Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a dnes je Státní svátek - Mistr Jan Hus.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16175, komentáře < 7 dní: 199, komentářů celkem: 396045, adminů: 60, uživatelů: 5075  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 222 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
ivanp

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108557653
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Zajímavosti
Vloženo Úterý, 03. listopad 2009 @ 11:06:48 CET Vložil: Stepan

Zajímavosti poslal ferda

Zajímavosti

Patří křesťanství, judaismus a islám k sobě? 


Někteří náboženští představitelé si nedají pokoj a stále se snaží spojovat olej s vodou. Ve švýcarské Basileji vytvořili projekt Abrahamův stan, který má „najít styčné body, chránit rozdíly a projevovat vzájemný respekt.“ Projekt má být slavnostně podepsán 28.října na basilejské radnici. Program projektu nebyl zatím zveřejněn.   Basilej patří spolu s Lausanne a Yverdonem k městům, která zakázala vylepování plakátů odpůrců stavby minaretů. Na plakátu je zahalená muslimka, minarety a rakety, namířené na švýcarský kříž. Povolení k vylepování plakátů daly St.Gallen i Ženeva. Ostatní města váhají. (Tachles č.41, ko)   


Nepokoje iniciuje muslimský duchovní 

Od 20.let minulého století se v židovsko-arabských vztazích moc nezměnilo. Obyčejní lidé mají dost svých starostí a žijí, jako např.v Haifě, v harmonii, Židé i Arabové. Jako tenkrát, tak i dnes, je ovšem poklidný život zřejmě „trnem v oku“ muslimským duchovním, kteří zřejmě chtějí „vidět krev.“ Obdivovatel Hitlera, velký muftí Husajn, štval primitivní Araby proti Židům. Dnes ho napodobuje šejk Raed Salah, vůdce Islámského hnutí.   Po jeho výzvě k „zapálení Jeruzaléma“ byl policií zatčen a má zakázán vstup do Jeruzaléma na dobu 30 dnů. Tento neurvalý duchovní podněcoval arabské davy výzvou, že „pokud muslimové neporazí sionisty, mír nenastane. Učiníme vše pro záchranu mešity Al-Aksa.“ Podle přísloví „zloděj křičí chyťte zloděje, obvinil Netanjahua z úmyslu „zapálit celý Blízký východ. Arabové prý získají ztracenou úctu jen tehdy, až „Židé z Jeruzaléma odtáhnou.“ (tamtéž)     

Sekulární vers.ultra 

Rachel Azariaová z jeruzalémského zastupitelstva se vyslovila k problému vztahů sekulárních a ultraortodoxních: „Bratři a sestry, tak to dál už nejde. 80% ultraortodoxních nepracuje a jejich ženy mají v průměru 8 dětí. Zahraniční dary financují jen malou část jejich životních nákladů. My, neortodoxní, už tento nemorální stav nemůžeme udržet. Těch 600 000 musí někdo živit a šatit. To jsme my, kteří je podporujeme z našich daní.   Sekulární rodiny musí provoz ve školkách hradit ze 70% a zbylých 30% se hradí z daní. U charedim je to obráceně! Ministr výstavby ze strany Šas oznámil stavbu bytů pro mladé rodiny, z nichž 90% tvoří opět charedim. Ultraortodoxní jsou navíc osvobozeni od placení daní. V Jeruzalémě tvoří 1/3 obyvatel. Kdo má potom platit úklid ve městě, údržbu parků, dětských hřišť a dalších městských aktivit? Zase jen my, neortodoxní. Není divu, že je pak město špinavé.   A to nemluvím o povinné vojenské službě, o financování náboženských vysokých škol nebo dětských přídavcích. Musíme si říci pravdu do očí, protože v Jeruzalémě je situace nejhorší. V jiných oblastech naší země nastoupilo do první třídy až 25% dětí z ultraortodoxních rodin. Jeruzalémská situace se může opakovat v celé zemi. Sleduji rostoucí zlobu sekulárních na adresu charedim. Už jsme tím unaveni. Daný systém nefunguje.“ (Tachles č.41, ko – problém tohoto vztahu řeší organizace Gešer:www.gesher.co.il)     

Co získali Židé volbou Obamy? 

Baracka Husajna Obamu volilo 78% amerických Židů. Co tím získali? Obama projevuje větší zájem na posilování   kontaktů s autoritářskými arabskými režimy víc, než s těmi demokratickými spojenci.   V červenci 2008 Obama řekl: „Nedostatek naši rozhodnosti v izraelsko-arabském konfliktu poskytuje militantním protiamerickým džihádistům záminku k neomluvitelným akcím. Proto je v našem národním zájmu řešit tento konflikt.“ Bývalý prezident Jimmy Carter napsal: „Malý pokrok v řešení blízkovýchodního konfliktu je hlavní příčinou nepřátelství, nenávisti a násilí proti Americe.“   Islamisté jsou ve válce se západní kulturou a Amerika je její hlavním vývozcem. Aby si usmířila své nepřátelé, je ochotna obětovat zájmy svého spojence – Izraele. „Nemůžeme favorizovat Izrael, aniž by respektoval legitimní práva Palestinců“, tvrdí Obama. Přitom ze všech zemí, které zvítězily ve válce, je pouze Izraeli odpíráno ovoce vítězství z roku 1964. Obama chce jednat s Íránem, který vyhrožuje Izraeli zničením. Obama zrušil embargo na dovoz moderních technologií a telekomunikačního vybavení do Sýrie, sponzora terorismu.   V proslovu v OSN vyjádřil Obama lítost nad arabskými dětmi, které nemohou žádnou zemi označit za svou.“ Ale ani slovem nezmínil vyhnání Židů z arabských zemí po roce 1948 a jejich eventuální právo na návrat. Egyptský předseda Výboru pro atomovou energii při OSN, Mohamed ElBaradei, označil za hlavní hrozbu míru na Blízkém východě ne Írán, ale Izrael. Izrael požaduje od Íránu uznání a Írán požaduje zničení Izraele, přesto je hrozbou Izrael!     

(Jewish Journal, Lloyd Greif, 10.9, ko)         

Nizozemský spisovatel o muslimech 

Leon de Winter (55) popsal ve své knize Právo na návrat stát Izrael jako velký Tel Aviv s přilehlou pouští. V rozhovoru pro Tachles řekl mimo jiné:   „Nenávist k Izraeli je obrovská a hloupost s absurditou nemá ve světě meze. Žel, k ostrým kritikům Izraele patří také Židé. Tlak amerických liberálních Židů na Izrael je stále větší. Na koktail party v newyorském Upper West Side oni Izrael nebrání. Cesta k blízkovýchodnímu míru vede přes proměnu arabských zemí v liberálně-občanskou společnost.   Proč nás islamisté v Evropě nenávidí? Jestliže chtějí žít v našich zemích, měli by se stát Holanďany, Němci či Švýcary. Jinak k nám neměli chodit. Budeme-li politicky korektní, nic se nezmění a nejistota potrvá. Dokud se islamistům nedostanou do rukou zbraně hromadného ničení, nemusíme se ničeho obávat. V EU se 400 miliony žije asi 20 milionů muslimů a doufám, že se další generace muslimů integrují a trochu asimilují. Kdybych tu naději neměl, byl by to problém, neboť v Holandsku máme s muslimy už velké problémy.   Mezi muslimy je velká nezaměstnanost, mezi jejich mládeží je velká kriminalita a jsou neschopní ztotožnění se s nizozemskou kulturou. Mnozí přišli do Evropy s nízkým vzděláním a v naši společnosti se neuplatňují. Ptám se sám sebe, zda je povinností naši společnosti tyto lidi vůbec přijímat. Ekonomicky nemá nizozemská společnost z nich žádný užitek, jen nás to stojí mnoho peněz. Jen tu a tam se objeví spisovatelé marockého původu, nebo herci marockého a tureckého původu.   V muslimech přijala tolerantní nizozemská společnost občany, kteří   jsou netolerantní. Mnozí přišli k nám ne proto, aby se z nich stali Holanďané, ale proto, aby zneužívali náš sociální systém. To naše lidi pobuřuje a politici o tom nechtějí mluvit. Stejné problémy mají všechny země, do kterých přichází stále více přistěhovalců s nechutí se přizpůsobit. Naši pomoci si neváží. Jejich děti vyrůstají s frustrací, s komplexem méněcennosti a ventilují ho arogancí. I třetí generace muslimů neovládá jazyk hostitelské země.   Židovské dějiny v Evropě se končí díky holocaustu a velkým přílivem muslimů, kteří odsouvají pozici Židů na okraj společnosti. Muslimský vliv roste, ten židovský se vytrácí, což ztěžuje život mladé generaci Židů. Byl bych rád, když by se mé chmurné prognózy ukázaly v roce 2024 jako chybné. (Tachles č.42, ko) 

***Ferda***

Podobná témata

Zajímavosti

"Zajímavosti" | Přihlásit/Vytvořit účet | 6 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Zajímavosti (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 03. listopad 2009 @ 12:18:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslím že k sobě patříme, ať se nám to líbí nebo ne. Ismael byl Isákův bratr a Abrahamův syn. Jeho matce Bůh zaslíbil že i z jejího syna povstane veliký národ. Národ, ne pronárod. My křesťani jsme pak adoptivní synové a dcery Abrahamovi. Vylepovat plakáty kde žena se zahalenou tváří ohrožuje  kříž mi připadá zlé a navíc hodně hloupé. Dokud budou mít osm dětí a my ze sobectví žádné tak je to jen zbytečné dráždění kobry bosou nohou. Pokud k sobě někoho přijmeme a pak ho zbytečně a lživě urážíme a sami jsme vlastní vinou bezmocní tak nevím co dobrého by taková věc mohla přinést. Maximálně tak znemožnit soužití a urychlit konflikt. Pokud se bojíme o svůj kříž tak bychom se v první řadě měli dát na pokání a vychovávat větší počet dětí. Místo toho je vraždíme ještě před narozením a Boha se přitom nebojíme a lidí nestydíme. Pokud chcem něco dělat po světské stránce tak bychom třeba mohli vybudovat alespoň nějakou armádu a ochotně v ní sloužit. Nebo ty peníze které na ní vynakládáme bez jakéhokoliv efektu použít na něco jiného. Třeba na pomoc bližnímu v nouzi. Na tom nemůžeme prodělat, ať už to dopadne jak chce. Jak říkal svatý král Olav když odmítnul návrh svých družiníků aby před bitvou dovolil zapálit domovy a pole vzbouřenců aby se jejich armáda rozdrobila a ztratila odvahu bojovat. Tvrdil že pokud jim Bůh dá zvítězit je lepší mít nezničenou zemi a pokud je zavolá k sobě tak je lepší přijít bez nevinné krve na rukách.
Stránka vygenerována za: 0.41 sekundy