Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Liliana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 305, komentářů celkem: 427763, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 85 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Mikim
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116141248
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Petr Vlček : To nebezpečí se jmenuje precedens
Vloženo Pátek, 02. listopad 2007 @ 09:09:09 CET Vložil: gojim

Zamyšlení poslal likvid

To nebezpečí se jmenuje precedens. Prošel jsem si e-knihovnu a většinou jsou knihy podepsané - tedy autoři známí. Pokud ne, nezdá se obsah být škodlivým anebo nebezpečným. / pozn. můj osobní názor, který nevnucuji /.


U dílka "Skrytá tvář" však kvarteto anonymů vnucuje nešťastným způsobem své zkušenosti s charismatismem. Že nemají odvahu se podepsat, těžko posuzovat, stejně jako jejich motivy. Nezastávám se zde charismatiků, ani nad nimi nelámu hůl. To není problém této knihy. Jejím problémem je anonymita autorů. Budiž, zažili u charismatiků otřesné věci. Vskutku chápu, neboť i já je zažil. Zažil jsem také opak. Proto, každý, kdo má potřebu se podělit o negativní zkušenosti, nechť tak učiní kultivovaně - a hlavně ve světle svého jména. Nikoli jako anonym. Záměrně zde neříkám podlý anonym, dokáži pochopit obavy a strachy z pomsty psychicky narušených charoušů. Ale ani to nikomu nedává právo anonymně řešit tak složitý problém. Roztočili bychom precedentní spirálu a vrátili se do džungle. Pak tím říkáme každému : vyřiť si účty s tím, kdo ti ublížil / a je jedno, jestli je to pravda / a nemusíš se podepsat. Jak zrůdné. K tomu by e-kni***** neměla sloužit.
Petr Vlček

Podobná témata

Charismatici

"Petr Vlček : To nebezpečí se jmenuje precedens" | Přihlásit/Vytvořit účet | 28 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Petr Vlček : To nebezpečí se jmenuje precedens (Skóre: 1)
Vložil: venca v Pátek, 02. listopad 2007 @ 10:36:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nesmysl!

Autor IC 434. Stejně jako autoři dalších dílů vystupuje pod přezdívkou a příliš neodhaluje ani identitu ostatních postav svého příběhu, ačkoliv je pravděpodobné, že se aktéři v jeho příběhu poznají.

Je to proto, že celé toto dílo, jak říká autor IC 434, není namířeno proti charismaticky vyznávajícím lidem. Není namířeno ani proti kladům, které charismatické hnutí přineslo. Daleko více si klade za cíl varovat před extrémy praktikovanými v charismatických křesťanských sborech.Re: Petr Vlček : To nebezpečí se jmenuje precedens (Skóre: 1)
Vložil: jarda2007 v Pátek, 02. listopad 2007 @ 10:58:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ahoj Petře,

tak nějak s Tebou nemohu souhlasit. V podstatě se snažíš vlastníkům GranaSalis (Stěpán, Tomáš, Pavel ...) diktovat co a jak tady může být. Nevím jakou máš představu o GS - pokud aspoň jako to tržiště z pohádky, tak i na tržištích sice prodávají neanonymní V., ale anonymní zboží z různých neznámých výrobců. Máš v tom nějakou záruku, když si to koupíš, když výrobce stejně neznáš?

Nevím jak to vidíš ty, ale na GS jsou - pokud jde o kritiku něčeho nebo někoho (např. na notabene celé vedení BJB) vesměs odkazy na stránky, které řeší to samé co nyní toto svědectví, také jsou anonymní a autor se tvrdě staví za svou anonymitu. Např. seriál "Růžové brýle charismatické" (je asi jasné, že to psal Aleš), nebo Cristianovi stránky prokrestany (Zakládá se katol. učení na biblické pravdě) - zde je opravdu dost zvláštní, že se nedokáže podepsat aspoň pod ten překlad - je přeci evidentně v jiné církvi a kolik asi katolíků z jeho velkého města čte GS ...

U IC a ostatním to vidím jinak - oni zůstávají více méně tam kde žili předtím. U IC mám dokonce dojem, že si opakovaně volil společenství (sbory), které patří stejné církvi - a pokud tam chce tedy zůstávat, tak co bys mu radil?

Ale naraďme - prostě - podle mě to precedens není, ale privilegium Grano Salis, že tu každý může vydat článek - a pokud je dostatečně v kurzu tj. anti- pak může být i e-kni*****u. Jirka Krupa tady opakovaně odpovídá, píše a vysvětluje - nejdříve Aleši, nyní IC - ale to prostě není v kurzu ... I z jeho článků by mohla být e-kniha nebo trvalý odkaz, ale ...

Vlastník tržiště může rozhodnout a kontrolovat, co se prodává - např. nebude chtít prodávat alkohol nebo kradené zboží - nese za to odpovědnost sám, tak mu ji neber. GS má svou ideu a své šéfy a ty mezi nimi nejseš, ber to tak.

jardaRe: Petr Vlček : To nebezpečí se jmenuje precedens (Skóre: 1)
Vložil: whynot (Falešný@e-mail) v Pátek, 02. listopad 2007 @ 11:05:56 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
RE: Proto, každý, kdo má potřebu se podělit o negativní zkušenosti, nechť tak učiní kultivovaně - a hlavně ve světle svého jména. Nikoli jako anonym.

ve srovnani vylavu na pr. serafima si myslim ze pseudonym IC 434 tak cini velmi kultivovanym zpusobem, rekl bych ze se velmi dobre drzi na prumeru GS, mozna lehce nad nim.

co se tyce anonymity tak to snad uz ani nelze komentovat. autor vystupuje pod pseudonymem, coz dela i rada jinych autoru (Eduard Bass, Petr Bezruc, Gilbert Becaud, Egon Bondy, Nicolas Bourbaki, Hieronymus Bosch, Giordano Bruno ...). nekteri proto, ze nechteli nest brime slavy, jini proto, ze se obavali (casto opravnene) reakce spoluobcanu, kteri v ruce drzeli moc, nekteri jen tak, treba proto, ze proste prijali jine jmeno za sve. stejne tak IC 434 pouziva svuj pseudonym a jeho zamery a priory povazovat za zrudne je ubohost.

je zde mnohem vice clanku ktere jsou skutecne anonymni protoze je poslal neprihlaseny, ale proti nim nikdo nebroji. broji se naopak proti tem, ktere anonymni nejsou, ktere jsou podepsane pseudonymem ky jednoznacne prinalezi konkretnimu cloveku. anonymem by byl kdyby kazdy sve clakny posilal jako neprihlaseny, nebo se po kazde prihlasil pod jinym jmenem. stejne dobre jako IC 434 je pseudonym, muze byt i petr vlcek pseudonymem nekoho, kdo se v realu jmenuje uplne jinak. je to ovsem dulezite?


Anonym nebo pseudonym? (Skóre: 1)
Vložil: daggie (http://dagg.blog.cz) v Pátek, 02. listopad 2007 @ 11:51:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
...moc se mi už nechtělo do dané debaty, ale...

Ale je rozdíl mezi ANONYMEM a PSEUDONYMEM.
Vždyť i Sören Kierkegaard musel (když protestoval proti křesťanstvu a bohoslužbě, jaké v té době v Dánsku byly) používat pseudonym Anti-Climacus. A to bylo v polovině 19. století a protestoval proti "nemravnosti" státního a vlažného protestantismu.

Čím více se musí autor /nebo autoři) chránit pseudonymem dnes, kdy se jedná o psychicky manipulativní praktiky i doktríny náboženských společností či skupin uvnitř oficiálních (státem podporovaných) církví.

Jde o postmoderní syndrom - totalitní skupiny uprostřed absolutně svobodné a absolutně (ne) zodpovědné informační společnosti. Dnes už se nic nedá zatajit, schovat nebo ututlat. Víra v člověka je vratká. Díky internetu nebo díky Bohu? Politik, který lže, je usvědčen videem z mobilního telefonu (například).

Kým je usvědčen kazatel, který lže? Bohem i vlastními ovečkami. Protože ty ovce nejsou jeho vlastní, ale Kristovy. A kazatel (učitel, vedoucí skupinky, teolog etc.) je (anebo by měl být) služebníkem a správcem Páně. Není-li, tak je služebníkem svého Ega. A to je "minutí se cílem".

A tož čus bus z Moravy.
D.d.GRe: Petr Vlček : To nebezpečí se jmenuje precedens (Skóre: 1)
Vložil: aviaf v Pátek, 02. listopad 2007 @ 20:17:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.ucl.ac.uk/ssees/people/economics-and-business-staff-folder/tomas-cvrcek
Tohle je od tebe, likvide, velmi ohavnej prispevek (stejne jako tento tvuj komentar).

Jen si to po sobe precti: skoro kazda veta zacina tim, jak prej "chapes" duvody, ktere autory vedly k anonymite, ale konci odsudkem toho, ze se nepodepsali celou vetou. Tvrdis na uvod, ze je tezko posuzovat, ze se nepodepsali, ale na konci uz je to "zrudne". Nac takovy silny slova? Priznavas moznost pomsty nejakyho psychickuy narusenyho charouse, ale pritom autory vyzyvas, aby se podepsali (snad aby se tomu charousovi lip mirilo?). Je to takovy slizce svatouskovsky ("ja vas chapu, ale odsuzuji vas".
 
Musim za sebe rict, ze hystericka je predevsim tvoje reakce, likvide, zatimco IC434 je obrazem klidu a rozvahy. Je vecnej. Misto aby se tu uvazovalo nad tim, jak zabranit obecnim Frantiskum pachat nasili na lidskych dusich, tak se nastolilo (TYS ho nastolil) tema, ktere vubec neni o zneuzivani moci v cirkvich, ale o podpisu ci nepodpisu autoru. A tak misto aby se diskutovalo vecne, diskutuje se osobne. Misto aby se probiralo svedectvi, zase se to stocilo k diskreditaci osob. Je podle me chyba tocit se na anonymite autoru, kdyz hlavnim smyslem tu je obsah jejich vypovedi, ktery vlastne v podstate ani nezpochybnujes. Otazka totiz vubec nestoji tak, jestli je nejakej obecni Frantisek zlej nebo zda jen "doslo k nedorozumeni". O jeho charakter se tu zas tak moc nejedna - protoze kazdej clovek, kdyz dostane moc, vystavuje se pokuseni, ze ji zneuzije. Moc lidi korumpuje a cim je vetsi, tim korumpuje vic. Otazka proto zni, jak zabranit lidem, aby zneuzivali svou autoritu. Ale diky tve urputne snaze se tohle tema opet podarilo utopit a tak se bavime jen o tom, kdo se kde podepsal ci nepodepsal. Gratuluju.

To nebezpeci se tedy nejmenuje precedens. To nebezpeci se jmenuje: neochota pojmenovat zlo ve vlastnich radach a oddelit ho od toho dobreho.

Jo, a abys mi nevomlatil vo hlavu, ze muj komentar je neplatny a "zrudny", protoze jsem se nepodepsal plnym obcanskym jmenem, tak se tentokrat na just podepisu celym jmenem, prestoze tady ani zdaleka nejsem anonym. Uvidime, jak najednou zacnes brat muj komentar za platnej.

Tomas Cvrcek aka AviafRe: Petr Vlček : To nebezpečí se jmenuje precedens (Skóre: 1)
Vložil: Farel v Pátek, 02. listopad 2007 @ 21:16:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zatím jsem si nevšiml, že bys ragoval na nějakej věcnej argument pořád meleš dokola jak kolovrátek, že by se měli anonymové zviditelnit.

Chápu tebou odstřelované chroskeptické anonymy, že se nezviditelňují, neboť již nemají potřebu se s charismatismem konfrontovat. Popisují pouze svoji zkušenost. Základní pravidlo zní pokud se s ním někdo nechá konfrontovat bude viditelnej. To není Malý Vlku boj Malého Medvěda s Old Shatterhandem u kmenového totemu, ale boj Vinetua v petrolejovým údolí s Foresterovou bandou atvoje představa, že Vinetou jako kladný hrdina přijde středem za bílého dne s jednorannou medvědobijkou je taková naivita, že mi připadá, že  jsi ustrnul někde na Karkulce a od té doby jsi nešel dál.

A tohle je moje poslední odpověď na ty tvé přihlouplé bonmoty.Re: Petr Vlček : To nebezpečí se jmenuje precedens (Skóre: 1)
Vložil: EdPilgrim v Pátek, 02. listopad 2007 @ 22:34:55 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Docela Tě chápu likvide, že tolik Ti vadí pseudonym autorů. Vůbec Ti nejde o podstatu problému ale o to, že nemůžeš znemožnit anonyma nebo pseudonyma. V okamžiku vystoupení z anonymity by se Tobě a jiným lidem daleko lépe likvidovalo všechny, kteří poukazují na nešvary, které se dějí uvnitř církví pod záštitou nejvznešenějších myšlenekRe: Petr Vlček : To nebezpečí se jmenuje precedens (Skóre: 1)
Vložil: Olin v Pátek, 02. listopad 2007 @ 23:04:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
To by se z toho jeden zbohnil.

Tak likvid nemá kecat, že chce vědět, o kom to všechno je, ale má postavit proti věcnej argument. Jakej?
Literární kritiku? Nebo co?

Já chápu, že jeden nechce bejt prozrazenej.
Taky chápu, že druhej chce vědět, o kom se ve skutečnosti mluví, aby to bylo nabílo.
Ale už nechápu, že třetímu vadí, že druhej chce vědět......

Nezbáznili jste se náhodou, poutníci? muzikanti? komedianti? cikáni? námořníci? přístavní povaleči?

No tak Petr Vlček chce, aby se církev kritizovala adresně a s osobní odpovědností. Vy mu vyhovíte, nebo nevyhovíte. Vaše věc. Jak ale může někdo znectít tak logický požadavek?
Samozřejmě teď nemluvím k Talibům, ale k těm z vás, kteří zde mluví vážně.

Olin
Snadná pomoc (Skóre: 1)
Vložil: joker v Sobota, 03. listopad 2007 @ 16:28:33 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Všem autorům a přispěvatelům, kteří (ač jsou jejich civilní identity více-méně profláknuté) jsou pranýřováni likvidátorrem mohu doporučit snadné řešení. Najděte si ve Zlatých stránkách nějakého nešťastníka, oblékněte si jeho identitu i s adresou a telefonním číslem a budte mít pokoj. Sice ne od svědomí, ale od tohoto eine kleine wehrwolfa určitě.Petre Vlcku. (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz) v Úterý, 06. listopad 2007 @ 19:23:23 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
Jakobin NENI anonym. Pokud vim, jeji identita je znama jak Pattremu, tak panu Simmerovi, ktere kritizuje.Stránka vygenerována za: 0.25 sekundy