Založen: Nov 22, 2009 Příspěvky: 1741 Bydliště: Česká republika
Zaslal: po červen 01, 2026 9:35 am Předmět: Spravedlivý Josef a víra Marie
Láska, víra, spravedlnost:
"Narození Ježíše Krista se událo takto: Jeho matka Maria byla zasnoubena Josefovi, ale dříve než se sešli, shledalo se, že počala z Ducha svatého.
Její muž Josef byl spravedlivý a nechtěl ji vystavit hanbě; proto se rozhodl propustit ji potají.
Ale když pojal ten úmysl, hle, anděl Páně se mu zjevil ve snu a řekl: „Josefe, synu Davidův, neboj se přijmout Marii, svou manželku; neboť co v ní bylo počato, je z Ducha svatého."
Všechny věci, které jsou zatím skryty, budou odhaleny. A jsou situace, kdy je třeba "jen" věřit. To nás učí Bůh i podobnými lidsky "nepochopitelnými" a lidsky "nevysvětlitelnými" životními situacemi.
Však kolik nástrah bylo i kolem narození Božího Syna?
Založen: Nov 22, 2007 Příspěvky: 1354 Bydliště: Ostrava
Zaslal: po červen 01, 2026 8:44 pm Předmět:
Každý, kdo patří k Božímu lidu, čelí nástrahám, posměchu, zastrašování, ponižování.
Tím, čím si musel projít Ježíš od satanových sluhů, tím si prochází i Boží lid, jen v daleko menší míře.
To je ten kalich hořkosti, o kterém mluvil Ježíš svým přátelům.
Mk. 10 :38-39
38Ale Ježíš jim řekl: „Nevíte, oč žádáte. Můžete pít kalich, který já piji, nebo být pokřtěni křtem, kterým já jsem křtěn?“
39Odpověděli: „Můžeme.“ Ježíš jim řekl: „Kalich, který já piji, budete pít a křtem, kterým já jsem křtěn, budete pokřtěni.
Stále na to nejsme dost silní a stále to bolí..., ale pak si uvědomíme, že On nás na to připravoval..
.
Děkujeme, Pane, že smíme jít s Tebou a opírat se o Tvá slova a o Tvou lásku _________________ Magdalena
Založen: Nov 22, 2009 Příspěvky: 1741 Bydliště: Česká republika
Zaslal: út červen 02, 2026 5:54 am Předmět:
Magdalena07 napsal:
Každý, kdo patří k Božímu lidu, čelí nástrahám, posměchu, zastrašování, ponižování.
Tím, čím si musel projít Ježíš od satanových sluhů, tím si prochází i Boží lid, jen v daleko menší míře.
To je ten kalich hořkosti, o kterém mluvil Ježíš svým přátelům.
Mk. 10 :38-39
38Ale Ježíš jim řekl: „Nevíte, oč žádáte. Můžete pít kalich, který já piji, nebo být pokřtěni křtem, kterým já jsem křtěn?“
39Odpověděli: „Můžeme.“ Ježíš jim řekl: „Kalich, který já piji, budete pít a křtem, kterým já jsem křtěn, budete pokřtěni.
Stále na to nejsme dost silní a stále to bolí..., ale pak si uvědomíme, že On nás na to připravoval..
Děkujeme, Pane, že smíme jít s Tebou a opírat se o Tvá slova a o Tvou lásku
Rozlišit, co je zlo od satanových sluhů, a co je bratrské napomínání od bližních (v lásce), není vždy snadné, neboť existuje lidské "přestrojení".
Duch Boží je často "v hrubém obalu" - a zlo "v obalu hedvábném". Existují různé škály těchto přestrojení, v nichž je zlo velmi rafinované.
Nicméně to vše nám napomáhá a má napomáhat k čištění duše, k tříbení zlata v ohni, k osvědčení ve zkouškách víry.
KLAMEM by bylo myslet si, že zlý a zlo kolem nás (a někdy i v nás) neobchází a není u nás - ale snad kdesi daleko. Je to přesně to, co zlý potřebuje (nebýt poznán - ideální pro jeho působení).
Naše očista probíhá i po Znovuzrození, v různých etapách, ve zkouškách víry (přibližování se Bohu). Stupně Lásky s velkým L... (osvědčení ve zkouškách víry - ad slova a skutky učedníků před/při/po zajetí a Ukřižování Ježíše)...
Josef byl muž spravedlivý, ale bez vnímání Božího hlasu by nemohl rozpoznat, jak je to doopravdy s těhotnou Marií. Muž, který by v podobné situaci Boží hlas neposlouchal, tj. neměl by víru, dopustil by se vůči nevinným bližním velké nespravedlnosti, ponížení, hanby pro ně...
Založen: Nov 22, 2007 Příspěvky: 1354 Bydliště: Ostrava
Zaslal: út červen 02, 2026 8:52 am Předmět:
Ano, brusle, Cesta s Ním je stále strmější, čím déle jsme s Ním, tîm víc ho poznáváme a přecházíme od mléčné stravy k hutnějším pokrmům
„Neboť každý, kdo potřebuje mléko, je nezkušený ve slově spravedlnosti, protože je ještě nemluvně. Pro dokonalé je však tuhý pokrm, pro ty, kteří mají smysly návykem vycvičeny k rozsuzování dobrého a zlého.“
Židům 5:13-14 CSP
https://bible.com/bible/509/heb.5.13-14.CSP
Hezký den a hodně sil a radosti na Cestě s Ním _________________ Magdalena
Založen: Nov 22, 2009 Příspěvky: 1741 Bydliště: Česká republika
Zaslal: út červen 02, 2026 4:00 pm Předmět:
Magdalena07 napsal:
Ano, brusle, Cesta s Ním je stále strmější, čím déle jsme s Ním, tîm víc ho poznáváme a přecházíme od mléčné stravy k hutnějším pokrmům
„Neboť každý, kdo potřebuje mléko, je nezkušený ve slově spravedlnosti, protože je ještě nemluvně. Pro dokonalé je však tuhý pokrm, pro ty, kteří mají smysly návykem vycvičeny k rozsuzování dobrého a zlého.“
Židům 5:13-14 CSP
https://bible.com/bible/509/heb.5.13-14.CSP
Hezký den a hodně sil a radosti na Cestě s Ním
Ahoj Magdaleno,
to je moc hezky vystižené - přechod od bezpečného "prsu" matky a "schovávání" se za druhé - až k dokonalým a velmi tuhým pokrmům (kde stojíme v "nebezpečí", nazí a zcela sami)... Přechod k jednoznačné rozhodnosti žít život s Kristem (v Jeho Pravdě) - ve všech situacích.
Tak pak začíná jasné dělení, jak je předpovězeno. A hlavně nepochopení ze strany světa, velké bolestné čištění. A nejde to pochopit ani vysvětlit druhým, mnohé věci jsou ve sdílení lidskými slovy nepředatelné dál.
Založen: Nov 22, 2007 Příspěvky: 1354 Bydliště: Ostrava
Zaslal: út červen 02, 2026 7:29 pm Předmět:
Brusličko, to jen tak vypadá, že jsme sami a nazí, toto nám se snaží namluvit Nepřítel…
Nikdy nejsme sami .
On je stále svému lidu nablízku, aby nás povzbuzoval, posilňoval, chvílemi nesl a stíral nám slzy .
Založen: Nov 22, 2009 Příspěvky: 1741 Bydliště: Česká republika
Zaslal: út červen 02, 2026 9:10 pm Předmět:
Magdalena07 napsal:
Brusličko, to jen tak vypadá, že jsme sami a nazí, toto nám se snaží namluvit Nepřítel…
Nikdy nejsme sami .
On je stále svému lidu nablízku, aby nás povzbuzoval, posilňoval, chvílemi nesl a stíral nám slzy .
Už brzy budeme Jej vidět tváří v tvář !
Halelujah
Ahoj Magdaleno,
nazí myslím bez ničeho, i bez zátěží hříchu, očištění...
Ano, Bůh je vždy s námi, ale přechodně se můžeme cítit bez Něj (temnoty)...
"I kdybych šel temnotou rokle (roklí šeré smrti),
nezaleknu se zla, vždyť ty jsi se mnou." (Ž 23,4)
Ježíš na Kříži: ‚Bože můj, Bože můj, proč jsi mě opustil?‘
(Ježíš vnímal opuštěnost všemi, i Bohem.) Dočasná slabost, pocit opuštěnosti.
Založen: Nov 22, 2009 Příspěvky: 1741 Bydliště: Česká republika
Zaslal: ne červen 14, 2026 10:13 am Předmět:
Josef a Marie - aneb co je a není PŘÁTELSTVÍ :
Josef, i když byla Maria těhotná, a jeho srdce to muselo hodně zranit, nechtěl vydat Marii posměchu... Nechtěl jí ublížit a nadále ji chtěl chránit. Trvalo tam i v "problému na straně Marie" dále Josefovo věrné přátelství.
Přítel nezradí přítele nikdy a za žádných okolností. Neodchází v problémech druhého (ani v jeho skutečné či domnělé chybě), ale je dále s druhým pokud možno na blízku , pomáhá mu problém řešit, "neutíká" od problému a od přítele...
Přítel není ten, kdo v problému druhého bezdůvodně opouští (nebo mu ten důvod nesdělí a prostě "zmizí").
Přítel není ten, kdo druhého bezdůvodně veřejně uráží a nactiutrhá.
Plná obnova přátelství je dále s otazníkem. Málokdy je znovu možná, nebo zpravidla jen s trhlinami a s větším časovým odstupem (a v trvalé změně - kterou má v moci učinit v lidech jen Bůh).
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru.