Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ivan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 17343, komentáře < 7 dní: 353, komentářů celkem: 462196, adminů: 60, uživatelů: 5351  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 1242 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Milka
gregorios777
brusle7
Myslivec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
158232756
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Domovy důchodců - typ ubytování (financování apod.)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Domovy důchodců - typ ubytování (financování apod.)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Cesta s Ježíšem
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 1743
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14, 2025 2:52 pm    Předmět: Domovy důchodců - typ ubytování (financování apod.) Citovat

Vracím se k tématu domovů důchodců - typ ubytování (financování apod.):

Možná leží budoucnost pro "stáří" v soukromém sektoru. Ubytování by si důchodci hradili komplexně sami z důchodů - podle výběru od vícelůžáků po luxusní apartmány apod. - doma by taky ubytování hradili. A zdravotní péči hradit od zdravotních pojišťoven, ostatní z příspěvu na péči 1.-4. stupeń pro nemohoucí od státu (péče navíc - krmení, koupání, posluhování, přebalování apod. - příspěvky na bezmocnost). Stravování - formou bufetu a výběru s placením důchodců napřímo (nebo nějakým čipem apod.) - nikoliv povinně objednávaná služba.

Vnímám bydlení a stravování, že nejsou zdravotní služba. A jako doma člověk si sám reguluje náklady na bydlení a stravování podle typu stravování a bydlení a podle finančních možností, bylo by to dobré pak i v době té nemohoucnosti v důchoďákách...

Naopak v době krátkodobé nemoci by měly jít všechny tyto platby (včetně ubytování a stravování) ze zdravotního pojištění jako související služby automatické, např. max. 1-2 měsíce v roce celkem, pak doplatky při dlouhodobosti pobytů v nemocnicích...

Očekávám kritiku. Spravedlivý systém v tomto asi neexistuje. Zdarma není nic, vždy musí hradit buď každý sám sobě, nebo lidé v produktivním věku (které vychovávají a živí i další generaci k daním a odvodům na důchody dalších).

Priorita státních výdajů : 1/péče zdravotní z povinného pojištění ( i kdyby měla být na 20-ti lůžákách), až poté 2/péče ošetřovatelská - příspěvky na bezmocnost, 3/péče ostatní (na které by se měli na 90-100% podílet finančně sami občasné ze svých příjmů, např. z důchodů, nikoliv dále stát - nebo stát jen zcela výjimečně).

Za absurdní nespravedlivost bych považovala stav, kdy staří lidé by byli téměř zdarma důchoďákách, dětem by odevzdávali svůj důchod, a stát (my všichni) bychom toto (kromě důchodů) platili ze stále zvyšovaných daní na provoz DD - třeba dvoulůžáky či jednolůžáky. A naopak lidé, kteří se o své staré rodiče doma starají, těm by stát nepřispíval NIC, ale byli by nuceni z daní platit všem dalším lidem péči, kdo se doma nestarají a jsou v těchto zařízeních...

???

Brusle7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Cesta s Ježíšem Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.16 sekundy