Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Norbert.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16460, komentáře < 7 dní: 300, komentářů celkem: 416830, adminů: 60, uživatelů: 5185  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 256 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Willy
Frantisek100
ivanp
brusle7

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113134213
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Na 7.pochodu o tragédii Sodomy (14.2.2004). Svědectví Libora Halíka (28)
Vloženo Pondělí, 21. květen 2007 @ 22:05:08 CEST Vložil: bolek

ULTRAS poslal Seraphim

Na 7.pochodu o tragédii Sodomy (14.2.2004). Svědectví Libora Halíka (28).
7. brněnský pochod pro život – 2. sobota v únoru 2004.

V sobotu 14.2.2004 slouží v kostele sv.Rodiny františkán P.Ignác mši svatou. Koncelebruje s ním P.František P. Po bohoslužbě jsem doplnil:

„Miluji Tě vroucně, Bože moje sílo“, říká žalmista.  Přátelé, jsem přesvědčen, že až my budeme skutečně milovat Boha celým srdcem, celou myslí a ze vší své síly – což je největším Božím přikázáním – pak nás Bůh vyslyší a vysvobodí naši vlast od vrahů dětí v bílých pláštích.

Na Obilním trhu dostává lékař za vraždu jednoho dítěte do 8.týdne těhotenství 2 876 Kč (tzv. miniinterupce) a za vraždu dítěte do 12.týdne  těhotenství 3 634 Kč (tzv. interupce). Za vraždu deseti dětí, čili za umělé oplodnění ve zkumavce, dostává minimálně 30 000 Kč. Při umělém oplodňování ve zkumavce (IVF in vitro fertilisaci) totiž dochází ke smrti zhruba deseti údajně „nadbytečných“ dětí v ranném stádiu vývoje. Přátelé, musíme věřit prorocké instrukci sv. apod. Jakuba: „Velkou moc má modlitba spravedlivého.“(Jak5,16)

Byl to pochod z kostela svaté Rodiny, naposledy s vypůjčeným těžkým křížem. (Později jsme ho použili ještě jednou, ale jen jako doplněk k lehkému třímetrovému kříži.) Pochod se zastavil před nemocnicí na Obilním trhu. Zde jsme kříž vztyčili, pomodlili se Žalmy 145-150, Žalm 51 a s kytaristou Onřejem N. zapěli písně „On je tu s tebou“, „Víš, kdo to byl“, „Maminko, mámo“. Píseň „Víš, kdo to byl“ zní:

Víš, kdo na nebi slunce rozsvítil, měsíč, hvězdičky v noci rozvěsil? Víš, kdo to byl? Víš, kdo to byl? Víš, kdo oceán břehem ohradil, zasel travičku, stromy zasadil? Víš, kdo to byl? Víš, kdo to byl? Kdo dal ptáčkům hlas, písničky jim složil? Byl to Stvořitel, On to všechno stvořil.

Víš, kdo zařídil, že ses narodil, kdo tě uzdravil, když jsi marodil? Víš, kdo to byl? Víš, kdo to byl? Kde jsi ruce vzal, kdo ti nohy dal, oči, uši, nos, každou kost i sval? Víš, kdo to byl? Víš, kdo to byl? Kdo ti srdce dal, kdo nalil krev do žil? Byl to Stvořitel, On to všechno stvořil.

Všechno poskládat, na své místo dát, kdo mu za to stál, tak se namáhat? Víš, kdo to byl? Víš, kdo to byl? On to udělal ale hrozně rád, aby někoho mohl milovat. Víš, kdo to byl? Víš, kdo to byl? TYS mu za to stál, pro TEBE to stvořil, abys jemu rád celým srdcem sloužil.

Před nemocnicí jsme přečetli, rozděleni na dva chóry, tragický příběh Sodomy (stejný jako na první večerní adoraci v kostele kapucínů). Opět jsem dodal: „Přátelé, zamysleme se. Měla význam Abrahamova modlitba za Sodomu? Kolika lidem Abrahamova modlitba pomohla? Kolik spravedlivých lidí by muselo existovat v Sodomě, aby ji Bůh nevypálil ohněm z nebe? Kolik spravedlivých křesťanů žije v Brně? Patřím já a ty mezi spravedlivé nebo mezi nespravedlivé? Chci se stát spravedlivým nebo je pro mě výhodnějším zůstat nespravedlivým. Prospěji svou pohodlnou nespravedlností městu Brnu a našemu národu?“ Poté jsme zapěli píseň: „Pokání čiňte“. (Je to na našem videozáznamu.) Pochod pokračoval centrem Brna: Husovou ulicí, Zelným trhem. Byl ukončen v kostele Nalezení svatého Kříže u kapucínů. Tam jsme donesli masivní těžký kříž v životní velikosti a ponechali ho zde. Po dlouhé přestávce od listopadu 2003 se zde objevil i můj bývalý spolupracovník František Š. Dobrý Pán Bůh řídil předem promodlený pochod do nejmenších detailů. Např. tím, že Josefu Š. jsem umístil na tělo plakát s adresou azylového domu pro maminky, které odmítly jít na umělý potrat. Já tohoto muže vůbec neznal. Nevěděl jsem, že právě on pracuje v uvedeném azylovém domově. Když pochod skončil, doprovázel mě k domovu právě tento muž, paní Zdena K. a P.František P. Já a tito 2 laici jsme byli šťastni z toho, že se pochod povedl. Avšak tento kněz mi před Josefem vynadal. Vyčetl mi, že nemám spolupracovníky, kteří by se mnou organizovali pochod, že jsem na vše sám. Také mi nahlas vyčetl, že nemáme transparenty s protipotratovými hesly. Nakonec mi vytkl, že mám málo hlasitý megafon. Když tu záplavu kritiky zaslechl Josef, tak se rozhodl, že transparenty na příští pochod vyrobí a že se pokusí megafon vylepšit.

V neděli 15.2.2004 sloužím svatou liturgii v chrámu v Třebíči. Přivezl mě sem autem pan Vítězslav N., aby mě viděl zpívat pravoslavnou liturgii. Navštěvuji manželku bývalého duchovního správce v jejich bytě. Zpět do Brna se tentokrát vracím autobusem a cestou vzdychám k Bohu: „Ty znáš, Pane, moji slabost – únavu duše!“ Okamžitě mi odpověděl myšlenkou: „Ve slabosti lidské se Boží moc dokonává.“ To znamená, že Boží moc se neprojeví dříve – v čase, kdy jsou Boží služebníci silní a odpočatí. Pouze u unavených a vyčerpaných Božích služebníků dělá Bůh jaksi „navíc“ zázraky. Tehdy se naplní 3. verš Žalmu 66. Říkejte Hospodinu: „Jak hrozivý jsi ve svých skutcích! Pro mohutnost tvé síly ti budou podlézati i nepřátelé tvoji.“ (překlad Viktora Fischla) Uvedený Žalm je v souladu s Žalmem 81, verši 14-17: „Kdyby mě však můj lid uposlechl, kdyby Izrael mými cestami chodil, brzy bych pokořil jeho nepřátele, obrátil bych ruku proti jeho protivníkům. Ti, kdo Hospodina nenávidí, vtírali by se do jeho přízně, věčně by trval čas jeho lidu, bělí pšeničnou by ho sám krmil. Medem ze skály tě budu sytit!“ V televizním zpravodajství slyším, že nyní nejmenší parlamentní politická strana Unie svobody (US) chce předložit na schůzi Parlamentu ČR v červnu 2004 návrh zákona na legalizaci registrovaného partnerství homosexuálů. Jaká odpornost a hnus! Což nemají nic lepšího na práci, než nemilosrdně rozšiřovat sodomskou bestialitu!

V pondělí 16.2.2004 dopoledne stojím před nemocnicí s Janou R. Večer se účastním modlitebného společenství minority Bogdana a referuji zde o naší činnosti na Obilním trhu.

V úterý 17.2.2004 opět stojím před nemocnicí. Dvacet minut mi zde pomáhá kapucín P.Augustin Š. Sám od sebe se zde na chvíli objevil bývalý spolupracovník Robert Š. a nová paní, která mi pomohla už potřetí. Manželka mi řekla, že si uvědomuje, že Bůh začal naplňovat, co jí zaslíbil z knihy Přísloví, kapitoly 31, verše 10-31, že bude-li se snažit být statečná, tak už nebude její manžel pohrdán jako dosud. Stane se opak. Podle verše 23: „Uznáván je v branách její manžel, když zasedá se staršími země.“ To se naplnilo 12.2.2004, kdy jsem zasedl na pozvání děkana mezi všemi brněnskými katolickými faráři, aby si vyslechli zprávu o mé činnosti proti potratům.

Ve středu 18.2.2004 jsem před nemocnicí s Janou R. Odpoledne navštěvuji na vysokoškolském katolickém studentském centru jezuitu P.Pavla K., abych ho také seznámil s naší činností proti potratům.


Podobná témata

ULTRAS

"Na 7.pochodu o tragédii Sodomy (14.2.2004). Svědectví Libora Halíka (28)" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Stránka vygenerována za: 0.13 sekundy