Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Maxim.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16158, komentáře < 7 dní: 241, komentářů celkem: 395051, adminů: 60, uživatelů: 5060  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 43 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska
·Medvedìv tvrdí, že západní termonukleární degeneráti znesvìcují køesťanství
·Proè volili evangelikálové Orbána
·23. dubna 2022 byl zvolen nový Výkonný výbor BJB
·Informace Sboru BJB v Jablonci nad Nisou o stavu ukonèení èlenství v BJB

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108060553
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Výzva k demonstraci na podporu Izraele
Vloženo Úterý, 19. srpen 2014 @ 11:06:07 CEST Vložil: Olda

Akce poslal Jirda

Před několika dny mi přišel email s výzvou k demonstraci na podporu Izraele. S touto výzvou nesouhlasím, níže napíšu proč.


Před několika dny mi přišel email s výzvou k demonstraci na podporu Izraele. S touto výzvou nesouhlasím , níže napíšu proč. Nejprve znění výzvy:

Veřejné shromáždění na podporu míru ve Svaté zemi

Není nám lhostejná kritická situace v Izraeli a na územích palestinské samosprávy, a to zejména v Gaze,která je v současné době opět krvavým bojištěm. Litujeme každé z obětí válečného konfliktu, litujemeutrpení palestinských i izraelských civilistů. Toužíme po míru pro celou Svatou zemi, modlíme se za pokojpro celý Střední Východ.

Svou touhu po míru a po skutečném smíření mezi oběma stranami chcemevyjádřit veřejným shromážděním na podporu míru ve Svaté zemi, které se sejde v úterý5. srpna 2014 od 15:00 hodin v centru Ostravy na Masarykově náměstí.

Tváří v tvář všem nevinným obětem i s úcty k nim chceme však také připomenout naléhavý úkol nás všech,a to rozlišovat mezi příčinou a následkem. Není lhostejné, není jedno, kdo je viníkem a kdo obětí, kdo omíru jen hovoří a svými činy mír popírá. V posledních měsících a letech byly na izraelská města a vesnice bojovníky palestinského Hamásu z pásma Gazy vystřeleny stovky raketových střel, které v Izraeli rozsévajístrach, bolest a smrt. Tato nepřátelská činnost byla pravým důvodem dlouho odkládané protiteroristickévojenské akce státu Izrael, která v posledních dnech přerostla až do pozemní bojové operace.

Litujemetoho, že k tomu muselo dojít, litujeme násilí, k němuž dochází. Avšak nebylo by poctivé mlčet o příčinách,které k tomuto vývoji vedly. „Když se věci správně pojmenují, je jasné, oč jde“, nabádá nás napříč staletímiBible a připomíná nám, že je to pravda, která osvobozuje.

Chceme proto svým shromážděním připomenout, že to není Izrael, kdo se dopouští válečných zločinů,kdo umisťuje svůj vojenský arzenál do blízkosti škol, mešit a nemocnic, kdo používá své vlastníobyvatelstvo jako lidské štíty. Izrael není příčinou a zdrojem násilí na Středním Východě.

„Litujeme každé z obětí válečného konfliktu, litujeme utrpení palestinských civilistů,“ říkáhlavní iniciátor akce Tomáš Bartonec, zástupce spolku ELAIA, který již třetím rokem pořádá v Ostravě festival židovskékultury TEMPL FEST. Jsme znepokojeni novými projevy antisemitismu v Evropě, děsí nás provoláváníprotižidovských hesel na "mírových" demonstracích, i v tak civilizovaných zemích jako je Francie neboNěmecko, lekají nás výzvy k bojkotu izraelského zboží, kterým se dostává sluchu i v nejvyšších kruzíchEvropské unie. „Toužíme po míru pro celou Svatou zemi, modlíme se za pokoj pro celý Střední Východ. Uvědomujeme si však, že skutečný pokoj, skutečný mír musí kráčet ruku v ruce se spravedlností, jinak sestává pouhým klidem zbraní, pouhou přestávkou v boji“, doplňuje další spoluorganizátor David Floryk, zastupující měsíčník KONZERVATIVNÍ LISTY.

Srdečně zveme, přijďte podpořit touhu po skutečnémmíru ve Svaté zemi na veřejnéshromáždění, které se sejde v úterý 5. srpna 2014 od 15:00 hodin v centru Ostravy naMasarykově náměstí.

Pořádají:
ELAIA, z.s.
KONZERVATIVNÍ LISTY
Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém ČR (ICEJ)

Nyní uvádím mou odpověď organizátorům:

Milý bratře

Dostala se ke mně pozvánka na demonstraci na podporu Izraele. Využívám tak této příležitosti k tomu, abych k ní vyjádřil svůj názor. Jedna věta v té výzvě mě zaujala „Že to není Izrael, kdo se dopouští válečných zločinů“. Mnoho  věřících lidí na světě  si toto však právem nemyslí. Nechápu, jak někdo může  obhajovat nebo demonstrovat za  „spravedlivé“ zabíjení neozbrojených lidí, ať už na izraelské nebo palestinské straně. O tom, jak nespravedlivě jednají Palestinci ,je možno se dočíst na stránkách ICEJ. O tom, jak nespravedlivě jedná  Izrael s Palestinci, se zde nebudu dlouze rozepisovat. Jen dva  příklady:

 Po vraždě tří unesených židovských mladíků byly okamžitě zcela zbourány domy domnělých palestinských vrahů. Když však Židé upálili ze msty  Palestince, který s tím neměl  vůbec nic společného, telefonoval  Netanyahu  otci  zavražděného palestinského chlapce a sliboval mu, že případ bude vyšetřen . Otec upáleného hocha mu však položil jednoduchou otázku, která ukázala v celé nahotě  nespravedlnost Izraelců. Zeptal se:  „A kdy budou zbourány také domy těch, kteří upálili mého syna?“

Nejmenovaný americký důstojník s dlouholetou znalostí poměrů v IDF podává následující svědectví o zkušenostech z let 2008-2009: „V Bejt Sahuru u Betléma jsem viděl vojáky IDF střílet na palestinské křesťanské ženy věšící prádlo v zahradách. Prováděli to spřaženými tankovými kulomety z polního opevnění vzdáleného několik set yardů a evidentně se tím jen tak bavili.“ Starý zákon reguluje odplatu za vraždu příkazem : 5 Moj 19,21: „život za život, oko za oko, zub za zub, ruka za ruku, noha za nohu.“ Bůh zde konkrétně zjevuje svou vůli,  že si nepřeje, aby za smrt jednoho člověka byla vyvražděna celá rodina toho, kdo někoho zabil.  Izrael přestupuje Boží vůli zjevenou ve Starém zákoně hrůzným a nijak neomluvitelným způsobem. Anebo je dle tvého názoru onen poměr mrtvých 1400 Palestinců (převážně dětí a žen)  ku 56 izraelcům (53 vojáků) dodržením onoho starozákonního příkazu  život za život? Kristus nám pak ukazuje vyšší cestu: Mat 5,39.  „Jáť pak pravím vám: Abyste neodpírali zlému. Ale udeří-li tě kdo v pravé líce tvé, nasaď jemu i druhého. A tomu, kdož se s tebou chce souditi a sukni tvou vzíti, nech mu i pláště. A nutil-li by tě kdo míli jednu, jdi s ním dvě.“ Bůh skrze Ježíše zjevuje zcela nové a nenásilné řešení  konfliktů. Kristus nás neučí, abychom podporovali krvavé řešení konfliktů a pořádali demonstrace na obhajobu „spravedlivého“  vraždění . Pokud by totiž  Bůh toto  neúměrné vraždění toleroval, přestal by být spravedlivým. Ale On je Spravedlnost sama  a každá nespravedlnost Jím bude v pravý čas potrestána.

Jan 18,36. „Ježíš odpověděl: "Mé království není z tohoto světa. Kdyby mé království bylo z tohoto světa, moji služebníci by bojovali, abych nebyl vydán Židům. Teď ale mé království není odsud.“ Kristus řekl, že jeho království není z tohoto světa . Ježíš se nikdy  nepřipojil k pozemským snahám Izraele o obnovení  židovského království. Proč by to měli dělat křesťané? Kristus  místo toho říká: Mar. 16,15 „Jdouce po všem světě, kažte evangelium všemu stvoření.“ Je zřejmé, že nás Kristus posílá kázat evangelium Židům i Palestincům. Neposílá nás demonstrovat za spravedlivou odplatu Izraelců. Kristus křesťany neposílá do tělesného boje: Ef. 6,12 „Neboť není bojování naše proti tělu a krvi, ale proti knížatstvu, proti mocnostem, proti světa pánům temností věku tohoto, proti duchovním zlostem vysoko.“ Kristus nás nikde nevyzývá k nenávisti ke komukoli. Ani k Palestincům ani  k Židům. Také nás nikde nevyzývá, abychom některému z těchto národů přáli anebo podporovali jejich vyhlazení nebo vyhnání z domovů. Pokud tak někdo činí, potom zcela minul poselství  Kristova evangelia. Vybombardované čtvrti v Gaze, kde jsou  pod troskami domů  stále nalézáni další mrtvi  civilisté dokazují, že Jednání izraelitů se od dob první církve nezměnilo : „Vytrpěli jste stejné věci od svých vlastních krajanů jako církve v Judsku od Židů. Ti zabili i Pána Ježíše a proroky a také nás pronásledovali; nelíbí se Bohu a jsou v nepřátelství se všemi lidmi, když nám brání kázat pohanům cestu spásy. Tak jen dovršují míru svých hříchů. Už se však na nich ukazuje konečný hněv Boží.“ (1 Tes 2,14-16) Církev a křesťané zde nejsou proto, aby omlouvali bezbožné skutky  nevěřících obyvatel státu Izrael či Palestiny.

1 Kor 4,10: „My jsme blázni pro Krista, vy ovšem jste v Kristu rozumní; my jsme slabí, vy silní; vy slavní, my beze cti.“ Bible říká, že Pavel byl nazván bláznem pro Krista. Kéž bychom byli všichni blázny pro Krista. Bible nás však nevyzývá, abychom byli blázny pro Izrael. Kdyby organizace ICEJ místo bláznivé podpory státu Izrael kázala Krista Židům a Palestincům, možná by dnes nebyl důvod k oboustrannému vyvražďování. Organizace ICEJ, která je spolupořadatelem Vaší demonstrace, však nekáže evangelium ani Židům ani Palestincům.

 Myslím, že je to ostuda pro každého křesťana a každou církev, která se k podobným demonstracím a aktivitám připojuje.

 Co se týká dalších věcí o Izraeli, viz. některé články zde: http://www.reformace.cz/reformace-c-11/proc-podporujeme-izrael http://www.reformace.cz/reformace-c-8/nas-dluh-izraeli-rozbor-studie-dereka-prince http://www.reformace.cz/reformace-c-8/modlitebni-dopis-icej-kriticky-rozbor

"Výzva k demonstraci na podporu Izraele" | Přihlásit/Vytvořit účet | 6 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Výzva k demonstraci na podporu Izraele (Skóre: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Úterý, 19. srpen 2014 @ 13:49:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je ostudou autora, že zde uveřejnil takový článek. BARe: Výzva k demonstraci na podporu Izraele (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 19. srpen 2014 @ 14:05:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Už jste někdy viděl že by vůdcové Hamasu bourali domy svých lidí kteří zavraždili nějakého Žida ? Že by slibovali že věc prošetří a jakkoliv potrestají viníky ? Nebo že by telefonovali příbuzným obětí a projevovali lítost ?

Modleme se za obě strany. Za Vyvolený národ i za Ismaelovy syny.Re: Výzva k demonstraci na podporu Izraele (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Úterý, 19. srpen 2014 @ 17:51:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Problém je v tom, že židé sice mají přikázání "miluj svého bližního jako sám sebe", ale nepoučili se o d Ježíše z Nazareta o tom, kdo je pro koho bližní. Takže podle své tradice považují za bližního zase jenom žida, resp. Žida.

Na kterou vraždící stranu se máme připojit? Jak by se ke konfliktu postavil Ježíš Kristus? Re: Výzva k demonstraci na podporu Izraele (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Středa, 20. srpen 2014 @ 09:47:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Připojme se k oběma stranám, všichni jsou naši bližní a modleme se za mír a pokoj. Mezi člověkem a Bohem a mezi lidmi navzájem.Re: Výzva k demonstraci na podporu Izraele (Skóre: 1)
Vložil: xb v Středa, 20. srpen 2014 @ 18:11:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nezbourání domů "ukázalo v celé nahotě nespravedlnost"? V Jeruzalémě žijícího Araba napadlo, že by Izrael mohl naložit stejně s domy židovských vrahů Araba jako s domy arabských vrahů Židů. Koho by napadlo, že by Arabové mohli stejně naložit s Arabem, který zabil Žida, jako s Židem, který zabil Araba? Arabové, kteří sedí v Izraeli za vraždění Židů, jsou za to placeni z peněz mimo jiné i Evropských daňových poplatníků, a to tím víc, čím víc Židů při jejich činu zahynulo. Rozdíl ve spravedlnosti Izraele a Palestinské samosprávy není potřeba ukazovat v nahotě, je vidět i přes oblečení.

Nepoměr v počtu zabitých je dán odlišnou úctou k lidskému životu. Koho by naladlo, že by Izrael mohl pozabíjet svoje občany za to, že demonstrují za mír? Když Hamás popraví gazanské demonstranty za mír s odůvodněním, že sympatizují s Izraelem, bere se to jako normální v té kultuře. Při budování tunelů zahynulo v Gaze 160 dětí. Hamás deklaruje, že jeho cílem je mučednictví, a tento způsob myšlení aplikuje i na civilní obyvatelstvo, kterému vládne. Hamás i Izrael vědí, že čím víc mrtvých civilistů mezi Araby bude, tím víc to Izraeli uškodí. Konečnými konzumenty krve živých štítů jsou ti, kteří bez znalosti reálií staví počty mrtvých vedle sebe.Stránka vygenerována za: 0.20 sekundy