proto, že je uveden v Bibli, Koránu atd.  a v dalších lidmi označovaných „Božích slovech“  
 --Takto už před Vámi uvažoval falešný prorok Mohamed (před ním Marcion, Arius aj.).—
Pro muslima přímo rouhavé.Ono jak jste obecně poznal, že nějaký biblický prorok je pravý a Mohamed falešný? Zřejmě jenom tak,že to je v Koránu a to zas v Bibli:-)
 
--Ze slov a činů Ježíše Krista zaznamenaných v evangeliích si vybral jen ty, které se mu hodily a ostatní předělal ke svému obrazu—
Přesně tak i postupovali autoři (nejen) kanonických evangelií . Evangelia sestavili tak, aby Ježíše zobrazili jako židovského Mesiáše ošem přitomto svém počínání i chybovali kdy zreslili či nepochopili význam textu SZ  
viz. výše.Jinak texty SZ (především Genesis, Exodus) jsou zas v mnohém inspirovány staršími sumerskými legendami -uvedu samostatný článek. V hebrejské Bibli, čili ve Starém zákoně nalézáme toto nejstarší proroctví. To se mělo naplnit:
Genesis 3,15 "Mezi tebe a ženu položím nepřátelství, i mezi símě tvé a símě její. Ono ti rozdrtí hlavu a ty jemu rozdrtíš patu."


--Rozdrcení paty u semene (potomka) té ženy, která dostala jméno Marie, se stalo na kříži. Tam byla tzv. rozdrcena pata Krista a rozdrcena tzv. hlava hada - satana.—
Tuto vaši jasně účelovou představu nesdílím,Ježíše ani Marii tam nikde nevidím tak by to šlo tvrdit i o vás a vaší matce či někom jiném kdo zašlápl hada.Navíc netuším jak jste u Ježíše přišel na rozdrcenou patu? Nastudujte si něco o římských technikách ukřižování. Pro mě ty verše z Genesi znamenají vyjádření odvěkého nepřátelství mezi lidským pokolením (semenem ženy) a polním živočichem hadem viz Gn 3:1.  Je známo, že lidé obecně nemají hady v lásce a to se promítlo i do tohoto původem sumerského mýtu.  
 
Re:Pravdomluvnými mohou být i jiní lidé než Pán Ježíš. (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 02. květen 2007 @ 16:27:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Nevěříte-li mi, že ve Starém zákoně jsou informace, že kněží konali náboženské obřady v chrámu i v sobotu, tak si to tam sám vyhledejte. Nemíním teď ztrácet čas tím, že Vám tuto samozřejmost budu vyhledávat. Je to Váš zájem.

Syn Boha Ježíš je zodpovědným za naplnění svého slibu, že brány pekelné církev nepřemohou. To je možné jen, když je církev postavena na historicky a morálně pravdivých informacích. Proto On osobně skrze Ducha svatého zajistil, aby Matouš a další evangelisté ani nelhali ani si nevymýšleli při zápisu 4 evangelií. Těch ostatních 200 evangelií bylo falešných a byly od těch 4 pravých proto nástupci apoštolů odděleny. Většina Vámi uznávaných dnešních historiků a NZ odborníků je stejná jako většina dnešních konzumních lidí - milují to, za co získají obdiv od dnešních hlavních masmédií. Ta jsou v ruce (či majetkem) odpůrců vzkříšeného Krista, a tak se není co divit.

Nulo, perlou rozhodně není to, co je uvnitř člověka. Uvnitř člověka je totiž skryta většinou sobeckost a lstivost. Pravdomluvných a čestných lidí bývá málo.

Nulo, psal jste: "Je známo, že lidé obecně nemají hady v lásce a to se promítlo i do tohoto původem sumerského mýtu."
Odpovídám: Křesťané neměli rádi hady, indičtí hinduisté je naopak milují - pokládají je doslova za bohy a obětují jim obětiny. Dnešní zvrácení lidé v Evropě i Česku je též milují, v mnoha rodinách existují terária právě s hady. Občas nějaký uteče a pak se to dostává i do televizního zpravodajství. Milovat hady je dnes v módě. I proto se mýlíte, když píšete, že proroctví z Genesis je o pouhém hadovi a nikoliv o duchu - satanovi.L. Halík (Skóre: 1)
Vložil: nula v Čtvrtek, 03. květen 2007 @ 07:33:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Nevěříte-li mi, že ve Starém zákoně jsou informace, že kněží konali náboženské obřady v chrámu i v sobotu, tak si to tam sám vyhledejte.—
To není o víře, ale o tom že  „A nečetli jste v Zákoně, že kněží službou v chrámu porušují sobotu, a přesto jsou bez viny?“ -a to jsme nikde nečetli ,nikdo tam není toto uvedeno
-- Nemíním teď ztrácet čas tím, že Vám tuto samozřejmost budu vyhledávat. Je to Váš zájem.—
Falešná výmluva,ty slova o porušování soboty a bez vině kněží  tam zkrátka nikde nejsou ,moc dobře to víte tak už kličkujete

--To je možné jen, když je církev postavena na historicky a morálně pravdivých informacích. Proto On osobně skrze Ducha svatého zajistil, aby Matouš a další evangelisté ani nelhali ani si nevymýšleli při zápisu 4 evangelií.—
Vaše přání nic víc, historická fakta jsou jiná
 --Těch ostatních 200 evangelií bylo falešných a byly od těch 4 pravých proto nástupci apoštolů odděleny.—
Komické,pane Halíku až do třetího století církevní  autority citovali z celé řady jiných (pro vás automaticky falešných) evangelií než se utvořil NZ kánon- dle vás klamali věřící .Ono klamal jste i vy sám  větou,že katolická církev uznávala v době od 1-20 století za neomylnou Bibli. Je to nesmysl protože v 1 , 2 ani ve 3 století Bible tak jak ji známe dnes ani neexistovala. 
-- Většina Vámi uznávaných dnešních historiků a NZ odborníků je stejná jako většina dnešních konzumních lidí - milují to, za co získají obdiv od dnešních hlavních masmédií.—
Demagogie a paranoia
 --Ta jsou v ruce (či majetkem) odpůrců vzkříšeného Krista, a tak se není co divit.--


To samé- demagogie a paranoia

--Nulo, perlou rozhodně není to, co je uvnitř člověka.—
Pak popíráte slova Ježíše Krista v Lukášově evangeliu (řecký text) tam to totiž jasně farizeúm říká a jde z toho taky vidět že nemáte praktické zkušenosti jste jen biblický teoretik a tu perlu jste zatím nenašel
 -
-Uvnitř člověka je totiž skryta většinou sobeckost a lstivost.—
To není tak uvnitř ale pořád na povrchu,zkuste jít ještě více hlouběji sám do sebe
 --Pravdomluvných a čestných lidí bývá málo.—
Přesně jsem to neměřil ,denně jich několik potkávám


Nulo, psal jste: "Je známo, že lidé obecně nemají hady v lásce a to se promítlo i do tohoto původem sumerského mýtu."


--Odpovídám: Křesťané neměli rádi hady—
A Mojžíše taky nemáte rád,když s nimi ve SZ čaroval?:-)
-- indičtí hinduisté je naopak milují - pokládají je doslova za bohy a obětují jim obětiny.—
To víte, mají jiné modly než Vy
 --Dnešní zvrácení lidé v Evropě i Česku je též milují, v mnoha rodinách existují terária právě s hady. Občas nějaký uteče a pak se to dostává i do televizního zpravodajství. Milovat hady je dnes v módě.—
Hada-polní zvíře dle Gn 3:1 stvořil Hospodin např. dle katechismu ŘKC jsem všechna Hospodinova díla dobrá,tak z vašeho pohledu nechápu proč kritizujete Boží výtvor?
--I proto se mýlíte, když píšete, že proroctví z Genesis je o pouhém hadovi a nikoliv o duchu - satanovi.—
Výcházím z toho co je tam napsáno ne to co by jste si Vy a jiní církevníci přáli. Původ hada je jasně stanoven
Nejzchytralejší ze vší polní zvěře kterou Hospodin Bůh učinil, byl had.
Gn 3:1
A vy tento biblický verš popíráte a okecáváte,protože Vám nepasuje do vašich teoriích o satanu ,tak v praxi ukazujetete jaký skutečný vztah k té pravdě máteStránka vygenerována za: 0.15 sekundy