Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 409, komentářů celkem: 379903, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 54 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

martino
rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104400122
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Moje modlitba by byla pláč a zoufalství.
Vloženo Pátek, 05. leden 2018 @ 11:26:46 CET Vložil: Tomas

Svědectví poslal Frantisek100

Za pár hodin končí rok 1970. Vloni na koleji byla oslava konce roku dost divoká. Opilí studenti našli zábavu. Lahve od alkoholu házeli po chodbě. Náraz na dlažbu chodby byl efektní.  Strašná rána a střepiny lítají až ke mně do pokoje  škvírou nad prahem zavřených dveří. Byla ještě svoboda.  Přichází tehdy za mnou jeden ze spolužáků. Sportovní muž s kulturistickým tělem. Vašek. Jinak hodný kluk, který zanechal ze zdrav důvodů jednu  z vysokých škol v Praze. Pajdu by mohl zvládnout.  Bere nějaké léky na psychiku a je podivín. Pokaždé  má jinou holku. Tentokrát si přivedl opilou ne moc hezkou učitelku, která je o několik let starší.   Má ji hlavně na sex. Zdrželi se u mne  jen krátce a zase odešli. Oba také již opilí. Můj magič Sonet duo je moje hlavní potěšení. Pouštím si písničky. Už aby bylo ráno.  Na chodbu mezi opilé raději nepůjdu. Ale dnes je konec roku 1970 a začne rok 1971. 

Mám tu zůstat? Moc se mi tu zůstávat nechce. A jít někam za zábavu, na to nejsem. Moji věřící přátele mi nabídli, abych strávil Silvestra s nimi. Nějak se neumím rozhodnout. Možná to bude lepší než tady na koleji,  kde bývá  každý opilý. Je asi čtyři hodiny odpoledne.  Odcházím do shromáždění mladých lidí. Je nás tu maximálně osm.. Zpívají se nějaké písně, jenže já a zpěv? A ani mi do zpěvu není. Následuje chvíle ztišení a každý se nahlas modlí. Já se nikdy veřejně nemodlil  a navíc se děsně stydím. Co mám říkat? Jsem zticha. Ti všichni něco říkají a umí to,  ale pořád mlčím. Za co se mám modlit? Nic mne nenapadá. Mám pocit, že zájem všech míří jen na mne. Bude ten náš nový přítel se modlit? Ne, to nedokáži. Já nechci veřejně brečet  a mně připadá, že tohle na  mne asi chtějí. Vzdoruji. Moje modlitba by byla pláč a zoufalství. Pak se svými čtyřmi bratry ve víře odjíždíme do bytu jednoho z nich. Čteme Boží Slovo. Rozbírají některé verše, popíjí se slabý domácí likér. Jíme  cukroví. Já však vůbec Bibli nerozumím.  Připadám si úplně hloupý. O půlnoci modlení. Já zase nic. Tak probíhá celá noc až do rána. Trochu jsme si v křesle zdřímli. Ráno pomodlili, zase četli Bibli a po poledni odcházím. To byl divný Silvestr. Pořád se necítím šťastný. Já snad mezi ně nepatřím.  Tohle není radost.  Oni to vnímají  asi jinak a já také. Když přicházím na kolej, cítím se hrozně unavený. Asi je to na mně i vidět. " Kde si, Franto,  pařil?" Kluci se smějí a myslí si, že Franta se jednou pořádně "odvázal". Jsou zvědavi na  moje zážitky. Neodpovídám. Co bych jim měl vyprávět. Nepařil jsem jako oni, ale také jsem neprožil nic radostného. Akorát to prohloubilo moji depresi. Musím si pustit moji kouzelnou krabičku, magič Sonet duo. Naštěstí jsem si na něj před rokem našetřil a koupil od kluka, který šel na vojnu. Zvuky hudby a známé písničky mne vrací do reálu. Ne, já nepatřím k těm věřícím. Já jim nerozumím  a oni nerozumí mne. Mně chybí něco, co oni mají. Přepadají mne komplexy méněcennosti. Neudělal jsem další zkoušku. Vypadnu ze školy a půjdu k lopatě. K ničemu nejsem. Někdy mne napadají i myšlenky k ukončení života, ale na to jsem slaboch. Nikomu nebudu chybět  a nikoho nezarmoutím.  Nebudu mí ani pohřeb. Do shromáždění už nejdu. Ale víra v bytost, která někde nahoře existuje, je ve mne stále. Modlím se v duchu.Čas běží. A pak se stane přece jen zázrak. Sluníčko lásky. Ale ne takové lásky, kterou předvádí někdy kluci v zamčených pokojích s děvčaty. Ale o tom jindy.


"Moje modlitba by byla pláč a zoufalství." | Přihlásit/Vytvořit účet | 5 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Moje modlitba by byla pláč a zoufalství. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 05. leden 2018 @ 13:50:54 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  AHoj Františku.

  Díky za hezký a upřímný článek. Prožívali jsme věci v mnohém hodně podobně (popisoval jsem tu svůj příběh), až na drobné detaily. 

  Ten drobný rozdíl byl v tom, že já jsem se tehdy nakonec modlil. Ta modlitba tehdy byla opravdu jen pláč a zoufalství, víc moc jsem tehdy neměl. Ale Bůh na tu mou modlitbu tehdy odpověděl.

  Určitě to nebylo proto, že bych byl nějak "lepší", jiný, cokoliv takového. Vždyť popisuješ snad přesně to, co jsem zažíval já sám taky, jen o dvacet let později. Možná jsme místo magneťáku už měli kazeťáky, v tom by se to tak lišilo.

  Moc ti přeji, aby se ti to jednou stalo taky, a brzo, aby ti Bůh odpověděl na tvoje modlitby a pomohl ti najít tu jistotu a lásku, kterou hledáš.

  Měj hezký rok.

  ToníkRe: Moje modlitba by byla pláč a zoufalství. (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pátek, 05. leden 2018 @ 19:24:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rozumím, díky za článek...Re: Moje modlitba by byla pláč a zoufalství. (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Pátek, 05. leden 2018 @ 20:27:55 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Taky děkuji, Františku.
A myslím, že rozumím.  Jak popisuješ to očekávání, že se přidáš k modlitbám, ale ty mlčíš ..a mlčíš:):) Nevadí ti, že se směju? Vidím totiž při tom popisu setkání, jaká znám. Chovám se totiž v tomhle stejně. Mlčím :) Jako němá.:) :)
Akorát že mně to nevadí, mám v Kristu svobodu. Tedy i svobodu mlčet a modlit se jen v duchu. 
Re: Moje modlitba by byla pláč a zoufalství. (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 05. leden 2018 @ 21:27:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak Vy jste měl magneťák? No to jste byl " vejška"! To bylo kdysi cosi..I když v článku o tom přímá zmínka není, všiml jsem si, že magneťák " chodil" po akcích s váma. DJ Franta :-)) Jo, jo, bejvávalo, unuděné pohledy na točící se cívky, přetržené pásky, nahrávání z televize.
Tento model magneťáku vlastním doposud, je to klasická lampovka a používám v ní nf zesilováč na zesilování zvuku. Hudba z lampovky zní mnohem přijemnější než z polovoidičových koncových stupňů. A typický šum dává hudbě punc dob minulých. Dnes se hifi stalo naprostým  standartem, a paradoxně vysoká kvalita zàznamu a reprodukce se stala pro záznamovou strojovou dokonalost spíše překážkou.Stránka vygenerována za: 0.21 sekundy