Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 514, komentářů celkem: 379350, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 234 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
ivanp
martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104223828
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: 1335-1290=45
Vloženo Úterý, 12. březen 2019 @ 07:28:40 CET Vložil: Tomas

Katolicismus poslal Nepřihlášený

Než začnu psát, dovoluji si upozornit, že se jedná o spekulaci, kterou jsem vydedukoval z biblických znalostí, z adventistických biblických výkladů a toho jak se proroctví postupně naplňují ve světových událostech.
Zajímají mne názory ostatních.
Článek je určený těm, co mají dobrou znalost Písma a křesťanské historie, proto kromě začátku článku nebudu další jiné biblické verše citovat. 
V mých vyjádřením nebudou vždy přímé návaznosti, a jedná se o surový materiál.  • Daniel 12, 11Od doby, kdy bude odstraněna každodenní oběť a vztyčena ohyzdná modla pustošitele, uplyne tisíc dvě stě devadesát dní.
  • Daniel 12, 12Blaze tomu, kdo se v důvěře dočká tisíce tří set třiceti pěti dnů.
Je psáno, že nikdo nezná dne ani hodinu příchodu Krista, není však psáno že nikdo nezná rok.
Časy před příchodem Krista budou zkrácené, jinak by to nikdo nevydržel. 
Čas příchodu si Otec ponechal ve své moci.

Můžeme se tedy pokoušet alespoň přibližně stanovit dobu příchodu Krista? Myslím si že ano, a to nejenom že můžeme, ale dokonce i musíme. A to ze dvou důvodů, bible se nezmiňuje o tom, že nikdo nezná rok příchodu, a časových předpovědí příchodu navázaných na světové události je plná, a tyto naplněné proroctví s přesností jednoho roku jsou velmi přesné.

Adventistický výklad je, že 1290 biblických dnů= 1290 pozemských let, je dobou světské vlády papežského antikrista. Roku 1798 byla světská papežská vláda ukončená, a byla nastolená vláda sekulární. To je historický fakt. Roku 1798 skončilo 1290 let světské papežské nadvlády.
A co těch 1335 let? Co to je těch 45 let navíc?
A nyní spekulace.
Když 1290 let je papežskou nadvládou, musí být ve smyslu kontextu i těch 1335 let papežskou nadvládou. 
V roce 1798 světská však papežská nadvláda přestala existovat. Kam tedy správně historicky zasadit těch zbylých 45 let světské papežské nadvlády? Existuje takové další historické období?Ano! A bible se o něm zmiňuje.
1798 šelma utrpěla smrtelnou ránu. V Piu XI šelma se smrtelnou ranou ožívá a za pomoci fašistického diktátora Musolliniho nastupuje svou cestu zpět ke světské moci. Ještě však plnou světskou moc nemá.

Jan ve Zj. vidí sedm králů z pozice krále šestého. Jan vidí světské působení JPII. Proč asi Jan vidí zrovna působení a pozici šestého krále?
Protože právě za působení šestého krále, tedy za ponfikátu JP II byla plně obnovená světská papežská moc. 
Před JP II klekali nejvyšší státníci světa, a JPII byl prvním papežem který měl obnovený a velký politický vliv, byl prvním papežským světovým mocnářem po ukončené 1290 leté světské papežské nadvládě. Šestý král JP II dosedl na trůn v roce 1978. V roce 1978 začala obnovená světová papežská vláda.
1978+45=2023.
  • Daniel 12, 12Blaze tomu, kdo se v důvěře dočká tisíce tří set třiceti pěti dnů.
Sedmý král byl Benedikt XVI, směl zůstat jenom krátce. Směl? Někdo mu snad dovoloval, či zamezoval zůstat déle? Jeho bezprecedentní odstoupení nebylo dodnes pořádně vysvětlené. Jedno je však jisté. Benedikt XVI ani zdaleka neměl takovou mocenskou sílu jako ji měl Jan Pavel II, a jeho neschopnost mocensky vládnout začala rozjetý mocenský vlak ŘKC velmi brzdit. Tak musel odstoupit. Jenomže dokud král žije, není a nemůže být hierarchickým nástupcem král, ale princ. Současná pozice osmého "krále", prince ještě není královská, a to do doby dokud sedmý král žije. Až sedmý král zemře, teprve pak se princ stane osmým králem a jeho moc bude trvat jednu hodinu. Pokud je biblický den jeden rok, je jedna biblická hodina 15 pozemských dní. Hypoteticky. Pokud sedmý král zemře, měl by osmý král spolu s největšími světovými mocnáři vládnout 15 dnů.
Pozemská vláda antikrista má trvat tři a půl roku. Pokud je rok 2023 konečný, začíná počátek temné vlády v půlce roku 2019. Když mají být časy utrap zkrácené, musí se tato zkrácená doba odehrát v rámci jednoho roku. Bude to rok 2023?
Velké a veřejné události které se v půlce tohoto roku mají odehrát, jsou všeobecně známé. Neznám nikoho kdo by si myslel, že přinesou něco dobrého. Které události to jsou ponechám na úsudku čtenáře. Časem se ukáže kdo vbrzku převezme moc jak náboženskou, tak politickou. Neoddělitelného spojení politiky a náboženství si již nelze nevšimnout.

Znovu upozorňuji, že se nehraji na proroka, je to čirá spekulace.


"1335-1290=45" | Přihlásit/Vytvořit účet | 11 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: 1335-1290=45 (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Úterý, 12. březen 2019 @ 08:00:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kristus nepřišel 2000 roků, nepřijde dalších 2000 roků. Nepřijde nikdy. Literární postava a la  Batman nemůže reálně přijít. Je jen v knize a ve vašich mozcích. Nikde jinde se nenachází. 

Ale jestli budete rozdávat svůj majetek (páč na co by vám byl, když se chystáte jít na lepší destinaci :-)), tak mi napište. Jestli to nebude šunt, přijedu si pro to. Třeba přívěsný vozík by se mi teď hodil. Re: 1335-1290=45 (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Úterý, 12. březen 2019 @ 08:52:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud budete vycházet z adventistických výkladů, tak skončíte jak jehovisti. Ono v tom moc velký rozdíl není. Sekta, která ovládá lidi a nutí je poslouchat  a věřit jejímu učení a bludům, které vyučují. Za vším stojí jejich prorokyně Whietová. Jejich učení je založeno na konspiracích a spekulacích. Je to  podstatě učení, které věřící v Ježíše postupně přivádí k židovství a k Zákonu a zpochybňuje Kristovu milost a oběť na kříži.  Jen oni jsou pravý ostatek věřícího lidu. Ostatní jsou padlé církve. Zhrozil jsem se , když jsem do tohoto učení proniknul. Jsou tam většinou hodní  a obětaví lidé, ale zpracování sídlem v USA podobně jako jehovisti. Zatímco jehovisti jsou známí tím, že zakazuji transfúzi, očkování  a jiné věci, adventisté se fanaticky drží židovské soboty a věří, že šelma katolická církev se spojí s ostatními církvemi proti nim a uzákoní přísnou neděli a je budou pronásledovat kvůli sobotě. Je to úplná fanatická patologie o něco snesitelnější než jehovismus. Deformace křesťanství !!! Hrozně mne to mrzí a nevěřil jsem těm věřícím, kteří mne varovali. Je mi líto lidí, kteří žijí v adventistickém bludu, a varováním před americkými sektami.Re: 1335-1290=45 (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 12. březen 2019 @ 16:34:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nepřihlášený


Znovu upozorňuji, že se nehraji na proroka, je to čirá spekulace.


martino


A jaký smysl pro člověka, který používá zdravý rozum má spekulace?Re: 1335-1290=45 (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Úterý, 12. březen 2019 @ 16:47:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zasadit odpočítávání k něčemu, pak udělat ihned mnohastaletý přeskok a začít počítat zase od něčeho, pak zase udělat několika staletý přeskok, to už si lze dosadit cokoliv, aby to nakonec vyšlo. Vykladačů počtářů bylo dost a taky dost mrtvých za nimi. A Daniel o křesťanech neprorokoval, ale o Izraeli.Re: 1335-1290=45 (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Úterý, 12. březen 2019 @ 19:14:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co se stalo v roce 508?
Re: 1335-1290=45 (Skóre: 1)
Vložil: noname (honza610@centrum.cz) v Středa, 13. březen 2019 @ 08:54:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
"Velké a veřejné události které se v půlce tohoto roku mají odehrát, jsou všeobecně známé. Neznám nikoho kdo by si myslel, že přinesou něco dobrého. Které události to jsou ponechám na úsudku čtenáře. Časem se ukáže kdo vbrzku převezme moc jak náboženskou, tak politickou. Neoddělitelného spojení politiky a náboženství si již nelze nevšimnout."

Něco podobného se mělo začít dít už v minulém roce - jak tvrdila "znalkyně" Písma Laura. Zkuste se příště alespoň domluvit. :-)


"Článek je určený těm, co mají dobrou znalost Písma a křesťanské historie, proto kromě začátku článku nebudu další jiné biblické verše citovat. "


Článek je důkazem naprosté neznalosti Písma. Písmo není určené k podobným výpočtům, naopak podobné snahy zakazuje.
Znalec Písma se podobným výpočtům zasměje, člověka který se Písmu neumí dobře orientovat mohou svést na scestí.
Adventistům a Jehovistům apod. s podobné předpovědi -a že jich už bylo- nevycházejí, leč jsou nepoučitelní.
Doufejte, že Bůh bere vaše výmysli s humorem.

HonzaRe: 1335-1290=45 (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Středa, 13. březen 2019 @ 19:20:31 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tato spekulace vypadá zajímavě, a proto bych si dovolil, několik postřehů, které snad poslouží k věci:

1) Karol Wojtyla nebyl šestým papežem zvoleným od roku 1798. Čím ovšem Jan Pavel II. byl, počítám-li správně, tak šestým suverénem Státu Vatikán. Opravte mě, pletu-li se.

2) Da 12,12 je spojeno s blažeností. Trochu mi nedává smysl, že by předchozích 1290 dní bylo podmnožinou těchto 1335 let.

3) Přijmeme-li, že tyto dny opovídají rokům, stále mi chybí nějaké potvrzení, že by měla hodina odpovídat 15 dnům. Zde nejde o výpočet, ale o nějaké biblické potvrzení. Např. se píše v Evangeliích o tom, že přišla anebo přijde hodina, tak z toho 15 dní dost jednoznačně nevyplývá. Tato interpretace hodiny ze Zjevení mi přijde zatím velice nepodložená.

4) Postulát tvrdící, že se musí určitá množina hrůz stát během jednoho roku, aby se naplnilo zaslíbení o zkrácení doby soužení, není nikde podpořen argumenty.

4) Počátek vlády temnoty v cca půlce roku 2019 by chtěl velmi, velmi, velmi pádně dokumentovat na shodách mezi Da a Zj na jedné straně a na světových událostech. Já za sebe tam nevidím nic jako předěl či změnu trendu.

5) Pochopitelně, nejslaběji proargumentovaný je rok příchodu 2023. A to ze tří důvodů.
a) Rozdíl mezi 1335 - 1290 = 45 není přímo v textu naznačen. Nevíme, nemají-li se tato dvě čísla třeba sečíst. či cokoiv jiného.
b) Rok 1978, od kterého by se mělo začít počítat těch 45 let (1335-1290) jako zvolení vše zmíněného Wojtyly za Jana Pavla II. není podložen žádným, a to ani spekulativním argumentem.
c) Autor k svým výpočtům západocentricky používá gregoriánský kalendář, ač k tomu není žádný biblický důvod. A to i když existují i jiné kalendáře, které se těm v Bibli používaným podovají více.Re: 1335-1290=45 (Skóre: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Středa, 13. březen 2019 @ 21:38:59 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ti, kdo budou moci pozorovat to, že Spasitele začnou hromadně přijímat Židé, si mohou být jisti tím, že Spasitelův příchod je blízký.  PODOBENSTVÍ O FÍKOVNÍKU [notabene.granosalis.cz]
BA

Stránka vygenerována za: 0.49 sekundy