Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Doubravka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16086, komentáře < 7 dní: 311, komentářů celkem: 390073, adminů: 60, uživatelů: 5031  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 346 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106935609
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: I pravil Ježíš:''Stínejte hlavy nepřátelům svým ve válkách spravedlivých...''
Vloženo Sobota, 05. duben 2003 @ 19:00:36 CEST Vložil: Bolek

Zamyšlení poslal Bobby

 

I pravil Ježíš:"Stínejte hlavy nepřátelům svým ve válkách spravedlivých..."

A mezi vašimi nepřáteli se mohou objeviti tací, kteří budou skutečnou hrozbou pro vaše bytí i pro vaše životy. Pak neváhejte, své meče pozvedněte a hlavy jim stínejte! Neboť pak Bůh označí vaši válku za spravedlivou a požehná krvi na vašich mečích.....
(Ježíš Nazaretský)
 


Že tento citát Ježíše neznáte? Ani nemůžete, celý jsem si ho totiž vymyslel. Přesto je s podivem, kolik křesťanské obce již dokázalo v poslední době "zblbnout" a cosi podobného si opravdu myslí. Spojené státy nechme stranou, tam to již zřejmě patří k bontonu, mozková masáž je převydatná a těžko přetěžko se z toho ještě kdy vzpamatují, ale co třeba u nás?
Cyril Svoboda, předseda Křesťansko-demokratické Unie České strany lidové je svými militantními postoji znám dostatečně a zařadil se jimi mezi nejagresívnější jestřáby celé české vlády. Samotná vláda se své zbabělé směřování snaží zakrývat jakousi psuedohumánností, ovšem jak jim to máme věřit, že chtějí zachraňovat Iráčany, když matku s malým, navíc po dlouhém letu s krvácejícím a unaveným dítětem, která přiletí s platným českým vízem do Prahy na lékařské vyšetření, odmítne ruzyňská policie vpustit do vlasti a okamžitě ji odešle zase zpět do Istanbulu? To už je ta humánnost, o které neustále všichni čeští politici dokola melou, v praxi? "Když volala z Turecka, plakala mi do telefonu a říkala, že na ni Češi mířili samopaly a volali: Ne, Saddám Hussajn, ne! Proč to dělají matce s malým nemocným synkem?!", prohlásila její sestra, která u nás již 16 let trvale žije.
Je něco platné, že se někdo nyní chytil na Ministerstvu zahraničí za nos a matku dali někde v Jordánsku či Sýrii hledat a chtějí ji nyní deportovat do Prahy?
Překvapila mne i například poznámka Roberta Němce, majitele křesťanského servru v ČR www.christnet.cz , který v diskusi na servru Lupa rovněž hovoří o spravedlivé válce:
"Že jsem křesťan nevylučuje, že mohu mít slabost pro vojenské strategie, ne? :-)

Navíc existuje tzv. spravedlivá válka. O jiném křesťanovi, zesnulém Václavu Bendovi, se říkalo, že byl jediný z českých politiků, který, kdyby bylo Česko napadeno, by byl schopen zformovat tankovou divizi a vyrazit vstříc nepříteli (teď tak možná ještě Tvrdík)."
a ještě doplnil, co si představuje pod termínem spravedlivá válka: Spravedlivá válka je taková, která a) slouží k odstranění nespravedlivosti (to je fakt dobrý! :-), pozn. jm) a b) musí být jako prostředek přiměřená. Tedy mohu válčit, když bych svou nečiností způsobil nebo dopustil větší zlo, než válčením a zároveň mám oprávěný důvod se domnívat, že mé jednání bude odpovídat podmínkám. Např. pokud by jedna brigáda překročila státní hranice, neznamená to, že nepřítele "zahrnu" atomovými zbraněmi.
Do obrátek se dostal i další majitel tzv. "duchovního" servru, Ota Luňák na www.spirála.cz, překvapil mne jeho strach:
"Nevidí snad tito spravedliví, že konečným (zatím cudně skrývaným) cílem Saddámova snažení je totální vyhlazení Židů? Není jim nápadné, že jedním z ochránců Husajnova režimu a odpůrců zastavení zla v zárodku je evropský národ, který se o vyhlazení onoho malého nárůdku již jednou, téměř úspěšně, pokusil? Pamatují si tito zmanipulovaní prosťáčci, jak německé firmy dodávaly Saddámovu režimu „jadernou“ technologii a zbrojní materiál? Také do Iráku tajně pašované a odhalené dalekonosné dělo, dítě šikovných německých zbrojařů, jistě nebylo určeno jen na obranu 'ohroženého lidu'.

Netuší tito farizejové, že podporou Saddáma Husajna připravují další, dnes plánovanou, zítra zbraněmi hromadného ničení provedenou, genocidu Židů? A co bude POTOM? Kam obrátí svoji pozornost rasově 'čistí', jedině správní, a spravedliví?"
Přestaňme se blamovat, přátelé.....v každém případě se ale radujme! Konečně totiž víme, kdo je kdo, neboť po ovoci poznáte je.
A tak mi nezbývá než skončit slovy šéfredaktora média, které by čistě teoreticky mělo mít k Ježíšovým výrokům nejblíže, jedná se o šéfa vatikánského rozhlasu. Ten totiž nedávno prohlásil: "Tohle není válka ve jménu církve, ani ve jménu západních hodnot, a už vůbec ne ve jménu Božím!"
No alespoň že vy, Svatý Otče, alespoň vy! Ale možná by to někdo taky mohl říct těm lidem....třeba v neděli v kostele místo rozdávání letáčků a přesvědčování o vstupu do Evropské unie.
Jiří Mašek
(kráceno)

"I pravil Ježíš:''Stínejte hlavy nepřátelům svým ve válkách spravedlivých...''" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Stránka vygenerována za: 0.12 sekundy