Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16651, komentáře < 7 dní: 225, komentářů celkem: 429541, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 439 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116462850
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Moje zaměstnání. Je to Boží vůle?
Vloženo Neděle, 28. prosinec 2014 @ 08:52:29 CET Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal Shaloman

Zdravím všechny křesťany. Často přemýšlím nad svým zaměstnáním. Modlím se, abych měl práci, abych mohl živit svoji rodinu a měli jsme se dobře. Práci mám. Baví mě. Týká se médií. Často ovšem přemýšlím, zda to, kde pracuji, je Boží vůle. V zaměstnání často musím řešit věci, o kterých vím, že se Bohu nemohou líbit. Snažím se obstát, ale často musím volit nejrůznější ústupky. Vím, že všichni křesťané "nemohou pracovat v charitě" či podobných "bohulibých" organizacích. Ovšem i tam se dají úspěšně "falšovat faktury", nebo se může podivně nakládat s dotacemi, že... A taky vím, že Ježíš se rozhodně nevyhýbal lidem, kteří působili v profesích, nad kterými si leckdo odplivl. Přesto se mi při modlitbách vrací otázka: Je moje zaměstnání Boží vůle? A dokázal bych ho opustit, kdybych zjistil, že ne? Budu moc rád, když se podělíte o své zkušenosti a zkušenější křesťany prosím i o pohled do Písma. Děkuji. 


"Moje zaměstnání. Je to Boží vůle?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 66 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Moje zaměstnání. Je to Boží vůle? (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Neděle, 28. prosinec 2014 @ 09:21:09 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
1.Peter 1:10  Preto o to viac, bratia, usilujte sa upevniť svoje povolanie a vyvolenie, lebo keď to urobíte, nepotknete sa nikdy,

biblia nerozlisuje medzi civilným a Božím povolaním.
ivanp



Re: Moje zaměstnání. Je to Boží vůle? (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Neděle, 28. prosinec 2014 @ 16:46:22 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Prosím Vás, bratře, děláte v médiích, chci se Vás zeptat na názor ohledně tohoto:

http://aeronet.cz/news/jak-funguji-ceske-medialni-agentury-pro-pruzkum-verejneho-mineni-exkluzivni-vypoved-zamestnance-o-praktikach-spin-doctoringu-planovani-vysledku-pruzkumu-prefabrikace-volebnich-preferenci-ovlivnov/

Je to pravda, nebo je to nadsazené?



Re: Moje zaměstnání. Je to Boží vůle? (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Neděle, 28. prosinec 2014 @ 18:09:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
[1 Korintským 7:22-24] Koho Pán povolal jako otroka, má v Pánu svobodu. Koho povolal jako svobodného, je v poddanství Kristově.  Bylo za vás zaplaceno výkupné, nebuďte otroky lidí! V čem byl kdo povolán, bratří, v tom ať před Bohem zůstane.

Pavel tady hovoří jednoznačně, byť stojí zato připomenout, že jeho doporučení bylo ovlivněno očekáváním brzkého příchodu Pána. Proto úmyslně nezdůrazňuji ono "zůstaňte co jste".

Můžeme však také z jeho sdělení vyvodit: Otrok dělal co mu jeho vlastník nařídil, ať se mu to líbilo nebo ne. Když se vzepřel, hrozilo mu v Římské říši těžké potrestání od majitele, vzepřel-li se ostře nebo utekl, byl ukřižován. To Pavel dobře věděl, zdůrazňuji - dobře věděl - přesto otrokovi radí, aby takovým zůstal (viz též dopis Filemonovi).

Když člověk koná pod jhem zaměstnanecké smlouvy a věci, které jsou v rozporu s křesťanstvím musí konat, měl by zvážit, zda se podřídí autoritě a zpronevěří se svému svědomí (pokud má Ducha, zpronevěřuje se také Bohu), nebo se vzepře a nejspíš o své zaměstnání přijde. V případě podřízení se autoritě může svůj čin ospravedlnit tím, že jednal jako ten, komu byla násilím vnucena cizí vůle, tedy jako tomu otrokovi, o němž píše Pavel.

V našich končinách je situace snazší, neboť si lze vytvořit rezervy pro případ ztráty zaměstnání. Osobně jsem zažil vzpouru proti zaměstnavateli, která - díky Boží štědrosti - přinesla vytvoření rezervy. Takže když jsem se měl příště podřídit něčemu, co by bylo v rozporu s mým svědomím, tak jsem příjmy na nějakou dobu mohl oželet a říci "to ne!" Tohle přeji všem.

Musím ale oponovat názoru, že služba Bohu se děje jen prací v charitách, domovech důchodců, hospicích nebo dokonce jen na kazatelnách a ve sborech. Starý zákon jednoznačně popisuje, že liturgická služba Bohu náležela jen vybraným lidem. Nový zákon nám z křesťanské praxe říká, že ke službě bližním jsou určeni jen někteří. Pán Ježíš pánbíčkáře přímo napomínal. Vyzdvihoval pracovitost. Jediný úkol od něho zní, šířit zprávu evangelia. Což lze při jakékoliv zaměstnání.

Myslím, že pracovat v médiích je služba, kterou právě křesťané postrádají. Člověk jen žasne nad tím, jak se do médií přímo nebo plíživě dostávají satanské myšlenky. Právě tak lze méně často žasnout nad tím, jaké podnětné křesťanské názory lze v médiích vyhledat. Což takhle dát si za cíl tuhle mediální satanskou doménu rozleptat zevnitř, jak se to stalo s Římskou říší?




Re: Moje zaměstnání. Je to Boží vůle? (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Neděle, 28. prosinec 2014 @ 19:26:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nevím, co přesně znamená práce s médii. To může být hodně věcí od novináře, přes tvůrce reklam až po tiskového mluvčího. Moje osobní zkušenost (slovo osobní znamená, že jsem to prožil a že to nikomu nevnucuju) je taková, že když Bůh chce, aby člověk změnil práci, dá mu to jasně znát. A když se člověku moc nechce, tak ho majzne po kebuli, aby se mu rozsvítilo. A to prosím šlo o jednu z těch prací, které řadíš mezi bohulibé. Takže:

 Je moje zaměstnání Boží vůle?

To ti dá vědět jasně jen Bůh. 

A dokázal bych ho opustit, kdybych zjistil, že ne?

Pokud si to začneš myslet, pak asi ne, pokud to bude v rozporu s Boží vůlí, pak ho změníš. "Cožpak se někdo může vzepřít jeho vůli?"



Re: Moje zaměstnání. Je to Boží vůle? (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Neděle, 28. prosinec 2014 @ 20:28:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Téměř v každém zaměstnání se nevyhneme nějakému kompromisu s hříchem. Kdo z nás má tu odvahu, když nám šéf řekne:"Pro nikoho tady nejsem" a vy přitom víte, že tam je, říci: "Promiňte, ale já nemohu lhát", a riskovat tak ztrátu zaměstnání? 

Kdo z nás se vyhne nutnosti zapsat někdy nějaký fiktivní údaj, který však může zabránit třeba nějaké větší osobní finanční ztrátě? 




Re: Moje zaměstnání. Je to Boží vůle? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Neděle, 28. prosinec 2014 @ 20:31:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Drahý bratře, jestli je tvé konkrétní zaměstnání Boží vůlí pro tebe nevím, protože se osobně neznáme. Neumím tedy rozsoudit na základě poskytnutých údajů, ale jednu odpověď ti mohu dát. Pokud v zaměstnání hřešíš (je to součást tvé práce) tak to Boží vůle není. Pán Ježíš se samozřejmě nevyhýbal hříšníkům, ale nikomu neřekl jdi a pokračuj v hříchu. Každá práce, která vede zaměstnance do hříchu není z Boha, ale z ďábla a křesťan tam nemá co dělat.  Musíš rozlišit, zda jde o ústupek nebo hřích. 
Příklady: V neděli je shromáždění, ale ty někdy musíš za prací. Pracuješ v neděli, To je ústupek, jelikož pracovat v neděli není hřích, ale je to nepraktické, jelikož se ochuzuješ o společenství Božího lidu. Jsi reportér a zaměstnavatel tě nutí dělat reportáže tak, aby jsi někoho očernil (lhal). To je hřích.
Toto je pohled Písma. Oddělte se od hříchu. Více se sluší poslouchat Boha než lidi.
Pokud v práci nečiníš nic co by se dalo nazvat hříchem, tak to nutně neznamená, že jde o Boží vůli v tvém životě. Tam mohu jen poradit. Je pro tebe práce důležitá, tak že i zasahuje do vztahu s Bohem? Toužíš se v ní realizovat a dosáhnout vděku, postavení, moci....? Pokud ano, můžeš být v nebezpečí a mohlo by to naznačovat, že by jsi měl být raději jinde.
Zkušenost. 
Pán se postará o ty, kteří Jej milují a chtějí jej následovat. Máme větší cenu než vrabci. Ty máš chtít pracovat, aby jsi uživil rodinu, nebyl pokud možno závislý na ostatních a měl se možnost podělit s ostatními. To je slovo Písma. To, že se máš dělit s ostatními, znamená, že někteří nebudou mít dostatek a budou závislí na tvé pomoci. Takže nemít dostatek a být závislý na ostatních není obecně hřích. Hřích je vést zahálčivý život a raději být závislý na ostatních. Písmo nám neříká, že máme pracovat, abychom se měli dobře. Žádný plat ti nezajistí, aby jsi se měl dobře. Co je to mít se dobře? Značkové oblečení, dům, auto, větší auto, dovolená? Pokud Pán dá, buď mu vděčný, pokud ne, tak to nemá nic společného s tvojí vírou či stavem mít se dobře. Křesťan může být chudý, nemocný, trpět pronásledováním a přitom se mít dobře. Jiný může být zdravým v moci, v bohatství a dobře se nemít.
Svědectví:
Jedna sestra uvěřila v Krista a byla odejita s církevní křesťanské charitativní organizace. Že byla svobodná? Že to bylo v regionu, kde neseženeš ani práci u pokladny v supermarketu? Že měla hypotéku na nesplatitelnou částku na tehdy nelikvidní byt s cenou tak poloviční vzhledem k dluhu (pád cen nemovitostí v regionu)? To nikoho netrápilo. Do určité míry si mohla vybrat, odvolat odchod z denominace a nepřijít o práci nebo denominaci opustit a o práci přijít. Přitom v dané církví zřízené organizaci pracuje do dnešního dne většina nevěřících, členové denominací jsou v menšině a nikdo o práci nepřichází. Neodvolala a byla po 12letech bez práce. Na podpoře, která nestačila ani na splátku hypotéky. Naštěstí v Církvi byli lidé, co měli tehdy dostatek a tak jí pomohli v jejím nedostatku a dluh srovnali. Pán nedá zkoušku nad naše síly a v každé připraví východisko. 
Nyní sehnala práci v logistice/rozvozu. Pracuje od 4:30 do cca 15:30 6dní v týdnu, v sobotu tedy jen cca do 7:30. Za odměnu, za kterou by mnozí asi nevstali z postele. Je to docela rasovna, ale řekla by ti asi, že je jí dobře, protože je s Pánem. Vím, že nepracuje pro peníze, protože v tom by Pán pomohl skrze Církev, ale pro Jeho slovo. Modlila se měsíce za práci a nic až toto. Pán ví proč, třeba má potkat duši, která potřebuje slyšet evangelium a čeká právě na ni.
Mít se dobře znamená být s Pánem.
Nechť ti dá Pán moudrost rozeznat a pokud rozeznáš tak i sílu vykonat. Ať nejsme připodobněni muži pozorujícímu svůj obraz v zrcadle.
Pán s tebou




 



Re: Moje zaměstnání. Je to Boží vůle? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 28. prosinec 2014 @ 20:33:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Shalomane.

  Podobně jak to vnímám to už napsal unshaken a ssns.

  Práce a zaměstnání je jedna z věcí, ve kterých mi Bůh dal svobodu. Nabízel mi různé možnosti a dal mi vybrat. Zažíval jsem to podobně, jako Abraham: Ať jsem si vybral zaměstnání nebo podnikání, obchod nebo technickou práci, finance nebo počítače, vývoj nebo údržbu, Bůh požehnal práci, kterou jsem dělal dobře.

  V jedné věci mne Bůh vedl dost. Před tím 1 Korintským 7:22-24 je ještě 1 Korintským 7:21: "Byl jsi povolán jako otrok? Nedělej si s tím starosti. Jestliže se však můžeš stát svobodným, raději toho využij." To je dost důležitý a jednoznačný příkaz apoštola. To "otrok" rozumím podobně jako "nevolník", "zaměstnanec", tedy člověk nějakým způsobem vázaný/závislý přimo podřízeně na jiných a to zvláště lidech ve světě. K tomu mne Bůh vedl: Abych byl svobodný v tom, co píšeš. Svobodný říci: Tohle dělat budu a mohu a tohle dělat nechci. A to jsem se snažil - byť ne s příliš velkou odvahou - dělat. A Bůh mi v tom pomáhal.

  Teď zrovna dělám jako zaměstnanec, ale "svobodný" zaměstnanec. Dělám svoji práci rád, ale nejsem na ní závislý. Vlastně bych byl docela rád, kdybych byl zase docela "svobodný", jen mám klasicky smlouvu na tři roky, tak to nějakou dobu bude trvat a třeba i pak bude Bůh chtít, abych pokračoval. Taky dělám jako zaměstnanec pro lidi, kteří mají jasně postavené etické normy chování a pokud by to tak nebylo, nenechal bych se zaměstnat tak snadno. A jako zaměstnanec dělám na svém místě i z jednoho jasného důvodu: Abych se sám naučil věci, které se jako "svobodný" nemám šanci naučit tak rychle.

  Tolik k principu pracovních vtahů, teď k obsahu práce.


  Shodou okolností dělám jednom médiu s asi milionem uživatelů, takže narážím ve svém oboru na takové věci, jako jsou mediální agentury a tijátr okolo a jsem moc rád, že dělám v médiu a ne v agentuře ;-) Nevím teda co děláš ty, ale jestli to má něco společného s mediálními agenturami, tak chápu tvoje dilema, protože to nevydrží dlouho ani někteří "nevěřící". Zrovna nedávno jsem si povídal s jedním takovým, který vyprávěl o bezesných nocích, srdečních těžkostech a zdravotních problémech a morálním dilema s klienty... Měl i dost zajímavou veřejnou přednášku na dané téma, ve které je vidět, že i nevěřící si uvědomují, že je něco v něpořádku a je potřeba s tím něco dělat.

  Obsah práce a zaměstnání je pak dost diskutabilní. 

  V kraji, kde jsem se narodil, dělala desetina chlapů ve fabrice na střelivo. Může to dělat křesťan? 

  V Kutné Hoře zas snad pár tisíc lidí stojí u strojů a vyrábí či balí cigarety. Mohou to dělat křesťané? A pokud ne, mohou třeba cigarety nebo náboje dopravovat kamionem jako řidiči? Může křesťan jako bankéř poskytnout úvěr té firmě? Může si křesťan koupit akcie té firmy? Akcie fondu, který vlastní tabákovou firmu? 

  Když je člověk elektrikář, může vzít jako práci opravu hracích automatů? Atd.


  Nechtěl bych takové věci řešit bez Boha, bez jeho jasného slova ve stylu: Tohle teda nebudeš dělat ani náhodou.

  Toník



Re: Moje zaměstnání. Je to Boží vůle? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pondělí, 29. prosinec 2014 @ 12:00:31 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Shalomane, mohl bys trochu více objasnit, jak v "charitách" či jiných podobných organizacích se dají úspěšně "falšovat faktury", nebo se může podivně nakládat s dotacemi ?




Stránka vygenerována za: 0.67 sekundy