Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Bohumil.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 12, článků celkem: 16227, komentáře < 7 dní: 446, komentářů celkem: 399360, adminů: 60, uživatelů: 5085  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 24 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
Akuzativ
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109611694
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Televizní reportáž o boji v Pravoslavné církvi o restituční miliony
Vloženo Úterý, 19. listopad 2013 @ 11:36:40 CET Vložil: Olda

Církevní restituce poslal Nepřihlášený

S milióny z restitucí vstoupil Satan, říkají pravoslavní a bojují mezi sebou.

Oslovují se sice obřadně vaše vysokopřeosvícenosti, ale jdou po sobě způsobem, za který by se nemuselo stydět ani podsvětí. Mluvíme o československých pravoslavných, kteří stejně jako ostatní církve očekávají v nejbližších dnech první splátku církevních restitucí. Miliony na obzoru je oslepily natolik, že vypukl nelítostný boj – urážky, zastrašování, výhrůžky smrtí.

Česká televize odvysílala 18.11.2013 o boji v pravoslavné církvi REPORTÁŽ v rámci pořadu Reportéři ČT.

Zlatá slova olomoucko-brněnského arcibiskupa Simeona na závěr reportáže: "Podívejte se, stačilo by prohlásit vůči našemu státu, že Pravoslavná církev žádné peníze nepříjme. To znamená, bylo by pro všecky zbytečné o jakoukoliv funkci v pravoslaví usilovat. Byla by najednou naprostá svoboda, naprostá možnost o všem si rozhodnout, jak se patří."

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/213452801240044/


"Televizní reportáž o boji v Pravoslavné církvi o restituční miliony" | Přihlásit/Vytvořit účet | 9 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Televizní reportáž o boji v Pravoslavné církvi o restituční miliony (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 19. listopad 2013 @ 12:35:08 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tady je alespoň malá ukázka pro srovnání.


Drahý vladyko, zůstávám s Vámi v lásce a s důvěrou takto otevřeně a upřímně píši, jelikož věřím, že i Vám jde o dobro církve a o chránění našich tradic a Ústavy. Budu se těšit na naše setkání na brzkém zasedání Posvátného synodu, nechť je mezi námi Kristus a s námi Svatý Duch!

Pokud jsem něco špatně pochopil nebo napsal, prosím o odpuštění.

O Vaše modlitby prosí Váš nehodný biskup Jáchym


Re: Televizní reportáž o boji v Pravoslavné církvi o restituční miliony (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 19. listopad 2013 @ 15:34:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Oficiální stránky pravoslané církve najdeme zde :

http://www.pravoslavnacirkev.cz/


společně s upozorněním na falsum podobného jména. Které jinak vypadá docela věrohodně.
Nevíte něco vážený pane Informátore o tom kdo je ten tajemný šéfredaktor který se takto podepisuje pod ty proticírkevní stránky ?
Re: Televizní reportáž o boji v Pravoslavné církvi o restituční miliony (Skóre: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Úterý, 19. listopad 2013 @ 16:07:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
"S milióny z restitucí vstoupil Satan, říkají pravoslavní a bojují mezi sebou.“ Já si na rozdíl od pravoslavných nemyslím, že s milióny do jejich církve vstoupil Satan. A to z toho důvodu, že tam byl už dávno. Jen se skrze restituční peníze manifestoval. Ne nadarmo praví apoštol, že kořenem všeho zlého jestiť milování peněz (1Tm. 6:10). (BK) BA Re: Televizní reportáž o boji v Pravoslavné církvi o restituční miliony (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Středa, 20. listopad 2013 @ 09:06:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak to se povedlo. Opravdu jsem si nějaký čas myslel že se našim pravoslavným bratrům a sestrám  naboural do redakčního počítače nějaký proticírkevní a protirestituční satanista. Nebo že ovládnul redakci a zabarikádoval se v ní. :o))))))))))))))))) Ten sloh a styl uvažování je ve všech případech útoků proti církvím zcela stejný a nezaměnitelný. Měl jsem o české pravoslaví veliký strach (mea culpa, měl jsem víc důvěřovat) a nechápal jsem jak je možné že tato církev dál normálně funguje a někteří členové si vůbec nevšimli že by se něco dělo. Možná by bylo lepší kdybychom to že jde o falešný server raději nebrali v potaz a dál se za české a světové pravoslaví modlili tak jako kdyby byl pravý.

Nechať jim Bůh dá toho nejlepšího biskupa dle svého vlastního výběru . Svatého a horlivéhoRe: Televizní reportáž o boji v Pravoslavné církvi o restituční miliony (Skóre: 1)
Vložil: informator v Středa, 20. listopad 2013 @ 21:37:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak tady je vyjádření jedné strany pravoslavné církve - úřadu pražské eparchiální rady:

Reakce na reportáž v pořadu Reportéři vysílaném na ČT1 – 18. 11. ve 21.35 V reakci na televizní pořad Reportéři vysílaný ČT1 – 18. 11. ve 21.35, nazvaný „Satan mezi pravoslavnými“ se musíme ohradit vůči jeho tendenčnosti a jednostranné interpretaci událostí, ke kterým došlo v naší pravoslavné církvi během letošního roku.
Autoři dokumentu se snaží současnou situaci vysvětlit zjednodušujícím a nekorektním způsobem. Divákovi se opakovaně předesílá, že zdrojem všech problémů je boj o peníze a moc uvnitř církve. Autoři dokumentu tak zcela přijímají interpretaci emeritního metropolity Kryštofa. Přitom právě jeho skandály stojí na počátku krize v naší církvi. A obvinění z boje o peníze mají pouze zakrýt problémy, které vedly k jeho odstoupení. Reportáž a neustálé mediální útoky na církev vyvolávají pochybnosti o upřímnosti slov, která ve své rezignaci ze dne 12. 4. 2013 napsal: „Prosím věřící a duchovní o zachování jednoty církve, o zachování úcty a lásky a o to, aby se všichni semkli kolem svých arcipastýřů.“ 
Nejde o  restituční milióny, vždyť pravoslavné církvi připadne ročně výrazně méně než je současný příspěvek na platy duchovních a opravy chrámů poskytovaný MK ČR. Tento zástupný důvod se snaží médiím namluvit  metropolita Kryštof a také určitá část lidí, která ho až donedávna obklopovala a nad  jejichž  „účelovým  pravoslavím“ se laici i kněží naší místní církve podivovali řadu let. Za odstoupením vladyky Kryštofa z funkce není tedy jen skandál mravní povahy. Je třeba otevřené říci, že zde byly skupiny lidí, jejichž minulost a chování vyvolávali pohoršení. Tito lidé vstupovali do obskurních řádů, nechávali se metropolitou pasovat na rytíře, což přitahovalo takové rozporuplné politiky jako např. exministra dopravy za ODS Řebíčka, lékaře Bartáka odsouzeného za sexuální delikty atd. Tito a podobní dobrodruzi se snažili naivity pravoslavných zneužívat, prostřednictvím metropolity proniknout do patriarchátů zahraničních pravoslavných církví, zejména do církve ruské a řecké – a nekontrolovaně získávat dary údajně pro naši Církev, a hlavně možnost podílet se na stamilionových obchodech v  tradičně pravoslavných zemích. Vadí jim proto, že jejich „chlebodárce“ již není ve funkci a že do  vedení církve přicházejí mladí biskupové, nesvázaní s Stb ani KGB, kteří rozhodně nebudou podporovat žádné formy politického ani obchodního avanturismu. Faktem jsou také milionové dluhy, které církvi po působení metropolity Kryštofa zbyly.
Reportáž chce vyvolat dojem institucionálního zhroucení Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku po rezignaci vladyky Kryštofa. Ale opak je pravdou, tři ze čtyř eparchií fungují zcela normálně a v pražské eparchii nejde o rozpad a krizi, ale jde spíše o vytvoření standardních podmínek pro život církve, možná i obrodu, návrat k pořádku, mravnosti, obnovení dobrého jména církve s hrdinskou tradicí svých předchůdců. Jediným současným problémem pražské eparchie je nedostatek kvalitních kandidátů na biskupský stolec a velmi náročný požadavek na dvoutřetinovou volbu biskupa na eparchiálním shromáždění. 
Věříme, že Bůh svou církev neopouští, vždyt sám řekl: „A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku.“ Vyzýváme Vás všechny k modlitbám za jednotu, návrat lásky a úcty a za dobrého pastýře. Věříme, že tyto modlitby Bůh nemůže nevyslyšet. Úřad eparchiální rady - http://www.pravoslavnacirkev.cz/aktuality.htm

Ať je to, jak je to, mají tam pěknej bordelRe: Televizní reportáž o boji v Pravoslavné církvi o restituční miliony (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Čtvrtek, 21. listopad 2013 @ 08:06:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nemáte prosím někdo registraci na Nota Bene ? Jestliže  ano tak bych rád poprosil o umístění upozornění na falešný server pod kopii tohoto článku. Aby bratři baptisti věděli hned ze začátku odkud fouká vítr. Kdyby jim třeba začal nějaký informátor vykládat že jsou všichni sodomité, pokoušejí se sežrat jeden druhého, perou se o peníze kterých se zřekli a že vlastně už neexistují tak aby mohli pěkně společně zapracovat na jeho nápravě.
Třeba by z něho ten proticírkevní duch s rachotem vylítnul, kdyby ho pořádně vymáchali v křestním bazénu.
Řekl bych že takoví duchové obcházejí i okolo nich a zkoušejí kam zastrčit pařátek.
Rád bych také tímto poprosil každého člověka dobré vůle aby se modlil za církve i za osamělé křesťany dobré vůle. I za nepřátele.
Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy