Založen: Nov 22, 2009 Příspěvky: 1741 Bydliště: Česká republika
Zaslal: ne květen 31, 2026 6:03 pm Předmět: Zjevení Janovo se již naplňuje?
Zjevení Janovo se již naplňuje?
"A viděl jsem dravou šelmu a krále země i jejich vojska shromážděná, aby vytrhli do boje proti jezdci a proti jeho vojsku.
Ale šelma byla zajata a s ní i falešný prorok, který k její cti činil zázračná znamení a svedl jimi ty, kdo přijali cejch šelmy a klekali před jejím obrazem. Za živa byli šelma a její prorok hozeni do ohnivého jezera hořícího sírou.
Ostatní byli pobiti mečem vycházejícím z úst jezdce. A všichni ptáci se nasytili jejich těly.
Tu jsem viděl, jak z nebe sestupuje anděl, který má v ruce klíč od propasti a veliký řetěz.
Zmocnil se draka, toho dávného hada, toho ďábla a satana,
na tisíc let jej spoutal, uvrhl do propasti, uzamkl ji a zapečetil, aby již nemohl klamat národy, dokud se nedovrší těch tisíc let. Potom musí být ještě na krátký čas propuštěn.
Viděl jsem trůny a na nich usedli ti, jimž byl svěřen soud. Spatřil jsem také ty, kdo byli sťati pro svědectví Ježíšovo a pro slovo Boží, protože nepoklekli před dravou šelmou ani jejím obrazem a nepřijali její znamení na čelo ani na ruku. Nyní povstali k životu a ujali se vlády s Kristem na tisíc let."
Založen: Sep 16, 2007 Příspěvky: 572 Bydliště: Brno
Zaslal: ne květen 31, 2026 9:05 pm Předmět:
Kniha Zjevení je zapečetěná tomu, kdo neslyší slova tohoto proroctví a nezachovává, co je v něm zapsáno, i když ten čas je blízko. (Zj 1:3)
Zapečetěná je i tomu, kdo nemá uši k slyšení, co Duch praví sborům (církvím, 2.a 3. kap.) a tomu, kdo by ke slovům tohoto svitku něco přidal, tomu Bůh přidá ran zapsaných v tomto svitku; a kdo by ze slov svitku tohoto proroctví něco odejmul, tomu Bůh odejme jeho díl ze stromu života a ze svatého města, které byly popsány v tomto svitku.
Tož tak.
Naposledy upravil Willy dne po červen 01, 2026 12:18 am, celkově upraveno 1 krát.
Zaslal: ne květen 31, 2026 11:41 pm Předmět: Uzávěrka
Willy napsal:
Kniha Zjevení je zapečetěná tomu, kdo neslyší slova tohoto proroctví a nezachovává, co je v něm zapsáno, i když ten čas je blízko. (Zj 1:3)
Zapečetěná je i tomu, kdo nemá uši k slyšení, co Duch praví sborům (církvím, 2.a 3, kap.) a tomu, kdo by ke slovům tohoto svitku něco přidal, tomu Bůh přidá ran zapsaných v tomto svitku; a kdo by ze slov svitku tohoto proroctví něco odejmul, tomu Bůh odejme jeho díl ze stromu života a ze svatého města, které byly popsány v tomto svitku.
Tož tak.
Ale, ale, podívejme jak si falešný prorok trestající "boží" pěst upravuje knihu Zjevení a dělá si z ní kladivo. Pozor na něho, zneužívá Boží slovo jako by on sám chtěl trestat.
Ve verši Zj 1:3 není nic o tom, že kdo neslyší tomu je kniha zapečetěná.
Právě naopak. Je tam napsáno velké povzbuzení. Blaze tomu..
A také je to návod jak číst a rozumět..
Blaze tomu, kdo předčítá slova tohoto proroctví, a blaze těm, kdo slyší a zachovávají, co je tu napsáno, neboť čas je blízko. Zj 1:3
A jak slyšet a vidět? Zde je odpečetěný výklad.
Blaze tomu= tato slova navazují na proroctví Daniele, blahoslavený kdo se dočká 1335 dnů, to znamená, že se dočká příchodu Krista.
Blaze, blahoslavený= blaze je blahoslavenému, a blahoslavený je Kristu věrný křesťan, který se dočkal za svého pozemského života příchodu Krista.
Kdo předčítá slova= Kristus vzbuzuje touhu číst, věrní Kristu předčítají, čtou, studují, chápou, rozumí, a poznání jim otvírá Duch svatý, který jim knihy odpečetil.
Blaze těm kdo slova zachovávají= čtení, slyšení a zachovávání. To je úkol pro křesťany posledních dnů, znamená to vydávat svědectví pravdy o poznaném proroctví konce času.
Co je tu napsáno= nemyslí se tím text zjevný, ale myslí se tím text skrytý pod pečetí odhalený duchovnímu zraku a uším. Duchovní vjemy Krista v srdci, jsou tím zrakem i ušima potřebnýma při poznávání obsahu ukrytého pod pečetí. Ten kdo slyší v srdci Krista, ten může odpečetěnou knihu Zjevení číst.
Kdo slyší= tím se nemyslí pasivní posluchači, kterým někdo předčítá knihu Zjevení, tím se myslí, že při četbě odpečetěného textu je zřetelně vnímáno (slyšeno duchem v Duchu svatém) Boží slovo, a pozor, v kontextu CELÉHO Písma!
V knize Zjevení se všechna biblická proroctví, setkávají, naplňují a uzavírají. Kniha Zjevení by se velmi nepřesně jenom pro ilustraci dala přirovnat k účetní uzávěrce zbankrotované firmy, a oznámením projektu na firmu novou, věčnou a dokonalou. Knize Zjevení se celé Písmo završuje koncem dějin hříchu, definitivním koncem všeho zla, a začátkem nového stvoření v Kristu.
Čas je blízko= tohle vyjádření zasazuje verš do doby konce času. Je to informace, která začíná platit teprve až od okamžiku odpečetění knihy Zjevení a Daniel. Knihy byly zapečetěné až do doby konce, a těsně před koncem se odpečetí. V současné době, asi od cca 5-6 let zpátky, začali mnozí kazatelé vykládat verše již jako odpečetěné. Tohle se nikdy v historii nestalo. Jsou to doposud neslýchané výklady, které se přesně ztotožňují se světovými událostmi historickými i událostmi současnými, zlými událostmi které stále nabírají na obrátkách přesně podle proroctví.
O odpečetění knihy Daniel a knihy Zjevení již není žádných pochyb, a je to největší důkaz o tom, že svět je v době konce těsně před příchodem Krista.
Odpečetění knihy Daniel a Zjevení osvětlilo a sladilo VŠECHNA proroctví v celém Písmu! Nic takového se nikdy v křesťanské historii nestalo, poznání se rozhojnilo.
Každý křesťan který má v srdci Krista může nyní číst odpečetěnou knihu Zjevení. Chce to trochu duchovního cviku a při četbě se modlit ke Kristu v Duchu svatém. Modlitba při četbě knihy Zjevení otvírá zrak i uši.
Založen: Sep 16, 2007 Příspěvky: 572 Bydliště: Brno
Zaslal: út červen 02, 2026 10:30 am Předmět: Re: Uzávěrka
Myslivec napsal:
Ale, ale, podívejme jak si falešný prorok trestající "boží" pěst upravuje knihu Zjevení a dělá si z ní kladivo. Pozor na něho, zneužívá Boží slovo jako by on sám chtěl trestat.
Každý křesťan který má v srdci Krista může nyní číst odpečetěnou knihu Zjevení. Chce to trochu duchovního cviku a při četbě se modlit ke Kristu v Duchu svatém. Modlitba při četbě knihy Zjevení otvírá zrak i uši.
Ale, ale, ty si opravdu myslíš, že nevím, kým jsem v Kristu, v Kristově Těle, a ty víš, že je to jinak, když se vyjadřuješ lživě a zle, vydávajíc křivé svědectví o tom, za koho zemřel Kristus?
Ne každý křesťan má knihu Zjevení otevřenou, srozumitelnou a odpečetěnou! Pro mnohé je zavřená a zapečetěná a raději ji nečtou.
Důvody mohou být různé - např. křesťané v Laodikeji byli úplně mimo a pokud neučinili pokání, neřídili se Jeho radou, neslyšeli a neotevřeli Pánu Ježíši, tj. neměli uši k slyšení, co Duch praví církvím, pročež nevítězili a mimo zůstali.
A co teprve ti, kdo křesťany nejsou a nejsou ani znovuzrození, tzn. že nemají Ducha.
Zaslal: út červen 02, 2026 12:32 pm Předmět: Re: Uzávěrka
Willy napsal:
Myslivec napsal:
Ale, ale, podívejme jak si falešný prorok trestající "boží" pěst upravuje knihu Zjevení a dělá si z ní kladivo. Pozor na něho, zneužívá Boží slovo jako by on sám chtěl trestat.
Každý křesťan který má v srdci Krista může nyní číst odpečetěnou knihu Zjevení. Chce to trochu duchovního cviku a při četbě se modlit ke Kristu v Duchu svatém. Modlitba při četbě knihy Zjevení otvírá zrak i uši.
Ale, ale, ty si opravdu myslíš, že nevím, kým jsem v Kristu, v Kristově Těle, a ty víš, že je to jinak, když se vyjadřuješ lživě a zle, vydávajíc křivé svědectví o tom, za koho zemřel Kristus?
Ne každý křesťan má knihu Zjevení otevřenou, srozumitelnou a odpečetěnou! Pro mnohé je zavřená a zapečetěná a raději ji nečtou.
Důvody mohou být různé - např. křesťané v Laodikeji byli úplně mimo a pokud neučinili pokání, neřídili se Jeho radou, neslyšeli a neotevřeli Pánu Ježíši, tj. neměli uši k slyšení, co Duch praví církvím, pročež nevítězili a mimo zůstali.
A co teprve ti, kdo křesťany nejsou a nejsou ani znovuzrození, tzn. že nemají Ducha.
Trestat, ničit, zatracovat, odsuzovat, označovat se za krista, za trestající boží pěst, za proroka, schovávat svou zlobu, zášť a nelásku za Boží slovo, tak na to jsi byl vždycky kadet Willy.
Tvá absence lásky však ukázala co jsi zač. Neměl jsi nikdy lásku k nikomu, a podle toho se vyjadřuješ, a podle toho žel i tvůj veřejně známý život taky vypadá.
Miluješ jenom sebe, toť neklamný znak nepolepšitelných hříšníků zamilovaných do vlastního sebezboštělého ega. To se stává velkým hříšníkům zamilovaným do své hříšnosti, kteří pak namísto pokání podlehnou sebeklamu sebezboštění. Glorifikuješ sám sebe Willy, a přitom je za tebou hrozná spoušť za kterou se Bohu budeš jednou zodpovídat.
To co nyní píšu, i to je součástí odpečetěné knihy Zjevení. Je to rozlišování a rozpoznání působení duchů zla podobným ropuchám vycházejících z úst draka, šelmy a falešného proroka v posledních časech. Zlý duch podobný ropuše vycházející z úst falešného proroka v tobě Willy zcela nepokrytě působí. Jeho působení v tobě je přímo ukázkový příklad.
Všichni tito tři duchové ropušáci mají jedno společné, jejich oběti podléhají satanskému klamu- SEBEZBOŠTĚNÍ.
Mi-cha-el. Zaznělo kdysi v nebi při andělské vzpouře . Kdo je jako Bůh? SEBEZBOŽŠTĚNÍ bylo tehdy odpovědí satana! Kdo je jako Bůh? No přece on!!
Proto se všechny děti otce lži SEBEZBOŽŠŤUJÍ po vzoru satana, a sebezbožštění je jim něco jako pokáním naruby.
Ti tři duchové ropušáci jsou pekelnou parodií na Otce, Syna a Ducha svatého.
Založen: Sep 16, 2007 Příspěvky: 572 Bydliště: Brno
Zaslal: st červen 03, 2026 7:44 am Předmět: Myslivče, Myslivče!
Myslivec napsal:
To co nyní píšu, i to je součástí odpečetěné knihy Zjevení. Je to rozlišování a rozpoznání působení duchů zla podobným ropuchám vycházejících z úst draka, šelmy a falešného proroka v posledních časech. Zlý duch podobný ropuše vycházející z úst falešného proroka v tobě Willy zcela nepokrytě působí. Jeho působení v tobě je přímo ukázkový příklad.
Všichni tito tři duchové ropušáci mají jedno společné, jejich oběti podléhají satanskému klamu- SEBEZBOŠTĚNÍ.
Mi-cha-el. Zaznělo kdysi v nebi při andělské vzpouře . Kdo je jako Bůh? SEBEZBOŽŠTĚNÍ bylo tehdy odpovědí satana! Kdo je jako Bůh? No přece on!!
Proto se všechny děti otce lži SEBEZBOŽŠŤUJÍ po vzoru satana, a sebezbožštění je jim něco jako pokáním naruby.
Ti tři duchové ropušáci jsou pekelnou parodií na Otce, Syna a Ducha svatého.
To, co nyní píšeš, Myslivče, jsou pořád dokola tytéž zlé lži, které píšeš o někom, koho jsi v životě neviděl, neslyšel, nic (pravdivého, skutečného) o něm nevíš a tím hřešíš jak proti Bohu, tak proti němu, ale díky Boží milosti ti to odpouští. Kéž ti odpustí i Bůh.
Tak se jenom zeptám - kontrolní otázka: kde se v tomto člověku, v jeho srdci bere pokoj Boží, který může dát člověku jen Pán Ježíš Kristus z Nazaretu skrze Ducha Svatého, který mu byl dán a Jímž je zapečetěn ke dni vykoupení, kdy vykoupeno tělo jeho poníženosti a proměněno/přetvořeno v oslavené tělo Kristovy slávy, na níž bude mít podíl?
Založen: Nov 22, 2009 Příspěvky: 1741 Bydliště: Česká republika
Zaslal: pá červen 05, 2026 10:21 am Předmět: Re: Zjevení Janovo se již naplňuje?
brusle7 napsal:
Spatřil jsem také ty, kdo byli sťati pro svědectví Ježíšovo a pro slovo Boží, protože nepoklekli před dravou šelmou ani jejím obrazem a nepřijali její znamení na čelo ani na ruku. Nyní povstali k životu a ujali se vlády s Kristem na tisíc let."
(Brusle7)
Doplňuji ještě myšlenku:
Svědci a následovníci Ježíše Krista nepoklekávají před dravou šelmou. Nekolaborují s ní. I když všichni, kdo dravou šelmu známe z boje s ní, víme, jak to někdy bývá lidsky těžké (ale je s námi a raduje se s námi Pán).
Zaslal: pá červen 05, 2026 10:01 pm Předmět: Re: Zjevení Janovo se již naplňuje?
brusle7 napsal:
brusle7 napsal:
Spatřil jsem také ty, kdo byli sťati pro svědectví Ježíšovo a pro slovo Boží, protože nepoklekli před dravou šelmou ani jejím obrazem a nepřijali její znamení na čelo ani na ruku. Nyní povstali k životu a ujali se vlády s Kristem na tisíc let."
(Brusle7)
Doplňuji ještě myšlenku:
Svědci a následovníci Ježíše Krista nepoklekávají před dravou šelmou. Nekolaborují s ní. I když všichni, kdo dravou šelmu známe z boje s ní, víme, jak to někdy bývá lidsky těžké (ale je s námi a raduje se s námi Pán).
Brusle7
Křesťané Bohu věří, věří Božímu slovu a uvěření Bohu je přijetím Jeho autority, a je to i poznáním kým Bůh je, jaký Je, co všechno pro naši spásu učinil. To všechno vede k pokleknutí před Bohem.
Doba konce je kontrastní. Není v ní žádná šeď. Je jenom černá a bílá. Jsou ti co Bohu věří a před Bohem klekají, a ti co Bohu nevěří a klekají před šelmou. Nic mezi. Kdo nevěří Bohu, ten věří šelmě a uznává její autoritu, a to znamená, že před šelmou kleká.
Jediná šance jak nepokleknou před šelmou je pevně se držet Božího slova!
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru.