Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16651, komentáře < 7 dní: 225, komentářů celkem: 429541, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 437 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116462741
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Anglikani
Vloženo Středa, 21. říjen 2009 @ 19:51:40 CEST Vložil: Stepan

Katolicismus poslal Nepřihlášený

Benedikt XVI. chystá apoštolskou konstituci pro anglikány, toužící po plném církevním společenství

Vatikán. Benedikt XVI. připravuje Apoštolskou konstituci pro anglikány, kteří chtějí vstoupit do plného společenství s katolickou církví. Je to odpověď na početné žádosti jednotlivců i celých struktur anglikánského společenství, adresovaných Svatému stolci. Oznámil to dnes na tiskové konferenci ve Vatikánu prefekt Kongregace pro nauku víry kard. William Levada. Primas anglikánského společenství, Canterburský arcibiskup Rovan Williams, na souběžné tiskové konferenci v Londýně spolu s katolickým primasem, Westminsterským arcibiskupem Vincentem Nicholsem, ve společném prohlášení přijali toto papežovo rozhodnutí s uspokojením jako výsledek a plod uplynulých desetiletí ekumenického dialogu. Vzhledem k tomu, že žádosti anglikánů o plné společenství, které přicházejí z různých zemí, jsou velmi početné, Benedikt XVI. ustanoví zmíněnou konstitucí tzv. personální ordinariáty, které budou v jednotlivých zemích umožňovat anglikánským věřícím, kněžím i biskupům vstupovat do plného společenství s katolickou církví. Zároveň tak bude zachována možnost, řekl dále kard. Levada, podržet specifické prvky anglikánského, liturgického a spirituálního dědictví, které nejsou v rozporu s naukou katolické církve. Apoštolská konstituce, která bude zanedlouho publikována, je rozumnou, ba dokonce nutnou odpovědí na globální fenomén; nabízí jediný kanonický model univerzální církve, který lze přizpůsobit na různé lokální situace a přitom je, co do své aplikace, spravedlivý ke všem ex-anglikánům. 


Kardinál Levada dále vysvětlil: „Podle tohoto modelu bude možné, aby ženatí anglikánští seminaristé mohli být vysvěceni na katolické kněze. Biskupské svěcení však ve shodě s katolickou i pravoslavnou tradicí nebude udělováno ženatým kněžím. Apoštolská konstituce proto stanoví, že v čele personálního ordinariátu bude moci stanout buď neženatý kněz nebo neženatý biskup.“ Personální ordinariáty, řekl dále kard. Levada, budou ustanovovány podle potřeby po dohodě s biskupskými konferencemi příslušných zemí a jejich kanonické struktury se budou podobat vojenským ordinariátům. Zvláštní pozornost bude věnována přípravě seminaristů: „Seminaristé personálního ordinariátu budou formováni spolu s katolickými seminaristy, ale ordinariát si může otevřít i vlastní seminář, aby tak vyšel vstříc zvláštním potřebám formace v rámci anglikánského dědictví.“ Personální ordinariáty, které budou ustanoveny zmíněnou apoštolskou konstitucí Benedikta XVI., řekl v závěru kard. Levada, jsou dalším krokem k uskutečnění touhy po plném a viditelném sjednocení v jediné církvi, což je jeden z hlavních cílů ekumenického hnutí. Žádosti o plné společenství s katolickou církví se začaly hromadit zejména po té, co některá anglikánská společenství začala udělovat kněžská a biskupská svěcení ženám, a zejména poté, co se některé segmenty anglikánského společenství vzdálily od společného biblického učení o lidské sexualitě, začaly žehnat homosexuálním svazkům a udělovat svěcení deklarovaným homosexuálům. Anglikáni žádající o plné společenství – přibližně 40 biskupů, stovky kněží a patrně statisíce věřících laiků - vyjadřují souhlas s katolickou vírou, jak ji podává Katechismus katolické církve, a s petrovskou službou jakožto elementem, který chtěl Kristus pro svou církev. Primas anglikánského společenství, 

Canterburský arcibiskup Rowan Williams za přítomnosti katolického primase, Westministerského arcibiskupa Nicholse komentoval novou situaci na poli ekumenického dialogu během tiskové konference v Londýně takto: „Máme za to, že nelze nic dosáhnout tím, když jedna strana získává body na úkor druhé, anebo se vydá cestou separace, když je možná spolupráce. Proto první a nejdůležitější věcí, kterou chci říci, je, že to, co se dnes děje, nepředstavuje nějaký zlom ve vzájemných vztazích našich společenství.“ Anglikánský primas zdůraznil, že ekumenický dialog pokračuje dál, a označil za pozoruhodné to, že koncepce a ideje stojící v pozadí chystané konstituce, ba i ona sama, je plodem dlouholetých společných rozhovorů a modliteb obou společenství. „Myslím, že je velmi důležité pro nás, pro anglikánské společenství, přijmout s uznáním to, co bylo dosaženo, že totiž máme s katolickou církví společné liturgické a spirituální dědictví a že vůle pokračovat v našich ekumenických vztazích, v našich rozhovorech zůstává nezměněna. Nevíme, ovšem přesně, jaký bude konečný výsledek ve specifických kontextech, zejména v Anglii a Welsu.“ Řekl anglikánský primas Rowan Williams k připravované apoštolské konstituci Benedikta XVI.

Podobná témata

Katolicismus

"Anglikani" | Přihlásit/Vytvořit účet | 7 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Anglikani (Skóre: 1)
Vložil: Arrabito v Čtvrtek, 22. říjen 2009 @ 10:44:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
v konštitucii chýba ale zmienka o homosexualnom knazovi Gene Robinsonovi, ktory je podla analyzy toho co robil asi jezuitským človekom. Podvody s anglikanskou cirkvou su spinave intrigy zeny jazdiacej na selme, je to spinavost a svinstvo ktore sa neviestke vráti. Myslim ze dianie v Irsku s pedofilnymi aferami katolickych fararov su toho iba zaciatkom. 



Re: Anglikani (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Pátek, 23. říjen 2009 @ 12:30:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Máme za to, že nelze nic dosáhnout tím, když jedna strana získává body na úkor druhé, anebo se vydá cestou separace, když je možná spolupráce.

Spolupráca na úkor pravdy.

Nie je tu priestor na vypísanie všetkých cirkevných klamstiev, jak anglikánov ,tak katolíkov.
Preto sa vyjadrím obraznou rečou:katolici tvrdia,že dva plus dva je sedem ,anglikáni tvrdia,že dva plus dva je osem.Im nevadí,že obaja
klamú ,hlavne ,že majú spoluprácu.


1 Ján 3:18  Moje dieťatká, nemilujme slovom ani jazykom, ale skutkom a pravdou.



Re: Anglikani (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 26. říjen 2009 @ 10:39:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Podobný pocit jako mám teď jsem zažil když padlo komunistické impérium. Něco v co jsem doufal a věřil že musí jednou přijít a přesto mne zaskočilo že jsem se toho opravdu dožil a přišlo to tak relativně snadno. Trvalo pár dní než jsem to dokázal alespoň trochu vstřebat. Sláva Bohu na výsostech, Te Deum Laudamus. Léta jsem slyšel zpívat a zpíval tenhle starý tradicionál :

1. Svorni jsme v jednom duchu,
vede nás jeden pán,
svorni jsme v jednom duchu,
vede nás jeden pán.
S modlitbou zříme den,
kdy rozkol bude překonán.
Ref. Poznají nás po lásce křesťany,
křesťany, ano po lásce poznají křesťany
2. Půjdeme ruku v ruce,
půjdeme k lidem všem.
Půjdeme ruku v ruce,
půjdeme k lidem všem.
Společně rozhlásíme,
že Bůh přišel v tuto zem.
3. Každý chval Boha Otce
od nějž život pochází,
každý chval Syna jeho,
v němž vše smysl nachází,
a každý chval dar Ducha,
jenž svornosti předchází.

A teď se naplnil další krok. Věřím že není poslední. Že Krista přivítáme všichni společně a s jásotem až se přijde ujmout svého a nebude mezi námi zloba ani žárlivost a malichernost. Jsem zvědav kdy se takhle setkáme s východem. V době kdy celý svět přemýšlel o tom co se stane po rozpadu komunismu nám Panna Maria v Medžugorie řekla že v Rusku se projeví milost Boží víc než kde jinde. První co mne tehdy napadlo bylo že se národy bývalého Sovětského svazu mezi sebou nevyvraždí tak jak se dalo předpokládat a to se také splnilo. Mám takový pocit že to ještě není všechno. Bůh často rozdává oběma rukama a mnohokrát za sebou. Splnila se i dvě dílčí pravoslavná proroctví. O městě svatého Petra a o tom co se stane až na čas ztratí svoje jméno a znova ho získá a o zničení a obnově chrámu Krista Spasitele, postaveného na znamení díkůvzdání za záchranu před Napoleonem.




Stránka vygenerována za: 0.15 sekundy