Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ondřej.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16266, komentáře < 7 dní: 387, komentářů celkem: 403854, adminů: 60, uživatelů: 5115  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 41 návštěvník(ů)
a 6 uživatel(ů) online:

Vota
cizinec
Danny42
Myslivec
gregorios777
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110164905
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Vánoční pivčo - Úpadek kulturní i mravní v českých zemích se prohlubuje
Vloženo Úterý, 27. prosinec 2005 @ 07:56:49 CET Vložil: Bolek

Etika poslal JakubV

Úpadek kulturní i mravní v českých zemích se prohlubuje Nikdo si nemůže dělat iluze o kulturním a mravním stavu naší společnosti. Situace je však mnohem horší, než by se i v nejhorším snu mohlo zdát. A netýká se jen části populace, odkojené hospodskou kulturou a degenerované nadměrnou spotřebou alkoholu. Úpadek kulturní i mravní se v českých zemích prohlubuje a zasahuje i elitu národa, která má rozhodovací pravomoci ve sféře politické a ekonomické. Smutným příkladem je i tento "vánoční prezent", který dokumentuje duchovní úroveň marketingových specialistů, jejich osobnostní devastaci a schopnost, dotáhnout kýč až k dokonalosti. Národe český, probuď se!  

   


"Vánoční pivčo - Úpadek kulturní i mravní v českých zemích se prohlubuje" | Přihlásit/Vytvořit účet | 6 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Vánoční pivčo - Úpadek kulturní i mravní v českých zemích se prohlubuje (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Úterý, 27. prosinec 2005 @ 09:22:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rád bych také upozornil na skutečnosti, které lze nalést u našeho západního souseda. Srovnám-li situaci u nás a u našeho souseda vidím zde zřetelný rozdíl v náš prospěch. Tím samozřejmě v žádném případě nechci omlouvat zhoršující se duchovní, mravní a negativní stav v našich zemi.
_____________________________________
Dobře prodejné zboží
Papežovo jméno se stalo zejména v Německu, i v celém světě velmi dobrým artiklem. Obchody zaplavily svíčky s jeho portréty, tvář svatého otce se na občany usmívá i z hrnečků, ubrousků.
V Bavorsku nabízejí také Ratzingerovy párky a koláče, nechybí ani speciální značka piva. Nejaktivnější jsou ve své nabídce obchodníci v rodišti svatého otce - ve městě Marktl.
Dobře na odbyt jdou také kartičky s Benediktem XVI., které jsou k dostání zejména ve Vatikánu. Věřící si jejich koupí připomínají nástup nového papeže. Cena obrázků, fotografií a plakátů se pohybuje řádově v eurech.
_____________________________________
Svaté pivo
Na internetu také probíhá čilý obchod s papežskými suvenýry. Fanklub Josepha Ratzingera nabízí nálepky, magnety na lednici, trička, a dokonce i pivní džbánky. Ze všech těchto předmětů shlíží obličej šedovlasého bavorského rodáka. Některé upomínkové skvosty, které se mnohdy blíží kýči, jsou navíc doplněny Ratzingerovými výroky. Jedno tričko tak například nese nápis "pravda není vždy to, co hlásá většina".
Jinde si Ratzingerovi obdivovatelé mohou pořídit třeba hodinky s papežovým portrétem nebo výtisky novin, které informují o jeho zvolení. Nejdál však zatím zašli Ratzingerovi krajané. V prodejnách v papežově rodné vísce Marktl am Inn narazíte nejen na med a čaj se jménem novopečeného Svatého otce, ale překvapivě také na lahvové "papežské pivo" a na "Ratzinger Bratwurst", tedy Ratzingerovu klobásu.
To bavorský Marktl, rodné město novopečeného Svatého otce Benedikta XVI., je už několik dnů doslova ráj pro nápadité prodejce. Na odbyt jdou papežské dorty z marcipánu s křížem nahoře a také koláče zvané čepce papeže Benedikta. Ty jsou posypány speciálním práškovým cukrem, o němž jedlíci tvrdí, že je pro svou tuhost zkouškou pevné víry. Čokoládový Ratzingerův řez je pro změnu zase pořádná kalorická bomba. V prodejnách po celém Bavorsku narazíte nejen na med a čaj se jménem Svatého otce, ale překvapivě také na novou značku piva Marktlerské papežské a na Ratzinger Bratwurst, tedy Ratzingerovu klobásu. A všude jsou pohledy, plakáty, nálepky, trička, magnety na lednice a dokonce i pivní džbánky, z nichž shlíží obličej šedovlasého bavorského rodáka.
_____________________________________
Jezdí božsky dobře!
Velmi čilý obchod se suvenýry od prvních chvil, kdy německý kardinál nastoupil na svatopeterský stolec, probíhá také na internetu. Fanklub Josepha Ratzingera doplnil upomínkové skvosty Ratzingerovými výroky. Jedno tričko tak například nese nápis Pravda není vždy to, co hlásá většina. Na portálu eBay se dokonce draží bývalý osobní vůz Benedikta XVI. Šedý golf ročníku 1999 letos v lednu za 10 000 eur koupil Benjamin Halbe z německého Olpe. To ještě netušil, že ho kupuje od budoucího papeže. Cena lehce ojetého auta, které podle Halbeho jezdí „božsky dobře,“ už nyní dosahuje závratných částek.
_____________________________________Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy