Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 380006, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 151 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104431140
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Čtyři Církve v jedné...
Vloženo Sobota, 31. říjen 2015 @ 18:40:13 CET Vložil: Tomas

Kázání poslal Nepřihlášený

V současnosti můžeme na zemi vidět čtyři typy Církve...

Pominu teď první tři církve z listů ve Zj 2-3. kap. Efez zde symbolizuje chladnoucí poapoštolskou Církev, Smyrna zde reprezentuje pronásledovanou Církev až do Konstantina a Pergamos (="Aj, manželství") symbolizuje Církev, která uzavřela manželství se světem, když se s ním spojila jako státní náboženství. Tyto tři typy Církve již zanikly. Zůstaly však následující čtyři, které na jedné z výkladových rovin můžeme uvidět takto:


TIATIRA - reprezentuje římskokatolickou církev. Protestanté by ji určitě hned odsoudili, ale co říká Pán? Pán Ježíš vidí na každé církvi něco kladného i něco záporného (kromě Filadelfie, tu pouze chválí). A Tiatiře (= vysoká věž) Pán říká nádhernou pochvalu: "Totoť praví Syn Boží, kterýž má oči jako plamen ohně, a jehož nohy podobné [jsou] mosazi: Známť skutky tvé, i lásku, i přisluhování, i věrnost, i trpělivost tvou, a skutky tvé, i ty poslední větší nežli první."
To je přesně obraz pravých Božích dětí v ŘKC. V minulosti udělala mnoho chyb ale nyní je již nedělá, proto jsou její poslední skutky větší, než poslední. Její láska, služba, věrnost a vytrvalost jsou příkladné. Je tam však jeden velký problém:  Ale mámť málo (jinde "mnoho") proti tobě, že necháváš ženy Jezábel, kteráž se býti praví prorokyní, aby učila a svozovala služebníky mé, aby smilnili, a jedli modlám obětované.
Od počátku je v této církvi skupina, která má prorocký název Jezábel (v době psaní listu to však byla opravdu jen jedna žena). Jsou to neznovuzrození bezbožníci usilující o moc v církvi a o její řízení. Nemusí to být nutně papež, ale určitě to bude určitá skupina kardinálů a biskupů. Tato skupina je autorem falešného učení, které vede k duchovnímu smilstvu a modlářství. Tito lidé ve skutečnosti v církvi duchovně nejsou, působí tam však fyzicky. V církvi však žádnou budoucnost nemají. Z minulosti bychom mohli uvést rodinu Borghiů, o které i sami katolíci tvrdí, že vůbec nevěřili v Boží existenci. Dále tam jsou její synové:  "A syny její zmorduji smrtí". Ti jsou stejní jako skupina Jezábel, nejsou to vůbec Boží děti, avšak nemají takovou moc v církvi, jako Jezábel. Pouze jí nasledují. 
Pak jsou tam praví věřící, Tiatirští (v. 24), kteří nedrží toto učení, (jež Pán Ježíš nazývá hlubokostmi satanovými) a další skupina Tiatirských, kteří jsou pravými Božími dětmi, ale cizoloží s Jezábel tím, že jsou pod vlivem jejího učení: "Aj, já uvrhu ji na lože, i ty, kteříž cizoloží s ní, v ssoužení převeliké, jestliže nebudou činiti pokání z skutků svých."(Zj 2,22).Toto bude asi dost početná skupina. Jezábel vytvořila uprostřed ŘKC Babylon (ona je ta Nevěstka ze Zj 17, to ona má na svědomí krev svatých). Tiatira znamená "vysoká věž", což je narážka na Babylon. Boží lid má z Babylonu vyjít, aby nedostal z jeho ran (Zj 18,4 a Zj 2,22). To však neznamená vyjít z ŘKC, ale pouze z pod vlivu učení Jezábel - tedy z modlářství a smilstva.

SARDY: Sardy symbolizují protestantismus. "Vím skutky tvé, že máš jméno, že jsi živ, ale jsi mrtvý. Budiž bedlivý, a utvrzujž jiné umírající. Neboť jsem nenalezl skutků tvých plných před Bohem." A "Pomniž tedy, co jsi přijal a slyšel, a ostříhej, a čiň pokání." Zatímco Tiatira je plná lásky, služby a skutků, protestanté nějak na skutky zapomněli. Přijali a slyšeli Pravdu Božího Slova, a měli tedy být živí, avšak od začátku své učení staví na NENÁVISTI ke katolicismu. Od začátku odsuzují a soudí katolicismus. Což vede ke smrti, protože, ten, kdo nenávidí svého bratra (nebo jakéhokoliv jednoho člověka na zemi), je vražedník a jako takový nemá v sobě věčný život v něm zůstávající, oplývající a dopadá na něj jeho vlastní soud, takže tím, že duchovně popravuje své bratry, popravuje vlastně sám sebe. A je proto umírající a mrtvý. Je v temnotě. Nikdy nemůže takto dosáhnout duc*****sti, světla a Boží Lásky. Jejich skutky nejsou plné před Bohem, protože jednou věčný život mají, podruhé ne, a s tím se pojí i mezery v jejich skutcích, na které ostatně ani žádný důraz nedávají, na rozdíl od Tiatiry. Avšak i v Sardis (protestantismu) má Pán Ježíš některé, kteří neposkvrnili svá roucha krví bratrů: "Ale máš některé osoby i v Sardis, kteréž neposkvrnily roucha svého, protož budouť se se mnou procházeti v bílém rouše; nebo jsou hodni." (v. 4). Protestanté musí činit pokání ze svého odsuzování katolíků, jinak nebudou mít život.

FILADELFIA - zde Pán nemá výtku, protože zde se respektuje Boží Slovo a Pánovo jméno. Dvakrát je zde zmíněn respekt k Božímu Slovu. Sardy vyšly z Tiatiry a Filadelfia vyšla ze Sard.

LAODICEA - Laodicea je část bývalé Filadelfie, která upadla do pýchy nad svým duchovním bohatstvím. 

Filadelfia a laodicea nejsou teď hlavními aktéry tohoto článku, protože aktuálně pro tento server, je potřeba mluvit o katolicismu a protestantismu.

"Čtyři Církve v jedné..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 3 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Čtyři Církve v jedné... (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Sobota, 31. říjen 2015 @ 19:22:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
To jsem zase ja, Gregorios. Psal jsem to ten samy den, jako ty dva predchozi clanky. Poslu to jeste jednou pod svym jmenem.Re: Čtyři Církve v jedné... (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Sobota, 31. říjen 2015 @ 20:02:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ahoj Gregu,

obávám se, že zde mezi většinou přispívavších uživatelů nenajdeš pochopení, za to se ti dostane kritiky a zpochybňování tvého biblického rozboru a vysvětlení, jak se to mám s těmito čtyřmi druhy dnešních církví. Ale uvidíme, jak se rozběhne debata a kam ji bude směřovat. Jestli ke světlu, tj. k hledání a poznání pravdy nebo raději někam jinam, aby pravdu neviděli a nemuseli něco udělat se svým stavem před Bohem. Třem ze čtyřech sborů přikazuje Pán činit pokání. Jsem zvědavý, kdo si vezme z Pánových slov v 2. a 3. kapitole knihy Zjevení ponaučení, což nepíšu.z pozice někoho, kdo takové ponaučení nepotřebuje, neboť věřím, že těch sedm dopisů je určeno všem sedmi.Stránka vygenerována za: 0.21 sekundy