Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16513, komentáře < 7 dní: 336, komentářů celkem: 420385, adminů: 60, uživatelů: 5209  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 283 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114710022
přístupů od 17. 10. 2001

Povzbuzení: Modlitba - můj nejlepší mobil
Vloženo Sobota, 08. červen 2002 @ 15:23:50 CEST Vložil: Bolek

Modlitební život poslal NepřihlášenýŽijeme v období zázračné telekomunikační techniky. Téměř kdykoliv a kdekoliv se můžeme spojit se svými blízkými, zavolat pomoc, poradit se s někým, nakupovat, ale i vyhrožovat nebo vydírat. Mobilní telefon umožňuje mnoho dobrých i špatných věcí. Pomalu ho již vlastní téměř každý člověk v civilizované zemi. Jednu důležitou věc však nám neumožní. Nespojí nás s naším Bohem. K tomu máme nástroj mnohem dokonalejší, který je stejně starý jako lidstvo samo a který je úplně zadarmo a stále on line. Je to modlitba.

Když jsem byl malý kluk, myslel jsem si, že modlitba je říkanka, kterou užívají hlavně staří lidé. Vyrůstal jsem v rodině, kde se živé křesťanství nepraktikovalo, a proto jsem měl tak zkreslené představy. Ostatně i v dnešní době si mnozí myslí, že modlitba je užitečná pro staré a nemocné lidi, že je to přežitek anebo záležitost fanatiků.


Co to vlastně je modlitba ?


Modlitba je rozhovor s Bohem. Není to žádný proslov, přednes ani bezmyšlenkovité tlachání, ale smysluplný, upřímný rozhovor, který mě naplňuje radostí, rozhovor s Bohem jako s milovaným přítelem, kterého si vážím a kterému důvěřuji.

Objektivní a opravdovou představu o tom, jaký je Bůh, si můžeme vytvořit teprve tehdy, až se seznámíme prostřednictvím Bible s Ježíšem. Když si pak uvědomíme, že nás vroucně miluje, když pocítíme, že zná naše slabosti, že rozumí našim problémům, pak si zamilujeme modlitbu. Přátelství se upevňuje mimo jiné i vzájemnou komunikací. Když se modlíme, posiluje se tím náš vztah k Bohu. I z toho důvodu je modlitba tak důležitá. A proto také ve víře slábneme, když se modlíme málo anebo jen formálně.


V čem je tedy tajemství modlitby ?


Zamilovat se do Ježíše, povídat si s ním a dovolit také jemu, aby k tobě promlouval. Co ti brání k tomu, abys mohl v modlitbě otevřít srdce svému nebeskému Příteli ? Vždyť modlitba není nic tajemného ani hluboce teologického. Že nevíš, co a jak máš říkat. Nevadí. Časem na to sám přijdeš. Bůh tě zná a má radost, že mu zavoláš. Nepotřebuješ vytočit žádné číslo a čekat na spojení, ale můžeš se teď hned upřímně k němu obrátit a hovořit. On tě uslyší. A stydět se za to nemusíš. Tvé jednání není projev slabosti, ale naopak je přirozené. Copak se ve starostech neobracíme na své blízké, známé a přátele ? A Bůh tvým Přítelem opravdu je. Můžeš proto v tomto rozhovoru i plakat, naříkat, prostě chovat se tak, jak bys ses možná choval před svými pozemskými přáteli. Jistě, že je potřebné, aby tě nikdo nerušil, aby ses se mohl na svůj rozhovor s Bohem soustředit. Proto je v Bibli velice cenná rada, která se týká našeho rozhovoru s Bohem. Máš jít někam, kde jsi sám a kde tě nikdo z lidí neslyší. Je to přece tvá intimní záležitost. Když voláš mobilem a chceš sdělovat něco důvěrného, také se přece podle toho zařídíš a někam odejdeš, abys nebyl rušen. Neboj se volat i častěji. Bůh se za tento tvůj projev na tebe nezlobí a je vždy připraven tě slyšet. A že tě opravdu vyslyšel, poznáš o něco později. Neboj se ! Nepřestávej a volej! Tvůj kredit v Božím mobilu je stále plný a nikdy se nevybije. Volej i ve chvíli radosti a poděl se o svoji radost nejen se svými přáteli, ale i se svým Bohem, vždyť je přece tvůj Přítel. Brzy poznáš, že díky modlitbě nejsi sám. Nikdo tento tvůj signál, který vysíláš kromě, tebe nepřeruší.


Tvá modlitba letí přes celý vesmír k našemu Stvořiteli. Tam žádný pozemský signál, kromě tvé modlitby a modliteb dalších lidí nedoletí. Je to úžasná vymoženost, kterou máme od Boha. Žádná moderní technika se ji nevyrovná.


Milý příteli, prosím, používej ji !

Více o modlitbě se dozvíš nádherné knize, kterou jsem četl, která mě potěšila a přiměla, abych se zamyslel i sám nad sebou. Ach, jak často spoléhám jen na sebe a zapomínám svému Příteli zavolat !

S upřímným pozdravem Petr

Útlá knížečka s hodnotným obsahem, který tě povzbudí:


Edwin Gallagher „ Horká linka k Nejvyššímu „ , vydal ADVENT – ORION, Roztocká 6, 160 00 Praha 6-Suchdol.


"Modlitba - můj nejlepší mobil" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Stránka vygenerována za: 0.12 sekundy