Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jonáš.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 9, článků celkem: 16222, komentáře < 7 dní: 474, komentářů celkem: 399080, adminů: 60, uživatelů: 5084  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 190 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

martino
rosmano
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109584081
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Kontroverze mezi CB a JB
Vloženo Středa, 26. listopad 2003 @ 09:27:22 CET Vložil: tomas15

Zajímavosti Našel jsem aktuální otevřený dopis z dílny Ustředí JB, ve kterém reagují na jakési obvinění ze strany CB. To se mi bohužel zatím nepodařilo najít (mimojiné i proto, že CB má asi 4 různé i-portály, o většině z nichž tvrdí, že už nejsou aktualizovány a na tom nejnovějším pro změnu není vůbec nic). Co o tom víte vy?

Otevřený dopis Radě Církve bratrské 13. listopadu 2003 Vážení bratři, v říjnovém Bratrském pozdravu č.8 jste odsoudili Jednotu bratrskou za věc, které jsme se nikdy nedopustili. Se smutkem vnímáme, že jste se ani nepokusili ověřit si u nás pravost textu, na základě kterého jste nás odsoudili. Volíme tedy tuto cestu, abychom ve sborech sesterské Církve bratrské Vaše nespravedlivé obvinění dementovali. Není pravda, že by Jednota bratrská nabízela Vámi uváděnou dohodu některému z Vašich sborů. Nemáme žádnou potřebu „zasahovat do vnitřních záležitostí“ Vaší církve. Vámi uváděný text Jednota bratrská nerozšiřuje a také nenabízí ani žádnému jinému sboru žádné jiné církve. Jedná se o podvrh. Je nám líto, že jste nás veřejně obvinili a nevzali jste vážně slovo Pána Ježíše, že konflikty je třeba řešit nejprve z očí do očí: „Když tvůj bratr zhřeší, jdi a pokárej ho mezi čtyřma očima…“ (Mat 18,15n). Bratři, uvěřili jste udání, ačkoli Vám je známo, že žalobníci jsou lidé, v jejichž srdci panuje vůči Jednotě bratrské neodpuštění a hořkost. Počínání Ochranovského seniorátu porušuje rozhodnutí nejvyššího orgánu světové Unitas fratrum, Unity Boardu, který této skupině nařídil nejen zastavit soudní procesy proti naší církvi, ale také jí uložil ukončit nepřátelství a veřejné osočování. Již pod Starou smlouvou žádal Hospodin spravedlivé jednání: „Při soudu nebuďte straničtí, vyslechněte jak malého, tak velkého…“ (Dt 1,17). Apoštolové nás učí, že „moudrost shůry je… bez předsudků“ (Jak 3,17) a že křesťané mají jednat „bez předpojatosti a nikomu nestranit“ (1Tim 5,21). Přestože máte k dispozici naše telefonní čísla i adresy a s některými z vedení naší církve jste se nedávno osobně setkali, nikomu jste se o údajném „nehorázném zasahování“ nezmínili - jen pozdravy, úsměvy a stisky rukou. Za křesťanské a bratrské bychom bývali pokládali, kdybyste s námi o svých domněnkách komunikovali dříve, než do Církve bratrské rozšíříte nepravdivé informace, které poškozují vztahy mezi křesťany a zasévají do mnoha nevinných lidských duší pochybnosti, nedůvěru a hněv. Vážení bratři, protože Církev bratrská deklaruje, že „za pravidlo víry a života přijímá Písmo svaté - Bibli“ (Ústava CB, čl.1), s pokorou a v bratrské lásce bychom vás chtěli požádat, abyste Ústavu své církve ctili a napříště pamatovali na slova Pána Ježíše i apoštolů, která nás varují před pomluvami a zvou k čestnému a přímému jednání bez předsudků a ukvapených soudů. Za Úzkou radu Jednoty bratrské Jaroslav Pleva předseda Zdroj: http://www.jbcr.info

"Kontroverze mezi CB a JB" | Přihlásit/Vytvořit účet | 11 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Kontroverze mezi CB a JB (Skóre: 1)
Vložil: Ulrich v Středa, 26. listopad 2003 @ 12:19:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Taky jsem si toho dopisu včera všimnul a marně hledal informace na různých stránkách CB. V každém případě si ale myslím, že by JB, když už reaguje OTEVŘENÝM dopisem, mohla v textu vysvětlit, z čeho se cítí být obviněna. Takto forma otevřeného dopisu nemá smysl. A konečně, možná by bylo bývalo od JB moudřejší, kdyby se před zveřejněním dopisu pokusila dosáhnout smíření a vydání společného dementi článku, který byl zveřejněn v Bratrském pozdravu.Re: Kontroverze mezi CB a JB (Skóre: 1)
Vložil: Ulrich v Středa, 26. listopad 2003 @ 18:04:18 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak jsem přece něco objevil. Cituji ze zápisu o jednání Rady Církve bratrské, které se konalo ve dnech 24. - 25.10.2003 v Ostravě: "Ochranovský seniorát při ČCE zaslal Radě ( CB ) dne 30.9.2003 upozornění na návrh Asociační dohody, která je nabízena Jednotou bratrskou sborům a kazatelům nad rámec JB. Rada považuje danou dohodu koncipovanou JB za nehorázný pokus o zasahování do vnitřních záležitostí církví a v tomto smyslu varuje všechny sbory a kazatele CB, aby se k této pochybné iniciativě nepřipojovali. Plné znění Asociační dohody zveřejníme v Oběžníku s otevřeným negativním stanoviskem Rady CB".Re: Kontroverze mezi CB a JB (Skóre: 1)
Vložil: Ulrich v Středa, 26. listopad 2003 @ 18:14:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tedy, mám naprostou úctu k Radě CB, ale myslím si, že vůbec nebylo prozřetelné vyjadřovat se k negativním informacím o JB, pocházejícím od zásadních odpůrců Jednoty, aniž by si Rada ověřila pravdivost těch zpráv. Vůbec netvrdím, že "ochranovští" onu Asociační dohodu padělali, ale vzhledem k předchozím konfliktům mezi bývalými frakcemi JB měla být CB podle mě opatrnější.Re: Kontroverze mezi CB a JB (Skóre: 1)
Vložil: tomas15 v Čtvrtek, 27. listopad 2003 @ 09:13:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Predne, ja teda zatim nemam vubec jasno o tom, co presne v tom Bratrskem pozdravu 8/2003 bylo a co tam nebylo. Nicmene, kdyz Rada CB dostala kopii one Asociacni smlouvy, nevidel bych nic spatneho na tom, ze posle svym sborum varovani: 'tuto smlouvu odsuzujeme, urcite se k nicemu takovemu nepripojujte!' Spis by me zajimalo jak se toto varovani dostalo k usim Rady JB, bylo-li zasilano toliko do sboru CB????Re: Kontroverze mezi CB a JB (Skóre: 1)
Vložil: tomas15 v Čtvrtek, 04. prosinec 2003 @ 12:59:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak jsem dostal oficialni verzi Bratrskeho pozdravu c. 8 (Btratrsky pozdrav je zapis ze schuze Rady CB), ktery se sklada z nekolika stranek zajimavych veci, ale co se one kontroverze tyka je tam jen to, co zde jiz Ulrich citoval:

"Ochranovský seniorát při ČCE zaslal Radě ( CB ) dne 30.9.2003 upozornění na návrh Asociační dohody, která je nabízena Jednotou bratrskou sborům a kazatelům nad rámec JB. Rada považuje danou dohodu koncipovanou JB za nehorázný pokus o zasahování do vnitřních záležitostí církví a v tomto smyslu varuje všechny sbory a kazatele CB, aby se k této pochybné iniciativě nepřipojovali. Plné znění Asociační dohody zveřejníme v Oběžníku s otevřeným negativním stanoviskem Rady CB".kauza asociační dohoda (Skóre: 1)
Vložil: tomas15 v Pondělí, 12. leden 2004 @ 11:45:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
nekdo mi poslal nasledujici komentar k tematu:

...K uvedenému předmětu diskuse: Předně jedná se zde o "Návrhu asociační dohody" Byl to návrh , písemný ze strany JB, nikoli Ochranovského seniorátu. Tento jej patrně zaslal CB. Na to reaguje předseda ÚRJB a využívá této skutečnosti, aby obrátil pozornost k Ochranovskému seniorátu. Dokument však pochází z dílny JB. Jako návrh byl letos předán nejméně jednomu sboru denominační církve a zde projednáván. Protože nedošlo ze strany kontaktované církve k jednostrannému souhlasu, obě strany se nakonec nedohodly, i když došlo k dílčím úpravám dohody na návrh kontaktované strany. Patrně stále ještě byla dost nehorázná.
Že se o Asociaci JB mluvilo i na pastorálce JB a také patrně v jejích sborech a informace o ní pronikly samozřejmě i za hranice JB, není pochyb. Je tedy zarážející onen dopis předsedy ÚRJB, ve kterém označuje tento čin jako lež, doslova, že ho nenabízeli žádnému sboru, žádné jiné církve...
Zde bych poznamenal, že se jedná o jeho vlastní neinformovanost o tom, co se v církvi, jíž je předsedou, děje nebo v horším případě o jeho vlastní hluboké morální selhání...Asociační smlouva JB se sborem BJB ve Cvikově (Skóre: 1)
Vložil: informator v Středa, 17. březen 2010 @ 21:29:56 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
V roce 2010 se objevuje informace o Asociační dohodě, jejichž existenci vedení Jednoty bratrské kategoricky popíralo.

Viz Informace o situaci ve cvikovském sboru

Kazatel Milan Svoboda (původně KS) byl trojským koněm extrémně charismatické Jednoty bratrské v Bratrské jednotě baptistů. Dnes začínají v BJB vyplouvat na povrch důsledky jeho působení - v posledních letech ve funkci místopředsedy Výkonného výboru BJB

Bylo by dobré pro poučení zveřejnit - pokud je má někdo k dispozici - znění oné Asociační smlouvy.Stránka vygenerována za: 0.36 sekundy