Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 411, komentářů celkem: 379905, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 252 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104401274
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Bohočlověk a boholidé
Vloženo Neděle, 28. srpen 2016 @ 00:01:41 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

Výrazy z nadpisu v Bibli nenajdeme, nicméně je lze z toho, co zjevuje Písmo, odvodit. 

Prvním Bohočlověkem byl, je a navždy bude Pán Ježíš Kristus. Je úplným Bohem a dokonalým člověkem, majícím dvě přirozenosti - božskou i lidskou. 

Jako Prvorozený Boží syn, Jímž se ve vzkříšení stal, je Kristus "prototypem" či "modelem", podle Něhož a v Němž Bůh Otec plodí další a další Boží děti/syny jako Jeho mnoho bratří, mající stejně jako On dvě přirozenosti - božskou i lidskou.
  
Důležitou věcí v životě Pána Ježíše byla skutečnost, že na zemi nežil svým lidským životem, ale svůj život žil skrze Otce Božským životem, což znamenalo, že činil Otcovy skutky a mluvil Otcova slova. Přesto však zdůrazňoval fakt, že je Syn člověka a když byl pokoušen satanem v pustině, aby jednal jako Boží syn, vždy sám sebe označoval jako Syna člověka a jako takový i jednal. Lidé, kteří Jej znali jako člověka, měli problém poznat a uznat, že je Synem Božím a dokonce Jeho vlastní rodina podle těla měla za to, že se pomátl, když začal veřejně sloužit lidem, a Jeho příbuzní Ho chtěli vzít od lidí.

Je-li tedy Pán Ježíš naším Pánem a Mistrem, vzorem a příkladem, měli bychom žít stejně jako On Jeho božským životem skrze Něho a ne svým vlastním lidským životem. Narozdíl od nás totiž Bůh vydal Pánu Ježíši svědectví, že se Mu líbí a přijal jak Jeho život (způsob žití), tak Jeho oběť, což dokázal tím, že Jej vzkřísil z mrtvých. Co se nás, věřících v Krista týče, byli jsme jako staré stvoření ukřižováni s Kristem, odsouzeni a ukončeni a spolu s Ním a v Něm vzkříšeni jako nové stvoření, abychom žili jako boholidé životem Bohočlověka Ježíše Krista. Z toho důvodu je třeba zapřít (zapírat) náš přirozený lidský život nesením našeho kříže (Mt 16:24) a žít mocí Kristova vzkříšení boholidským životem v nanebevstoupení s Kristem a v Kristu jako nové stvoření, způsobilí konat Boží vůli k Boží slávě, následujíc našeho Pána a Mistra jako Jeho učedníci.
   
Bůh povolal nás, hříšníky k tomu, abychom byli Jeho syny a tím Jeho vyjádřením. Jednoho každého věřícího v Krista Bůh povolal k tomu, aby byl dokonalým Božím člověkem takovým, jaký má být, důkladně vystrojený ke každému dobrému skutku (2Tm 3:17). 

Na závěr uvádím Pavlova slova z listu Koloským (1:24-29): Nyní se raduji v utrpeních pro vás a ve svém těle doplňuji, co zbývá ze soužení Kristových pro Jeho tělo, jímž jest církev. Jejím služebníkem jsem se stal podle Boží správy, která mi pro vás byla svěřena, abych naplnil (nebo také doplnil) slovo Boží - to tajemství, které bylo od věků a od prvních pokolení ukryté, nyní však bylo zjeveno Jeho svatým, kterým Bůh toužil oznámit, jaké je bohatství slávy tohoto tajemství mezi pohany: tím tajemstvím je Kristus ve vás, naděje slávy. Jeho my zvěstujeme napomínajíce každého člověka a vyučujíce každého člověka ve vší moudrosti, abychom každého postavili dokonalého v KristuProto také usilovně pracuji a zápasím v souladu s Jeho působením, které je ve mně mocné. 

Kéž se Bůh nad námi smiluje a učiní nás ve své správě takovými, jakými nás chce mít - boholidmi stvořenými k Jeho obrazu podle Jeho podoby, abychom byli Jeho vyjádřením a v Jeho zastoupení panovali nad celou zemí podle Jeho původního plánu, který měl před stvořením světa. Amen.

"Bohočlověk a boholidé" | Přihlásit/Vytvořit účet | 9 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Bohočlověk a boholidé (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 28. srpen 2016 @ 07:48:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Jako Prvorozený Boží syn, Jímž se ve vzkříšení stal, je Kristus "prototypem" či "modelem", podle Něhož a v Němž Bůh Otec plodí další a další Boží děti/syny jako Jeho mnoho bratří, mající stejně jako On dvě přirozenosti - božskou i lidskou."...


Ahoj jmenovče. V tomto se mýlíš.
Je to o míře teologického vzdělání.
Žádný ze tvorů nemůže mít božskou přirozenost (nelze ji získat a stát se tak všemohoucím a vševědoucím Bohem)), jejímž atributem je mimo jiné věčné trvání v čase (nikdy nebyla doba, kdy by Bůh nebyl). Logicky, toto se nás přece týkat nemůže. My, bratři Krista máme tedy jen tu jednu svoji lidskou přirozenost - ale skrze Krista můžeme získat  podíl na jeho božské přirozenosti (J 13,8).

Abych to vysvětlil na příkladu:
Ježíš (jako Bůh), svojí božskou přirozeností je jako slunce. Je zdrojem, je světlem světa. Svatí v nebi nejsou dalším samostatným sluncem, sami nejsou zdrojem, ale jsou ve slunci, jsou v Kristově světle. Mají podíl na Kristově moci a slávě (Zj 2,26-28; Zj 3,21; Zj 20,4;). Pokud by kdokoli stál ve slunci, má možnost vidět každé místo ve vesmíru, kam dopadnou sluneční paprsky. Moc takového tvora tedy plyne z jeho společenství s Bohem, nikoli z něj samotného.


Své občanství v nebi jsme nezískali přirozeně, ale darem nového narození z vody a z Ducha.
Je to církev, která neustále skrze víru a křest plodí další a další Boží děti (Gen 3,15;  Zj 12,1-17;).Re: Bohočlověk a boholidé (Skóre: 1)
Vložil: timg v Neděle, 28. srpen 2016 @ 13:05:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Willy, ano , On  (od Otce jednorozený Syn) , obraz neviditelného Boha , a je prvorozený  všeho stvoření.  On je počátek, prvorozený z mrtvých .Tedy hlavou církve (těla) A tak  celá církev je vlastně slavnostním shromážděním prvorozených...A to je to první vzkříšení (Zj20) , oživení našeho ducha /probuzení k životu/ skrze křest Duchem svatým.Re: Bohočlověk a boholidé (Skóre: 1)
Vložil: timg v Neděle, 28. srpen 2016 @ 18:56:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

                          Ž 82,6  „Ač jsem řekl: ‚Jste bohové, všichni jste synové Nejvyššího,‘Re: Bohočlověk a boholidé (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Neděle, 28. srpen 2016 @ 22:47:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Willy, jsi to Ty, který si nechá přezdívat Kristus? Pokud ano, je tento článek jen logickým vyústěním Tvé letité hereze.Re: Bohočlověk a boholidé (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pondělí, 29. srpen 2016 @ 08:00:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Bohočlověk to je taky pěkný srákor název. Ježíš je Bůh, Svatý Duch přišlý v těle. Žádný bohočlověk ale Bůh v těle.  Bohočlověk není ani jednou v bibli ale je to výplod věrouk.Stránka vygenerována za: 0.28 sekundy