Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a dnes je Státní svátek - Mistr Jan Hus.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16175, komentáře < 7 dní: 187, komentářů celkem: 396033, adminů: 60, uživatelů: 5074  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 216 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

VanRespirator
rosmano
martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108551598
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Naléhavá prosba!!!
Vloženo Středa, 09. květen 2007 @ 17:31:46 CEST Vložil: bolek

Služba bližním poslal lutrik

Azylový dům „Dům Agapé – Ruská“ (Praha 10 – Vršovice, Ruská 116) je prvním z azylových domů jiného typu nežli jsou klasické noclehárny, kde bezdomovci dostanou jen nocleh a polévku (což je dle našeho názoru i dle zkušeností naprosto nemotivuje a ani nedává možnost opustit život na ulici, ba naopak, na ulici je to spíše udržuje). Píšu první, ale mám samozřejmě na mysli první v naší republice, neboť v zahraničí zařízení tohoto typu běžně existují a úspěšně fungují (návratnost bezdomovců do „normální společnosti“ je cca 80 procent).
Naším domem za rok a půl jeho fungování prošlo již asi 16 klientů (včetně těch 9, kteří zde v současné době žijí). A z toho 3 mají dlouhodobé bydlení a práci na dobu neurčitou. Po rekonstrukci se kapacita našeho domu se zvýší na 20 lidí. Klienty nám doporučují především kurátoři a sociální pracovníci, kteří je dobře znají (zejména Pavel Pěnkava z Prahy 1). Jde o lidi, kteří, ač na ulici, nezabředli do určitého bezdomoveckého stylu života a mají snahu se z ulice dostat. Zde v domě jsou ubytováni v převážně 2-lůžkových pokojích, mají možnost se vykoupat, uvařit si, vyprat, podívat se na televizi... Podílejí se i na úklidu a údržbě domu, zahrady apod, nejsou tu jen na přenocování, tráví zde i podstatnou část svého volného času... Zkrátka žijí tu jako větší rodina. Cítí se tu být „doma“ a to jim pomáhá najít cestu do „běžného života“. Spolu s nimi tu bydlím já, která tu působím jako terapeutka a sociální pracovnice, můj manžel a pak vedoucí tohoto domu a sociální pracovník v jedné osobě - Jiří Vancl, sám bývalý bezdomovec. Nikdo z nás nedostává za tuto práci plat - já jsem duchovní Luterské evangelické církve a.v. a Jirka dělá po nocích projekty na počítači. Jsme tu s nimi, prorože je máme rádi a chceme jim pomoci. Hledáme pro ně brigády a práci, nabízíme jim i různé rekvalifikace, poskytujeme jim sociální poradenství a pomoc, pomoc terapeutickou, do domu pravidelně dochází další dva terapeuti, kteří zde vedou individuální i skupinové terapie zaměřené na motivaci, osobnostní růst a vztahy, pravidelně sem dochází i právnička. Během druhého roku pobytu klientů v domě s nimi více hovoříme o tom, co dál a snažíme se jim najít nejen zaměstnání, které za tu dobu, co jsou u nás, již většinou získali, ale i stálejší bydlení za finančně únosných podmínek. Neopouštíme je ani potom, neboť první rok „normálního života“ je nejtěžší a budeme je monitorovat a budeme připraveni jim pomoci v případě nějakých potíží „růstu“.
Kromě klientů, kteří u nás bydlí, sem docházejí i další občané bez přístřeší, kterým se snažíme vyhledávat brigády, zaměstnání, levné bydlení (ubytovny, podnájmy...) apod. Navíc máme dohodu s Probační a mediační službou, že u nás od půlky května má začít pracovat jeden bezdomovec na obecně prospěšné práce. Navázali jsme také úzkou spolupráci s organizací, která se stará o propuštěné vězně, spolupráci s pražskými dětskými domovy...
Protože jsme dostali schváleny peníze na rekonstrukci (od Magistrátu i od MPSV), věřili jsme a dosud věříme, že náš projekt uznávají jako dobrý a pokračování hodný. Jenže letos se stalo, že na rozdíl od loňského roku jsme nedostali od Magistrátu příspěvek na nájemné. Vloni jsme jej dostali a zbytek jsme vybrali na veřejné sbírce a podobně. A letos? Už je květen a majitel nám řekl, že pokud nedostane do 15. května nájem alespoň za první půlku roku (a 1. července pak na další 3 měsíce), dá nám výpověď. A tím by jednak propadly peníze na rekonstrukci, ale hlavně by přišli lidé, kteří zde žijí, o svůj dočasný domov a o šanci na lepší budoucnost a lidé, co sem docházejí, o pomoc při hledání práce a levného bydlení... Zkrátka skončil by projekt domu, který měl být u nás první tohoto typu, nikoli poslední...
Proto se na Vás, milí přátelé, obracíme s naléhavou prosbou o finanční pomoc. Víme, že je to dost narychlo (majitel začal být náhle netrpělivý) a že do 15. května (potažmo do 1. července) nezbývá již moc dní, pevně však věříme, že nám můžete pomoci. Vaše jména i s částkou, kterou zašlete, budou uveřejněna na našich webových stránkách a samozřejmě Vám můžeme poskytnout potvrzení o daru, abyste si jej mohli odečíst z daní. Číslo konta o. s. Dům Agapé je 197432156/0300.
Děkuji Vám předem za kladné přijetí této naší prosby.


Eduarda Heczková, hospodářka o. s. Dům Agapé a terapeutka "Domu Agapé - Ruská"


Podobná témata

Služba bližním

"Naléhavá prosba!!!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Stránka vygenerována za: 0.17 sekundy