Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 411, komentářů celkem: 379905, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 285 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104401199
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Čí je to vina, že se židé nestali křesťany???!!
Vloženo Úterý, 15. prosinec 2015 @ 13:07:37 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Od židů se můžeme hodně poučit. Nemyslím tím zrovna vraždění a zabíjení pohanů, ale to, jak je Hospodin vede a vedl po všechna staletí. Studoval jsem Jeremiáše  a byl velice překvapen. Ano, tento prorok byl pravý svatý, protože ze své služby vůbec neměl žádný profit, ale jen a jen utrpení. A píše zajímavý dopis židům v babylonském vyhnanství. Ostatně v tomto vyhnanství se měli židé docela dobře. Možná zde existovala taková multikulturní společnost. Babyloňanům nevadilo židovské náboženství a židé si mohli žít docela pokojně. Nikdo je za víru nepronásledoval. Jeremiáš však své krajany varuje. Před čím?Aby si dali bacha na falešné proroky z vlastních řad, kteří budou vystupovat jménem Hospodina, ačkoli je Hospodin neposlal a takový úkol nedal. Aby se neřídili učením věštců. Aby také nevěřili špatným výkladům snů.  Jak tohle je aktuální i dnes? Kolik máme v křesťanství falešných proroků, kteří se pasují za pravé  a poslané od Boha?  Každá sekta má takovou osobnost navíc s jejími vlastními výklady svých snů.


Hospodin židy potrestal za jejich modloslužebnictví. To, co se dělo za vlády některých posledních židovských králů, bylo neslýchané. V samotném chrámu uctívali sochy a cizí bohy. Zapomněli na vše, co jim bylo skrze Mojžíše sděleno.


Jeremiáš sice prorokoval na adresu židů, kteří emigrovali do Egypta a jinam, že zahynou, ale toto se nevyplnilo. Proč? Jak se zachovali židé v emigraci? Integrovali se a zapomněli na svůj původ i víru prarodičů? Naopak. Židé po celých více než dva tisíce let se neintegrovali duchovně. Zůstali věrni Hospodinu.


Kdybych byl židem a žil třeba v osmém století a nějaký křesťan by mne tehdy přesvědčoval, abych uvěřil v křesťanského Boha a   pozval mne do chrámu, co bych spatřil ? Spatřil bych sochy a obrazy, kterým se lidé klaní. Co by mne to připomínalo? Porušení druhého přikázání. Apod. i v dalších bodech Desatera. Mohl bych se stát křesťanem?


Já chápu, proč se nepodařilo konvertovat židy na křesťanství. Příčinou byli sami křesťané, kteří svůj duchovní život praktikovali jako pohané.


Takže obdivuji u židů jejich odvanu a silnou víru, kterou nezapřeli ani v těch nejkrutějších dobách pronásledování. Jejich chrámy zůstali bez model a  ani Boží den odpočinku nezměnili. Zachovali si i svoje svátky i tradice. Obdivuhodné.


A jakou vírou se mohou pochlubit křesťané? Vzájemnými válkami a poničením toho, v co uvěřili první židé, kteří přijali Pána Ježíše jako Mesiáše a Syna Božího.


A Hospodin svůj lid chránil a chrání. Dnes patří k nejbohatším lidem, mají nevíce vědců i politiků. Bůh je učil, vedl i zkoušel.  Dělali chyby jako my, ale Bůh je má rád.    Osobně mne mrzí, že nevěří v Ježíše, ale či je to vina??


Přemýšleli jste o tom?


"Čí je to vina, že se židé nestali křesťany???!!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 24 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Čí je to vina, že se židé nestali křesťany???!! (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 17. prosinec 2015 @ 16:41:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Já chápu, proč se nepodařilo konvertovat židy na křesťanství. Příčinou byli sami křesťané, kteří svůj duchovní život praktikovali jako pohané.

  Legrační, když Čech píše o tom, proč se nepovedlo konvertovat Židy na křesťanství.

  Chceš li moji teorii, Františku, tak Židy se nepodařilo konvertovat na křesťanství proto, že Pán Bůh dodržuje svoje smlouvy, má je rád a chránil je před konverzí na křesťanské náboženství jak jen mohl ;-)


  Jinak (někteří) Židé nevěří v Pána Ježíše ze stejného důvodu, jako nevěří v Pána Ježíše Češi. A Židů věřících v Pána Ježíše je přeci jen o kousek více, než Čechů.


A jakou vírou se mohou pochlubit křesťané? Vzájemnými válkami a poničením toho, v co uvěřili první židé, kteří přijali Pána Ježíše jako Mesiáše a Syna Božího.

  Proč si myslíš, že by se křesťané mohli chlubit vzájemnými válkami? Re: Čí je to vina, že se židé nestali křesťany???!! (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Úterý, 15. prosinec 2015 @ 16:42:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
V tvrzeních jsou sice zkratky, ale přesto stojí za přemýšlení.

Nejprve je nutné vyvrátit tvrzení, že když jsou Židé bohatí, vzdělaní a politicky úspěšní, tak je to tím, že jim Hospodin fandí. Židé prostě drží při sobě a v podstatě dodržují kmenová pravidla. Diaspora, která začala již asyrským a babylónským vyhnanstvím, je naučila soudržnosti nehledě na stav a na hranice říší. Při sobě je snad držela jejich víra v Boha, jsou tu však i důkazy, že věřili v kdeco. Poláci vystěhovaní do USA, Británie a jiných států také drží při sobě, ačkoliv mají většinou katolickou víru. A přesto o nich nelze říci, že jsou bohatí a ostatní národy převyšují ve vzdělanosti.

Bohatství pak Židům bylo vnuceno křesťany, když podle Ježíše odmítali dávat půjčky na úroky. Čehož se chytli Židé a ačkoliv mezi sebou mají také zákaz lichvy, tak za bližní jiné národy nepovažují a klidně je podle svého Zákona mohou lichvářsky okrást. Talent k obchodování byl vypěstován tím, že zatímco se třeba evropští obchodníci nikdy s Araby nedomluvili, tak Židé dokonale. Žid v Americe se dobře domluvil s Židem v Německu nebo Anglii, zatímco Němec jen těžko hledal důvěryhodný kontakt již za kanálem.

Co se týká vzdělanosti, tak je tradicí, kterou by ostatní národy věru mohly napodobovat. Židovské dítě je vedeno k učení. Židovský rodič pak zkouší, k čemu má talent. Zkusí hudbu, nejde-li to, zkusí jiný nástroj a nejde-li ani ten, zaměří se na psaní, nejde-li psaní, zkusí práva (ta jsou vlastně v pořadí první, druhé je lékařství), nejde-li to, zasvětí ho do obchodu, jazyků, atd. atd. Je pak logické, že při takovém přístupu k dětem se talent najde a vypěstuje.

O příčinách židovské vzdělanosti a úspěších v medicíně a obchodu bylo sepsáno více knih, stačí však zalistovat třeba Dějinami židovského národa, nebo si uvědomit, že Karel Marx byl ateista, Albert Einstein židem méně než v tomto článku František a židovští vědci v USA či Izraeli znají svého Boha většinou stejně, jako Češi, kdy slaví Ježíška.Re: Čí je to vina, že se židé nestali křesťany???!! (Skóre: 1)
Vložil: twig v Úterý, 15. prosinec 2015 @ 17:58:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj František,
píšeš: Já chápu, proč se nepodařilo konvertovat židy na křesťanství. Příčinou byli sami křesťané, kteří svůj duchovní život praktikovali jako pohané.

Myslím, že to nechápeš správne. Odpusť, ale keby som sa riadila podľa negatívnych skúseností, ktoré s "kresťanstvom" mám, už som dávno neverec... Božie Slovo predsa hovorí, že Boh zavrel všetkých do neposlušnosti, aby sa nad všetkými zmiloval. On je Bohom nielen Židov, ale aj pohanov. Chce zachrániť aj ich - preto zatvrdenie u Židov (a že už mnohí uverili!!).

Netvrdím, že si nevystihol veľa pravdivého (modly v kostoloch, falošní proroci a učitelia), ale nie je to celá pravda. Prejavuješ sa tu ako jediný spravodlivý. Videné Tvojimi očami: na jednej strane sú zlyhávajúci, falošní a nedôveryhodní kresťania a na strane druhej si Ty - spravodlivo rozhorčený, vidiaci všetko vo svetle.

Všetko má svoj ČAS. Je vysoko pravdepodobné, že mnohí kresťania v šírení evanjelia zlyhali, ale nie je to ospravedlnenie pre nikoho, že kvôli tomu nemohol spoznať Pána Ježiša. Kvôli nepravdivému ŽIVOTU mnohých, je to možno ťažšie (nielen pre neveriacich Židov) potom, ale nie je to nemožné. Boh sa dotýka ľudí nielen cez ľudí. On má svoj spôsob komunikácie s každým človekom. A každého bude súdiť On. Nepotrebuje mňa ani Teba, aby sme mu v tom pomáhali a rozhorčovali sa.

Nakoniec, možno Teba samého sa Boh raz spýta: "Čo si urobil preto, aby pravé SVETLO jasne svietilo? Nestratila soľ, ktorou si mal byť, svoju slanosť Tvojimi vlastnými výrokmi?"Stránka vygenerována za: 0.34 sekundy