Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Barbora.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 284, komentářů celkem: 423252, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 83 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115638789
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Zajímavá, ta zlatá slza
Vloženo Čtvrtek, 12. květen 2005 @ 00:29:29 CEST Vložil: Bolek

Žhavá témata poslal Nepřihlášený

Zajímavá, ta zlatá slza. ..nevím proč bych zrovna já měl vědět o nějakém špatně napsaném anglickém dopise nějakého tajemníka či kohokoli z vedení jiné církve.. a proč bych se měl veřejně vyjadřovat k jeho ostudě ..dám mu zlatou slzu ..to je veřejná ostuda. Já to neobhajuji, ale co je vám po tom, hleďte si svého. Toto není kritika nějakého nebezpečného bludu, není to budující kritika, ale je to pomluva.

A Rudek Bubik....neznám ho moc osobně..ale, muž který stojí ve vedení církve, jež má některé velmi požehnané lidi a sbory, která udělala spoustu pro evangelium..tento muž je tady nemístně zlehčen. Ten muž je autorita. Může chybovat, může se plést, dokonce teoreticky i padnout, ale je na něm Boží ruka. První postoj, který k němu máme mít, je respekt ..a pokud ho neznáme, tak třeba ne hned laciný respekt, ale uctivá pokora. Z těchto postojů pak může možná někdy vzejít nějaké správně vedená kritika z úst, které jsou k tomu povolány, ale ne prázdné tlachání od kohokoli, kdo si myslí, že když má jazyk, tak se může ke všemu vyjadřovat. A navíc tak zavádějícím a zkomoleným způsobem jak při této nominaci. Může se mi nelíbit, co napsal, ale měli bychom si nechat úctu k těmto můžům, kteří nasadili život pro naši zemi. Ale způsob jakým je kritika vedena při oné nominaci, je způsob zlehčující. Myslíte si, že jste více než on?? Když chtěl kdosi vyhnat démony, dostali a utekli z domu plni ran, zlý duch jim řekl: "Ježíše znám, o Pavlovi vím, ale kdo jste vy?" Kdo jste? Jste někdo, kdo nese tolik naděje pro naši zemi? Kdo nese takové břímě? Cítíte se, že jste víc, když takto rozumíte tomu, co on dělá blbě? Obávám se, že je tomu jinak. Možná obráceně. "Zameť si před svým prahem" Nezvykejte si na ten pohled na druhé... ten udělal to a ten to...kritici církve a lidí..ať se z vás nestanou nepovolaní věční planí kritici. "To není tvá věc". Je plno věcí, které nejsou tvá věc, není čas o tom mluvit, je čas se přimlouvat. Přimlouvej se.Modli se za něj. Jak dlouho si ze Rudka modlil...On se domnívám za Tebe..jelikož se jistě za ČR ,modlí ..modlil. On je v čele..a za ty se máme modlit..byť se nám mohou zdát nějaké chyby skutečné či domnělé. Jsi povolán ho napadat a zlehčovat?..dej si pozor! Bůh se dívá! Bůh se dívá, co děláš ty a co říkáš ty..a pak se dívá teprve, co dělají jiní a co říkají jiní. (z Tvého pohledu) Tak se dívejme nejpve na své trámy a třísky a pak budeme mít moudrost na třísky a trámy těch, ke kterým je naše povolání. Pokoj Vám přeji, ale myslím, že není. Pokoj je tam, kde je láska, ale tady není láska. A je ji tu málo. To je mé svědectví o duchu několika částí tohoto portálu. Miluješ ty lidi, které tady navrhujete na slzy či tak...co kdyby to byl tvůj otec nebo manželka..taky bys ho tady navrhoval na přetřes? Važte své kroky.Važte jak měříte. My o všem kecáme a málo respektujeme..a to i aoutoritu na Božích povolaných mužích. Joel


"Zajímavá, ta zlatá slza" | Přihlásit/Vytvořit účet | 4 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Zajímavá, ta zlatá slza (Skóre: 1)
Vložil: Spuntik v Čtvrtek, 12. květen 2005 @ 08:53:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Za tento citát nominuji milého Joele ve vší úctě a respektu k němu  na Zlatou slzu:
..muž který stojí ve vedení církve, jež má některé velmi požehnané lidi a sbory, která udělala spoustu pro evangelium..tento muž je tady nemístně zlehčen. Ten muž je autorita. Může chybovat, může se plést, dokonce teoreticky i padnout, ale je na něm Boží ruka. První postoj, který k němu máme mít, je respekt ..a pokud ho neznáme, tak třeba ne hned laciný respekt, ale uctivá pokora. Z těchto postojů pak může možná někdy vzejít nějaké správně vedená kritika z úst, které jsou k tomu povolány, ale ne prázdné tlachání od kohokoli, kdo si myslí, že když má jazyk, tak se může ke všemu vyjadřovat. A navíc tak zavádějícím a zkomoleným způsobem jak při této nominaci. Může se mi nelíbit, co napsal, ale měli bychom si nechat úctu k těmto můžům, kteří nasadili život pro naši zemi. Ale způsob jakým je kritika vedena při oné nominaci, je způsob zlehčující.
Podle mého názoru je nekritický přístup k autoritám a zlehčování ostatních údů církve typu: "nejsi autorita, tak drž hubu a krok" medvědí službou jak pro církev Kristovu tak pro autority samotné.
Re: Zajímavá, ta zlatá slza (Skóre: 1)
Vložil: Spuntik v Středa, 18. květen 2005 @ 19:15:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Procházel jsem si ty nominace na Zlatou slzu a narazil jsem na první nominaci v článku Zlatá slza Grano Salis za měsíc listopad 2003, kde je krásně vidět, jak to všechno vznikalo. Bylo to spontánní a laškovné vtipkování. Zdá se mi, že jrikroupa, vladik a gepa z této ankety, která spíš patří do kategorie S úsměvem udělali záležitost smrtelně vážnou a snaží se jí vtisknout charakter soudu a odměny, což se ani z pravidel anket nedá vyčíst. Inu, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.
 Stránka vygenerována za: 0.16 sekundy