Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a dnes je Státní svátek - Mistr Jan Hus.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16175, komentáře < 7 dní: 187, komentářů celkem: 396033, adminů: 60, uživatelů: 5074  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 168 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108551480
přístupů od 17. 10. 2001

Duchovní poradna: Svatba s nevěřícím s požehnáním sboru
Vloženo Čtvrtek, 03. květen 2007 @ 17:19:04 CEST Vložil: bolek

Charismatici poslal annyka

Svatba s nevěřícím??To se nějak poddá.....

Chodila jsem s nevěřícím, protože jiý muž nebyl -moje chyba,táhlo mi na 27.pak jsem se nechala přemluvit k sexu - další moje chyba a čekali jsme dítě.

No a ve sboru se ptali - tak co kdy bude svatba a tak..ale já a muj opřítel jsme se o svatbě vůbec nebavili,až nás do toho natlačila tchýně. svatba byla, já blb si myslela, že je to správné,ale ouha.manžel odmítá odejít od rodičů z baráku, v bytě co mám já, bydlet nechce,měli bychom přitom soukromí..

Je to děsné..všudypřítomná tchýně,pratchýně a tchán mi kazí soukromí.jediná radost je moje dítě -10 měsíců.nevím jak dál, už jsem se z toho i zhroutila a byla v nemocnici... říká se furt, že Bůh nenávidí rozvod, to jo,ale to se týká manželů v Kristu, podle Boha si nevěřící brát nemáme.

Vím to až ted, bohužel - bohudík???Jakto, že mně na to starší sboru neupozornili????Jak to, že s tím souhlasili?

Muj manžel nevěří v Boha,v nic.Odmítá chodit do sboru.Jsem protestantka.jsem v koncích, modlím se za to pořád,ale jakoby nic.


Podobná témata

Charismatici

"Svatba s nevěřícím s požehnáním sboru" | Přihlásit/Vytvořit účet | 84 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Svatba s nevěřícím s požehnáním sboru (Skóre: 1)
Vložil: DrJekyll v Čtvrtek, 03. květen 2007 @ 17:32:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Svatba věřícího s věřící? To se nějak poddá...Re: Svatba s nevěřícím s požehnáním sboru (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz) v Čtvrtek, 03. květen 2007 @ 18:20:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
Jestlize ti dva spolu chodi, rsp jsou zasnoubeni, jiz pred tim, nez jeden z nich uveri, osobne bych neodmital cirkevni obrad...Re: Svatba s nevěřícím s požehnáním sboru (Skóre: 1)
Vložil: Marek2 v Pátek, 04. květen 2007 @ 09:15:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nestačí Boží požehnání?Re: Svatba s nevěřícím s požehnáním sboru ČLÁNEK!!!!!!!!!!!!!! (Skóre: 1)
Vložil: annyka v Pátek, 04. květen 2007 @ 13:05:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ahoj, to je můj případ, chodila jsem s nevěřícím, protože jiý muž nebyl -moje chyba,táhlo mi na 27.pak jsem se nechala přemluvit k sexu - další moje chyba a čekali jsme dítě.No a ve sboru se ptali - tak co kdy bude svatba a tak..ale já a muj opřítel jsme se o svatbě vůbec nebavili,až nás do toho natlačila tchýně. svatba byla, já blb si myslela, že je to správné,ale ouha.manžel odmítá odejít od rodičů z baráku, v bytě co mám já, bydlet nechce,měli bychom přitom soukromí..Je to děsné..všudypřítomná tchýně,pratchýně a tchán mi kazí soukromí.jediná radost je moje dítě -10 měsíců.nevím jak dál, už jsem se z toho i zhroutila a byla v nemocnici... říká se furt, že Bůh nenávidí rozvod, to jo,ale to se týká manželů v Kristu, podle Boha si nevěřící brát nemáme.Vím to až ted, bohužel - bohudík???Jakto, že mně na to starší sboru neupozornili????Jak to, že s tím souhlasili?Muj manžel nevěří v Boha,v nic.Odmítá chodit do sboru.Jsem protestantka.jsem v kloncích, modlím se za to pořád,ale jakoby nic.
článek se nezobrazil,pardon...posílám jej dodatečněRe: Svatba s nevěřícím s požehnáním sboru (Skóre: 1)
Vložil: annyka v Čtvrtek, 10. květen 2007 @ 16:40:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ještě malý detail - když jsem loni v dubnu říkala manželovi, že se mi to bydlení u nich nezdá a že ta rekonstrukce chlíva, kde chce tchýně bydlet jen aby její syn nemusel z domu - že se mi zdá zbytečná, manžel mi vpálil do obličeje : Neměli jsme se brát!!.To zajisté dodá sebedůvěru a důvěru do vztahu, že .Takovému člověku se podřizovat nechci, to teda ne.Kde bych asi byla?uvázaná u plotny a nemohla ani do sboru.
To, že jsme se neměli brát zopakoval ještě párkrát do roka.Už v něj nemám důvěru jako dřív. pak mi řekl, že se radši rozvede než aby se stěhoval z baráku, kde bydlí a vzdal se svých koníčků.Tak to jen pro pořádek.Re: Svatba s nevěřícím s požehnáním sboru (Skóre: 1)
Vložil: agur v Pátek, 11. květen 2007 @ 08:33:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milá Annyko,

velice se mě dotklo, co jsi napsala. Cítím s tebou. Myslím, že si tu na Granu lze přečtíst názory od místních pseudofundamentalistů, které tě nepotěší a vposledku vrhnou do většího zoufalství, jestli to tak bude nedbej na ně. Jsem přesvědčen, že Ježíš je lidem, kteří jsou zoufalí a hledají ho jako ty, blíže, než si vůbec dokážeme připustit. Je možné, že to necítíme, ale víra není pocit.

K tvé situaci:

Že ti starší nic neřekli, je jistě chyba, ale bibli musíš poctivě číst ty sama a vždy jsi to ty a jenom ty, kdo za tebe s konečnou platností zodpovídá. Nenechej se zmást výklady bible, které by odpovědnost za ovce svěřovaly do rukou jiných lidí. Opravdu na tobě záleží jen Bohu a ten ti dal bibli a tobě samotné.

Bydlet v tom domě s manželovými rodiči musí být naprosto příšerné. Jestli jsi toho psychicky i finančně schopná, neváhal bych se odstěhovat do svého vlastního bytu i s dítětem. Jestli se manžel probere přilne k tobě. On potřebuje opustit otce i matku a přilnout ke své ženě. To platí o každém muži a je jedno jestli věří nebo ne.

Bůh sice nenávidí rozvod, to je v bibli, ale pokud se v tom opravdu žít nedá a nefunguje to (snad proto, že nemáme dost sil dodržovat pravidla a páky na druhéhp partnera taky nemáme) a žel i mnozí křesťané to zjišťují a lidé se rozvedou, nesmí se z toho odvodit, že ten, kdo se rozvedl jako křesťan, ztratil milost a bude odsouzen. To by zcela vyprázdnilo Kristovu oběť, který přišel zaplatit za lidi, kteří nejsou schopni žít podle dobrých Božích zákonů a pravidel. Po tom co jsme se stali křesťany jsme se nestali lepšími lidmi ani lidmi schopnějšími žít lépe. Jsme ti, kteří vědí, že bez Boží milosti jsou ztraceni. Boží Duch nám nějakým zvláštním způsobem pomáhá a dodává sil, jenže to není tak, jako když v elektronické hračce měníme baterie. Život je mnohem složitější než některé stupidní a zákonické výklady biblických textů. Bibli ale přes všechnu naší bídu musíme pořád brát vážně.

Tak tedy je-li to reálné, odstěhuj se do vlastního bytu. A nezapomeň, že o sobě rozhoduješ ty sama, prostě proto, že jsi za sebe odpovědná . A Bůh tě rozhodně neopustí!

S láskou Agúr
Re: Svatba s nevěřícím s požehnáním sboru (Skóre: 1)
Vložil: Irena v Neděle, 13. květen 2007 @ 22:13:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Annyko,

tak koukám, že ti nenapsala žádná sestra, tedy to udělám aspoň já:)

Je smutný ten tvůj příběh. Ale na druhou stranu - co se stalo, stalo se a nemá cenu plakat nad rozlitým mlíkem. Naopak, čeká tě asi jediné řešení, které v této situaci je možné - rozvod. Nenavádím tě k němu, ale sama jiné východisko nevidím.

Souhlasím s bratry, kteří se vyjádřili výše, že Bůh rozvody nenávidí. Ano, ale na druhou stranu nás nepovolal ani k otrockému vztahu s někým, o němž nevíš, jestli se někdy obrátí. Je na to verš v Bibli, teď si nevzpomenu, kde, ale jestli budeš chtít, vyhledám ho.

Já ani nevěřím, že Bůh ti dává toto nefungující manželství jako zkoušku. Tak Bůh nejedná! K nápravě, vyučování a výchově stačí Boží Slovo - 2 Tim 3, 16. Pán si nepoužije něco takového, aby tě něčemu naučil. Příklonila bych se k názoru, že tvé manželství nebyla Boží vůle, ale když už sis manžela vzala, Bůh to respektoval a pak to Jeho vůle byla. Manželství je totiž krevní smlouva, a ta je nezrušitelná! Když je ale jeden nevěřící a chová se k druhému bez úcty ( je jedno, jde - li o muže nebo ženu ), ať odejde, ten druhý v takovém případě není povinen s ním zůstávat. Vždyť by se sám zničil! Bůh nás miluje a naše zničení si nepřeje. Ani jako "oběť" za někoho - to je náboženský předsudek, Ježíš už se obětoval za všechno a my nemůžeme k Jeho oběti přidat absolutně nic....

Milá Annyko, mohla bych ti popisovat i své manželství, ale moc by tě to nepožehnalo:( , tak jen krátce: manžel sice tvrdí, že je věřící, ale jako věřící bohužel nežije. Byl vychován stejně jako kdysi já v katolickém náboženství. Já jsem se před 7 lety obrátila srdcem, bylo to za dost dramatických okolností - vpodstatě mi umírala dcerka. Jeden pastor se za ni modlil, byla okamžitě uzdravena, a já jsem zcela jasně uviděla rozdíl mezi vírou a náboženstvím. Odešla jsem navždy od katolíků, chodím do svobodného evangelikálního sboru. Manžel zůstal u katolíků, občas zajde na mši a myslí, že to stačí....

Nechci ti popisovat, co všechno jsem zažila, to jen kdybys chtěla, tak v osobním vzkazu - není to opravdu ke zveřejnění. Několikrát jsem řešila, jestli jsem ochotna to ještě dál snášet, nebo ukončit  -  ale máme 3 děti, nejmladší 7 1/2 leté, tak jsem couvla. Možná jsem zbabělá. Myslím ale, že kdybych byla s 1 dítětem, nebo bez dětí, rozvedla bych se. Jde i o to, že my máme nějakým způsobem naplnit Boží plán, který nám On přichystal, a takové břemeno ve formě nevěřícího manžela nás jen brzdí. Ano, já vím, že On to všechno ví, ale není loutkař, aby nás vodil. Nechává nám svobodnou vůli a dal nám Ducha Svatého jako rádce. Věřím, že v modlitbě uslyšíš odpověď. Někdy to může trvat delší dobu, než víme 100%, co dělat, ale stojí za to počkat. My nemůžeme Boha k ničemu tlačit ani si nic vynucovat - ani odpovědi - ostatně On by se nutit ani nedal....

Bůh ctí naši víru - ničím jiným než vírou nemůžeme na Boha zapůsobit. A On poctí, jestli Mu budeš důvěřovat a necháš se vést ohledně řešení tvé situace.

Annyko, zahrnu tě do svých modliteb. Věřím, že vše se vyřeší k Boží slávě a tvé úlevě.

Srdečně Irena
Re: Svatba s nevěřícím s požehnáním sboru (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Neděle, 13. květen 2007 @ 22:48:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Gratuluju Ti dvojnásobně Ann,
1- k zhubnutí 10kg
2- k odstěhování se

drž se a třeba to budeš mít už za pár měsíců zkrku

אלעזר
Re: Svatba s nevěřícím s požehnáním sboru (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Čtvrtek, 24. květen 2007 @ 18:30:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
hele Ann,
já Tě zkusim čistě nezávazně povzbudit.

Jesli to chápu správně, tak máš 10-ti měsíční dcerušku, žiješ u sebe bez manžela, kterey se stará o Vás obě.
Tak v tom případě máš jedinečnou příležitost se přiblížit k Bohu, jakou mít větší část života nebudeš - vysvětlim:

Ať sdi kdo chce co chce říká, starat se wo malý dítě je víc slučitelný se studiem Božího Slova, než chození do práce, což Tě čeká za +-2roky. Takže BYS TY 2 ROKY, CO SI DOMA S MALOU MĚLA VYUŽÍT K CO NEJHLUBŠÍMU STUDIU PÍSEM A JEJICH NÁSLEDNÝ APLIKACI V ŽIVOTĚ, TEĎ NATO ČAS MÁŠ, DYŽ ZROVNA NEJSI S DCERKOU, až budeš v práci, tak nato čas mít nebudeš, tak TOHO KOUKEJ VYUŽÍT POŘÁDNĚ :)
MÁŠ NATO A (nejen) JÁ TI VĚŘIM

אלעזרStránka vygenerována za: 0.46 sekundy