Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Horymír.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 281, komentářů celkem: 427885, adminů: 60, uživatelů: 5243  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 118 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116161159
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Ke kauze KS Příbram
Vloženo Sobota, 03. listopad 2007 @ 20:50:37 CET Vložil: Bolek

Charismatici poslal Nepřihlášený

Pastor bývalého KS Příbram Petr Fiřt napsal otevřený dopis, kde uvádí, že důvodem vystoupení jejich sboru z CKS je pastor KS Plzeň Karel Řežábek a některé názory, které jako člen Rady CKS zastává. Zde je reakce Rady CKS, která byla rozeslána všem, kteří dostali ten otevřený dopis:

Milí bratři a sestry, přátelé,
jako Rada Církve Křesťanská společenství ČR chceme reagovat na dopis, který rozeslal XXX (Petr Fiřt). Za důvod svého odchodu z KS v něm uvádí postoje Karla Řežábka, jakožto člena Rady, ke dvěma otázkám.

Citujeme: 
 
Hlavní důvod je totiž ten, že jeden z členů Rady CKS - Karel Řežábek tvrdí, že na základě principu částečného poznání (viz. 1.Kor.13;9) se může mýlit, když nevidí v Písmu opodstatnění modlit se k Otci skrze „Marii“, připouští, že na základě tohoto principu (byť jen teoreticky) mohou mít br. katolíci v této věci pravdu. Podobně takto připouští, že cesta k Bohu může vést i jinudy, než skrze Pána Ježíše.Protože považujeme za nutné, aby tyto informace byly uvedeny na pravou míru, přikládáme Karlovo vyjádření:


Předně chci říct, že mé výroky ohledně otázky částečnosti poznání a modliteb k Marii byly vysloveny v kontextu širší diskuse, která mezi mnou a Petrem Fiřtem proběhla. Pokud byste o to někdo stál, mohu vám zaslat celou mojí korespondenci, kterou jsme s Petrem vedli o těchto otázkách, v nezkrácené podobě.

To, že bych někdy připustil, že cesta k Bohu může vést i jinudy než skrze Pána Ježíše, není pravda. Věřím a jsem pevně přesvědčen, že není žádné jiné cesty k Bohu než skrze Krista a není jiného jména v němž bychom mohli být spaseni, než jméno Ježíš Kristus. Protože tedy věřím, že nikdo nepřichází k Otci než skrze Ježíše, plyne mi z toho jednoznačně, že jediným prostředníkem je Kristus a nikdo jiný.

Necítím se povolaný řešit způsob zbožnosti v jiných církvích. Mám za to, že mou zodpovědností je řešit tuto otázku u sebe a u lidí, kteří jsou mi svěřeni. Já sám se ani k Marii ani ke svatým nemodlím, ani jsem to nikdy nedělal. Modlitba ke komukoliv jinému než k Bohu je pro mě hřích a kdybych to dělal, byl bych modlář. Nic takového bych netoleroval ani nikomu z lidí, kteří jsou mi svěřeni.

Karel Řežábek


Jako Rada prohlašujeme, že za Karlem plně stojíme a jeho vyjádření považujeme za dostatečné. Pokud byste k tomu měli další dotazy, prosíme, kontaktujte přímo nás. (rada@kaes.cz)


Petr Rýgl, Samuel Kaleta, Marek Prosner, Petr Kácha


Podobná témata

Charismatici

"Ke kauze KS Příbram" | Přihlásit/Vytvořit účet | 10 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Ke kauze KS Příbram (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Sobota, 03. listopad 2007 @ 21:41:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ať je to jakkoliv, nabízím malou úvahu komparace charismatického a katolického dogmatu, kde se právě úlohou Marie v budoucím možném sloučení obou proudů - i když poněkud spekulativně - zabývám: Katolíci a charismatici: je zde - a nebo bude zde - nějaký rozdíl?Re: Ke kauze KS Příbram (Skóre: 1)
Vložil: Rony v Neděle, 04. listopad 2007 @ 00:02:31 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
:-)))))))))))) řežábek i rada lžou jak když tiskne!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to je ta charismatická dialektika slov a činů!!!!!!!!!!!! takhle můžou žvanit co chtěj, ale jejich prokatolický skutky mluví za ně!!!!!!!!!!!!!!!  včetně toho expátera kadlece!!!!!!!!!! :-)))))))))))))Ke kauze KS Příbram- vyjádření pro Pastýře (Skóre: 1)
Vložil: Farel v Čtvrtek, 01. březen 2012 @ 10:41:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
I když je to trochu nekonstruktivní, musím souhlasit s krátkým vyjádřením Ronyho, jehož forma však je, pro mnoho lidí, nepřijatelná, neboť si myslí, že pokud vyjádření nemá kultivovanou formu a má mírně pejorativní nádech, nemá se jeho autor k věci co vyjadřovat. Já tento názor nesdílím a jsem přesvědčen, že obdobná vyjádření vykazují minimálně stejný obsah pravdy jako ta kultivovaná, ne li více. Základem celého sporu je však důležitost osoby, v tomto případě soudruha Fiřta. Jeho aspirace na vedení charizmatického dění u nás jsou všem, kdo ho znají, jasné a průhledné jak letní obloha. Soudruzi z KS si budou pamatovat jeho expresivní vystoupení na obranu (jeho pojetí) víry na svých pastorálkách. A to po celých uplynulých 30 let. Jeho teologické důrazy se posouvají podle potřeby a velmi často jsou výsledkem toho, kde byl minulý týden, nebo, co zrovna včera přečetl, někdybych řekl, že i toho co měl (nebo třeba neměl) zrovna k obědu. Jeho gastronomické vstupy a ódy na vepřové jsou vrcholem trapnosti minimálně každé druhého, či třetího shro chro. Pamatuji na jeho piedestalu všechny možné charizamtické vůdce, než je z něj shodil někdo jiný. Jeho zaměření na letnice je až patologická záležitost. Pokud je někde v dosahu zmínka o probuzení je pravděpodobné, že tam Z KCP Příbram pojede autobus, a přitom netuší, že hlavním překážkou jakéhokoli probuzení je on sám. Je to typicky orwelovská zápletka, kdy jeho snahy o probuzení sabotuje stále nějaký ilegální čuník, který se skrytě a konspirativně pohybuje někde v jeho blízkosti a narušuje a maří všechny jeho bohulibé plány a záměry. A to je i základ celého sporu s Kájou Řežábkem. Ve svém okolí čuníka vždy bezpečně a neomylně označí a vyeliminuje v širším charodění se mu to zatím nedaří, ale je to muž vůle tak, jako Jack Nicholson v Přeletu nad kukaččím hnízdem si může, než usne řící: Aspoň jsem to zkusil.
Jeho chorobná touha po čistotě jeho učení provázaná s touhou vládnout se projevuje právě tím, že má zvýšenou citlivost na různé zmínky, třeba z katolického prostředí, nebo okultismu i když je patrné, jako v případě s Kájou, že šlo jen o banalitu z níž se teprve dodatečně udělala věroučná kauza. Na zviditelnění to stačí. Shodou okolností jsem na tomto shromáždení byl a jako normální lidé koukají na barometr, jestli se nehorší počasí, tak i na s. Fiřtovi bylo vidět, kdy dostal to správné sousto. Myslím, že kdyby byl na pódiu někdo jiný a měl kázání o pejskovi a kočičce, že by nastal stejný teologický spor, protože a zcela jistě  tam někde v křoví číhá nebezpečný hafan, který má zálusk na jejich dortprobuzení  a duchovní na pódiu ho právě svým důrazem aktivoval k tomu, aby jim ho sežral. Myslím, že do té doby Kája vůbec netušil jaký je mimoň. Je to jak zápletka z Foresta G. Kdy šlápně do H. a běží dál a je vidět, že nejvíc to vadí tomu pánovi, který mu to oznámil. Argument To se stává, není pro P.F. argument, jeho metodické smýšlení velí, že nepřítel se musí označit a vyeliminovat a pokud to nejde tak aspoň udělat vlny aby bylo vidět, který soudruh to myslí se stranou a vládou doopravdy. Je mi líto všech, kterým týden co týden toto divadlo s křesťanskými kulisami stačí, aby si potvrdili a udrželi své spasení. Neuvědomují si, že právě oni (nikoli Písmo), jsou jeho zpětnou vazbou, která mu potvrzuje, že jedná správně. Myslím, že za naprostou většinou věroučných sporů jsou jen ambice a touha po zviditelnění. Tož tak.

Zdraví

Joe FarelStránka vygenerována za: 0.17 sekundy