Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Nela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16318, komentáře < 7 dní: 524, komentářů celkem: 408340, adminů: 60, uživatelů: 5135  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 162 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

Myslivec
brusle7
Frantisek100
gregorios777
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110957452
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Umbajááá
Vloženo Čtvrtek, 15. duben 2010 @ 18:44:12 CEST Vložil: Stepan

Dotazy čtenářů poslal Pamplon

Umbajááá, maj lórd, umbajááá, umbajááá, maj lórd, umbajááá.


Numeri 31, 17-18
Nyní zabijte z dětí všechny mužského pohlaví i každou ženu, která poznala muže a obcovala s ním.
Všechny děti ženského pohlaví a ženy, jež nepoznaly muže a neobcovaly s ním nechte naživu pro sebe.

Tomu říkám eugenika na úrovni, kam se hrabe Hitler.

Umbajááá, maj lórd, umbajááá, umbajááá, maj lórd, umbajááá.

Podobná témata

Dotazy čtenářů

"Umbajááá" | Přihlásit/Vytvořit účet | 231 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Umbajááá (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Čtvrtek, 15. duben 2010 @ 20:28:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
prečítaj si celú kapitolu 31, potom pekne popros nejakého kresťana nech ti vysvetlí celý kontext o čo tam ide...a kedˇbudeš mať jasno až potom zrovnávaj Hitlera s Mojžišom....
ivanpRe: Umbajááá (Skóre: 1)
Vložil: Legulda v Pátek, 16. duben 2010 @ 23:59:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je důležité si to celé přečíst ať pochopíme kontext. Byla to Boží pomsta nad pohany a modloslužebníky Midiáncemi. Pomsta za to, že tito sváděli lid Hospodinův k cizím božstvům, k Peorovi. Uctívání model a cizích božstev byla v Hospodinových očích ohavnost. Zde vidíme Hospodina, ne jako Boha který se vyžívá ve vraždění, ale jako Boha spravedlivě trestajícího ty pronárody, které odmítají Ho oslavovat, ale oddávají se démonům, cizím božstvům. Hospodin také ochraňuje svůj lid před náboženským vlivem těchto pohanských národů. Byl to skutečně Boží zásah, svědčí o tom také to, že z Izraelských bojovníků nikdo nezahynul.

Někteří tady na granu vidí Boha jen jako láskyplného, ale další vlastnosti jaksi přehlížejí, jako spravedlivého a svatého Boha.

Takže tak ve stručnosti Pamplone.

Pro abollu: je to místo v Bibli, které nemusí všichni přijmout s pochopením. I takové bylo rozhodnutí našeho Pána Boha, kterému věříme a milujeme a který nám poslal sám sebe v lidském těle, aby za nás zemřel. Toliko z pohledu fundamentálního...


RadimRe: Umbajááá (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Sobota, 17. duben 2010 @ 10:24:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pamplon uvedl z Bible pasáž, která nám dnešním lidem připadá nepochopitelná. Dozvídáme se o obrovské krutosti. Žádnou logiku nemá Mojžíšův rozkaz k vraždění všech chlapců a žen, které již nejsou panny, a nechat naživu panny, které si mohou nechat Izraelští muži pro sebe.  K jakému účelu asi ?  K manželství těžko! Obyčejné sexuální zvrhlé pudy!!!

Hospodin dal pouze pokyn ve znění, kde se hovoří o potrestání. Tam ani není slovo o vraždění a dalších krutostech. Píše se  o potrestání.

Vraždění  a krutosti zde vyplývají z lidského srdce, kterému dal Bůh svobodu. Mojžíš a ostatní muži jednali pudově a zvířecky, jak je typické pro člověka a jak se projevoval člověk vždycky.

Tady pranýřujete Pamplona, ale já ho chápu.

Na jedné straně Hospodin chce potrestat národ, který se zvrhnul tak, že Ho neuctívá a uctívá něco jiného, a na druhé straně podporuje strašné krutosti u jiného národa ?!!!

Copak je zabíjení člověka člověkem správné?  Na zničení lidí, kteří stojí proti Bohu, přece má Bůh jiné možnosti!  Vražda není hřích ??!!!!  A vzít si panny pro sebe je správné ?!!!


Možná, že problém je v tom, že Hospodin dal pokyn k potrestání, ale už neoznámil, jakým způsobem. Možná ?


Starý zákon moc nechápu. Je plný zla a krutosti. Tato krutost se bohužel později vrátila židovskému pokolení ve válkách proti židům a hlavně ve 20. století za fašismu. A těmi, kdo byli tak krutí, byla bohužel zase křesťanská civilizace. Jaký padadox!!!


Vzhledem k tomu, že i v dnešní době jsme svědky toho, jak si církve upravili Bibli k svým účelům a změnili si některé části ( krásně je to vidět na Desateru ), tak připouštím, že i  ve SZ mohou být některé pasáže, které kněží a vůdcové Izraele prostě  si vymysleli a Hospodin jim žádné pokyny, které uvádí, nedal. Zvláště pasáže, které se týkaly válek, dobývání  a vraždění.

Ostatně, copak si lidé z dnešních církví nevymysleli různé lži a dogmata, která nejsou pravdivá ? A věří jim a věří......... Satan se raduje!!!!


Tím nesnižuji hodnotu Bible. Obsahuje prostě i lidské chyby, omyly, hledání, podfuky a hříšné vlastnosti. Katastrofou je, když si nějaký fanatik vezme SZ za příklad pro svoje jednání a z toho právě tato jednání a činy.  Jako např. se dnes děje v Africe, ale i jinde. V tomto směru je SZ až nebezpečný !!!Zastávám se Pamplona, i když ho jinak neznám.  Také jsem podobně uvažoval. Právě tyhle věci odvádí člověka od Ježíše.  Hospodin, který dával pokyn k vraždám a krutostem, nebyl Bůh a Otec Ježíšův. Jinak je to vše podvod!!!!  A přímo se děsím těch lidí, kteří s klidným svědomím tato vraždění schvalují. Důkaz, že vyhrává Satan!!!


Přijď, Pane Ježíši,  brzy  a zjev pravdu a ukonči vše!!!  Jiná naděje není !!!!
Ty přece nemáš s těmi krutostmi nic společného!!!
Re: Umbajááá (Skóre: 1)
Vložil: Ingmar v Sobota, 17. duben 2010 @ 21:25:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
A není on ten zakopaný pes v tom, že Izraelci, tyhle věci dělali někdy 1200 př.n.l., zatímco Hitler v době ne tak dávno minulé?
Já si nemůžu pomoct, ale v poslední době mi přijde, že někteří křesťané dělají problémy z věcí, které se dají vysvětlit celkem lehce. Prohlásí každou literu Bible za Bohem nadiktovanou a pak se diví.
Není možné se na to dívat tak, že Izraelci vzpomínají na svou slavnou historii (jestli se nemýlím, bylo to psáno s velkým odstupem, ale i kdyby ne, asi je to fuk), ve které zkrátka tohle bylo standardní chování. Takhle se zkrátka vedla válka. A protože oni měli spojené to, že se jim daří s tím, že Hospodin je s nimi, museli ho ve svých představách do toho celého trochu namočit. Já bych ty starozákonní příběhy četl podobně jako třeba Staré pověsti české, nebo teda spíš Staré pověsti izraelské. V těch biblických textech je možné poznat Boha, ale ne ve všech stejně. Klaďme si otázku, co tím příběhem chtěl autor vypovědět o Bohu, ne proč to Bůh takhle chtěl. On to tak třeba vůbec chtít nemusel.
Čtěme Bibli, hledejme za ní Boha, ale neschovávejme se za ní na jedné straně, a neodmítejme Boha jen proto, že se Izrelci ve své době nechovali o nic hůř než třeba naši předkové (kdo, ví kde ti tenkrát byli) na straně druhé. Bůh je nadosah. Ale nemusí nás k němu dovést zrovna Bible, nebo i pokud Bible, nemusí to být každý její text.
Abych to neprotahoval. Tenhle text pro mě není ani tak poučením o Božím charakteru, jako spíš o tom, jak se před 3200 lety vedla válka.Re: Umbajááá (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Neděle, 18. duben 2010 @ 11:00:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Keď niekto vytrhne verš z kontextu a začne na ňom stavať svoje chápenie Písma,tak vedzte,že sa jedná o biblického analfabeta,ktorý nehľadá príčiny, prečo sa ta vec tak stala.
Odpoveď je v:
Numeri 25,16-18  A Hospodin hovoril Mojžišovi a riekol:
17  Sovri Madianov, a zbijete ich,
18  pretože aj oni boli vás sovreli svojimi ľsťami, keď vás preľstili modlou Peorom a Kozbi-ou, dcérou madianskeho kniežaťa, svojou sestrou, ktorá bola zabitá v deň rany pre Peora.

Ja som veľmi dlho nechápal prečo Boh poručil Židom, aby vyhladili sedem národov od kojenca až po starca,ktoré žili v zasľúbenej zemi.Zdalo sa mi toto Božie jednanie príliš neľudské.

Neustálym hľadaním príčiny ,prečo sa tak stalo mi Pán ukázal v jeho Slove ten skutočný dôvod:

3Moj.18,
20  A so ženou svojho blížneho nebudeš obcovať v súloži, aby si sa ňou zanečistil.
21  A nedáš, aby niekto z tvojho semena bol prevedený cez oheň Molochovi, a nepoškvrníš mena svojho Boha. Ja som Hospodin.
22  Nebudeš ležať s mužským pohlavím, ako sa líha so ženou; to je ohavnosť.
23  Ani nebudeš obcovať v súloži s niktorým hovädom, aby si sa ním zanečistil, ako ani žena sa nepostaví na súlož pred hovädo; to je ohavná premrštenosť.
24  Nezanečistite sa niktorou z tých vecí, lebo všetkými tými vecami zanečisťovali sa pohania, ktorých vyženiem zpred vašej tvári.
25  Lebo sa zanečistila zem, a preto navštívim jej neprávosť na nej, a zem vyvráti svojich obyvateľov.
26  Ale vy budete ostríhať moje ustanovenia a moje súdy a nevykonáte niktorej z tých ohavností ani zrodený doma ani pohostín, ktorý pohostíni medzi vami.
27  Lebo všetky tie ohavnosti robia ľudia zeme, ktorí sú pred vami, a zanečistená je zem.
28  Aby aj vás nevyvrátila zem preto, že by ste ju zanečistili, tak ako vyvráti národ, ktorý je pred vami.
29  Lebo každý, kto by urobil niektorú z tých ohavností, duše, ktoré by to urobily, budú vyťaté zprostred svojho ľudu.
30  A preto budete ostríhať moje nariadenie, aby ste neurobili niktorého z tých ohavných ustanovení, ktoré sa robily pred vami, a nezanečistíte sa nimi. Ja som Hospodin, váš Bôh.

Ak sa tých sedem národov ,ktoré dal Boh vyhladiť dopúšťalo takýchto odporných vecí,tak musím s naším Bohom len súhlasiť.

 Re: Umbajááá (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 18. duben 2010 @ 11:45:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nechápu to!!!!
Re: Umbajááá (Skóre: 1)
Vložil: nula v Neděle, 18. duben 2010 @ 21:30:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--potom pekne popros nejakého kresťana nech ti vysvetlí celý kontext o čo tam ide...--

Stručně řečeno v podstatě o válečné,dobyvačné tažení ,které končilo genocidními praktikami a obětováním pannenRe: Umbajááá (Skóre: 1)
Vložil: nula v Neděle, 18. duben 2010 @ 21:35:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Ja som veľmi dlho nechápal prečo Boh poručil Židom, aby vyhladili sedem národov od kojenca až po starca,ktoré žili v zasľúbenej zemi.Zdalo sa mi toto Božie jednanie príliš neľudské.
Neustálym hľadaním príčiny ,prečo sa tak stalo mi Pán ukázal v jeho Slove ten skutočný dôvod:--


Jak se mnohokrát v historii ukázalo,falešný důvod ke genocidě se vždy nějaký našel -v minulosti často vydávaný za Boží vůli, v pozadí ale stála touha po bohatství  sousedního národa ,jako zřejmě v tomto případě.Leguldova myšlenková logika (Skóre: 1)
Vložil: nula v Pondělí, 03. květen 2010 @ 17:08:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je důležité si to celé přečíst ať pochopíme kontext = vždy omlouvat zločiny biblického božstva či jeho noshledů.
Zkrátka je důležité si to celé přečíst tak ať pochopíme,že oni vždy jednají správně bez ohledu na to co tam vlastně dělají .    Stránka vygenerována za: 4.49 sekundy