Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ferdinand.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16674, komentáře < 7 dní: 369, komentářů celkem: 431179, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 240 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117229970
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Křesťanská akademie mladých

Search on This Topic:   
[ Go to Home | Select a New Topic ]

Život víry: Pozitivní křížová cesta
Křesťanská akademie mladých

poslal dudaak

 Křížová cesta je lidová zbožnost, kterou zmiňuje kánon 1674 CIC, není to tedy dogma, které nelze měnit.  Proto si dovolujeme navrhnout zde novou křížovou cestu, která vychází z toho, že křesťanství nás učí pozitivnímu přístupu ke každé životní situaci / je to též vyjádřeno slovy „ víra, naděje, láska“/.

Vložil: Tomas v Úterý, 15. srpen 2017 @ 22:37:23 CEST (1865 čtenářů)
Více... | 13514 bytů | 34 komentáře | Život víry | Skóre: 1Nebezpečná učení: Mistrův plán paracírkevních organizací
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Poslední léta se zejména v paracírkevních organizacích – a to i v Čechách – velmi rozmáhá způsob vedení a vyučování nově obrácených skrze pyramidální strukturu. Tím je myšleno, že v zásadě každý zainteresovaný má na starosti jednoho či více křesťanů, kteří jsou „mladší ve víře“, smíme-li to tak říci; když jeho svěřenec, „učedník“, nějakým způsobem vyspěje, dostane na starosti sám někoho nově obráceného, a jeho původní učitel si vezme pod svá křídla zase někoho jiného. Tímto způsobem lze aspoň matematicky vzato dosáhnout značného početního růstu. Často se tento způsob nazývá „multiplikace“.

Toto pojetí růstu a činění učedníků nespadlo z nebe. Její základ nalezneme v knize R. E. Colemana Mistrův plán spasení (v originále Master Plan of Evangelism; v češtině vyšlo i pod názvem Mistrův plán zvěstování evangelia), na kterou se ostatně zastánci často odkazují. Celá myšlenka spočívá v zásadě v tom, že plán Pána Ježíše, jak rozšířit do světa evangelium, bylo vychovat na svém osobním příkladě a skrze úzké obecenství následovníky – učedníky -, kteří následně budou podobným způsobem vychovávat další vůdce. Jako příklad tohoto se často dává příklad vztahu apoštola Pavla a Timotea, i když, nemýlím-li se, Coleman to v knize nepoužívá. Na první pohled se zdá, že toto pojetí má solidní biblický základ. Vzhledem k tomu a také ke skutečnosti, jak se v dnešní zkompromisované době rozmáhá (už to je poněkud varovný signál), je tedy namístě se touto knihou a tím, jak je dnes aplikována, více zabývat a prozkoumat to. „Všeho zkuste; což dobrého jest, toho se držte.“ (1. Tes. 5:21)

Vložil: Olda v Čtvrtek, 11. červenec 2013 @ 10:45:24 CEST (3337 čtenářů)
Více... | 24181 bytů | 13 komentáře | Nebezpečná učení | Skóre: 1Kontrasty: K projektu EXIT 316
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

OZ Tréningové centrum Kompas sa obrátilo na brata generálneho biskupa so žiadosťou o odporúčanie projektu EXIT 316 na vysielanie v STV. Pripájame stanovisko zo 4. 1. 2011 zaslané Tréningovému centru Kompas:

Vložil: Olda v Středa, 05. červen 2013 @ 09:07:51 CEST (1198 čtenářů)
Více... | 2220 bytů | 1 komentář | Kontrasty | Skóre: 0Aktivity a kampaně: Cílem sítě křesťanských učitelů je dostat EXIT 316 do škol
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Síť křesťanských učitelů usiluje o spojení evangelikálních křesťanů, kteří působí ve školách a posílení křesťanského vlivu v českém školství. Sdružuje především učitele, křesťany, kteří učí na různých typech základních a středních škol, křesťanské lektory, kteří  na školách působí a také křesťanské školy.


Málokdo už ovšem ví, že cílem této inicicativy je mj. emulgace nechvalně známého projektu EXIT 316 do škol. Setkáme se zde i s obraty jako "posílení vlivu", "propojení křesťanů", "distribuce vhodných křesťanských materiálů" apod. Snad by se nemuselo nic namítat, ovšem za touto iniciativou pak - snad prostřednictvím ČEA -  stojí i nechvalně známá organizace KAM.

Vložil: Stepan v Pátek, 22. březen 2013 @ 11:42:46 CET (2104 čtenářů)
Více... | 2689 bytů | 8 komentáře | Aktivity a kampaně | Skóre: 0Kontrasty: K projektu EXIT 316
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Vložil: Stepan v Pátek, 08. červen 2012 @ 20:57:11 CEST (1468 čtenářů)
Více... | 182 bytů | 1 komentář | Kontrasty | Skóre: 0Aktivity a kampaně: Adoptujte si školu pro etickou výchovu
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Etická výchova, o.p.s. (spoluzaložená KAMem a Etickým fórem ČR) ve spolupráci s Americkou obchodní komorou a ministerstvem školství připravili projekt podpory zavádění etické výchovy do základních škol pod názvem ASET: „Adoptujte si školu pro etickou výchovu" . Pokud víte o škole, která by chtěla etickou výchovu zavést a uvítala by metodickou i finanční podporu, tak je prosím odkažte na uvedenou výzvu na webu MŠMT.

Vložil: Olda v Pátek, 08. červen 2012 @ 16:13:32 CEST (1391 čtenářů)
Více... | 3412 bytů | komentáře? | Aktivity a kampaně | Skóre: 0Aktivity a kampaně: Najdi si svého apoštola Pavla
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Pro každého člověka má Bůh připravenou jinou cestu a někdy Mu stačí drobná událost, aby změnil směřování celého našeho života. Jsou ale chvíle, kdy nás volá k něčemu konkrétnímu. Pokud cítíte, že Journey je cestou, kterou má pro vás Bůh připravenou, začněte se prosím modlit a neváhejte nás kontaktovat, abychom mohli společně začít pracovat na dalších krocích. Timoteus se vydal na cestu a i když ho to stálo hodně, pravděpodobně nikdy nelitoval...

Pokud se budete chtít na Journey přihlásit, zde najdete ke stažení elektronickou přihlášku. Přihlášky zasílejte do konce února 2012, po jejím obdržení se domluvíme na termínu osobního setkání, na základě kterého se bude rozhodovat o přijetí. Samozřejmě, pokud by vás zajímalo cokoliv dalšího, pište nebo volejte na:

Vložil: Olda v Úterý, 29. květen 2012 @ 09:24:50 CEST (2753 čtenářů)
Více... | 5628 bytů | 9 komentáře | Aktivity a kampaně | Skóre: 0Aktivity a kampaně: Jesus My Lifestyle - byznys plán předsedy KAMu
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Milan Michalko (předseda výboru KAM, Exit) a David Rafael (mládež Slova života Brno, Exit)
nabízeli 16.5.2012 v pořadu Den D v České televizi podíl v projektu Jesus My Lifestyle.


Šlo o kolekci oblečení zaměřenou na věřící mladé lidi z celého světa. Chtějí vytvořit módní značku "Jesus My Lifestyl". Chtějí tak nabídnout mladým lidem možnost ztotožnit se pod heslem "Bee cool, be spiritual" s pozitivní filozofií. Milan Michalko a David Rafael jsou totiž přesvědčeni, že Ježíš byl ve své době cool a velmi duchovní a pozitivní.

Textový přepis televizního pořadu:

Aby firmy uspěly v těžké konkurenci, spojují své produkty čím dál častěji se slavnými jmény. A to je případ i dalšího podnikatele. Milan Michalko se rozhodl postavit svou značku na jménu vůbec nejslavnějším.
Vložil: Olda v Pondělí, 21. květen 2012 @ 13:17:26 CEST (5675 čtenářů)
Více... | 11073 bytů | 48 komentáře | Aktivity a kampaně | Skóre: 1Kontrasty: Exitus Československého Exitu v Slovenskej televízií
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Exit316 se nedostal do slovenské televize.

Prvá fáza „klopania“ sa diala cez programové oddelenie, resp. oddelenie náboženského vysielania. Napriek mimoriadne pozitívnym ohlasom z Českej republiky a sledovanosti na ČT, vedúca oddelenia náboženského vysielania okrem obavy, že program je pre ich diváka príliš moderný, nás povzbudila ku tomu, aby sme získali doporučenie na EXIT 316 od biskupov dvoch najväčších denominácií na Slovensku. RKC zareagovala pozitívne po cca troch mesiacoch študovania programu. Pri návšteve generálneho biskupa ECAV sme predložili päť doporučení od najväčších denominácií z ČR, vrátane biskupa Sliezkej ECAV, ďalej dokument o získaní ocenenia Ekumenický počin roka od ERC v ČR a petíciu „Odvysielajte Exit 316 v STV“ s viac ako 3.250 podpismi získanými iba za dva mesiace od ľudí zo SR, no najmä od členov ECAV. Mal som pocit, že po pozretí EXITu je to takmer hotová vec. Vyjadrili sme prosbu o podporu tohto projektu prostredníctvom doporučenia generálneho biskupa ECAV pre STV. Po predstavení TCK a programu EXIT 316, prvá biskupova veta bola v zmysle, že aj ECAV by chcela mať viac priestoru v týchto médiach. Vtedy som vedel, že náš počin u biskupa nemá výhliadky na úspech. Ľudovo povedané, nenašli sme spoločnú reč. To som však ešte netušil, kam to až zájde.

Vložil: Olda v Čtvrtek, 10. květen 2012 @ 01:10:37 CEST (3174 čtenářů)
Více... | 9108 bytů | 21 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Kto je teda Jozef Marván a Aleš Franc?
Křesťanská akademie mladých

poslal sasek_flek

Kto je teda Jozef Marván a Aleš Franc? 


Dobre, ak už k tejto dookola sa opakujúcej téme nemá čo povedať nikto z našich 300 evanjelických duchovných, tak nás ako členov tejto cirkvi zaujíma, kto je Aleš Franc, ktorého si ECAV vybrala, aby na nedávnej teologickej konferencii vzdelával našich duchovných, a kto je Jozef Marván, ktorého siahodlhé články publikuje EPST ako seriál na pokračovanie? 

Kto sú títo "vierouční odborníci" a odkiaľ prichádzajú, aby nám boli fundovanými poradcami vo veciach tak dôležitých, ako sú vieroučné otázky.  
Vložil: Stepan v Čtvrtek, 19. leden 2012 @ 22:17:29 CET (5097 čtenářů)
Více... | 812 bytů | 38 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Aktivity a kampaně: Slovenský KAM školí slovenské evangelíky
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Celkem 8 ze 14-ti studentů TC Kompas (slovenská odbočka KAM), tj. 57 % je tvořeno luterány na Slovensku. Jak se k tomu staví samotná ECAV? V této souvislosti stojí za přečtení stanovisko Věroučného výboru ECAV z konce roku 2011: Stanovisko k prenikaniu cudzích náuk a hnutí do Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku


Bude proto zajímavé sledovat, zda bude KAM do budoucna pokračovat ve školení mládežníků i přes, zdá se, zdrženlivý postoj vedení církve. V minulosti to v ČR byl představitel letniční Apoštolské církve, kdo neskonale důrazněji veřejně vyjádřil své znepokojení ve svém prohlášení "Můj postoj k pořadu EXIT316".

Určující bude, jak se KAM resp. TC Kompas k podobným skutečnostem postaví? Zda bude nadále školit členy jiných církví resp. bude uplatňovat svoji službu naddenominačně, či zda bude nějakým způsobem nově reflektovat daný postoj. Do této chvíle to vypadalo, že vedoucí pracovníci TC Kompas oslovují samostatně i synodály ECAV ve své obraně před kritikou předsedy VV ECAV, o čemž svědčí i Otevřený list Kompasu zaslaný synoidálům ECAV. 
Vložil: Olda v Pátek, 30. prosinec 2011 @ 22:42:36 CET (1864 čtenářů)
Více... | 4946 bytů | 2 komentáře | Aktivity a kampaně | Skóre: 5Kontrasty: Má KAM zájem, aby církve vyšly ve statistice negativně?
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Jeden uživatel tohoto portálu si všiml zajímavé věci. Cituji: "kdysi o tom psali na iDnesOna socioložka to shrnula celkem potrefeně: Církve považuje za důvěryhodné jen 9 procent respondentů. Teenagerům na nich vadí především vymývání mozků, omezování svobody a jejich neschopnost nabízet řešení problémů dnešního světa. Socioložka Dana Hamplová z Univerzity Karlovy v Praze, která průzkum analyzovala, ale uvádí, že tato otázka byla formulována tak, aby z ní církve vyšly negativně. Pak je ovšem na místě otázka, komu to prospěje? Bude to KAM, který zmanipuluje otázku tak, aby se církve chytly za nos a oni pak přinesli zázračné řešení? ...


Celý článek je zde:
Vložil: Olda v Čtvrtek, 10. listopad 2011 @ 14:28:54 CET (3464 čtenářů)
Více... | 5514 bytů | 26 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Aktivity a kampaně: Výsledky výzkumu religiozity středoškolské mládeže jako výzva české církvi
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Žeň je veliká, dělníků málo

Na jaře 2011 iniciovala Křesťanská akademie mladých velký průzkum mezi středoškolskou mládeží, který oslovil 7121 respondentů ve 30 městech a 149 školách. 17. září 2011 v Praze proběhla konference nad výsledky průzkumu. Konference pořádaná Křesťanskou akademií mladých a Českou evangelikální aliancí byla prostorem pro reflexi toho, co si dnešní mladí lidé skutečně myslí o víře a křesťanství, ale i o otázkách štěstí, svobody, přijetí a svědomí.

Jako jeden z výstupů diskusí mezi zástupci církví, pracovníků s mládeží, křesťanských učitelů a sociologů předkládáme české církvi následující výzvu:
Vložil: Olda v Pátek, 04. listopad 2011 @ 20:36:01 CET (4060 čtenářů)
Více... | 8194 bytů | 12 komentáře | Aktivity a kampaně | Skóre: 0Kontrasty: Josiah Venture a ECAV
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Otvorený list riaditeľa KOMPAS-u zaslaný synodálom ECAV

Vážený člen Synody ECAV, z dôveryhodného zdroja som dostal prepis komentára ku správe predsedu VV ECAV J. Meňkyho, zo zasadnutia synody ECAV v dňoch 24. a 25.6.2011. Keďže som sa na nej nemohol osobne zúčastniť, rád by som sa aspoň touto cestou – otvoreným listom Vám, pán Meňky, ale aj ostatným členom Synody – vyjadril k niektorým tvrdeniam Vašej správy, ktoré sa bezprostredne dotýkajú organizácie, ktorú vediem.
Vložil: Olda v Úterý, 27. září 2011 @ 16:14:10 CEST (4104 čtenářů)
Více... | 14490 bytů | 6 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Aktivity a kampaně: Aleš Juchelka chce být primátorem Ostravy
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Kandidátce TOP 09 pro komunální volby v Ostravě bude vévodit bývalý televizní moderátor pořadu Medúza a seriálu z produkce KAMu Exit 316 Aleš Juchelka. V souboji o primátorské křeslo vyzve současného primátora Ostravy Petra Kajnara (ČSSD) a jeho náměstka Dalibora Madeje (ODS). Úkolem pro vítěze voleb bude především boj s nezaměstnanosí, která je v regionu tradičně nadprůměrná.

"Je mladý, má pro tu práci všechny předpoklady," řekl serveru iHNed.cz šéf ostravské organizace TOP 09 Tomáš Stejskal, který věří, že se Juchelka stane primátorem moravskoslezské metropole.

Vložil: Olda v Středa, 11. srpen 2010 @ 00:10:17 CEST (2534 čtenářů)
Více... | 1377 bytů | 1 komentář | Aktivity a kampaně | Skóre: 0Aktivity a kampaně: Spolupráce s Josiah Venture
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

KAM je členskou organizací mezinárodní skupiny zvané Josiah Venture. Toto uskupení spojuje společné úsilí jednotlivých národních organizací, jež vytvořily partnerství pro získání dnešní mladé generace střední a východní Evropy pro Krista.

Toto uskupení spojuje společné úsilí jednotlivých národních organizací, jež vytvořily partnerství pro získání dnešní mladé generace střední a východní Evropy pro Krista.

Toto uskupení spojuje společné úsilí jednotlivých národních organizací, jež vytvořily partnerství pro získání dnešní mladé generace střední a východní Evropy pro Krista.

Každý člen JV se zavazuje ke společné identitě a vizi, ke vzájemné vykazatelnosti a partnerství ve službě.

Vložil: Olda v Středa, 26. květen 2010 @ 01:12:23 CEST (2416 čtenářů)
Více... | 4872 bytů | 5 komentáře | Aktivity a kampaně | Skóre: 0Nebezpečná učení: Křesťanské sbory zřejmě čeká Škola vedoucích mládeží
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Navštívil mě Petr Húšť a sdílel mi, čím žije, jak prožívá svou práci v Křesťanských sborech. Dovolil mi, abych o tom něco tady napsal…

Vložil: Stepan v Pondělí, 17. srpen 2009 @ 21:54:41 CEST (5164 čtenářů)
Více... | 1335 bytů | 36 komentáře | Nebezpečná učení | Skóre: 0Hledání: KAM definuje svoji identitu
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

1. Je či není Kam paracírkevní organizací?

Pokud slovu paracírkevní rozumíte: nebýt organizačně propojen s určitou církví či sborem, přinášet specifické důrazy (např. výchova mládeže, diakonie, vysílání misionářů …) a působit mezidenominačně, pak je KAM paracírkevní organizací.

Pokud je výraz „paracírkevní“ chápán pouze jako „církev“ mimo církev (např. v 60-80 letech v Jižní Koreji, kde vzniklo hnutí mezi mládeží, která se nezačlenila do existujících církví, ale vytvářela své vlastní), pak KAM není paracírkevní organizací.

Vložil: gojim v Středa, 24. říjen 2007 @ 10:14:30 CEST (5423 čtenářů)
Více... | 13720 bytů | 13 komentáře | Hledání | Skóre: 0Aktivity a kampaně: Zážitková dávka ´Extra´ pro vedoucí mládeží
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Vedle programů, práce v místních sborech a regionální práci má Křesťanská akademie mladých i projekty, které mají přispívat k naplnění cílů, pro které bylo občanské sdružení zřízeno. Mezi ně patří i tzv. "davka"

Davku vyrábí slovenské občanské sdružení Kompas, které je s KAMem sdruženo v Josiah Venture. Jedná se o výbornou pomůcku pro pracovníky s mládeží. KAM pomáhá s distribucí DAVKY pro české prostředí.

Vložil: Bolek v Sobota, 23. červen 2007 @ 17:38:58 CEST (3384 čtenářů)
Více... | 1680 bytů | komentáře? | Aktivity a kampaně | Skóre: 1Nebezpečná učení: KMS i KAM nástrojem sjednocení české církve?
Křesťanská akademie mladých

poslal Nepřihlášený

Regionální strategie KAM

„Věříme, že v Božím hnutí, které On dělá je jasná struktura a řád, protože Bůh není Bohem zmatku, nýbrž Bohem pokoje (1 Korintským 14:33). Na nás je najít tuto strukturu a přizpůsobit jí organizaci naší práce. V posledních letech jsme vnímali potřebu regionální práce, která by nám umožňovala co nejtěsnější kontakt s každodenními potřebami sborů v určité oblasti a přizpůsobovat jim naši nabídku. Ve Vsetíně měl vizi regionálního rozměru práce Petr Húšť, který byl zapojen do vedení buňky stáže a začal pro region připravovat PDT (pracovní dny týmů), večery modliteb a chval, koncerty atd....“

Služba KAM v regionech: http://www.kam.cz/akademie/index.php?mid=5&cid=64

Vložil: bolek v Úterý, 19. červen 2007 @ 09:46:23 CEST (6359 čtenářů)
Více... | 2004 bytů | 68 komentáře | Nebezpečná učení | Skóre: 2.6
Stránka vygenerována za: 0.96 sekundy