Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Drahoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16084, komentáře < 7 dní: 156, komentářů celkem: 389882, adminů: 60, uživatelů: 5030  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 30 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106906994
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Co by první učedníci nikdy nedělali?
Vloženo Úterý, 19. duben 2005 @ 09:04:01 CEST Vložil: Bolek

Zamyšlení poslal sany

Co měli lidé rádi ? 1) Římské (gladiátorské) hry. Pojďme něco takového uspořádat - tam příjde hodně lidí, náš hrdina dá svému poraženému soupeři milost a ukážeme jim na Pána Boha. - První učedlnící nehráli divadlo ani pantomimu.

2) Lidé mají rádi hudbu, nacvičíme nějaké písně a uspořádáme koncert...
Prví učedlnící neevangelizovali zpěvem. 3) Náš mistr mluvil aramejsky, budeme pořádat kurzy aramejštiny, aby lidé lépe mohly porozumět tomu, co mistr učil. - První učedlnící nedělali kurzy jayzků. (English campy apod.) Oni nic z toho neměli zapotřebí, Duch Svatý je vedl a byla při nich Boží moc. Nás organizuje demokraticky (lidsky) zvolené vedení a absenci boží moci
zkoušíme nahradit kulturní, sportovní či společenskou aktivitou. Učednící tři roky chodily s mistrem a přesto nevěděly, co bude zítra činit. My plánujeme duchovní akce na týdny dopředu a prosíme Pána, aby nám je požehnal... Mnozí tento rozdíl nevidí a co je horší, ani nechtějí vidět. Jako by odpovědí na otázku čí je Pane cirkev ? Bylo: no přece Naše !
Obyčejní lidé jsou možná hloupí ale nejsou úplně slepí. Brzo spadne závoj z očí i Vám. Možná řeknete, že dnes je jiná doba, neveřte tomu, srdce člověka se nezměnilo. Ani Boží slovo a Pán Bůh se nemění. Rozdíl se Vám možná zdá malý jenom takové "k"... Ale právě takový je rozdíl je mezi "nevěstou" a "nevěstkou" Jak myslíte, že ještě dlouho dovolí Pán Slávy tuto nečistotu tolerovat ? Probuď se kdo spíš a... V lásce - Sany


"Co by první učedníci nikdy nedělali?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 37 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Co by první učedníci nikdy nedělali? (Skóre: 1)
Vložil: moudro v Úterý, 19. duben 2005 @ 10:29:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://jodi.org
Plně souhlasím a dodávám:

4) Všude kolem nás jsou moderní technologie. Pojďme dělat křesťanské internetové stránky!
První učeníci neměli internet.

5) Uděláme trička s nápisem Ježíš.
První učedníci nenosili trička!

6) Objednáme autobus a uděláme sborový zájezd. Pozveme i své nevěřící přátele a kamarády.
První učedníci chodili pěšky.

Nic z toho opravdu nemáme zapotřebí, Duch Svatý nás povede a Boží moc bude s námi. Haleluja!Re: Co by první učedníci nikdy nedělali? (Skóre: 1)
Vložil: Viking (racek@racek.cz) v Úterý, 19. duben 2005 @ 14:18:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
naprosto souhlasím s tím co Sany píše.
Současná "církev" přijala podobu pravidelné nedělní estrády pro "platící" členy, stát na to rád přispěje. tak jako třeba volnočasovým "pionýrským" domům, jen ať je vod nich pokoj na ulicích.
a nebo se pletu :o((((Re: Co by první učedníci nikdy nedělali? (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Úterý, 19. duben 2005 @ 16:27:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Sany má pravdu. Jaképak studium biblických jazyků! Dodnes měla zůstat Bible ve formě Septuaginty a být přístupná jen kléru. Díky tomu, že křesťani zakládali školy, kde vyučovali biblické jazyky, si dnes může přečíst Bibli každý. Hrůza! A co teprve ta demokracie! Za normálních okolností přijde anděl a označí církevní představitele, popřípadně se ozve hlas z hořícího keře. Nyní o tom rozhodují lidé! A korunou všeho je, že křesťani jezdí na takové volby autem. Viděli jste nekdy v Bibli auto? Já osobně si myslím, že za tuto sekularizaci může Pavel. Na Areopágu použil obrazu neznámého boha z římského Pantheonu, pak ještě kázal v síni stoického filosofa a na své misijní cestě dokonce použil lodi s astrologickým znamením "Blíženců"! A dokonce zde evangelizoval!!! No a korunu všemu dal Jeruzalémský sbor, když si demokraticky zvolil své diakony (Sk 6). Kam to povede a kde to skončí...?Re: Co by první učedníci nikdy nedělali? (Skóre: 1)
Vložil: Hlavsa (hlavsa@seznam.cz) v Úterý, 19. duben 2005 @ 16:29:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
No já se nestačím divit...
Odkdy je kritériem toho, co smí křesťan dělat pouze to, co prokazatelně dělali rovněž první učedníci? Používali snad první učedníci splachovací záchody? Kritériem je přece to, co není hříchem, co buduje Boží království, co "přispívá ke společnému růstu" (1 Kor. 10,23), "co je pravdivé, čestné, spravedlivé, čisté, cokoli je hodné lásky, co má dobrou pověst, co se považuje za ctnost a co sklízí pochvalu." (Filp 4,8)

1 Korintským 6:12  `Všechno je mi dovoleno´ - ano, ale ne všechno prospívá. `Všechno je mi dovoleno´ - ano, ale ničím se nedám zotročit.

Je-li někdo Bohem nadán hudební talentem, má ho co nejvíce využívat. Má-li někdo dramatický, či pohybový talent, ať jej rovněž využije. Jak pro druhé křesťany, tak pro všechny ostatní, kteří budou mít zájem a chuť to poslouchat či vidět. A ve všem co děláme máme být světlem pro druhé, svědčit vším co děláme, že v našem životě jedná živý Bůh. Ať hraju na hudební nástroj, ať učím druhého člověka čemukoliv, včetně cizího jazyka, ať pracuji na jakémkoliv místě, naším úkolem je přinášet vlastním životem a jednáním svědectví o životě proměněném Ježíšem Kristem.

Koncerty, divadelní představení či pantomima nejsou pokusem nahrazovat chybějící Boží moc. Jsou poslušným plněním Božího přání, abychom jeho tvořivé dary co nejvíce používali, rozhojňovali a aby přinesly užitek pro Jeho království.

Štěpán HlavsaRe: Co by první učedníci nikdy nedělali? (Skóre: 1)
Vložil: vogel v Úterý, 19. duben 2005 @ 21:54:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
První učedlnící nehráli divadlo ani pantomimu. - říká kdo?

Prví učedlnící neevangelizovali zpěvem. - říká kdo?Možná trochu delší komentář... (Skóre: 1)
Vložil: eman v Středa, 20. duben 2005 @ 12:34:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Sany,

četl jsem Tvůj článek a chtěl bych k němu něco dodat. Úplně na začátek... napsal jsi Pastýřovi:

"Milý Pastýři,
je zvláštní jak dovedeš z písma vytáhnout to špatné, negativní, lidské a uchlácholit
si tím své vlastní svědomí."

Nevím, jestli ho znáš osobně, ale i když je to velice svérázný človíček, tak popravdě řečeno znám málo lidí, kteří berou Boha tak vážně, jako on. Takže nějaké chlácholení svědomí v tomhle případě není na pořadu dne.

Co Ti chci napsat. Víš, když jsem četl ten článek, tak jsem se zaradoval. Tohle jsou věci, které taky vidím a myslím, že duch byl správný, jen vyjádření pokulhává. Byl jsem nedávno na Škole vedoucích mládeží a tam se také probíraly takovéto "evangelizační" akce (já říkám pseudoevangelizační), a Bůh mi pro ně dal slovo:

V jednom království se sešli mudrcové, aby zvolili nového krále. Jeden říkal: Král musí být především moudrý, druhý: král musí být hlavně autorita, třetí: král musí být blízko lidu, čtvrtý: král musí být bedna, musí mu to zapalovat. A pak se mudrci sešli, dali hlavy dohromady a zvolili toho nejhoršího krále, kterého království ve své historii mělo. Proč? Zapomněli na to, že král musí mít především celé srdce nerozdělené pro Boha. A tak i vy si tady mudrujete, která evangelizace je nejlepší a přitom jste zapomněli na to základní. A tak jedním očkem koukáte po Ježíši a druhým se díváte do světa, co byste ještě zakomponovali do svých evangelizací. Nemusím Ti asi moc říkat, že moc rádi nebyli :-).

Ale kde je problém. Není v metodách, i když o nich níže. Je v lidských srdcích. Viděl jsem už tolik lidí, kteří dělali věci pro Boha a zapomněli se Ho zeptat, co si o tom myslí. A pak to nefunguje. Takže jestli někdo bude hrát pantomimu, ale budu jasně vědět, že ho k tomu Bůh povolal, nemám problém, a pokud půjde někdo kázat a budu vědět, že ho k tomu Bůh nepovolal, nebudu z toho mít radost. Ale kdo dneska slyší od Boha? Kdo je dneska jako v první církvi, že má instrukce, jasné a přesné, od svého Pána v nebesích? A bez nich to nejde.

Ano, je zvláštní, že kdekoli se lidé obraceli k Bohu, začaly se obnovovat tyhle "tradiční" metody. Je to tak. Jedno svědectví za všechny. Psal jeden americký pastor - David Wilkerson, že když sloužili v ulicích New Yorku, tak na začátku zkoušeli všechno možné - letáky, televizní pořady, upoutávky. A nefungovalo to. Tak museli za Bohem s otázkou: Co máme dělat? A tady to začalo. Co dělali potom? Šli do ulic. Kázat pod americkou vlajkou, mluvit s lidmi tváří v tvář. A oni se obraceli. Osobně nemám evangelizace touhle "moderní" podobou (internet, letáčky, televize) moc rád, především proto, že je člověk jakoby odosobněný a nebere tolik zodpovědnosti jako když mluví s někým tváří v tvář, ale pokud k tomu někoho povolal Bůh (a že si myslím, že to je dost malé procento z těch, kdo to ve skutečnosti dělají), nemám problém. Ale dokud je to "já si udělám, já jsem vymyslel", bez hledání Boží tváře a Jeho instrukcí, je to k ničemu, ať by to vypadalo sebelíp.

A tak co dělám? Hledám Boží moc. Je to tak, bez ní to nejde. A tak i já můžu přidat pár "svědectví letničního fundamentalisty :-)". Třeba takové proroctví je moc fajn věc :-). Stalo se teď nedávno, že jednu sestřičku z naší mládeže vedl Bůh do propasti. Něco jako když byl Ježíš na poušti, hnusné, černé místo, plné zkoušek. Dal nám o tom vědět dopředu skrze tři proroctví a tak jsme byli připravení. Pak to přišlo a ona si najednou připadala strašně daleko od Boha. Nikdy předtím jsem se tolik nemodlil za jednoho člověka. Vždycky, když jsem vylezl před Boha s otázkou "za co se mám modlit", přišlo "za Janinku". A dokonce jednou, když jsme se modlili na mládeži a všichni měli takhle hledat před Bohem, za co se mají přimlouvat, modlili jsme se za ni dva nezávisle na sobě.

Pak přišla krize. Pozvala na mládež svoje dvě spolužačky a všechno vypadalo OK. O den později mi psala SMS, že má problém. A Bůh mi říkal: "Na tohle nebudeš stačit." Super :-). Přišla o den později a mluvili jsme spolu. Nejdřív říkala, že jí spolužačky vyčinily, že se od nich odděluje, že její víra je pro ně nestravitelná apod. Tady jsem věděl, vždyť i já jsem něčím podobným prošel, jak říká Pán: "Nepřišel jsem přinést pokoj, ale meč.". Ale potom řekla: "Mám pocit, že jsem se za ten rok u Boha vůbec nezměnila, že jsem pořád stejná, že ke mně Bůh nemluví, neznám ho, nevím kudy kam, vztahy s lidma okolo jdou do kytek..." a já jsem věděl, že končím. Rozumíš, mohl jsem jí dát dobré rady, ale bylo by to k ničemu. Potřeboval jsem slovo od Boha.

A tak jsem si klekl, začal se modlit v jazycích (moc fajn věc tyhle jazyky :-) a prosit Boha o slovo pro ni. Pak přišel začátek proroctví a já jsem jí začal prorokovat. Bůh jí tam skrze mě řekl asi pět, šest věcí z jejího života, o kterých jsem vůbec neměl tušení, velice jasně jí ukazoval, že všechny tyhle věci, které říkala, vůbec nejsou pravda a jen Satanova lež. A ona klečela vedle mě a říkala si: "Já jsem tak blbá". Dneska je venku z propasti, zlomilo se to tehdy. Ale ne silou ani mocí, ale Božím Duchem.

Takže tohle je i moje otázka na Tebe. Máš tu Boží moc? Dokud ne, kde bereš odvahu takhle psát? Dobré rady umí dávat kde kdo, ale ukázat cestu, to je něco jiného. Prosím, nechci Tě urazit, jen to píšu jako varování. Protože "běda prorokům, kteří ohlašují vidění vlastních srdcí". Slovo, které má člověk od Boha, musí nejdřív sám prožít, zvítězit v něm a pak ho teprve hlásat. Je to tak u Tebe? Máš tu Boží moc, o které tak nadšeně píšeš?

Viděl jsem už příliš mnoho lidí, kteří básnili o dobách, které byly, vzpomínali na zašlou slávu, snili o Boží moci a kde nic tu nic. Takové jednou bude soudit Bůh, protože "ti, kteří mají způsob zbožnosti, ale nemají její moc" jsou v jedné linii s modláři, lháři a podobně a nevejdou do Božího království.

Doufám, že jsem Tě moc neuťápnul, mojí snahou je pomoct a tak kdybys chtěl vědět víc, nebo se jen prostě podělit i o své zážitky s živým Bohem, budu rád, když mi napíšeš (spíš na email).

Pokoj Tobě přeje

Lukáš "Eman" Makovička, AC Brno, eman_luke@yahoo.comRe: Co by první učedníci nikdy nedělali? (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Středa, 20. duben 2005 @ 20:21:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Sohlasím se Sanym,

já nebudu poskakovat, jako "počmáranej" šašek někde na náměstí a zvěstovat tak evangelium.

Dovede si představit, že by tohle dělal náš Pán Ježíš?

Ale pozor! Tahle norma je jenom pro mne! Jestli si někdo myslí, že ho k tomu vede Bůh...
Já to ale rozhodně odmítám. S těmi English campy, myslím, že to není špatný nápad. Ale pantomima, nějaké divadlo?

Musíte bratři a sestry, vědět, že tak jak vidí nás, tak si nevěřící sami řeknou: "To takhle budu muset poskakovat jako oni"? Protože tak budou vnímat i křesťanství.

Mimochodem, tenhle způsob je vzatý z USA a tam třeba funguje evangelizace dům od domu.

Karel Sýkora, Apoštolská církev, OlomoucRe: Co by první učedníci nikdy nedělali? (Skóre: 1)
Vložil: Kuato (mr_kuato@volny.cz) v Čtvrtek, 29. září 2005 @ 09:36:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Sany.

Plně chápu to, co jsi popsal ve svém příspěvku "Co by první učedníci nikdy nedělali". Přečti si ale pozorně 51. kapitolu Jeremijáše. Co myslíš: komu jsou určeny výzvy "Utečte z Babylóna, zachraňte se každý, ať pro jeho nepravost nezajdete, neboť toto je čas Hospodinovy pomsty, on mu odplatí za to, co spáchal" a "Léčili jsme Babylón, ale k vyléčení není"? A pak zase "Vyjděte z něho, můj lide, zachraňte se každý před Hospodinovým planoucím hněvem."? Komu jsou asi určeny ty výzvy? Kdo je ten "můj lid", koho tak Bůh oslovuje?

Myslím, že když na to přijdeš, najdeš i řešení pro své problémy, které tady popisuješ.Stránka vygenerována za: 0.38 sekundy