Založen: Nov 22, 2007 Příspěvky: 1354 Bydliště: Ostrava
Zaslal: st červen 10, 2026 8:41 am Předmět: Vytržení
Jak si představujete vytržení Božího lidu ?
Bude to v okamžiku, kdy Boží lid bude uchvácen a nezůstane po člověku nic?
„Tehdy budou dva na poli, jeden bude vzat a druhý bude zanechán. Dvě budou mlít na obilném mlýnku, jedna bude vzata a druhá bude zanechána. Bděte tedy, protože nevíte, v který den váš Pán přijde.“
Matouš 24:40-42 CSP
https://bible.com/bible/509/mat.24.40-42.CSP
„Říkám vám: V tu noc budou dva na jednom loži; jeden bude vzat a druhý zanechán.“
Lukáš 17:34 B21
Přátelé, moc by mne zajímalo, jak to vidíte vy. _________________ Magdalena
Naposledy upravil Magdalena07 dne ne červen 14, 2026 4:24 pm, celkově upraveno 1 krát.
Založen: Nov 22, 2009 Příspěvky: 1741 Bydliště: Česká republika
Zaslal: st červen 10, 2026 9:24 am Předmět: Re: Vytržení
Magdalena07 napsal:
Jak si představujete vytržení Božího lidu ?
Bude to v okamžiku, kdy Boží lid bude uchvácen a nezůstane po člověku nic?
„Tehdy budou dva na poli, jeden bude vzat a druhý bude zanechán. Dvě budou mlít na obilném mlýnku, jedna bude vzata a druhá bude zanechána. Bděte tedy, protože nevíte, v který den váš Pán přijde.“
Matouš 24:40-42 CSP
https://bible.com/bible/509/mat.24.40-42.CSP
„Říkám vám: V tu noc budou dva na jednom loži; jeden bude vzat a druhý zanechán.“
Lukáš 17:34 B21
Přátelé, moc by mne zajímalo, jak to vidíte vy.
Ahoj Magdaleno,
dělení v podstatě prolíná mnoha Ježíšovými slovy a je jednou z hlavních myšlenek Kristova sdělení lidem (výzva k lásce - k Němu a k bližním) - a zároveň je zastřeno určitým budoucím tajemstvím...
S pojmem vytržení mám osobní zkušenost v jiném slova smyslu.
Zaslal: st červen 10, 2026 1:31 pm Předmět: Re: Vytržení
Magdalena07 napsal:
Jak si představujete vytržení Božího lidu ?
Bude to v okamžiku, kdy Boží lid bude uchvácen a nezůstane po člověku nic?
„Tehdy budou dva na poli, jeden bude vzat a druhý bude zanechán. Dvě budou mlít na obilném mlýnku, jedna bude vzata a druhá bude zanechána. Bděte tedy, protože nevíte, v který den váš Pán přijde.“
Matouš 24:40-42 CSP
https://bible.com/bible/509/mat.24.40-42.CSP
„Říkám vám: V tu noc budou dva na jednom loži; jeden bude vzat a druhý zanechán.“
Lukáš 17:34 B21
Přátelé, moc by mne zajímalo, jak to vidíte vy.
Poslední dobou se šíří mylné názory, že vytržení proběhne v okamžiku, že vytržení lidé náhle zmizí ze světa. Zmizí pilot v letadle a letadlo havaruje, a podobné nesmysly.
Jisté je, že vytržení nebude rychlým okamžikem.
Rychlým okamžikem jako když blesk rozetne oblohu od východu až na západ bude příchod Krista. To bude velmi rychlé a nenadálé.
To co se bude dít dál již tak rychlé nebude.
V okamžiku příchodu Krista máme napřímit hlavy protože vysvobození je blízko. Je BLÍZKO, a ne že již nastalo. V tom okamžiku nemáme sestupovat do domu, vracet se z pole pro plášť. Boží nepřátelé budou v hrůze před Kristem volat aby na ně padli hory, budou se chtít před Kristem ukrýt. Do toho sestupují andělé v podobě orlic a provádí závěrečnou selekci. A teprve až po této selekci, respektive vytrhání plevele z pšenice následují žně alias vytržení, ale ještě před vytržením musí proběhnout první vzkříšení Kristu věrných. Živí mrtvé nepředejdou!
To všechno jsou děje vyžadující určitý čas, viz Žalm 91, jsou to děje, které se v bleskovém okamžiku nemohou uskutečnit, a podle současných měřítek času vyžadují dny, týdny.
Bleskově a v okamžiku nastane příchod Krista, a další děje popsané v Božím slově poté budou následovat v rychlém sledu v rámci "dnů maximálně týdnů", to je ale jenom abstraktní představa o krátkém čase v té době. V tu dobu zde bude již Kristus, nebe ustoupilo jako svinutá kniha, živly se rozpustili v žáru a budou platit jiné zákony, a to i o čase. Tisíc let jako jeden den a jeden den jako tisíc let začne platit v okamžiku vytržení. Čas mezi bleskovým příchodem Krista a vytržením je krátkým přechodným obdobím mezi časností a věčností jehož parametry nejsou člověku známé.
A dodám ještě něco.
Tehdy budou dva na poli, jeden bude vzat a druhý bude zanechán. Dvě budou mlít na obilném mlýnku, jedna bude vzata a druhá bude zanechána. Bděte tedy, protože nevíte, v který den váš Pán přijde.“
Matouš 24:40-42 CSP
Běžně se chápe, že ti vzatí jsou vzatí do nebe. To je nesprávně pochopené. Dle kontextu Písma a dějů popsaných po bleskovém příchodu Krista, musí být ti vzatí právě ti zlí, kteří jsou vytrženým plevelem, který andělé orlice vytrhávají a odnášejí ke spálení.
Ti co zůstávají se nemají vracet do domu, ani z pole.
Logicky přece.
Proč říkat někomu kdo byl náhle vzatý z lože nebo z pole do nebe, aby se někam nevracel a připomínat mu Lotovu ženu??
Založen: Nov 22, 2007 Příspěvky: 1354 Bydliště: Ostrava
Zaslal: so červen 13, 2026 12:56 pm Předmět:
Vytržení ...
Pojďme se podívat, co o tom říká biblický slovník Adolfa Novotného:
"Vytrhnouti, vychvátiti, vytáhnouti, vysvoboditi, zachrániti...
Hospodin vychvátil Izraele z ruky Egyptských Ex.18:9
Hospodin vytrhuje z rukou nepřátel Sd.8:34
Hospodin vytrhuje ze všech úzkostí Źalm 34:18
Hospodin vytrhuje ze všeho soužení Źalm 54:9
Hospodin vytrhuje z pekla Př.23:14
Nikdo není s to vytrhnout toho, kdo patří Ježíši Kristu, kdo mu byl dán od Otce J.6:39"
a ti, kdo zemřeli v Kristu, vstanou nejdříve; potom my živí, kteří se toho dočkáme, budeme spolu s nimi uchváceni v oblacích vzhůru vstříc Pánu. A pak už navždy budeme s Pánem.“ (1 Te 4,16 – 17)
Budeme zachráněni, vytržení z úzkostí dřív, než zatroubí Anděl k pohromám Zj. kapitola 8 a 9
4Dostali rozkaz( andělé) neškodit trávě na zemi ani žádné zeleni ani stromoví, jenom lidem, kteří nejsou označeni Boží pečetí na čele.J.9:4
Zaslal: so červen 13, 2026 2:50 pm Předmět: Seberte nejprve plevel a svažte jej do otýpek k spálení
Vytržení ...
Pojďme se podívat, co o tom říká biblický slovník Adolfa Novotného:
"Vytrhnouti, vychvátiti, vytáhnouti, vysvoboditi, zachrániti...
Hospodin vychvátil Izraele z ruky Egyptských Ex.18:9
Hospodin vytrhuje z rukou nepřátel Sd.8:34
Hospodin vytrhuje ze všech úzkostí Źalm 34:18
Hospodin vytrhuje ze všeho soužení Źalm 54:9
Hospodin vytrhuje z pekla Př.23:14
Nikdo není s to vytrhnout toho, kdo patří Ježíši Kristu, kdo mu byl dán od Otce J.6:39"
a ti, kdo zemřeli v Kristu, vstanou nejdříve; potom my živí, kteří se toho dočkáme, budeme spolu s nimi uchváceni v oblacích vzhůru vstříc Pánu. A pak už navždy budeme s Pánem.“ (1 Te 4,16 – 17)
Budeme zachráněni, vytržení z úzkostí dřív, než zatroubí Anděl k pohromám Zj. kapitola 8 a 9
4Dostali rozkaz( andělé) neškodit trávě na zemi ani žádné zeleni ani stromoví, jenom lidem, kteří nejsou označeni Boží pečetí na čele.J.9:4
Maranatha
_________________
Magdalena
-----
Všechna tebou vyjmenovaná vytržení mají nějakou dějovou posloupnost a týkají se pouze Božího lidu. Biblický pojem "vytržení" se netýká jenom jedné události a jedné skupiny lidí, týká ovcí i kozlů, dobrých i zlých a pro každou tuto skupinu má pojem "vytržení" jiný význam v jiném dějovém rámci.
Vytrhávání plevele proběhne těsně PŘEDE ŽNÍ. Vyčištění Božího pole proběhne před vlastní sklizní. A Boží ZNĚ jsou vzkříšením, vzkříšením napřed Kristu věrných a posléze uchvácením vstříc Pánu doživších se těchto událostí. Sám Kristus to říká, že VYTRHÁVÁNÍ A SBĚR plevele ke spálení proběhne těsně přede žní.
Vytrhávání plevele, závěrečná očista je VYTRŽENÍM těch zlých, těsně před prvním vzkříšením Kristu věrných. Matouš 13.
Předložil jim jiné podobenství: „S královstvím nebeským je to tak, jako když jeden člověk zasel dobré semeno na svém poli. Když však lidé spali, přišel jeho nepřítel, nasel plevel do pšenice a odešel. Když vyrostlo stéblo a nasadilo na klas, tu se ukázal i plevel. Přišli sluhové toho hospodáře a řekli mu: ‚Pane, cožpak jsi nezasel na svém poli dobré semeno? Kde se vzal plevel?‘
On jim odpověděl: ‚To udělal nepřítel.‘ Sluhové mu řeknou: ‚Máme jít a plevel vytrhat?‘
On však odpoví: ‚Ne, protože při trhání plevele byste vyrvali z kořenů i pšenici.
Nechte, ať spolu roste obojí až do žně; a v čas žně řeknu žencům:
Seberte nejprve plevel a svažte jej do otýpek k spálení, ale pšenici shromážděte do mé stodoly.‘“
4Dostali rozkaz( andělé) neškodit trávě na zemi ani žádné zeleni ani stromoví, jenom lidem, kteří nejsou označeni Boží pečetí na čele.J.9:4
Z tohoto Božího příkazu andělům je patrné, že lidé označení Boží pečetí budou na tomto světě přítomni, když budou na bezbožné dopadat poslední Boží rány. Kdyby tady již lidé označení Boží pečetí nebyli, neměl by takový příkaz smysl.
Za povšimnutí také stojí, že Boží rány se vůbec nedotýkají přírody.
Naposledy upravil Myslivec dne ne červen 14, 2026 8:36 am, celkově upraveno 3 krát.
Založen: Nov 22, 2009 Příspěvky: 1741 Bydliště: Česká republika
Zaslal: so červen 13, 2026 8:44 pm Předmět:
Nevím, jak to přesně bude.
Když propojím své poznání z Bible i z osobních prožitků z Bohem, myslím že tam bude zpočátku stěžejní silný vichr a zmatek, obrovský moment překvapení. V něm budeme obrovskou a dosud neznámou silou uchváceni k Pánu (bez vnímání okolí kolem - neboť naše smysly budou po přechodnou dobu umrtveny).
Procitnutí bude rychlé a krásné. Kde budeme fyzicky přesně, to nevím, ale nebude to mít význam (podstatná bude Boží přítomnost, záře z Boha).
Když propojím své poznání z Bible i z osobních prožitků z Bohem, myslím že tam bude zpočátku stěžejní silný vichr a zmatek, obrovský moment překvapení. V něm budeme obrovskou a dosud neznámou silou uchváceni k Pánu (bez vnímání okolí kolem - neboť naše smysly budou po přechodnou dobu umrtveny).
Procitnutí bude rychlé a krásné. Kde budeme fyzicky přesně, to nevím, ale nebude to mít význam (podstatná bude Boží přítomnost, záře z Boha).
Brusle7
V Božím slově je přesně popsané jak to bude, a k události příchodu Pána jsou v Písmu mnohé varování, právě proto aby nás křesťany ten den nepřekvapil. Je proto moc důležité ujasnit si všechny tyto informace které nám Kristus pro závěrečnou dobu poskytl.
Pán Ježíš říká, že až se to začne dít máme napřímit hlavy, takže velmi dobře budeme a máme vnímat co se bude dít. Naše smysly nebudou umrtvené, právě naopak, naše smysly umrtvené hříšností a proto oddělené od Boha budou znovu oživené věčným sdílením se s Bohem, tak jako tomu bylo u Adama a Evy.
Zmatek, vichr, obrovský moment překvapení to bude pro ty nepřipravené. Církev nevěsta se ale na tuto svatební událost připravuje po celé dějiny hříchu, a to jak se máme připravit, a co v tom okamžiku udělat i nedělat nám Bůh sdělil spíše ve způsobu varovném, nemáme to tedy brát na lehkou váhu.
Brusle, jestli člověk v tom samotném okamžiku proměny bude off/on není důležité, důležité je být na tento okamžik připravený, a se všemi okolnostmi být obeznámený, vždyť Pán Ježíš to považuje za důležité, jinak by se tolikrát varovně k tomu nevyjadřoval.
Tvoje vize zmatku, vichru, obrovského momentu překvapení je vizí toho jak to zažijí ti nepřipravení. Ta vize je varováním pro nepřipravené. Před příchodem nastanou druhé Letnice, a Církev vydá světu mocné svědectví hlásáním evangelia po celém světě. Bůh si Tě tvými vizemi zřejmě připravuje k tomuto závěrečnému svědectví evangelia k záchraně těch posledních, kteří se ještě zachránit dají. Tehdy se zúročí naše modlitby za spásu našich bližních, i těch zlým světem zmrzačených dětských duší, které služebníci Boží shromáždí na svatbu při závěrečném hlásání evangelia.
Založen: Nov 22, 2009 Příspěvky: 1741 Bydliště: Česká republika
Zaslal: ne červen 14, 2026 1:22 pm Předmět:
"Zmatek, vichr, obrovský moment překvapení"
Je to má osobní zkušenost, včetně umrtvení smyslů (nikoliv vize)...
To setkání , které pak následuje, je tak silné, že bez umrtvení smyslů by jej nepřipravený člověk zatím nevydržel /sežehlo by jej, rozptýlilo by jej apod./...
Umrtvování našich smyslů je jednou z příprav na setkání s Pánem - ad etapy Duchovní cesty...
Založen: Nov 22, 2007 Příspěvky: 1354 Bydliště: Ostrava
Zaslal: ne červen 14, 2026 10:32 pm Předmět:
Vytržení , uchvácení bude okamžité , jako blesk, jako bychom prošli zdi do jiné dimenze .
Bude to vysvobození z hmotné dimenze do duchovní.
Ti, kteří prožili klinickou smrt, o tom podávají důkazy. V okamžiku byli mimo tělo a zase okamžik a byli zpátky ve svém těle.
Vytržení, ale bude dokonalejší
Tak to vnímám ve své duši , brusličko
Založen: Nov 22, 2009 Příspěvky: 1741 Bydliště: Česká republika
Zaslal: ne červen 14, 2026 11:26 pm Předmět:
Magdalena07 napsal:
Vytržení , uchvácení bude okamžité , jako blesk, jako bychom prošli zdi do jiné dimenze .
Bude to vysvobození z hmotné dimenze do duchovní.
Ti, kteří prožili klinickou smrt, o tom podávají důkazy. V okamžiku byli mimo tělo a zase okamžik a byli zpátky ve svém těle.
Vytržení, ale bude dokonalejší
Tak to vnímám ve své duši , brusličko
Maranatha
Ano, jako "blesk"
Umrtvené smysly a tělo
tolik má dosavadní zkušenost
A ostatní se necháme překvapit,
co přesně chystá Pán svým věrným
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku 1, 2Další
Strana 1 z 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru.