Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 236, komentářů celkem: 429552, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 429 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116472801
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Chudoba je důsledkem hříchu...?
Vloženo Pátek, 18. březen 2016 @ 09:26:07 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Hřích je příčina chudoby, Boží požehnání je příčina bohatství.     Tak ještě jednou: Ano, hřích je příčina chudoby, Boží požehnání je příčina bohatství. Pokud se ti to nelíbí, klidně můžeš zvracet.   Tuhle moudrost napsal jeden křesťan zde na Granu. A kdo  s ním nesouhlasí, má komunistické myšlení.   Z toho vyplývá, když já  a moji rodiče byli chudí, byli více hříšní než ti, kteří byli bohatí? Takže  boháči jsou ti méně hříšní, protože jim Bůh žehná, bohatí jsou tedy lepší???   Bohatým zemím Bůh žehnal? Chudé země si za bídu mohli sami atd? Vyrabování zemí těmi bohatými bylo tedy Božím požehnáním těm, co zbohatli. Když rabovali Izraelci, vlastně to bylo proto, že jim Bůh žehnal. Každá válka  a násilí se  dá nábožensky odůvodnit. Když rabovali Evropané mimo Evropu, odůvodnilo se to evangelizací pohanů. Bůh jim proto žehnal.   Jak je vidět, může náboženská ideologie posloužit k obhajobám kapitalistického a feudálního svinstva!!! Vlastně kapitalistům, imperialistům, feudálům Bůh žehnal? Proto byli tak naštvaní na lidi levicového smyšlení.  

Chudý člověk si za bídu může sám v důsledku hříchu?   Boháč se má dobře, protože Bůh mu žehná?   Koho mne tito křesťané připomínají ?   Podívejme se do Zjevení, kde je psáno toto:   ·  14Andělu církve v Laodikeji piš: Toto praví ten, jehož jméno jest Amen, svědek věrný a pravý, počátek stvoření Božího: ·  15„Vím o tvých skutcích; nejsi studený ani horký. Kéž bys byl studený anebo horký! ·  16Ale že jsi vlažný, a nejsi horký ani studený, nesnesu tě v ústech. ·  17Vždyť říkáš: Jsem bohat, mám všecko a nic už nepotřebuji! A nevíš, že jsi ubohý, bědný a nuzný, slepý a nahý.   Církev v Laodikeji byla bohatá, protože celé tohle město a okolí bylo vyspělé a vysoká životní úroveň. A víra těchto křesťanů asi nebyla dobrá. Bůh  věděl o jejich skutcích a nijak se  k nim nevyjadřuje. Skutky mohou být různé. I mohou být i dobré skutky, relativně dobré, ale motivace k nim je špatná. Protože člověk, je činí z toho důvodu, aby se zalíbil Bohu nebo lidem kolem a ani ho za to chválili a aby se skrze ně sám ospravedlnil.  Možná takové byly jejich skutky, skutky bez lásky, z okázalosti, kdoví. Ladoicejší dobře věděli, co je horká a studená voda. Akvaduktem k nim  z hor přitékala voda, která u pramene byla horká a dole ve městě vlažná. K čemu je vlažná voda, když se v horku potřebujete osvěžit. A k čemu je vlažná voda, když se potřebujeme zahřát. Takový byl stav víry této církve. Jenže její sebevědomí bylo vysoké. Mysleli si, jak jsou bohatí i duchovně, ale byl to pravý opak pravdivé skutečnosti. Žádný cit, empatie, pýcha a hrdost na své náboženství, ale užitek nula.   Takhle asi uvažují i ti dnes, kteří dokáží vyslovit takovou větu:   Hřích je příčina chudoby, Boží požehnání je příčina bohatství.



 


"Chudoba je důsledkem hříchu...?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 127 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Chudoba je důsledkem hříchu...? (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Úterý, 22. březen 2016 @ 07:04:48 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak tady jednu aktuální k chudobě z dnešního rána (22.3.2016)

Když si vzpomenu, jak se chodilo na brigády, když jsem končil povinnou školní doházku a jak, když jsem opouštěl VŠ co by otitulovaná hlava. Mimochodem už je to nějaký pátek a od té doby se to ještě zhoršilo (díku, katolíku Nečasi).

http://pravyprostor.cz/chtel-jsem-najmout-lidi-nabizet-poctivy-privydelek-uz-nechci/



Re: Chudoba je důsledkem hříchu...? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 18. březen 2016 @ 17:04:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
 Z toho vyplývá, když já  a moji rodiče byli chudí, byli více hříšní než ti, kteří byli bohatí? Takže  boháči jsou ti méně hříšní, protože jim Bůh žehná, bohatí jsou tedy lepší???  

  Ahoj Františku.

  Jsem rád, že jsi pochopil, o čem jsme psal. Stejně mi ale připadá, že ty hnusné věci a urážky, co si vymýšlíš a píšeš o tu chudých, tu o bohatých, stále držíš.

  V křesťanství na tohle budeš stále znovu a znovu narážet, pokud se o něj budeš zajímat. 

  Ježíš přišel z kvůli lidem, aby je vysvobodil ze hříchu. Věnoval se nejvíc těm, kteří byli hříchem nejvíc postižení: Chudým, nemohoucím, nemocným, posedlým, ... Znovu a znovu najdeš v písmu příklady jak je uzdravuje, vysvobozuje, odpouští jim, vyvádí ze hříchu nebo z jeho následků. Hned na začátku evangelia najdeš: Hladovějící nasytil dobrými věcmi a bohaté poslal pryč s prázdnou


  Dokonce  v písmu najdeš: "Znáte přece milost našeho Pána Ježíše Krista: ačkoli byl bohatý, stal se kvůli vám chudým, abyste vy jeho chudobou zbohatli." A to jsem zažil: Když jsme odcházel se sekty, přišel jsem o všechno, neměl jsem nic. Alespoň na majetku jsem "neměl nic". Ale Bůh se mne zastal. A nebylo to jen jednou.


  A takových míst v písmu, přesně opačných míst, než píšeš v článku ty, je bezpočet. 


  Pokud ty máš v hlavě a v srdci opak, tak kdykoliv se budeš zajímat o křesťanství, znovu a znovu budeš na tohle téma narážet.





Re: Chudoba je důsledkem hříchu...? (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik v Pátek, 18. březen 2016 @ 20:03:05 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zkušenost je nepřenosná. Přesto zde uvedu tři příklady, jak peníze mění člověka. A jsou to nejbližší zkušenosti, jaké jsem mohl mít. Žádné knížky, ani akademické povídání. REÁL

1. Můj otec začal po převratu podnikat. Založil si firmu. Z dělníka se stal pan podnikatel. No a postupně změnil svoje chování k celé rodině. Zpychl. Začal být arogantní. Začal urážet. Začal i bít. Skončilo to tak, že se rodiče rozvedli. 

2. Můj bratranec byl jako dítě a mladý kluk "normální". Tzn. bavil se všemi. Takto normální byl až do doby, než začal podnikat. Pak mu to stouplo do hlavy a už se bavil jen se svojí kategorií, tzn. majetnými jako byl on. Pamatuji se, že když v té době se mnou mluvil, díval se jakoby skrz mne. Byl jsem pro něj vzduch. 

3. Můj bývalý přítel byl na počátku vztahu obyčejný číšník. A pro mě to bylo nekrásnější období v mém životě. Pak z něj asi po 4 letech udělali provozního. To už byl méně doma, hodně povinností. Ale ještě to šlo. Pak byl ředitel hotelu a vztah dostával rány. Ještě méně času, ale více touhy dobývat (jak o tom zpívá Hana Zagorová - Malované hrníčky). Pak se stal podnikatelem a vztah začal umírat. Povýšenost, se mnou se bavil jako se zaměstnancem. Po 9 letech nakonec přišel den, kdy jsem mu řekl papá. 

4. Na jednom pracovišti si mě vybrala ředitelka do funkce zástupce ŘŠ. Nebudu popisovat detaily, jen takový střípek. Měli jsme sezení ředitelů a zástupců. Taková oblastní rada. A když jsem tam byl poprvé přítomen, tak si pamatuji na to, jak se ti ředitelé bavili povýšeně o svých podřízených. Přišlo mi to absurdní. Páč ředitel nemá ani vyšší vzdělání, ani nemusí lépe umět učit. Jen se prostě dostal na nějaké místo. Nic více. Často po známosti s místním starostou. 

Proč jsem ty 4 příklady vypsal? Protože jsem prakticky okusil, že postavení, peníze kazí charakter. A to jsou jen střední vrstvy, nikoli ti skutečně bohatí. Ale i to stačí, aby to zlikvidovalo vztah, nebo narušilo běžné kontakty. 


Musím ale říct, že jak otec, tak bratranec postupně ubrali. Jak přišly různé životní okolnosti, když zažili těžší chvilky, které je trochu profackovaly. Bývalý ne. Ten ještě stále lítá vysoko v povětří. Zatím zažil jenom vzestup. 

Pochopil jsem, že nejsem typ na vedoucí místa. Kapacitně bych na to měl. Intelekt, píle, tah na branku, důslednost, to vše by šlo. Ale znamenalo by to hodně se přizpůsobit a kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti. A nemusí jít o velké ohnutí charakteru. Jen drobnost. Dneska jedna drobnost, zítra další drobnost, až se to nakumuluje a je z tebe někdo jiný. Jenže ty to už nevíš. Proto podle mě říká Ježíš, že těžko vstoupí boháč do nebeského království. Nejde jen o peníze, I moc chutná(Mňačko - ako chutí moc). 

(Dodatek: Prosím, pokud je to možné, aby sem Bylina a Myslivec netahali téma homosexuality, jestli to dokážou v sobě ovládnout. Nemohl jsem napsat zkušenost s přítelkyní, protože by mi to stejně nikdo nevěřil.)





Re: Chudoba je důsledkem hříchu...? (Skóre: 1)
Vložil: tele v Sobota, 19. březen 2016 @ 09:25:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku, chudoba sama je prokletím a bohatství Božím požehnáním, ale chudoba i bohatství nezáleží v tom, kolik má člověk majetku. Člověk chudého srdce ze svého pokladu nevynáší poklady, ale chudobu. Jen člověk srdce bohatého obohacuje druhé. Bohatství a chudoba nezáleží v tom, kolik má člověk majetku. Majetek člověku nezajišťuje bohatství jeho života. Nemajetní i majetní lidé mohou být stejně chudí i bohatí. Kdo má mnoho majetku, může rozdávat skoupě, jako by byl majetkem chudý, a kdoje majetkem chudý, může se rozdávat, jako by byl majetkem bohatý. Ale i chudý člověk majetkem může být skoupý a bohatý majetkem být bohatý i duchem. Láska k majetku je chudobou, ať už má člověk majetku mnoho nebo žádný. Majetek je požehnáním Božím, když je člověk bohatý i svým duchem, a chudoba majetku prokletím pro toho, kdo je skoupého srdce. A zase jnak je chudoba požehnáním pro toho, kdo je srdce bohatého, a bohatství prokletím pro toho, kdo je srdce skoupého. Ale také může být nakonec i chudoba v majetku požehnáním pro toho, kdo je srdce skoupého, když ho odvede od milování sebe sama a od lásky k majetku. A požehnáním pro bohatého srdcem pak může být i bohatství majetku, protože je mu tak umožněno mít z čeho rozdávat. Ani chudoba ani bohatství majetku není příčinou nebo důsledkem hříchu, ale chudoba srdce je sama příčinou hříchu, který se zjevuje i v tom, jak člověk žije. Chudý člověk srdcem je chudý životem. Někteří lidé bohatství majetku pro sebe odmítají, o bohatých pak ze závisti vynášejí své soudy, ale sami bohatí být nechtějí, aby se rozdávat z něho nemuseli. A někteří střádají majetek, aby se z něho rozdávali a zajišťovali tak potřeby i těch chudých skoupých. A někteří tak ze skoupého a závistivého srdce by nejraději omezili druhé v jejich svobodě, aby sami nemuseli pracovat pro rozdávání se druhým a byli zajištěni z darů těch, které tak nenávidí pro chudobu svého srdce. Aby měl člověk možnost dávat, musí na to vydělávat a má mít i svobodu v tom, komu, jak a kolik se chce rozdat. Tele



Re: Chudoba je důsledkem hříchu...? (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Sobota, 19. březen 2016 @ 20:26:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hřích je příčina chudoby, Boží požehnání je příčina bohatství.
...
Když se podívám na situaci člověka, jemuž se ubere cca 50 % na daňe (zdravotka a sociálna jsou též daně, i když se jim tak neříká) a z toho zbytku si vezme dalších 50-60 % úžasná pracovní agentura a žije v ještě pitomějším režimu; např. tzv. progresivní zdanění, tak i kdyby pracoval 2x tolik, tak si nebude žít 2x lépe.
Takový člověk je tudíž demotivovaný, minimálně protože o jeho motivaci nikdo nestojí.
-------
Tak a teď  si říkám, zda-li takový režim není hříšný svou podstatou



Re: Chudoba je důsledkem hříchu...? (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pátek, 18. březen 2016 @ 09:53:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Musím doplnit, že s tím autorem této věty jsem si to po odeslání mého příspěvku tak nějak vyříkal. Já nepochopil jeho  a on zase mne. Člověka, který zažil lidskou bídu se tato slova dotknou. Stejně tak osočování z komunistických myšlenek.

Mám velmi špatnou zkušenost s křesťanským pokrytectvím a sváděním dnešní morální bídy na komunistickou minulost. Copak doba před tím byla morálnější? V čem?

 

Ano, ve mně zůstalo levicové myšlení   a v jiných zase pravicové.  Levicové proto, že jsme byli chudí, že jsem kolem znal bídu lidí, materiální a s tím i morální.  Byli ti pravicoví morálnější? Jak je vidět, nedokážeme být horcí ani studení. Neumíme potěšit ani povzbudit. A chyby vidíme jen  z jedné strany tak, jak určuje nás třídní původ.

 

Je vůbec víra v Ježíše funkční?

 




Re: Chudoba je důsledkem hříchu...? (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Pátek, 18. březen 2016 @ 10:35:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Krásný článek o chudobě http://www.mises.cz/clanky/chudina-3.aspx
Nehraje si na morální autoritu, nehledá duchovní pravdy, pouze popisuje současný stav (a proto jej nelze pochopitelně plně přesadit do doby poválečných či předválečných let).

Malá ochutnávka:
Velmi málo lidí zkoumá, proč jsou chudí skutečně chudí. Obvykle dáváme naše a cizí peníze „chudým“, protože slepě věříme, že si sami nedokáží pomoci a bez naší pomoci by zemřeli hlady nebo umrzli. Ale když skutečně nahlédneme do jejich minulosti a podíváme se na rozhodnutí, která učinili, zjistíme, že většina lidí se nachází ve svojí situaci proto, že se v ní rozhodli být. Mnoho lidí si myslí, že je nemorální je soudit a myslet si, že si za svoji situaci mohou sami. Spoustu lidí se nepozastavuje nad tím, že zatímco „chudí“ sedí každý den venku a nic nedělají, oni pracují v kancelářích, aby je ze svých platů povinně podporovali.
     Stejně tak mnoho z pracujících vidí své spolupracovníky, kteří ani zdánlivě nepracují tvrdě a v práci jsou jen od devíti do pěti, aby dostali plat aniž by do práce dali úsilí či péči. Lidé často odmítají připustit, že tyto pracovní návyky mohou mít co dělat s tím, že takovíto lidé nevydělávají tolik, jako ti, kteří tvrdě pracují.
     Další příklady mnozí z nás najdou v (široké) rodině, kde existuje někdo, kdo nemá moc peněz proto, že si žil nad poměry nebo udělal chybné osobní a kariérní rozhodnutí. Máme rodinné příslušníky, kteří se rozhodli nepokračovat ve vzdělání – vzdělání, které je pro chudé zdarma – a kteří se rozhodli nepracovat tvrdě, aby měli dobrou kariéru (samozřejmě není lidskou povinností mít kariéru, ale reálně dobrá kariéra obvykle přináší více peněz).

Dalším podobně zaměřeným článkem je tento http://www.mises.cz/literatura/obhajoba-neobhajitelneho-22-kapitola-18-ten-kdo-neprispiva-na-charitu-161.aspx. Jestli mě za linkování podobně ražených statí na křesťanském prostoru virtuálně neukamenují, tak je asi vše jen marnost :-)

Protože článek nejenže vyjmenovává racionální důvody, proč je přispívání na "dobročinnost" kontraproduktivní, ale ještě se i zaštiťuje strýčkem Darwinem, a to v duchu, že pomůže-li se někomu nezaslouženě z problémů, do nichž se dostal vlastní volbou, tak tím zabraňujeme jeho nápravě. A to, uznejme, není vskutku právě křesťanským cílem



Stránka vygenerována za: 0.95 sekundy