Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Barbora.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 284, komentářů celkem: 423252, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 81 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115638963
přístupů od 17. 10. 2001

Z internetu: Som neplodný
Vloženo Neděle, 18. prosinec 2011 @ 21:02:25 CET Vložil: Olda

Svědectví poslal rive

Svědectví o důvěře Bohu, o spoléhání se na Boha, o tom, jaké je to velmi těžké, co dál, když lékaři vysloví po třech létech krásného manželství verdikt "neplodnost" - nemožnost mít děti.  Je to o odmítnutí umělé - nepřirozené - zdravotnické metody narození dítěte, kdy aby se jedno dítě mohlo skutečně neplodným manželům narodit, musí být zabity tři, někdy i čtyři ale i sedm a více dětí, které se nemohou narodit, i když jsou počaty. Je to o hledání Boží vůle, o tom, když manželům záleží na tom, co v jejich těžké situaci říká Bůh, když křesťanští manželé ví, že dítě nemůže být  jejich bohem. Je to rovněž povzbuzení k modlitbě za své přátelé, kteří tak touží po dítěti. Je to skutečný životní příběh. (youtube 13 min)"Som neplodný" | Přihlásit/Vytvořit účet | 66 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Som neplodný (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Neděle, 18. prosinec 2011 @ 22:08:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tohle odmítnutí mi přijde podobné, jako odmítnutí farizeů uzdravit těžce nemocného člověka kvůli jejich chápání sobotního klidu.Re: Som neplodný (Skóre: 1)
Vložil: lydia7 v Neděle, 18. prosinec 2011 @ 22:56:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vďaka Rive, za link. Je to mocné svedectvo.Re: Som neplodný (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 19. prosinec 2011 @ 08:45:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Umělé oplodnění se dneska stalo velikou módou.

Určitě mnoha rodičům pomohlo k vytouženému dítěti. Já je nebudu soudit. Jen trošičku poukážu na možná úskalí.


Při umělém oplodnění se nechá hormonálně nepřirozeně uzrát více vajíček najednou a ty se oplodní "ve zkumavce".  K početí člověka nedochází v prostředí lásky rodičů, ale zcela bez lásky, bez citů v laboratoři. Co my víme, co to s člověkem a jeho duševním vývojem udělá? To se ukáže za nějakých třicet let. Sleduje někdo životy takto počatých dětí? Co když "vyrábíme" bezcitné masové vrahy?

Pokud se některé embryo v děloze "ujme", ty zbylé se zmrazí pro pozdější využití. Když bude matka chtít třeba za dva roky dítě další, jenom se znovu rozmrazí.
Ovšem člověk vzniká početím, spojením vajíčka se spermií. Už tato první lidská buňka nového člověka má od Boha danou nesmrtelnou duši, už i ona je individualitou s právem na život v lásce. Co udělá s lidskou duší dvouletý pobyt v mražáku, místo v prostředí lásky rodičů? Vždyť už přece víme, jak zhoubně působí už neláska matky na děti nechtěné, jak se už rodí poznamenány problémy s vlastním citovým životem?

Dítě je přece darem od Boha, je nám jen svěřeno jen na určitý čas a podle Božího plánu se pak osamostatňuje. Je obohacením našich životů o předivo vztahů lásky, které nejde nahradit žádnou kariérou, ani majetkem.
Pokud Bůh i přes naši touhu nezařadil do plánu s námi děti, měl k tomu určitě dobrý důvod. Vždyť Bůh pro nás naplánoval určitě jen to nejlepší. Na druhé straně, jsou případy, že dítě přišlo v pozdějším věku, třeba po deseti, patnácti letech manželství, kdy už manželé ani nedoufali.

A vzpomeňme na zoufalství bezdětné Sáry, která se taky "po lidsku"  chtěla "umělým oplodněním" té doby stát matkou. Vzpomeňme na ovoce takového lidského snažení, jaké problémy a důsledky jsou z toho podnes, jak se potomci Izmaela (arabové) a potomci Izáka (židé) spolu nenávidí!


Každý z nás má především hledat a naplňovat Boží vůli, uskutečńovat svou Bohem přisouzenou roli v Božím plánu se světem. Je plodnost tělesná a je také plodnost duchovní. Žádný život by neměl zůstat neplodným a zbytečným.

Je těžkým křížem toužit po dítěti a nemít ho. Dá se unést jenom tak, že ho neseme spolu s Kristem a život naplňujeme vším, co nám Bůh do cesty sám posílá.Re: Som neplodný (Skóre: 1)
Vložil: quercus v Pondělí, 19. prosinec 2011 @ 09:25:31 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je to o odmítnutí umělé - nepřirozené - zdravotnické metody narození dítěte, kdy aby se jedno dítě mohlo skutečně neplodným manželům narodit, musí být zabity tři, někdy i čtyři ale i sedm a více dětí, které se nemohou narodit, i když jsou počaty.

O tomhle víš opravdu houby.

Nestačí přečíst si popularizační traktátek nějakejch pošahanejch evangelikálů nebo instrukci pošahané kongregace ve Vatikánu. Nestačí skouknout 13minutovej šot jak z agitačního střediska. Je třeba zjistit si objektivní informace a odpovědně se rozhodovat. A to je osobní věc, na to není žádnej foršrift. Ani od pánaboha.

K videu jen pár věcnejch poznámek (pobožnůstkářský kecy a melodramatický exhibice nerozebírám - to si snad každej posoudí sám):

* Je moc druhů neplodnosti - o tom, o co konkrétně šlo v tomhle případě, nepadlo ani slovo.
* Je moc doktorů, co neplodnost léčí. A jsou i takoví, na který se můžeš spolehnout, že nadělaj tolik embryí, kolik se bude přenášet.
* Jestli někdo opravdu odmítá umělý oplodnění, tak u specialisty na asistovanou reprodukci fakt nemá co dělat. Opravdu mu krade čas - to ten doktor nekecal.
* Je tady velkej počet párů, který říkaj: Nám už ne, Pane, už máme dost, dej taky těm neplodnejm". A říkaj to se stejnou skrytou hořkostí a výčitkou jako věřící neplodný páry, když se modlí: "Všechno jsme na tebe vsadili, tak nám dej děcka".
* A jsou věřící páry (mám blízko sebe takový páry dva), který říkaj: "Všechno jsme na tebe vsadili, tak nám dej děcka". A celej život nic. Kerýpak slovo, znalci Písma nebo zfanatizovaný ovečky, jim prorocky pronesem na shromáždění - třeba "u Boha není nic nemožného, vždyť Sarah, Hannah a Elisabeth taky" nebo "vezmi kříž svůj a následuj mě"?

Spousta věcí má má racionální vysvětlení a ŽÁDNÝ řešení. Nebo všechny řešení blbý. Spousta věcí má ale přirozený vysvětlení a racionální řešení. Boží vůle je v takových případech používat oči, uši, knížky, internet a hlavně mozek. Proto jsou i neplodný věřící páry, který šly za doktory, srovnali si možnosti a svoje svědomí a rozhodli se jít do toho. Protože neponižovaly pánaboha třeba tím, že z jeho slova dělaly orákula, věděly, do čeho jdou a že nesou zodpovědnost za to, jak se rozhodly, samy. Takže dostaly, co chtěly a stokrát víc už na tomto světě. A k takovým počítám i svou ženu a sebe a tohle je zase moje svědectví.Re: Som neplodný (Skóre: 1)
Vložil: kabrtdaniel v Pondělí, 19. prosinec 2011 @ 13:32:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Jaké zabíjení dětí? Co je to za nesmysl??? Embrya před vložením do dělohy mají kolem 8 buněk. To je méně než špička vlasu. Díky těmto úžasným možnostem, které přináší medicína, lze vyloučit u dětí Downův, Patauův, Edwardsův i všechny prenatálně letální chromozomální i jiné choroby. Seznamte se prosím, alespoň minimálně, s tím, co tady vykládáte.Re: Som neplodný (Skóre: 1)
Vložil: betma (dagmara123@zoznam.sk) v Středa, 21. prosinec 2011 @ 11:47:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vedci zistili, ze oplodnene vajicko ma uz od sameho zaciatku tolko chromozomov ako clovek.Pocet chromozomov u cloveka a zvierat sa lisi.Taktiez je tam hned po oplodneni zakomponovana vyska, farba oci, vlasov, charakterove vlastnosti, atd. Cize od pociatku je to clovek.Moderna veda tak dala za pravdu katolickej cirkvi.

Taktiez od pociatku oplodnenia sa v embryu nachadza nesmrtelna dusa. Ta sa nachadza aj u mentalne postihnutych embryí /Downov syndrom, atd./kedze je vsak telo mentalne chore, dusa sa nemoze prejavit.Prejavi sa az v nebi.Pri umelom oplodneni  sa  oplodni viac vajicok, na stenu maternice sa prichytia iba niektore. Tie ostatne oplodnene , ktore su clovekom,ako z vyssie uvedeneho jasne vyplyva, sa znicia, alebo su nadlho zmrazene.V prvom pripade sa  jedna o vrazdy nenarodenych deti.

Chapem tuzbu zien a muzov mat deti, ale lepsie pre spasu je /ak sa lekarsky uz neda nic robit/ zobrat na seba kriz a napodobnovat tym Krista."Kto nevezme na seba kazdodenne svoj kriz, nie je ma hoden."
Re: Som neplodný (Skóre: 1)
Vložil: joker (www.klicnik.eu) v Úterý, 27. prosinec 2011 @ 13:28:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na téma umělého oplodnění se diskuse celkem rozjela. Zkusme se ale zamyslet nad jiným způsobem, který je v Bibli popsán: zástupné těhotenství.

Jeden takový příklad je v Genesis:
Genesis 30:3  Odvětila: "Tu je má otrokyně Bilha; vejdi k ní! Porodí na má kolena, a tak i já budu mít z ní syny."
Jákob služebnou přivedl do jiného stavu 2x.

Jak se díváte na tuto možnost? Je to etický způsob? V čem se liší od umělého oplodnění (darování vajíčka nebo spermie)? Bylo by to řešení pro neplodné páry? 
Díky za názoryStránka vygenerována za: 0.46 sekundy