Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 515, komentářů celkem: 379351, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 54 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104224888
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Dokonalá místní církev
Vloženo Úterý, 09. leden 2018 @ 10:36:03 CET Vložil: Tomas

Grano Salis poslal Nepřihlášený

Zkušenosti z organizovaného křesťanství mne už dávno neučily, že nelze sloužit dvěma pánům. Bohu a lidské organizaci zároveň.

Přesto církev v NZ existuje a všichni jsme jejími jednotlivými údy, které o sebe mají pečovat. Po dlouhém putování jsem již myslel, že tuto církev není možné nalézt. Když jsem totiž sám hledal, z lidské síly, zjistil jsem, že církve jsou organizovány lidmi, mají lidská učení, která slouží zase jenom lidem. Obsahují lidská vyznání víry, lidské katechismy, církevní budovy k slávě lidem, tyto církve se jmenují po lidech apod.

Duch má přitom vést církev. Proto jsem vše vyjmul z lidských rukou. Nyní jsme ve velkém společenství, kde vše organizuje duch. Ráno nás všechny vzbudí a řekne nám, kde se máme sejít a v kolik hodin. Přesně jako vedl Petra do Kornéliova domu nebo Barnabéše do domu, kde byl slepý Pavel. Všichni jsme tam proto právě včas a nikdo se neopozdí ani nepřichází dříve. Duch dá také každému, co má říci, vkládá nám do úst napomínání i slova modliteb a zpíváme písně, kterým jsme se neučili a jejichž slova ani neznáme. Nikdo si nic nepřipravuje, nikdo nikým nemanipuluje, nikdo nikoho nenutí. Duch vede vše.

Neposlouchejte proto ty řeči, že neexistuje dokonalý sbor, dokonalá církev a že lidé pořád musí jenom hřešit apod. To vám říkají jen lidé, kteří vás touží ovládat, chtějí vybírat desátky a chtějí, abyste je oslavovali. Dokonalý sbor se neskládá z dokonalých lidí, ale z lidí dokonale vedených duchem. Začněte se modlit a duch vás přivede do našeho společenství lásky. Scházíme se pokaždé jinde a v jiný čas, jak duch chce, takže vám ani nemohu dát žádný kontakt. Duch vše povede a vše zařídí.


"Dokonalá místní církev" | Přihlásit/Vytvořit účet | 10 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Dokonalá místní církev (Skóre: 1)
Vložil: Sup v Středa, 10. leden 2018 @ 00:24:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vtipná parodie, ale viděl jsem v tomto směru i horší věci, které bohužel parodií nebyly...Re: Dokonalá místní církev (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Úterý, 09. leden 2018 @ 10:45:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Autor píše, že nemůže dát kontakt, neboť ho vede Duch, který vše zařídí. Skutečnost však bude jiná. Nemůže dát kontakt, neboť je mimo realitu a nejspíš je pacientem oploceného ústavu.Re: Dokonalá místní církev (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Úterý, 09. leden 2018 @ 13:16:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Proto jsem vše vyjmul z lidských rukou. Nyní jsme ve velkém společenství, kde vše organizuje duch. Ráno nás všechny vzbudí a řekne nám, kde se máme sejít a v kolik hodin. Přesně jako vedl Petra do Kornéliova domu nebo Barnabéše do domu, kde byl slepý Pavel. Všichni jsme tam proto právě včas a nikdo se neopozdí ani nepřichází dříve. Duch dá také každému, co má říci, vkládá nám do úst napomínání i slova modliteb a zpíváme písně, kterým jsme se neučili a jejichž slova ani neznáme. Nikdo si nic nepřipravuje, nikdo nikým nemanipuluje, nikdo nikoho nenutí. Duch vede vše.

Neposlouchejte proto ty řeči, že neexistuje dokonalý sbor, dokonalá církev a že lidé pořád musí jenom hřešit apod. To vám říkají jen lidé, kteří vás touží ovládat, chtějí vybírat desátky a chtějí, abyste je oslavovali. Dokonalý sbor se neskládá z dokonalých lidí, ale z lidí dokonale vedených duchem. Začněte se modlit a duch vás přivede do našeho společenství lásky. Scházíme se pokaždé jinde a v jiný čas, jak duch chce, takže vám ani nemohu dát žádný kontakt. Duch vše povede a vše zařídí.


Když všecko zařídí tvůj magický Duch, je tak mega mocný, jak popisuješ, proč tady děláš nábor a píšeš tu vůbec o tom? K čemu tvůj MAGIC DUCH potřebuje server granosalis? Však by si ovce zařídil sám, ne? Nemá to logiku, to co píšeš. Nauč tvého MAGIC DUCHA základy logiky. Re: Dokonalá místní církev (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Úterý, 09. leden 2018 @ 18:14:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Chodí přesně, neopozdí se...Sáááááákryš nemám šanci:):):):)
Nejspíš mi chybí ta přesná míra (co o ní píše Leonet), možná nedolito, možná přelito....nevím:):)
Tak holt dál do nedokonalého....:).
Re: Dokonalá místní církev (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Úterý, 09. leden 2018 @ 17:55:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milý bratře,
plně s tebou souhlasím. Tak by to mělo být. Tato teorie je správná a měla by fungovat v praxi. Jedinou chybu, kterou vidím je, že ne všichni bratři mají stejnou míru víry.
Proto je praxe bohužel jiná. Musí se zavádět a zavádí lidské zvyky, aby se vůbec bratři setkali.

Co je ovšem úplně jiná věc, někteří vědí, že tato teorie je pravdivá, bez ohledu na míru víry. Ale to už nelze se všemi sdílet. Neboť nemají stejnou míru víry.

I na to jsou slova: až bychom všichni dosáhli jednoty víry a poznání Syna Božího, a tak dorostli zralého lidství, měřeno mírou Kristovy plnosti. Pak už nebudeme nedospělí, nebudeme zmítáni a unášeni závanem kdejakého učení – lidskou falší, chytráctvím a lstivým sváděním k bludu.

Co je nad to, už tady zaznělo, ale bohužel někteří se vyloučili sami od sebe ze hry, takže nechápou a jednou pochopí.Stránka vygenerována za: 0.19 sekundy