Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zuzana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16190, komentáře < 7 dní: 262, komentářů celkem: 397076, adminů: 60, uživatelů: 5076  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 24 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Willy
rosmano
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108994843
přístupů od 17. 10. 2001

S úsměvem: Růžové brýle charismatické: První ekumenická brigáda
Vloženo Čtvrtek, 05. duben 2007 @ 11:59:10 CEST Vložil: bolek

Charismatici poslal xveivodam

První ekumenická brigáda

Ervín mě s tou správou tak vyděsil, že sem hned mastil do čéesóbé aby se mrk na výpis z učtu. Samolitr že prachy byly včudu! Volal sem těm zbylejm dvěma, jesli už to věději a dopadli taky stejně. Nejvíc vyváděla Mařka z cébéčka, páč je samoživitelka a i když dostává státni dotace, vobrací každou kačku dvakrát než ji pusti. Honza vod bapťáků byl na tom ještě huř, neb ten dotace zasadně nebere a tak bude sušit hubu. Řikal, že to tak nenecha a že bysme si měli ty prachy z fondu vzit zas zpatky.


To se mi taky zalibilo, neb sou naše, že jo, tak proč bysme si je vzit zpatky nemohli, že jo. Jenom aby se pan farař nezlobyl. Tož to mušíme udělat nenapadně, aby na to nepřišel. Až pudeme doplatit co nam chyby do tech dvou litruch, tak vomrknem, kam pan farař ty prašule skovava. A pak budem čekat na vhodnou přiležitost. Pan farař ma na tech našich ekumenickych setkanich take divne stavy, že upada do ty medytace a pak nevi co se děje. V tej chvili bysme to využili a ty prašule mu vyfouknem. Po tech medytacich si stejně nic nepamatuje a bude myslet že je prohral v hospode ve ferblu.

Tož se mi zas vratila lepči nalada a hned sem to volal Ervínovi vod adventistu, že chechtaky budem mit v suchu. Ervín moc nadšenej nebyl.

Ty vole, dyk to je kradež! zařval mi do mobila, jak byl ještě vohluchlej z teho pucunku co dostal vod mamy za ty prachy ze sporožyra. To praskne při spovědi a pan farař to bude chtit vratit. A ty prachy ze sporožyra sou tak jako tak v háji, protože ty šly někam na učet! Ty už nikdy neuvidime, řval Ervín do mobila nepřičetně.

Ervín měl pravdu. Se ví, svatá spověď je svatá spověď a lhát při ní si nelajznu. No budem to mušet ještě pořádně promyslet.

Z přemytani mě vytrhlo pipani Salve Regina, salve Regina, ora pro nobis, kery mam na kecafonu polyfonně, dyž mi přnde esemeskou befel od pana faraře. A taky že jo. Že mame bejt dneskaj v pět na faře. Tož sem byl zvědavy vo co de, jak xvejvodam po identyte toho dusana.

Na faře bylo dusno jak vo Božim Těle. Žadny nadšeni a nalada pod psa až se pan farař divil, co sme tak sklesly, když sme včeraj tolik roboty urobili. Všici se bali mu to řict a ja si to taky nechtěl u pana faraře polepyt, tak sem radči taky držel hubu.

Pan farář mě zas pochvalil za včerejši napad při tem brajnstorminku, aby se demonstrativně podepisovala charta i u nas na regionalni urovni. To mi spravilo naladu a pyšně sem přehližel moje sklesle soudruhy.

Tož je třeba, pokračoval pan farař, abysme tu akci dobře připravili, aby všecko klaplo jak ma a nebyly problemy. Z rekognoskace ekumenickyho terenu vime slaby stranky vašich představitelu, nesmime teda stracet čas a je třeba je co nejdřiv skřipnout aby byli dobře připraveny až přinde ta moje pozvanka a spravně na ni reagovali.

To je fakt, cela akce muší bejt dobře koordinovana. Pan farař si vezme jako dycky na starost adminystraci a oficyality, a my budem provadět jako tu agenturni praci. A muši to bejt za tejden hotovy, neb datum podpisovy akce bylo stanoveno arcibiskupstvim už na přišti nedělu. Pro nas stary paky to bude hračka, neb mame bohaty skušenosti ještě z dob totače, žejo. Cirkevni polytyka byla dycky moje hoby.

Ukoly byly rozděleny a už sme se chtěli pakovat, když tu pan farař ukazal do kouta, kde byly smetaky, kyble a nějaky handry. Divili sme se co tam ma za bordel, ale sranda nas přešla, dyž nam vysvětlil, že nas čeka velka udalost - prvni ekumenicka brigada. Že prej to podpisovani charty bude u nich v kostele Nepoškvrněnyho početi  Panny Máryje a že se kostel muší blejskat jak psi gule. Tož je třeba, abysme sebou mrskli neb se kostel vod vosumačtyrycateho neuklizel.

Mařka nadšeně skočila po smetaku, neb je na uklizeni úchyl. My s Honzou sme stali jak vopařeny, takovy poniženi snad ani nepřežijem. Nejhuř ale na tom byl chudák Ervín, kerej se šprajcnul z ideologyckych duvodu. Že prej adventysti v sobotu nepracujou. Za totáče trpěli i všelyjaky oustrky, aby nemuseli v sobotu pracovat. Národ ani nevi, že by jim měl bejt vděčnej, že se kvuli nim zrušily ty pracovni soboty a mame terazki volnej celej vikend.

Ervín tam stal šprajclej v tom koutě se slzama a strachem ve vočich a že prej von na tu brigadu nepude. V hlavě mi šrotilo, že bych se k němu přydal taky z ideologyckych duvodu, ale nic mě nenapadlo. Pan farař se na rozklepanyho Ervína jenom přatelsky usmal a pak si vyznamně poklepal na prsa. Ze zaňadři vytah krásnej zlatej klič a vstoupil do reflektaře.

Nenapadně jsme ho pozorovali, jak sundal ze stěny vobraz svateho Vincenca a za nim byl trezor jak kráva. Tak tady sou naše prachy, mrkli sme na sebe s Honzou a čelist nám spadla jak Olinovi, když mu zatrhli Grano.

Pan farař vytah z trezora nějaký pozlaceny papirek a zas trezor pečlivě zamk a vobraz pověsil zpatky. Dělali sme s Honzou že nabožně čumime na ten krucifix na zdi v kuchyni, aby jako nepoznal, že sme ho sledovali. Ervín se furt klepal jak ratlik a čekal poslední súd.

Pan farař ale na něj promluvil tak pěkně a přatelsky, jak ještě nikdy před tym. Strčil mu pod nos ten zlatej papirek, a že prej mu uděluje pravomocny vodpustek, tak že se Ervin nemusi ničeho bat a klidně muže ten sobotni zakaz prace porušit. Vše mu bude vodpuštěno a zapomenuto. Svaty Ojtec ten vodpustek vlastnoručně podepsal.

A máš to zadarmo! poplacal ho pan farař po zadech. Ervín se uklidnil a spokojeně složil vodpustek do prkenice. Pak popad kyble a hnal se radostně za Mařkú.

Tož nam s Honzou nezbylo nic ineho než ho s kyblema nasledovat v tom poniženi, neb to neni chlapska robota, ale pro baby, ne? Pan farář za nami zalibeně hleděl, kynul nam radostně a žehnal nas znamenim křiže.


Podobná témata

Charismatici

"Růžové brýle charismatické: První ekumenická brigáda" | Přihlásit/Vytvořit účet | 9 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Růžové brýle charismatické: První ekumenická brigáda (Skóre: 1)
Vložil: Libby v Čtvrtek, 05. duben 2007 @ 13:32:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je to cim dal lepsi a rafinovanejsi.Re: Růžové brýle charismatické: První ekumenická brigáda (Skóre: 1)
Vložil: jakobin (jakobin@zelo.cz) v Pátek, 06. duben 2007 @ 09:12:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.zelo.cz
Některé původně evangelikální denominace  se skutečně čímdálvíc přiklánějí k charismatické zbožnosti. Nedávno jsem navštívila jednu akci takovéto denominace. Hned na úvod zazněla nabídka na adresu mladých mužů, aby se zapojili do života v učednickém modelu (konkrétně praktikovaném), a dále proběhla „reklamní kampaň“ na ČEA (formou powerpointové prezentace podbarvené budovatelskou chválou) s rozdáním přihlášek do ní. Účastníci této akce byli z různých denominací.

Charismatická chvála byla vnímána jako „pokroková“ s orientací na zážitek. Zážitek s Bohem byl prezentován jako něco kýženého, jako něco, co se uskutečňuje zpravidla při nedělní bohoslužbě, při chvalách.  Celkově tedy ono setkání nebylo příliš bohaté na myšlenky, spíš na zážitky.

Nejsem už lovec zážitků a obávám se, že si charismatici často pohrávají s podvědomím a nevědomím a že duchovní zážitky nejsou ani tak nadpřirozené jako vynucené z vybuzených smyslů.

Pokud se evangelikální církve budou i nadále charismatisovat a pokud se charismatické církve budou naddenominačně sjednocovat v jednu supercírkev, myslím, že skutečně hrozí to, před čím tu mnozí varují.
Re: Růžové brýle charismatické: První ekumenická brigáda (Skóre: 1)
Vložil: Krytyk v Pátek, 06. duben 2007 @ 09:40:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Fascinující je hlavně to vykreslení, jak jsou ti lidé vedení katolickou církví a ona se oficiálně tváří, že je jenom pozorovatel a že nic s tím vlastně ani nemá. Oni si to zafinancují sami, odpracují sami a ještě se klepou, aby se katolíci nezlobili. Také to boření denominačních hradeb se podařilo panu faráři v případě Ervína dokonale.Re: Růžové brýle charismatické: První ekumenická brigáda (Skóre: 1)
Vložil: jakobin (jakobin@zelo.cz) v Pátek, 06. duben 2007 @ 10:18:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.zelo.cz
Ta sjednocující tendence je vůbec hodně rafinovaná a plíživá a brnká to v člověku na strunku tolerance a snášenlivosti, což jsou hodnoty, jejichž kredit v celospolečenském měřítku stále roste a jsou vnímány jako pozitivní. Kdyby ďábel chodil s přihláškou do satanské církve, asi bychom se mu vysmáli.
Re: Růžové brýle charismatické: První ekumenická brigáda (Skóre: 1)
Vložil: Manciny v Pátek, 06. duben 2007 @ 12:18:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ano, katolická církev je velmi vychytralá a snaží se ovládnout svět, dříve pomocí jezovitů a dnes pomocí ekumeny. Navíc skrývá ve vatikánksých archivech spoustu výbušných informací, např. že apoštol Jan byl mladá žena, že existují potomci Ježíše a Máří Magdalény, že Pán Ježíš ukřižování přežil a dožil se důchodu v Tibetu, dále že desky zákona dali Mojžíšovi mimozemštani z Proxima Centaury. Aby na tyto informace lidstvo zapomnělo, vyvolávala katolická církev války a hladomory a upalovala každého, kdo o tom něco věděl. I dnes slídí šikovně nasazení vatikánští agenti všude po světě a kují pikle. Lidé bděte!!! (Julius Fučík) 
Re: Růžové brýle charismatické: První ekumenická brigáda (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Neděle, 08. duben 2007 @ 21:07:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nechci autorovi zasahovat do scénáře, ale napadlo mne, jak pomoct hrstce zapálených ekumenistů sjednotit tu rozhádanou církev v městečku X. Navrhuji použít symbol Velikonoc, nebo-li vzkříšení. Církev je dnes rozbitá, rozhádaná a čeká ji obnova, vzkříšení rozbitého těla do plné jednoty. Jezuiti milují symboly, a proto by podpis Charty v městě X mohl být symbolem vzkříšení rozbitého těla do obživlé jednoty. Pan farář by to hezky sepsal a rozeslal a jednotliví kazatelé církví by podpisem Charty o velikonočním pondělí demonstrovali touhu po obnově, vzkříšení církve k životu v plné jednotě.

Podpis by pak byl spojen se společnou eucharistií, kde by – zatím odděleně – příjímali všichni společně, ale každý po svém způsobu. Kázání by samozřejmě měl pan farář a úryvky by četli mladí ekumenisti - jako projev dobré vůle. Pro církevní představitele by samozřejmě muselo být pak večer připraveno bohaté pohoštění z ekumeického fondu.

Církve by se pak, jako praktické vyjádření jednoty, zavázaly uspořádat v městčku X společné Kurzy Alfa a první večeřě – opět hrazena z desátků ekumenistů - by se uskutečnila již o letnicích, což je počátek žně – symbolicky sklizně duší. Na tyto kurzy by pak byli pozváni i představitelé muslimů, což by bylo opět naplnění závazku Charty. Vysvětleno by to bylo na základě J 17,20. Vím, zní to trochu blasfemicky, ale což sama Charta není blasfémií?

V další fázi by byl plán, jak ekumenisty dostat do vedení sborů.

Pastýř
Stránka vygenerována za: 0.22 sekundy