Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Drahoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16084, komentáře < 7 dní: 156, komentářů celkem: 389882, adminů: 60, uživatelů: 5030  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 30 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106906837
přístupů od 17. 10. 2001

Teologie: Naplnění Zákona a čas milosti
Vloženo Neděle, 18. květen 2014 @ 23:33:08 CEST Vložil: Olda

Kázání poslal Frantisek100

   Někdy od věřících slyším, že Kristus zákon naplnil, a tak už neplatí. Lidé přijetím Ducha automatický činí už jen dobro. O tom však nechci polemizovat.

Jak to však je s naplněním Zákona?

    Především v Bibli přece není psáno, že Ježíš naplnil Desatero, ale Zákon. Co se tím myslí?

Já to vidím takto:


První zákon uložil Bůh Evě a Adamovi už v ráji. Byl to příkaz zákazu  ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého s uvedením i následků porušení tohoto zákazu. Trest za porušení tohoto zákazu je smrt. Když se podrobně vžijeme to toho, co se tehdy stalo, tak vidíme, že to bylo svedení Satanem. To člověka neomlouvá. Nevíme, proč Bůh dovolil, aby Satan pronikl v bytosti hada až do ráje. Poznání dobrého a zlého samo o sobě není hříchem a možná by Bůh časem člověku takové poznání dopřál. Nyní však šlo o to, zda vztah člověka k Bohu je pevný, důvěrný, zda dokáže odolávat pomluvám a cizím silám. Satan zpochybňuje Boha a slibuje to, co není pravda, láká  a láká. A první lidé bohužel naletí. Infikují se hříchem, což není jen to pouhé utrhnutí zakázaného ovoce, ale hlavně změna vztahu člověka k Bohu. Člověk zná dobré a zlé,  ale neumí s tímto poznáním správně zacházet. Dokonce ho  to staví proti Bohu. Vyvolává nedůvěru v Boha a mnoho dalších špatných vlastností. Takový člověk nemůže mít přístup ke stromu života. Co by napáchal jen zla, kdyby žil časově neomezeně. Bůh na potrestání však trvá a současně On i nebesa poznávání, kdo je nepřítel a o co mu jde. Získat člověka pro sebe a do svých služeb.

Bůh člověka miluje. Vyslovil trest, ale také dal způsob záchrany  a milosti.

"Mezi tebe a ženu  položím nepřátelství, i mezi símě tvé a símě její. Ono ti rozdrtí patu a ty jemu rozdrtíš hlavu."

 Símě ženy ? Copak má žena símě? Vždy se všude zdůrazňuje muž  a tady jde muž stranou. Símě ženy. Jak byl počat Pán Ježíš? Tady došlo ke spojení Boha s člověkem. Tady informace do vajíčka nepřešla z muže, ale z Boha. Beránek Boží, který snímá hříchy světa. Narodí se z panny. Tady se naplnil Zákon. Nepadlo však Desatero, ale zrušilo se to, co poukazovalo na budoucí oběť Pána Ježíše. Všechny ty dřívější obětní obřady. Ježíšova oběť byla ta dokonala a opravdová, kterou Bůh přijal a v ní umožnil každému, kdo v Ježíše uvěří, záchranu. On svým vzkříšením mohl pak poslat Ducha Svatého, který působí na člověka, aby porozuměl, chápal a žil nově. Utěšovatele, který dává naději  a vede nás.

Existovaly různé civilizace, které měly obětní systémy. Jakoby si lidé pamatovali z pokolení na pokolení, že zhřešili vůči Bohu a snažili se Boha nějak usmířit. Obětovávaly se i děti, panny  a jiné. Ale jaký smysl má oběť, která je hříšná. Lidské oběti jsou zbytečné. Bůh vedl proto vyvolený národ k tomu, aby obětovávali ta nejlepší zvířata a navíc zvířata, která se vyznačují určitou mírností, ne šelmy či dravce. Zvířata jsou nevinná, bez hříchu a až přijde taková oběť nevinná a bezhříšná lidská, pak bude naplněn zákon. A takovou obětí mohl být jen Syn Boží počatý Bohem.

A tak díky naplnění Zákona máme Boží amnestii.  Pod jedinou podmínkou. Že vírou přijmeme Pána Ježíše Krista  a Boha za svého zachránce. Desatero nikdo nezrušil. Desatero slouží k poznání dobrého a zlého, protože zlé je to, co je opak Desatera. I Pavel přece prohlásil, že nebýt Desatera, nepoznal by, co je to hřích. A Pavel se také trápil, když poznal, že v člověku je síla, která ho nutí konal opak dobra. A prožil obrovskou radost, když poznal, že Kristus dává sílu konat dobro a vzdorovat síle konat zlo, tedy hříchu.

A tuto sílu dává Duch Boží. A díky Pánu Ježíši jsme nejen zachráněni, ale máme Utěšovatele, který nám dává vše, co podle Boha potřebujeme. Tak se naplnil Zákon. Nyní je čas milosti. Važme si tohoto času. Jiný lepší na Zemi už nebude!!

František

"Naplnění Zákona a čas milosti" | Přihlásit/Vytvořit účet | 5 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Naplnění Zákona a čas milosti (Skóre: 1)
Vložil: Ingmar v Neděle, 18. květen 2014 @ 23:46:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já bych se na to díval z úplně jiné strany, která je možná pro dnešního člověka schůdnější. Je to až trapně jednoduché:
V době starozákonní Tóra pro Židy mimo to, že obsahovala jejich zákoník, zobrazovala Boží charakter.
My, křesťané, máme ten Boží charakter zobrazený ještě konkrétněji v osobě Ježíše Krista. V tomto smyslu věřím, že Ježíš zákon naplnil. Jeho úkolem bylo ukázat Izraelcům, jaký je Bůh. Ježíš to udělal taky a jasněji. K pochopení Božího charakteru (pro perfekcionisty dodávám, že nemyslím úplně pochopení, ale pochopení postačující k tomu, abychom si Boha oblíbili a zatoužili po něm).
Úmyslně se nevyjadřuju k tomu, jestli zákon platí nebo ne. Ježíš pochopitelně nic nezrušil, ale ve vztahu k Bohu se mi nějak příčí operovat s tím, že něco platí nebo neplatí. Máme Boha a díky Ježíši víme, jaký (na nás) je. Chybí nám ke štěstí ještě něco?Re: Naplnění Zákona a čas milosti (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Pondělí, 19. květen 2014 @ 04:05:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ježíš byl ukřižován za nás. NEŘÍKÁ TI NIC ZÁKON MZDOU HŘÍCHU JE SMRT???  Ted už víš který zákon Ježíš svou smrtí naplnil.  Vím že jsou lidé co s tím nebudou souhlasit, a to že nedokážou rozeznat mezi slovem zákon a zákony už je jejích problém. Tito lidé to dokážou rozeznat v běžném životě ale jestli to vztáhnu na Bibli tak bohužel jejich rozum se někde vypaří, taková je bohužel realita dnešní doby.Amen Re: Naplnění Zákona a čas milosti (Skóre: 1)
Vložil: Bumerang v Čtvrtek, 22. květen 2014 @ 22:29:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Lidé přijetím Ducha automatický činí už jen dobro.

Přijetí Ducha svatého není jednorázový akt! To je mystifikace od římské nevěstky. Přijímání Ducha svatého je aktem každé vteřiny lidského života. Duch svatý byl Kristem seslán jednou provždy všem co milují pravdu, boží pravdu, pravdu Ducha. 
Přijetí Ducha není emocionální zážitek, je to o schopnosti vnímat Ducha v duchovní sféře lidské bytosti. Ducha vnímáme svým duchem znovuzrozeným v Kristu! Ne na základě emocí a prožitků. Vždy na základě zjevené pravdy.Stránka vygenerována za: 0.13 sekundy