Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Maxim.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16158, komentáře < 7 dní: 241, komentářů celkem: 395051, adminů: 60, uživatelů: 5060  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 41 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska
·Medvedìv tvrdí, že západní termonukleární degeneráti znesvìcují køesťanství
·Proè volili evangelikálové Orbána
·23. dubna 2022 byl zvolen nový Výkonný výbor BJB
·Informace Sboru BJB v Jablonci nad Nisou o stavu ukonèení èlenství v BJB

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108060312
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Přínosy i rizika křesťanství
Vloženo Čtvrtek, 02. prosinec 2021 @ 23:23:59 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Nepřihlášený

Tak jsem si dal úkol vyjmenovat několik bodů, kde vidím pozitivní vliv křesťanství a několik bodů, kde vidím brzdící vliv křesťanství. 


Začnu tím, v čem křesťany vidím jako spojence. Pozitiva křesťanství
1. Hráz před islámem, v průměru křesťané nejsou vítači migrantů ani sluníčkáři, je to pro ně konkurenční ideologie, pro pravověrného křesťana je dokonce islám nebezpečný jako že má zlý duchovní původ...

2. Hráz před politickým fanatismem. Křesťani jsou upnuti na svoji nauku, tím pádem nepropadají, nebo neměli by propadat politickému aktivismu. Jejich směřování je na to, aby se dostali do nebe, ne na to, aby se angažovali politicky. Křesťani jsou rezervovaní vůči novodobým výmyslům EU. 

3. Pomoc lidem na okraji, společnosti záchrana narkomanů, alkoholiků, rozvrácených rodin. Viděl jsem to  na vlastní oči - např. hnutí Teen Challenge a přičítám to k dobru, že křesťani zachránili spoustu životů tím, že dali smysl života těm, kteří ho neměli. Lepší, když dotyčný chodí do církve, než když byl feťákem nebo gamblerem apod. Cením si i obecné charity církví. 

4. Ochrana nenarozeného života. Tlak proti interrupcím. Ale pozor - ne za každou cenu. Třebas žena po znásilnění má mít právo těhotenství ukončit. 

5. Tlak proti LGBT aktivismu, spousta LGBT lidí, zejména mladých, to má jako rozežranost, viz Renato - zlatá mládež. Manželství tu má zůstat hlavně pro výchovu dětí. Jsem pro tradiční rodinu muž, žena hlavně s ohledem na děti a jejich status ve škole. Status dětí ze stejnopohl. svazků je vždycky ohrožen, riziko šikany spolužáků apod. Mnoho tranzicí u transgender osob je spíše umělých a mělo by se léčit jinak než řezáním genitálií. 

6. Pozitivní vliv křesťanských skupin, sborů a církví na sdílení se, navštěvování se, soudržnost, společný život, komunitní zaměření. Křesťanské hudební kapely. Křesťani vymysleli nádherné melodie. Např. skupina Petra...


A teď následuje negativní vliv náboženství:

1. Pověrečnost, odmítání vědy, nepochopení evoluce, záměrné karikování evoluce, trvání na kreacionismu, i když je jasné, že vesmír nemůže být starý pouze pouze 6000 let. 

2. Strašení démony, satany, skrytými silami, peklem, pro spoustu slabších lidí to má negativní následky na psychiku, znám lidi, kteří kvůli křesťanské duchařině, zejména té letniční, skončili v ústavech. 

3. Odmítání eutanazie, což považuji za nejhorší zásah do života společnosti. Prodlužování utrpení, necitlivost, kvůli pobožné ideologii musejí lidi příšerně trpět, zatímco například pejskům pomůžeme. 

4. Obecné vnucování pobožných norem převážně nevěřící společnosti. Brždění všech změn, přičemž některé mohou být k užitku. 

5. Finanční vysávání. Viděl jsem chudé lidi, kteří dávali tzv. desátky církví. Přišlo mi to nestydaté, že církev pochtívá peníze po chudých a ještě vyhrožuje, že když nedají, tak je Bůh potrestá. 

6. Náboženství umožňuje realizaci osobám, které mají sklony k manipulacím, ovládání jiných, povyšování se apod. Viz třebas uživatelka Mare z bývalých KD (krestanske - diskuse). Nebo třebas manipulátor Orko Vácha od katolíků. Bez náboženství by tito lidi neměli vliv, takže náboženství je pro ně platforma, kde můžou řádit. 


Vyjmenoval jsem šest bodů pro křesťanství a šest proti, aby to bylo vyrovnané :-)

"Přínosy i rizika křesťanství " | Přihlásit/Vytvořit účet | 3 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Přínosy i rizika křesťanství (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pátek, 03. prosinec 2021 @ 06:50:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ten negativní vliv tak nějak symbolizuje pozemskou církev

evoluce samozřejmě není jeví se jen jako evoluce v důsledku plynutí času ale v reálu je dle plánu a duchové/démoni samozřejmě existují. I my lidé jsme duchovní bytosti.

Negativní je akorát to, že tento svět nemá rád křesťany ale to je dobře. Křesťan nemůže milovat smradlavou žumpu lží pod správou Satana.Re: Přínosy i rizika křesťanství (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 03. prosinec 2021 @ 07:42:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jestli si budeš tvořit nick, navrhuji "zmatený soudce".Re: Přínosy i rizika křesťanství (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 03. prosinec 2021 @ 18:53:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hele tebe asi také Satan políbil, co to píšeš za idiotské úvahy? Máš mozek tak ho zapoj, nebo ti zakrněl? Sedni si v klidu a znovu si po sobě přečti ty hrůzy. Máš základku? nebo dokonce jsi ještě puberťák ze základky a hrneš se do diskusí na které nemáš s pocitem že jsi již dospělý? Zapiš si za uši. Není na světě jediný důvod proti křesťanství. Bůh to tak učinil a je to správné a nemotej si v hlavě démony, evoluci, euthanasii a další idiotské fantazie co jsi pracně vypotil aby se cítil jako dospělý, protože toto nemohl napsat již dospělý jedinec, takové kraviny by nedal dohromady ani Cizinec s pomocí Myslivce a to jsou vážně borci na diskusní linč a kraviny všeho druhu. Zatím se uklidni a pouč se sledováním ať se zatím přiučíš, jak namazat schody diskusní konkurenci. Vždy musíš stavět na faktech a ne na výplodech nábožensky chorých mozků. Stránka vygenerována za: 0.19 sekundy