Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Roman.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 16185, komentáře < 7 dní: 256, komentářů celkem: 396994, adminů: 60, uživatelů: 5076  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 271 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
luteran
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108965353
přístupů od 17. 10. 2001

Povzbuzení: Poselství prázdného hrobu!
Vloženo Sobota, 19. duben 2003 @ 08:32:12 CEST Vložil: Bolek

Zamyšlení poslal jitka

 Poselství prázdného hrobu!    Lidé si často na hrobní kámen dávají nějaký slavný citát nebo výrok, který vyjadřuje jejich osobnost, to čím v životě byli a také to, čemu věřili a co pokládali za důležité.  

Když Ježíš Kristus zemřel před dvěma tisíci léty, tak mu místo nějakého citátu přivalili na hrob velký kámen, který byl střežen Římskými vojáky. O velikonocích si právě připomínáme to, co se stalo po třech dnech od jeho smrti, a to je jeho vzkříšení. Ano jeho prázdný hrob mluví více než nějaký citát, protože je důkazem toho, že Ježíš Kristus je živý. Prázdný hrob k nám mluví i dnes a jeho poselství je:

POSELSTVÍ O VÍTĚZSTVÍ


Byl Pátek a začínala Sobota. Ježíš právě zemřel a s ním zemřelo mnoho snů, které lidé měli. Oni přišli, aby viděli jestli nesestoupí z kříže a ukáže všem, že se nemýlili a že on je ten pravý Mesiáš. Velký Pátek pro ně nebyl velký, protože odcházeli domu zklamaní. Ježíš byl položen do hrobu vytesaného ve skále a tak velmi smutně skončil den pro mnohé, kteří v Pátek očekávali happy end (šťastný konec).
Ženy, které přišli s Ježíšem z Galileje si už v pátek připravili vonné masti a oleje a prvního dne po sobotě šli ke hrobu. Když se přiblížili ke hrobu, zjistily že je prázdný. Nevěděli, co si mají myslet. Možná, že se spletli, ale najednou se jim zjevili dva andělé, řkouce: Proč hledáte živého mezi mrtvými? Není zde, byl vzkříšen!
Milí přátele, poselství prázdného hrobu je poselstvím o vítězství nad smrtí. To je ten zázrak, na který čekali, ale nestal se když oni chtěli, nýbrž když Pán Bůh chtěl. Prvního dne po sobotě by málokdo čekal, že se může něco stát. Každý se možná vzpamatovával ze smutného víkendu na Golgotském kříži. V neděli se však stal největší zázrak, který se udál v Jeruzalémě. Ježíš zvítězil nad smrtí - vstal z hrobu, protože Bůh ho vzkřísil. Smrt už není ten strašlivý a tajuplný nepřítel. Smrt byla přemožena. A to je velikonoční poselství: Ježíš Kristus je živý! Smrt pohltila od Adama už tolik lidí a nikdo, kromě Ježíše nad smrtí nezvítězil.
Vážení přátele, Ježíšův hrob je na světě jedinečný, protože Ježíšovo tělo tam není. On vstal z mrtvých podle písem, aby dal věčný život každému, kdo v něho věří.
Poselství prázdného hrobu je také: POSELSTVÍ O NADĚJI

Hroby na hřbitově jsou poselstvím smutku, pláče a připomínky, že člověk je prach a v prach se navrátí. Obvykle, když jsme u hrobu někoho, koho jsme měli rádi, vrací se nám ten člověk ve vzpomínkách a jakoby jsme ho viděli před sebou jak mluví a je plný života, ale žel jsou to jenom vzpomínky.
Tak i ženy šli první den po sobotě ke hrobu toho, kterého měli rády, a kterého následovali. Ale byly bezradné a muselo jim být dvakrát smutno. Jednou proto, že Pán Ježíš zemřel a teď ho ani nemohou nalézt mrtvého. Ale andělé jim řekli: Proč hledáte živého tam, kde jsou jen mrtví? Všechny hroby jsou plné mrtvých lidí, ale hrob Pána Ježíše je prázdný a to je poselství a naději pro tento svět. Ježíš ukázal celému světu, že existuje život i za hrobem a jeho prázdný hrob je toho důkazem. Mnoha lidem tato slova připadají jako blouznění a nevěří tomu. Ale Petr se rozběhl k hrobu a viděl, že je to pravda: Ježíš žije!
Přátelé, jestli je někdo nadějí tohoto hříšného světa, tak je to Ježíš Kristus, protože On zemřel a vstal z mrtvých, a kdo v něho věří a přijímá tuto pravdu, má jistotu, že jednou bude ve slávě s ním.
Ježíš řekl: Já jsem vzkříšení a život. Kdo věří ve mne, i kdyby umřel bude žít. A každý, kdo žije a věří ve mne, neumře navěky. Věříš tomu? Být živ i po smrti je otázka víry v Ježíše zde na zemi. Jenom ON mohl říct taková slova.
Proto smrt není pro věřícího člověka konec naděje, ale je přejití ze smrti k věčnému životu. A o tom je velikonoční zvěst: Ježíš byl vzkříšen a je nadějí pro každého, kdo v něho věří. POSELSTVÍ O RADOSTI

Prázdný hrob je nejenom poselstvím o vítězství a naději, ale také poselstvím o radosti.
Jestli pátek byl dnem smutku, tak neděle je den vzkříšení a den radosti. Učedníci už se nemusí stydět, že následovali mrtvého Mesiáše, ale mohou vyjít ven ze skrýše a stát se oznamovateli jeho vzkříšeni.
Kámen byl odvalen ne proto, aby Ježíš mohl ven z hrobu, ale aby učedníci mohli jít dovnitř a přesvědčit se, že Ježíš tam není. Pán Bůh odvalil kámen ne proto, aby Jeho Syn mohl vstát z hrobu, ale abychom my věděli, že on tam už není. A to je důvod k radosti pro Kristovu církev všude po světě. To, co Pán Bůh chce je, abychom se scházeli každou neděli a oslavovali Kristovo vzkříšení. Pro některé lidi vzkříšení není tak důležité a proto, si to připomínají jenom jednou za rok a někteří možná vůbec.
Římanům a veleknězům Ježíšovo vzkříšeni nezpůsobilo radost, ale starost, přemýšleli jak tuto pravdu zatajit podplacením vojáků, kteří hlídali hrob. Ale vzkříšení se nedá zatajit, tak jako se nedala zatajit smrt. Prázdný hrob je poselstvím také o radosti, že uctíváme živého Boha. Většina světových náboženství uctívá nějakého velkého, ale mrtvého vůdce, zakladatele nebo filozofa. Křesťanství prohlašuje svoji víru v živého a zmrtvýchvstalého Spasitele.

Ilustrace:
Jeden misionář vysvětloval tuto pravdu nějakým lidem takto: Přestavme si, že cestuji a dostanu se na místo, kde se cesta rozdvojuje na dva směry. Hledám tam nějakého průvodce a najdu tam dva: jeden je mrtvý a jeden živý. Kterého z nich by se měl se zeptat na směr, mrtvého nebo živého? Lidé mu odpovídali: Živého! Potom misionář řekl: Proč následujete vůdce, který je mrtvý místo Krista, který je živý!
My nemáme mrtvého Boha, nýbrž živého. My nemusíme chodit k hrobu a litovat Kristovu smrt, ale my můžeme chodit ke hrobu a radovat se z jeho vzkříšení. Milý čtenáři, na závěr tě chci vyzvat k přemyšlení nad smyslem Velikonoc. Nejsou jen tradicí a svátkem, který se každoročně opakuje. Ale nesou velké poselství pro život a budoucnost každého z nás. Středem velikonoc je smrt a vzkříšení Ježíše Krista. To vše se stalo o Velikonocích z lásky k tobě. Ano, Bůh tě miluje a chce ti dát svobodu z otroctví hříchu. Proto věř v Ježíše Krista, rozhodni se pro Něho a On ti dá vítězství nad smrtí, naději v každé situaci a trvající radost.


" Poselství prázdného hrobu!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Stránka vygenerována za: 0.12 sekundy