Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Nela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16318, komentáře < 7 dní: 530, komentářů celkem: 408346, adminů: 60, uživatelů: 5135  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 274 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

Myslivec
brusle7
Frantisek100
gregorios777
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110958068
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Neskončíme jako Jeruzalém ??!!!
Vloženo Pondělí, 07. listopad 2022 @ 10:12:44 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

18Když se ráno vracel do města, dostal hlad. ·  


19Spatřil u cesty fíkovník a šel k němu; ale nic na něm nenalezl, jen listí. I řekl mu: „Ať se na tobě na věky neurodí ovoce!“ A ten fíkovník najednou uschl. ·  

20Když to učedníci viděli, podivili se: „Jak najednou ten fíkovník uschl!“      

Tento příběh je opět podobenstvím, které lze aplikovat na dobu Pána Ježíše, ale i doby pozdější a dnešní. Nám zdánlivě nic neříká. Ježíš dostal hlad a spatřil fíkovník. Přišel blíž, ale plody žádné. Je to v době jara,  kdy se u fíkovníků  objevovaly první rané plody a to někdy i dříve, než plně vyrašilo  listí. Tyto rané plody byly předzvěstí hlavní úrody. Jenže tentokrát po plodech ani památky. Pán Ježíš tak neuspokojil svůj hlad. Kdyby hlad byl fyziologického původu, tak by se Pán Ježíš tak nerozzlobil. Kousek dál u cesty by našel jiný strom. 

Tady jde o symboliku. Fíkovník představuje izraelský národ. Pán Ježíš sem přišel, aby získal věřící pro Boží království, aby změnil jejich způsob víry a zachránil pro věčný život. A bohužel tento národ nepřinesl ani ty rané plody. Uschnutí se vyplnilo za několik desítek let zničením Jeruzaléma se všemi jeho následky.      

Jaké plody však přineslo papežské křesťanství ?  Honosné chrámy plné zlata, soch  a obrazů, ale plody žádné. Války, nepokoje,vraždy, upalování, násilí ve všech možných podobách nejsou plody Ježíše Krista. Platí to i dnes v současné politické situaci.       

Dva bratrské národy se vzájemné vraždí, ačkoliv mají úplně stejnou církev. A další třetí “ křestan“ jednoho z nich popichuje k dalšímu vraždění a dodává nástroje likvidace druhé strany. Nakonec nejrozumnější se ukáže ten, kdo není křesťan a aspoň prohlásí k oběma stranám: „Zchlaďte  hlavy!!!“    

To je dnešní svět a kde jsou aspoň ty rané plody Ježíš Krista???!!!! Nepotká nás totéž co Jeruzalém???? 

"Neskončíme jako Jeruzalém ??!!!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 532 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Neskončíme jako Jeruzalém ??!!! (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pondělí, 07. listopad 2022 @ 10:35:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

/Dva bratrské národy se vzájemné vraždí, ačkoliv mají úplně stejnou církev. A další třetí “ křestan“ jednoho z nich popichuje k dalšímu vraždění a dodává nástroje likvidace druhé strany./


A přitom by stačilo tak málo.  Aby jeden bratrský národ odtáhl se svými vražednými zbraněmi tam kam patří.PS.   A ty bys Františku věděl, jak pomoc tomu napadenému bratrskému národu bez dodávání nástrojů k obraně ?
Re: Neskončíme jako Jeruzalém ??!!! (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 08. listopad 2022 @ 09:17:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Dva bratrské národy se vzájemné vraždí, ačkoliv mají úplně stejnou církev. A další třetí “ křestan“ jednoho z nich popichuje k dalšímu vraždění a dodává nástroje likvidace druhé strany. Nakonec nejrozumnější se ukáže ten, kdo není křesťan a aspoň prohlásí k oběma stranám: „Zchlaďte  hlavy!!!“    

  Ahoj Františku.

  Máme u nás Ukrajince z Doněcka, povídal jsem si trošku o tom. 

  Překvapil mně - popisoval, jak ta válka začala. Že se dostal tehdy k moci nějaký baptista, který ty boje rozpoutal. Říkají mu "krvavý baptista", pro výsledek jeho činnosti. A byl na něj hodně rozzlobený za válku, která tehdy vznikla.

  A pak jsme si na ulici povídali společně s Ukrajinci, nějací mladí uprchlíci, právník a jeho holčina, tak pětadvacet, osmadvacet let. Teda já ne, já jen poslouchal. Sledoval jsem, jak si ti čtyři Ukrajinci na ulici povídají - povídali si rusky, rozuměl jsem jim. 


  A bylo to, jako když si u nás v Čechách povídají dobroserové a flastenci (jak si ty dvě skupiny navzájem nadávají).


  To rozdělení tedy zdaleka není jen mezi národy. Ale je i uprostřed toho jednoho národa.

  To je dnešní svět. A byl i minulý svět. A bude, bude léta, desítky let a možná i stovky, jako u nás, co mnozí ještě žijí rozdělení z let 1600 a 1700. 

  Pokud nepřijde Boží milost a odpuštění.

  Záleží na to, čeho je člověk součástí, jestli světa a jeho pravidel, nebo jestli je mimo tento svět. 

  ToníkRe: Neskončíme jako Jeruzalém ??!!! (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 08. listopad 2022 @ 12:58:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
František
Jaké plody však přineslo papežské křesťanství ?  Honosné chrámy plné zlata, soch  a obrazů, ale plody žádné. Války, nepokoje,vraždy, upalování, násilí ve všech možných podobách nejsou plody Ježíše Krista. Platí to i dnes v současné politické situaci.       

Dva bratrské národy se vzájemné vraždí, ačkoliv mají úplně stejnou církev. A další třetí “ křestan“ jednoho z nich popichuje k dalšímu vraždění a dodává nástroje likvidace druhé strany. Nakonec nejrozumnější se ukáže ten, kdo není křesťan a aspoň prohlásí k oběma stranám: „Zchlaďte  hlavy!!!“  

martino
Františku především ty sám si zchlaď hlavu ledem nebo aspoň mokrým hadrem. Vše co odsuzuješ je trapné a lidsky úpadkové. Veškeré to bohatství je dnes zapsáno jako kulturní bohatství a dědictví při OSN. Veškerá ta nádhara neoatřila člověku, ani papeži, ale Bohu. To co jeden začal budovat, v tom další pokračoval. Umíš si představit pohledd na Pražský hrad bez katedrály sv. Víta? Ty co se zde chlubíš jak neustále studuješ Písmo sv. a neznáš jak Bůh přikázal jak nádherně a nákladně má být vyzdobena Archa úmluvy? 
  • 9 [biblenet.cz]Uděláte všechno přesně podle toho, co ti ukazuji jako vzor svatého příbytku i vzor všech bohoslužebných předmětů.
  • 10 [biblenet.cz]Udělají z akáciového dřeva schránu dva a půl lokte dlouhou, jeden a půl lokte širokou a jeden a půl lokte vysokou.
  • 11 [biblenet.cz]Obložíš ji čistým zlatem, uvnitř i zvnějšku ji obložíš a opatříš ji dokola zlatou obrubou.
  • 12 [biblenet.cz]Uliješ pro ni čtyři zlaté kruhy a připevníš je ke čtyřem jejím hranám: dva kruhy na jednom boku a dva kruhy na druhém.
  • 13 [biblenet.cz]Zhotovíš tyče z akáciového dřeva a potáhneš je zlatem.
  • 14 [biblenet.cz]Tyče prostrčíš skrz kruhy po stranách schrány, aby bylo možno na nich schránu nést.
  • 15 [biblenet.cz]Tyče zůstanou v kruzích, nebudou vytahovány.
  • 16 [biblenet.cz]Do schrány uložíš svědectví, které ti dám.
  • 17 [biblenet.cz]Zhotovíš příkrov z čistého zlata dlouhý dva a půl lokte a široký jeden a půl lokte.
  • 18 [biblenet.cz]Potom zhotovíš dva cheruby ze zlata; dáš je vytepat na oba konce příkrovu......atd.atd.


Takže Františku, kladeš si idiotské otázky a jsi negativním a falešným svědkem Boha. Jsi lidový vyprávěč. Vše co člověk činil ve SZ a pak v NZ, pak tak činil proto, aby se dalo na vědomí, že to bohatství a ta nádhera nepatří člověku, ale Bohu. Dnes kněží mají kalichy měděné i když je povinnost mít materiál stříbro a silně pozlacený. Biskupové odkládají staré vzácné umělecké práce jako jsou biskupské berly a nahrazují je obyčejným klackem, aby tím dali na vědomí falešnou pokoru. Ale už u Mojžíše čteme, že hůl kněze sloužícího u Boží Archy úmluvy má být z nejvzácnějšího dřeva potažená ryzím zlatem...a ty zde pláčeš nad křesťanstvím? A spojuješ to názorem, že se dva bratrské národy nyní vraždí. Nejsou snad Arabové a Židé děti jednoho otce Abraháma? Nejsou snad Ismajl a Izak bratři? A co se děje? Vraždí se s takovou nenávistí, že je to až zarážející. V Izraeli jsou místa, kam se Žid nikdy neodváží vstoupit, protože by ho Arabové okamžitě zabili. To co je dnes je Rusko s USA a válčicím polem je Uktajina. Kdyby Zelensky hned ze začátku přistoupil na jednání otom, že jsou porušované Minské dohody mohlo se jednat a ne válčit. A pokud nemáš vymaštěný mozek úplně, tak se na internetu vrať do ledna 2022, jak Ukrajina místo, aby přistoupila na nových jednání Minsk II. začala usilovně volat chceme do NATO a HNED! Možná, že věříš mediální propagandě ČT, ale jak říkám, pokud se vrátíš zpět vystopuješ pravdu. A pak následně zazněla někdy v únoru na TV Prima zajímavá poznámka od Cyrila Svobody. Ale asi mu bylo vysvětleno, aby už o tom nikdy nemluvil, že ho jinak nepozvou. Škoda, že tu infromaci nezachytil práskač rosmano, rázem by zmlkmul, nebo ji zachytil a tváří se, že nic neví. Vlastně to rozprášilo jeden názor oka zde v diskusi nekdy z února 2022. Re: Neskončíme jako Jeruzalém ??!!! (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 10. listopad 2022 @ 06:39:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Je to v době jara,  kdy se u fíkovníků  objevovaly první rané plody a to někdy i dříve, než plně vyrašilo  listí. Tyto rané plody byly předzvěstí hlavní úrody. "...


Toto je pěkná pitomost!
František "vynalezl" strom, u kterého je ovoce dříve, než listí!

Ale u každého stromu bez výjimky to bývá tak, že nejdříve jsou listy kvůli asimilaci cukrů do ovoce, spolu s květy - a až následně se po odkvětu začnou vyvíjet a zrát i plody.
Nikoli naopak.
To opravdu nejde!

František je typickým příkladem městského člověka, který je už zcela odtržený od přírody a od reality skutečného života. Jinak by ho jeho hloupé úvahy musely samy trknout.

Ale jako vždycky se ve své křeči myšlení opět naváží do římskokatolické církve a do papeže a údajných historických křivd. Žádný posun, pořád stejná zabedněnost.
Kdyby hloupost nadnášela, tak by tu František lítal opravdu jako ta holubička pana Kopeckého....


Ve skutečnosti Pán Ježíš přišel k fíkovníku v době, kdy fíkovníky plody nemívají.

V Palestině dozrávají fíky dvakrát za rok; počátkem června a v srpnu až v říjnu. Teď jsme však v polovině dubna  a proto v žádném případě  nemohl fíkovník nést ovoce.
Strom tedy nebyl "vinen"!


Ale Kristus Pán chtěl tímto marným hledáním vyjádřit něco jiného - symbolicky naznačit nějakou pravdu.
A ta pravda je tato: plno neužitečného listí a žádné ovoce. Ten strom tedy představoval izraelský národ; měl plno farizejského listí a vnějších předpisů, ale ovoce dobrých skutků nenesl.

Navzdory všem těm Františkovým údajným "zločinům" římskokatolické církve nás učení této církve chrání právě před podobnou sektářskou zabedněností - před těmito ukázkovými myšlenkovými "pšouky" lidí zcela mimo realitu života.
Udržuje nás v reálném světě prostým způsobem definovanými pravdami víry, životem v církvi - který pak přináší své dobré plody i do našeho světského občanského života..

Re: Neskončíme jako Jeruzalém ??!!! (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 11. listopad 2022 @ 07:26:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

To je dnešní svět a kde jsou aspoň ty rané plody Ježíš Krista???!!!!

  Ahoj Františku.

  Už jsem ti k tomu psal mockrát, tak ještě jednou fakta k tématu. 

  Existuje taková webová stránka, říká se jí Prosperity Index. Zabývá se tím, jak moc se lidem na světě dobře daří v různých oblastech života v hodnotách, které jsou pro mnohé lidi důležité - bezpečnost, svoboda, společnost a vztahy, kvalita vlády, podmínky pro bydlení, zdraví, vzdělání, životní prostředí, ekonomika, investice, rozvoj, infrastruktura ...

  Když se pak podíváš na seznam zemí podle pořadí kvality života, jsou na začátku země, které mají na vlajce kříž. To není náhoda, je to výsledek toho, že lidé v těch zemích se obrátili k Bohu, pro Boha žili, od Boha přijali požehnání pro život, Bohu sloužili. A i ty země, co tam nemají kříž, prošly pokáním a obrácením - v první dvacítce snad všechny. A často to bylo jen tak, že se k Bohu obrátila jen část obyvatelstva - třeba 10%, 15%, 20% - stačilo to na proměnu celé země.

  To je konkrétní ovoce víry Pánu Ježíši a hlavně života pro něj.


  Někde tak v půlce jsou země, které prošly nějakou formou křesťanského nebo židovského náboženství, i když nezažily ve větší míře Boží milost, pokání či evangelium a nebo už dávno - země jižní Evropy, střední a jižní Amerika. A pak také země, které nezažily ve větší míře některou z vražedných nenávistných ideologií - to je i část Asie.

  Na opačném konci jsou zase země, které prodělaly nějaké vražedné ideologie - většinou Islám, nebo socialismus/komunismus, nebo všechny tři ty najednou.

  ToníkStránka vygenerována za: 2.93 sekundy