Re: Kardinál Špidlík dnes v křesťanském magazínu (Skóre: 1) Vložil: noname (cnemo@seznam.cz) v Pondělí, 07. květen 2007 @ 20:47:44 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) | Ahoj, děkuji za tip a komentář k tomu snad později, vyslovené myšlenky jsou na delší přemýšlení. "Trochu" se zde zapomíná že Jezuité udělali pro tuto zemi mnoho dobrého, ostatně jako i jiné řády.
H.
|
Jezuitsky útok na základ protestantismu - na Bibli (Skóre: 1) Vložil: Gojim v Pondělí, 07. květen 2007 @ 21:07:47 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Je v TV vobec nejaký duchovny smer ktory by bol vykreslovany v tom najlepsom svetle, samozrejme okrem vychodnych nabozenstiev, new age a katolickeho modlarstva, specialne jezuitov?
Zdálo by se, že žádat po reformaci, aby uznala katolické církvi duchovní monopol, je naprosto šílená myšlenka. Přesto se však Římu podařilo zlomit původní odpor protestantů vůči papežství a dnes všechny reformační proudy s katolicismem plně spolupracují. Jak toho Řím dosáhl? Jednou ze svých nejúčinnějších zbraní, totiž změnou původního biblického textu. Řím zavedl tak zvaný kritický přístup k hebrejskému a řeckému textu Bible. Učení o vyšší textové kritice je původně jezuitské učení z roku 1678 od katolického jezuitského teologa dr. Alexandra Gathese a o něco později od francouzského jezuity Richarda Simona. Jejich útok na onen základ protestantismu - na Bibli zrealizoval Řím zvláště prostřednictvím Simona. “Jedním z prvních vědců, kteří se začali zabývat uměním kritického výzkumu, byl Richard Simon. Katolická encyklopedie o něm hrdě hovoří pod titulem »Otec biblické kritiky« (Katolická encyklopedie, sv. IV., str. 492-493). V letech 1689 až 1695 neustále napadal Boží Slovo tím, že publikoval řadu komentářů o novozákonním textu. Netřeba uvádět, že byl nakloněn textu, který používali jezuitští překladatelé Rheims-Douayovy Bible, poanglikánštěné verze Jeronýmovy latinské Vulgáty. Zdiskreditování Biblí, které vycházejí z Textu Receptu otevřelo stavidla pochybností o samotném základu protestantismu. Mnoho kritiků pak vystupovalo s teoriemi a názory, které doslova roztrhaly různé části Bible - zvláště ty části, které pojednávají o nadpřirozenu.” (H. H. Meyers: Battle of the Bibles; NMP, Australia, 1993, str.89-90)
Vid:
Příprava na katolizaci Mediální propaganda katolicismu
|
]
|
|