Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 17343, komentáře < 7 dní: 259, komentářů celkem: 462083, adminů: 60, uživatelů: 5351  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 1486 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

cizinec
brusle7

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
157925497
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Cesta s Ježíšem
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 1741
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 8:29 am    Předmět: Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO? Citovat

Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO?

Kde zlo trvá a chce trvat vnímám jako peklo. Jakékoliv souběžné přiřazení tohoto stavu k Bohu a k Božímu odpouštění vědomého, úmyslného, trvalého, pokračujícího zla (jako ke vlastnosti Boha) vnímám jako největší absurditu dosavadních diskusí na GS.


(Dnes zveřejněno i na hlavním portále GS.)

Brusle7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Magdalena07
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 1354
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 10:06 am    Předmět: Citovat

Neni odpuštění bez pokání .
_________________
Magdalena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Magdalena07
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 1354
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 10:27 am    Předmět: Citovat

Duch Boží nám připomene VŠECHNY naše hříchy , abychom si uvědomili, co bylo v Jeho očích odporné.
Naše lítost nad nimi, nás zbavuje jejich tíhy a Ježíš svou krvi vyběluje naše roucha a přibijí na kříž naši minulost .

My máme odpouštět jen těm, kteří si uvědomí svou chybu a touží po našem odpuštění …
Tak je to i u našeho Pána a Krále
Proč by Bůh odpouštěl těm, kteří ve svém zlu pokračují a po Jeho lásce ani netouží ?
_________________
Magdalena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Myslivec
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Oct 18, 2012
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 10:34 am    Předmět: Re: Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO? Citovat

[quote="brusle7"]Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO?

Kde zlo trvá a chce trvat vnímám jako peklo.

Ano. Kde zlo trvá, je peklo.
Přetrvávající zlo dosáhne absolutna v okamžiku kdy zcela zmizí svobodná vůle. Pak již nejde nic změnit. Pak již není žádné chtění/nechtění. Jenom absolutní nepolepšitelné zlo bez šance na změnu. A to je peklo. Zlo uvěznilo samo sebe bez možnosti úniku. Zlo pojde zlem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 1741
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 12:06 pm    Předmět: Citovat

Magdalena07 napsal:

Proč by Bůh odpouštěl těm, kteří ve svém zlu pokračují a po Jeho lásce ani netouží ?


Myslím si, že Bůh stvořil lidi pro Boží Království lásky - a svůj lid tam Bůh vede, směruje.

Pokud se tomu však někdo přes mnohá upozornění a varování zarputile brání a chce dělat velké zlo, ubližovat druhým apod., tak touží vlastně po své "odměně" v "Pekle".

Velké zlo lidí je třeba svěřovat v modlitbě Bohu, jako to dělali Ježíš a Štěpán - a to o to více, pokud ho již nijak nedokážeme v zájmu obětí fyzicky či slovně zastavit...


Brusle7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Myslivec
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Oct 18, 2012
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 1:41 pm    Předmět: Citovat

[quote="brusle7"][quote="Magdalena07"]
Proč by Bůh odpouštěl těm, kteří ve svém zlu pokračují a po Jeho lásce ani netouží ?[/quote]

Myslím si, že Bůh stvořil lidi pro Boží Království lásky - a svůj lid tam Bůh vede, směruje.

Pokud se tomu však někdo přes mnohá upozornění a varování zarputile brání a chce dělat velké zlo, ubližovat druhým apod., tak touží vlastně po své "odměně" v "Pekle".

Velké zlo lidí je třeba svěřovat v modlitbě Bohu, jako to dělali Ježíš a Štěpán - a to o to více, pokud ho již nijak nedokážeme v zájmu obětí fyzicky či slovně zastavit...






Přesně tak. Doplnil bych jenom jedno důležité slovo.

Myslím si, že Bůh stvořil VŠECHNY lidi pro Boží Království lásky - a svůj lid tam Bůh vede, směruje.

Pokud se tomu však někdo přes mnohá upozornění a varování zarputile brání a chce dělat velké zlo, ubližovat druhým apod., tak touží vlastně po své "odměně" v "Pekle".

Velké zlo lidí je třeba svěřovat v modlitbě Bohu, jako to dělali Ježíš a Štěpán - a to o to více, pokud ho již nijak nedokážeme v zájmu obětí fyzicky či slovně zastavit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 572
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 1:51 pm    Předmět: Citovat

brusle7 napsal:

Pokud se tomu však někdo přes mnohá upozornění a varování zarputile brání a chce dělat velké zlo, ubližovat druhým apod., tak touží vlastně po své "odměně" v "Pekle".

Velké zlo lidí je třeba svěřovat v modlitbě Bohu, jako to dělali Ježíš a Štěpán - a to o to více, pokud ho již nijak nedokážeme v zájmu obětí fyzicky či slovně zastavit...

Brusle7

Jakékoli zlo lze dělat i nechtěně a dokonce nevědomě.

Pán Ježíš a podobně Štěpán se modlili k Bohu Otci, aby jejich viníkům odpustil, což znamenalo, že jim sami před tou modlitbou odpustili.
Bohu v modlitbě svěřujeme lidi, nikoli zlo. O tom, co je zlo a co je dobro rozhoduje Bůh, který umí zlo proměnit v dobro, neboť je dobrý. Na druhou stranu mnohé lidské dobro může být v Božích očích zlo.

Vzpomeňme na slova Pána Ježíše v Matoušově evangeliu 7:21-23.

„Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vejde do království Nebes, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích. Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme tvým jménem neprorokovali a tvým jménem nevyháněli démony a tvým jménem neučinili mnoho mocných činů? ‘ A tehdy jim vyznám: ‚Nikdy jsem vás neznal. Odejděte ode mne, činitelé nepravosti. ‘“

Vyhánění démonů, prorokování, činění mocných činů přece není samo o sobě zlo. Pokud to však nebylo/není podle Boží vůle, Bůh to odsuzuje jako činění nepravosti a navíc jako zneužití Pánova jména a tito pachatelé nepravosti proto musí od Pána Ježíše Krista odejít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Cesta s Ježíšem Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.19 sekundy