Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Bohumil.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 12, článků celkem: 16227, komentáře < 7 dní: 443, komentářů celkem: 399357, adminů: 60, uživatelů: 5085  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 21 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

gregorios777
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109611601
přístupů od 17. 10. 2001

Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: R (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Neděle, 22. září 2013 @ 19:42:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
A když třeba Kristus mluví o záchraně či zatracení člověka (Mt 10,28) a rozlišuje z pohledu antropologie u člověka pouze tělo a duši?

Jeden z mých nejbližších bratří v Kristu je antropolog a ten by tě usvědčil ze lži a rozcupoval by tvé tvrzení na nebytí. Co k tomu říká Písmo ti tu mnozí psali nesčíslněkrát - žel pro tebe marně.


| Nadřazený

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: R (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 23. září 2013 @ 09:04:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Jistě, v určitých omezených kruzích uvnitř vašich sekt. Ale to ani zdaleka není celý svět!

  Ano, Stando. Přesně tak. To jsi pochopil naprosto správně.

  V naší malé sektě, kterou nazýváme "Čechové", používáme ta slova "duše" a "srdce", "duševní" a "srdeční" v určitém významu. V naší sektě se už děti v ranném věku učí tato dvě slova rozpoznávat a používat. Trochu nám v tom pomáhá sekta anglánů s jejich "psyche" and "heart" a konkuruje jim sekta rusínů с их душой и сердцем.

  U vás na Moravě to asi bude jinak.

  Stando, když vidím tuhle tvojí vzpouru a principielní odpor proti tak jednoduchým věcem, které zná už malé dítě, je mi jasné, že nechceš pochopit co ti píšu, ale potřebuješ nutně vést nějaký svůj soukromý spor. V tom případě nemá moc smysl ti něco vysvětlovat. Kdybys náhodou někdy chtěl změnit postoj, mám k tomu dost co psát a vysvětlovat.To tě nenapadlo, že to může být obráceně, že v tom virtuálním světě se pohybuješ ty sám a proto reaguješ tak, jak reaguješ?

  Stando, tvoje nepravdivé příspěvky o mém životě či o životě jiných křesťanů vznikají úplně stejně, jako tvůj výmysl satanova království ve vedlejší diskuzi, jako tvůj výmysl jakéhosi mého výkladu v této diskuzi. Vymyslíš si dle své stituace o mne nějaký nesmysl, nepravdu, lež (nebo tě napadne a ty ji přijmeš) a pak už si ji nedáš vymluvit a omíláš jí stále dokola.

  Já žiju v realitě. Vím, co žiju a čemu věřím. To, co žiju a čemu věřím píšu o sobě na GS. Kdyby tě můj život zajímal, přečti si mé příspěvky. Čti si, co v nich je a nečti si to, co sis tam domyslel. Tak, jako sis pořádně přečetl můj příspěvek o království hříchu a smrti a o tom, že satan nevládne nikde, ale je otrok hříchu.


..."Není z toho jasné, zda jsi měl na výběr, nebo to měla být změna, na kterou jsi neměl vliv?"...

Když větu zakončím otazníkem, zkusíš mi taky někdy odpovědět konkrétně?

  Rád, Stando. Pokud vidím, že tě něco zajímá, rád ti odpovím. Byť jsem ti na danou věc odpovídal už vícekrát. Promiň, že jsem si nevšiml, že zrovna tohle tebe zajímá.

  Na změnu mého srdce jsem žádný vliv neměl, nemohl jsem si vybírat, co Bůh udělá, nebo neudělá. Ani jsem nevěděl, že Bůh něco v mém srdci udělá, nevěřil jsem křesťanům, že ta proměna srdce, o které se tak jasně píše v písmu, existuje. Neměl jsem tedy ani žádné představy, jak by to mělo vypadat.

  To, co jsem mohl ovlivnit a na co Bůh čekal bylo vyznání ústy. Nebylo to nějaké "prázdné povídání" či "prázdná slova" jak to znáš z praxe tam od vás a pořád to opakuješ, ale bylo to vyznání Ježíše Krista jako Pána nad mým životem a myslel a říkal jsem to docela opravdově a aniž bych cokoliv v té chvíli od Boha očekával. Bůh čekal s tím novým srdcem až na chvíli, kdy jsem vyznal Ježíše Pánem svého života. Nedal mi to srdce "jen tak" že bych se jednou ráno probudil a najednou zničehožnic jsem měl nové srdce, že by mne Bůh zmanipuloval, jak sis to asi jeden čas představoval.

  Dodnes si myslím, že proměna srdce není práce člověka, ale Boha, přesně jak se to píše v písmu.

  Chceš li nějaké "moje" učení k tématu, tak tady je:

  Kde kdo a kde co dokáže změnit srdce člověka, ale jen Bůh dokáže změnit srdce člověka k lepšímu.

  Když se podívám na život zpět, tak znám lidi, co měli dobré srdce a znám lidi, co měli špatné srdce. Dnes, po třiceti letech, co je sleduju, jsou na tom stejně a ti co měli dobré srdce před třiceti lety, mají ho dobré dnes a ti, co byli hajzlové, jsou na tom stejně. Srdce člověka totiž není něco, co by bylo ráno nějakém stavu a odpoledne v docela jiném (právě na rozdíl od duše člověka, která večer jásá a ráno se probudí ubitá).


| Nadřazený

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: R (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 07. říjen 2013 @ 17:36:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Bůh je především milujícím Otcem. A pro vztah lásky je nutno i lidské protistraně nechat otevřený prostor svobody. Milovat lze jenom ve svobodě - z vlastního rozhodnutí.

  Ahoj Stando.

  Ještě pro tebe mám drobný komentář k tomuto tvému postoji, k tématu, které jsem ti vysvětloval článkem už dříve, k tomu tvému postoji "vytrváme dokud nám láska nevychladne", "je nutno vždy nechat otevřený prostor svobody" a pod, který stále dokola opakuješ a ke tvé prapodivné "svobodě", kterou propaguješ.  V životě je zapotřebí takovéhoto morálního a duchovního základu, abychom vybudovali dobro, které vytrvá (o tom jsem psal na začátku téhle diskuze). Dnes již rodina a společenská tradice tento základ nezaručuje. Naopak, společnost, v níž jste se narodili, upřednostňuje individuální práva spíše než rodinu. Dává přednost vztahům, které trvají "jen dokud se nevyskytnou problémy".

  O partnerském vztahu, rodině a manželství se proto častokrát mluví povrchně a nejednoznačně. Stačí se podívat na některé televizní programy, abychom si toho všimli! Když přijde dvojice požádat o svatbu a farář se jí zeptá: „Víte ale, že manželství je na celý život?“, kolikrát jen slyší odpověď (a mně se to stalo někdy také): „My se máme hodně rádi, ale zůstaneme spolu, jen dokud potrvá láska. Až skončí, každý si půjde vlastní cestou.“

  To je sobectví.

  Až nebudu cítit lásku, skončím s manželstvím a zapomenu na ono „jedno tělo“, které se přece nemůže rozdělit. Sňatek s sebou tedy nese riziko – riziko onoho egoismu, který nás ohrožuje. Ve svém nitru totiž každý z nás má možnost být dvojí osobností – tou, která říká: "Jsem svobodný a chci to a to", a jinou, která říká: "Já, mně, mi, se mnou, pro mne…" Je to opakující se egoismus, který se neumí otevřít druhým.

  A další nesnází je dnešní kultura prozatímnosti.

  Zdá se, že nic není definitivní, vše je pouze provizorní. Láska ano, ale dokud potrvá. To je kultura prozatímnosti, ale Ježíšova spása není dočasná, je definitivní!

   Chtěl bych vám tedy říci, abyste neměli strach podstoupit definitivní krok, nebojte se toho.

  Neobávejte se definitivních kroků, jakým je manželství. Prohlubujte vaši lásku, respektujte její čas a vyjádření, modlete se a dobře se připravte, ale pak mějte důvěru, že Pán vás nikdy neopustí.


  Ať je ti ten komentář k užitku a pomůže ti trochu korigovat tvé neustálé ironické poznámky k jistotě, kterou mají křesťané a k rozhodnutí, které ve svém životě podstoupili a ať ti pomůže ke stejnému rozhodnutí a zasvěcení života Ježíši, abys v realitě poznal, o čem píšeme.

  Toník


| Nadřazený

Stránka vygenerována za: 0.21 sekundy