Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 513, komentářů celkem: 379349, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 264 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Lolik
rosmano
ivanp
martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104223275
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Halíkovy posvátné lži a klamy
Vloženo Čtvrtek, 13. září 2018 @ 21:30:22 CEST Vložil: Tomas

Společnost poslal dudaak

  Žádný totalitní systém se neobejde bez  ohlupující  ideologie a demagogie, pouze islám se to vůbec nesnaží skrývat a má pro to i speciální výraz  takíja, posvátná lež nebo klam. 

  Dnešní radikální islám se ovšem spojil s neomarxismem,  který učí, že hlavní příčinou bídy a válek v zemích třetího světa je kapitalismus, který je tedy nutno rozložit a zničit, takže západní Evropa se už má na co těšit.


  Jako první lež můžeme uvést již dobře zavedený výraz „uprchlická krize“. Hlasatelům této lži vůbec nevadí, že dnes už je mezi migranty minimum uprchlíků a krize obvykle nebývají organizované. Zatímco invaze ano, takže zmíněné skutečnosti rozhodně odpovídá spíše „ilegální invaze  migrantů “ (1)   Odpůrci této invaze jsou pak nazýváni xenofoby nebo lidmi s xenofobními názory (2, 6). Přitom xenofobie je chorobná úzkost z neznámého, tedy tato lež je spojena i s urážkou, když jsou tito odpůrci nazýváni duševně nemocnými lidmi. Protože fobie jsou  psychické poruchy, u nichž si je postižený dobře vědom toho, že ji má,  neboť vidí, jak se ve stejné situaci chovají jiní lidé. To můžeme pozorovat třeba u akrofobie, chorobného strachu z výšek, nebo arachnofobie strachu z pavouků. A netřeba zdůrazňovat, že odpůrci islámské invaze toho vědí o militantním islámu mnohem více než vítači, tedy neodporují neznámému, ale docela dobře známému.
  Další pozoruhodnou demagogií prof. Halíka je obhajoba terorismu  islámských migrantů a nepřípustnost kritiky a urážení islámu, zato křesťanství lze urážet libovolně.
   Po útoku na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo v Paříži, kde bylo zavražděno 12 redaktorů, se Tomáš Halík odmítl solidarizovat s obětmi v článku "Já nejsem Charlie. Ke svobodě totiž patří zodpovědnost." 
   „Přes všechny sympatie k obětem a jejich blízkým bych si osobně nikdy nepřipnul odznáček Já jsem Charlie; hlásím se totiž k jiné tváři naší kultury, k té, která jistě zná laskavý osvobozující humor a ironii, polemiku vůči fanatismu a fundamentalismu, avšak odmítá vulgární projevy neúcty a nezodpovědné přilévání oleje do ohně nenávisti mezi lidmi a kulturami.“  (3)  Podstatně jiný názor však má na zneuctění pravoslavného chrámu v Moskvě, kvůli kterému však nikdo nebyl zavražděn, viz následující rozhovor:
 
  Vadila vám performance ***** Riot v chrámu Krista Spasitele a jejich „Bohorodičko, vyžeň Putina?“ „Bylo to hodně nevkusné, samozřejmě. Určitě to zraňovalo city pravoslavných věřících, pro které chrámový prostor hraje coby předsíň nebes daleko větší roli než v západní křesťanské tradici. Na druhou stranou jsem souzněl s kritikou Putina. Spolu s Martinem Putnou jsme upozornili, že to trošku připomíná jednu zajímavou tradici v ruském pravoslaví, totiž „jurodivé“ - blázny pro Krista. Ti pohrdali uznáním, vyrušovali při bohoslužbách, ale nakonec se na jejich hrobech začínaly dít zázraky. Bible říká, že Bůh si někdy vyvolí to, co lidé pokládají za pošetilé, a to, co mají za moudré, hodnotí jako pošetilost.“ (4)  A úplně jiné měřítko  má na známé brněnské divadelní představení, ve kterém šlo hlavně o to, urazit křesťany  a hanobit vlajku ČR. Tomáš Halík píše o brněnském představení Vaše násilí, naše násilí toto:
  "Nejdřív se mi zdálo, že jde jen o lacinou blasfemii typu hloupých a cynických obrázků v Charlie Hebdo, zas jednu ze záměrných provokací, které pak finančně profitují z té laciné reklamy, kterou jí dělají „pobouření“. 
Pak jsem snad pochopil – na rozdíl těch od protestujících – smysl té hry: chce drastickými prostředky vykřiknout: Podívejte se, v jak šíleném světě žijeme! V té hře vůbec nejde o „Ježíše znásilňujícího muslimku“, nýbrž o protest proti světu, v němž se vše – i svaté symboly náboženství – zneužívá k rozdmychávání nenávisti jedněch proti druhým." (5)
 Z čehož je vidět, že jiné měřítko používá při urážce islámu a jiné při urážce křesťanských a národních i státních symbolů.   Jeho kritika ruské pravoslavné církve a rrezidenta Putina je opravdu vytrvalá: „Dnešní Putinovo Rusko, které vede horkou válku proti Ukrajině a hybridní informační válku proti Západu, je pro nás v jistém smyslu nebezpečnější než Sovětský svaz. Ruský imperialismus, kdysi spojený s ideologií marx-leninismu, je dnes frustrovaný a rozzuřený ztrátou kolonií – bývalých sovětských republik – a satelitů, zemí Varšavského paktu…. Rusko se s tím nesmířilo, Putinův režim žije z nacionalismu, k jehož podpoře se nechávají zneužívat i hierarchové pravoslaví, a z revanšismu, touhy pomstít se za ztrátu imperiální velikosti.“ (6)
  K tomu lze ovšem podotknout, že podle (7) bylo v Rusku v r. 2001 jen 16% pravoslavných a 1 % protestantů, zatímco v r. 2012  podle Wikipedie se tam k pravoslaví hlásilo 42,5 %, k jinému křesťanství 4,1 % a k islámu 6,5 %. Podle jiných zdrojů (8) se dnes už k pravoslaví hlásí 75 % populace, a to asi může islamistům hodně vadit.   Další demagogie P.T. Halíka si můžeme všimnout, když srovnává zločiny středověku s dnešními zločiny radikálních muslimů:
„ Džihadismus jako radikální odnož wahhábismu vznikl za určitých dějinných podmínek jako deviantní karikatura islámu.
  Samozřejmě, že i karikatura musí mít s originálem, který karikuje, něco společného. Slyšíme teď s oblibou citovat Rémiho Braqua (historika a filozofa, kterého osobně znám), že islamismus nelze vydělovat z islámu.
  Ano, souhlasím, stejně jako hony na čarodějnice, pogromy na židy a zločiny křižáků nelze vydělovat z křesťanství….“ (9)
  Tato demagogie spočívá v tom, že zločinům středověku nemůžeme zabránit, protože se už staly. Ale zločinům dnešních džihádistů můžeme zabránit snadno, pokud budeme dodržovat azylové zákony ČR,  podle nichž zde  nemohou  získat mezinárodní ochranu, jelikož to nejsou uprchlíci.

  Nakonec ještě zmínka o slavném čestném doktorátu v Oxfordu.
    Ten poněkud zavání korupcí, když významný sponzor koleje  Harris Manchester College, pražský developer a Halíkův přítel Luděk Sekyra, je členem  jejího vedení, a tato kolej pak P.T. Halíkovi udělí čestný doktorát. Doc. Otakar Jelínek o tom píše:
„Jak je známo v naší zemi, je Sekyra sponzorem Mons.Halíka nejen v Oxfordu, ale také v očekávané volební kampani na prezidenta České republiky. Bez pochybností mezi Sekyrou a Mons.Halíkem …. musí existovat blízké spojení. Tato skutečnost proto významně zpochybňuje návrh Harrisova akademického kolegia pro čestný doktorát Mons.Halíka. Za těchto okolností se tato nominace zjevně uskutečnila nepotickým způsobem (přítel  příteli) - a mohla by být spravedlivě klasifikována jako téměř sebenominace (self-nomination), která je výslovně zakázána pravidly Oxfordské univerzity.“ (10)

Prameny: (1)  https://www.euportal.cz/Articles/17134-invaze-imigrantu-z-afriky-se-zvysila-vzhledem-k-minulemu-roku-o-33-39-procenta-.aspx
  (2)
(3)  http://halik.cz/cs/tvorba/clanky-eseje/clanek/202/
(4)  http://halik.cz/cs/tvorba/rozhovory/clanek/188/
(5)  http://halik.cz/cs/aktuality/novinky/clanek/433/
(6)  http://halik.cz/cs/tvorba/rozhovory/clanek/449/ 
(7)  Lexikon zemí světa, Kartografie Praha 2002
(8)  http://masterrussian.com/russia/facts.htm
(9)  http://www.christnet.eu/clanky/5760/jen_buh_zadny_clovek_muze_skutecne_porovnat_hodnotu_nabozenstvi.url
(10)  https://danielsolis.cz/jelinek-letter-to-sally-mapstone-of-oxford-about-impostor-halik/  

"Halíkovy posvátné lži a klamy" | Přihlásit/Vytvořit účet | 40 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Putin chce pomáhat pronásledovaným křesťanům (Skóre: 1)
Vložil: dudaak v Úterý, 18. září 2018 @ 20:45:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Tady to je:" Orbán na tiskové konferenci řekl, že Rusko a Maďarsko podniknou společné akce na záchranu křesťanů pronásledovaných ve světě."
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/putin-migrace-slabnout-nebude-jeji-potencial-je-kolosalni_496447.html Re: Halíkovy posvátné lži a klamy (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Čtvrtek, 13. září 2018 @ 22:24:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Halík je Antikristův slouha. Re: Halíkovy posvátné lži a klamy (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 14. září 2018 @ 07:45:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Halík úspěšně a vytrvale prezentuje svými názory i chováním současný úpadek celého prostředí Karlovy univerzity - odtrženost od skutečného života, bulvární lacinost a povrchnost.Re: Halíkovy posvátné lži a klamy (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pátek, 14. září 2018 @ 19:30:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dnes byla zveřejněna zpráva jedné německé učitelky, která píše, že ve třídách s dětmi z islámských zemí upadá výuka až do té míry, že se dostává úroveň zvláštní školy. Děti totiž odmítají přijímat vše, co není podle islámu, neboť Alláh je naučí a naučil všechno.Stránka vygenerována za: 0.58 sekundy