Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Artur.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16265, komentáře < 7 dní: 385, komentářů celkem: 403625, adminů: 60, uživatelů: 5110  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 142 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

cizinec
Syntezator
Myslivec
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110107129
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Z učení kalvinismu
Kázání

poslal gregorios777


Arminianismus je antropocentrický humanismus, panteismus NEW Age
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 24. listopad 2022 @ 17:57:05 CET (86 čtenářů)
Více... | 4269 bytů | 6 komentáře | Skóre: 0Život víry: Co stačí, aby byl člověk zachráněn na věčnost
Zamyšlení

poslal Frantisek100

Většina křesťanů zná dobře tento popis události:   ·  


32Spolu s ním byli vedeni na smrt ještě dva zločinci. ·  
33Když přišli na místo, které se nazývá Lebka, ukřižovali jej i ty zločince, jednoho po jeho pravici a druhého po levici. ·  
34Ježíš řekl: „Otče, odpusť jim, vždyť nevědí, co činí.“ O jeho šaty se rozdělili losem. ·  
35Lid stál a díval se. Členové rady se mu vysmívali a říkali: „Jiné zachránil, ať zachrání sám sebe, je-li Mesiáš, ten vyvolený Boží.“ ·  
36Posmívali se mu i vojáci; chodili k němu, podávali mu ocet ·  
37a říkali: „Když jsi židovský král, zachraň sám sebe.“ ·  
38Nad ním byl nápis: „Toto je král Židů.“ ·  
39Jeden z těch zločinců, kteří viseli na kříži, se mu rouhal: „To jsi Mesiáš? Zachraň sebe i nás!“ ·  

40Tu ho ten druhý okřikl: „Ty se ani Boha nebojíš? Vždyť jsi sám odsouzen k stejnému trestu. ·  

41A my jsme odsouzeni spravedlivě, dostáváme zaslouženou odplatu, ale on nic zlého neudělal.“ ·  
42A řekl: „Ježíši, pamatuj na mne, až přijdeš do svého království.“ ·  

43Ježíš mu odpověděl: „Amen, pravím ti, dnes budeš se mnou v ráji.“     

     Snažím si představit, že jsem tam jako neviditelný pozorovatel, který dopředu nezná děj.  Přišel jsem zrovna, když už poprava začala. Pozoruji lidi kolem. Římské vojáky spíše zajímá Ježíšův oděv, z něhož byl vysvlečen. Ostatní  vojáci se posmívají a ještě ubožákům na kříži zvětšují utrpení tím, že místo vody podávají houbu napuštěnou octem.     

 Jak to, že Bůh nezasáhne, aby zachránil svého Syna a zabránil jeho strašnému ponižování. Visí nahý, vyčerpaný i krvácející po ranách. 

    Je asi  ticho. Všichni  pozorují, jak se budou ti tři na kříži chovat. Možná, že mezi těmi, co to pozorují , jsou prostí čumilové, kteří ani neví nic o Pánu Ježíši, ale jsou všude, kde se něco děje. Kde jsou však ti, kterým Pán Ježíš zachránil život a zdraví? Popravu přišli zkontrolovat i členové velerady, která vydala Ježíše na popravu. Mají libý pocit a důkaz, že tento slabý nahý muž nemůže být Synem Božím, za kterého se vydával. Vysmívají se.     

   V hloučku plačících žen je s matkou Marií mladičký učedník Jan. Kde vzal tu odvahu přijít  a kde  jsou ostatní učedníci? Jistě netuší, že on jediný přežije všechny své učedníky a  Bůh mu jeho statečnost ocení jeho dlouhým životem, kdy vydrží i všechna protivenství a dá mu nahlédnout do budoucnosti.  

    O čem si ti tři povídají ?    

    Je to zvláštní, protože oba dobře ví, kdo je Ježíš. Slyšeli, že je Mesiáš a Boží Syn.  Jak by se jim teď hodilo, kdyby to byla pravda. To by je určitě zachránil, ale každý věří jinak. Jeden  z nich však chce důkaz, kterým je jejich záchrana. Dokonce začne Ježíši vyčítat, co je to za Mesiáše, když neumí pomoc sobě a jim. Vůbec nemá svědomí, aby litoval toho, co napáchal a za co je odsouzen.    
   Ten druhý také věří v Mesiáše, ale jinak. Především ho trápí  vlastní svědomí a má úctu k Bohu. Napomene druhého a veřejně vyzná svoji vinu  a Ježíšovi nevinu.  A věří, že Bůh je spravedlivý a že tento Ježíš se dostane do nebe, bude vzkříšen, oni na to nárok nemají, oni si zaslouží smrt i peklo. Naposled , než mu dojdou síly mluvit, promluví k Ježíši. V jeho slovech je aspoň prosba, aby si na něj Pán Ježíš v nebi vzpomněl.   

    Co asi prožíval Pán Ježíš?   Zdá se, že všichni snad ztratili víru. Kdo z lidí pod křížem věří v Ježíšovo Božství?  Jan s ženami kolem sebe spíše prožívají žal a smutek a ani si neuvědomují, co Pán Ježíš řekl o své smrti i vzkříšení. Je to napjatá emoční chvíle.

    Jeden  z mužů na kříži učinil veřejné pokání uvěřil v Ježíše jako Mesiáše a Syna Božího.   Tady na kříži je základ křesťanství. Pokání, uvědomění si svého hříšného stavu a uvěřit v Krista. A to Bohu stačí, aby člověk byl pro věčnost zachráněn.          
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 24. listopad 2022 @ 10:35:23 CET (244 čtenářů)
Více... | 33 komentáře | Skóre: 0Život víry: Ježíš a politika
Zamyšlení

poslal Willy

Z internetu:

Ježíš se o politiku nestaral?
Evangelia ve svém popisu Ježíše Krista stačí k tomu, abychom uvěřili, ale zdaleka nepopisují všechny jeho skutky. Na to by nestačily ani všechny knihy světa. A nestačí ani k tomu, abychom postihli veškerou délku a šířku, výšku i hloubku Jeho plnosti, z níž všichni přijímáme. Tu můžeme postihnout pouze spolu se všemi svatými napříč věky.
Vložil: Tomas v Neděle, 20. listopad 2022 @ 17:21:23 CET (130 čtenářů)
Více... | 2238 bytů | 6 komentáře | Skóre: 0Život víry: Může náboženství nabídnout i něco užitečného?
Zamyšlení

poslal Syntezator

Křesťanství obsahuje z mého pohledu dva přínosné body:


1. Výzva k odpouštění, smazání provinění
2. Výzva k neoplácení zlem, nestupňování agrese

A začnu zase u politiky. Nebudu volit v prezidentské volbě ani Petra Pavla, ani Andreje Babiše. Mimo jiné kvůli jejich komunistické minulosti. Ale na druhé straně jsem si uvědomil, že kdybych se narodil do komunistické rodiny, jako se to přihodilo jim, tak bych zákonitě byl tím také poznamenán. Vliv rodiny je zásadní. Proto křesťanství správně říká, že lidi nemají vynášet unáhlené soudy. Nesuďte, abyste nebyli souzeni. I když tam je to už myšleno jako výhrůžka ve smyslu, jakou měrou soudíš, takovou ti bude naměřeno. Ale když odmyslím tu esoterickou nadstavbu, tak  v podstatě to je pravda. Když zvyšuješ kritiku jiných, sám na sebe si chystáš bič. 

A neoplácení stejné stejným má také kus logiky. Někdy pomůže oplatit, jsou ale situace, kdy to nemá smysl a nevede to k sebereflexi agresora. Někdy je lepší ustoupit nebo odejít. Nebo se úplně vyhnout, aby žádný konflikt ani nemohl nastat. 

Je zajímavé, že samotní křesťané z tohoto webu málo nacházejí ve své knize dobrých veršů, užitečných pro život, ale hledají tam hodně vyšponovaných ideových pasáží, pomocí kterých se vzájemně mlátí po hlavě. Přitom kdyby měli dobrou vůli, tak najdou nespočet textů, kde se shodnou navzájem (třebas katolíci s protestanty) a kde se shodnou i s nevěřícími. Tak mě napadlo udělat téma, kde budou příklady toho, co může lidi spojit. Páč jinak se tu většina článků věnuje spíše rozdělování. :-)
Vložil: Tomas v Neděle, 20. listopad 2022 @ 17:20:47 CET (633 čtenářů)
Více... | 85 komentáře | Skóre: 0Život víry: Stvoření nebo evoluční teorie ? Průzkum.
O Bibli

poslal Danny42

Ano ,velmi často frekventované téma ,a to samozřejmě i mezi křesťany. Velmi staré a mnohokrát probírané téma ,ale přesto to opět připomínám, z důvodu určitého průzkumu ,u zdejších účastníků. Aktivních není sice mnoho lidí ,spíše velmi málo ,ale je možné ,že se náhodně ( co je ovšem náhoda,že ? )připojí i noví účastníci. Tedy jednoduše ,v rámci průzkumu. Může se vyjádřit každý zdejší účastník ,který má zájem . Ať napíše svůj osobní pohled ( i samozřejmě u křesťanů, může být biblicky podložený ,to je jasné ) na to ,jak sám ( sama) bere událost, ohledně výskytu člověka ,na planetě Zemi. Pro zjednodušení, nabízím na počátek tyto možnosti ( podotýkám ,že je to velmi zjednodušeno ,protože každý oddíl lze rozebrat a rozdělit i na více částí ,ale pro tento účel stačí to zjednodušení ) : 1  - kreace  ,stvoření člověka Bohem Stvořitelem ,v 1 biblickém dnu   2 - vytvoření  člověka Bohem Stvořitelem ,za použití tzv teistickè evoluce ,3 - člověk se vyvinul tak ,jak učí klasická Darwinova teorie ,tedy předchůdci člověka ,atd atd , bez působení vyšší moci - Boha . Ano je to velmi zjednodušeno ( není rozebráno vše od kreacionistů ,ani evolučních vědců ,atd ) . Můžete psát své osobní pohledy ,i s tím jak v tomto rozumíte Bibli. Hlavně samozřejmě 1 kniha Mojžíšova.

Vložil: Tomas v Středa, 16. listopad 2022 @ 10:44:23 CET (684 čtenářů)
Více... | 90 komentáře | Skóre: 0Život víry: Kolik lidí si dnes myslí, že jim patří nebe, ale nemají na to duchovní oděv.
Žhavá témata

poslal Frantisek100

1A Ježíš k nim znovu mluvil v podobenstvích:  


 Pán Ježíš pokračoval v podobenstvích k farizejům a ke kněžím. Učil zrovna v chrámě   a už  s nimi nějakou dobu diskutuje. Tentokrát vypravuje další podobenství   ·  

2„S královstvím nebeským je to tak, jako když jeden král vystrojil svatbu svému synu.    

 Svatba byl pojem všem známy. Věděli také, že kdo pořádal svatby v židovské kultuře, tak doručil pozvaným dvě pozvání.   ·  

3Poslal služebníky, aby přivedli pozvané na svatbu, ale oni nechtěli jít.  

 Kdo asi byli ti služebníci? Pokud  tím, kdo vystrojil svatbu je Bůh,  pak ženichem je Kristus, jeho Syn. Kdo by mohl být těmi služebníky?  Mohl by to být Jan Křtitel se svými učedníky. Oni upozorňovali  židovský národ na to, co přichází:   ·  

2„Čiňte pokání, neboť se přiblížilo království nebeské.“ ·  
3To je ten, o němž je řečeno ústy proroka Izaiáše: ‚Hlas volajícího na poušti: Připravte cestu Páně, vyrovnejte mu stezky!‘   Podobenství pokračuje dál:   · 
4Poslal znovu jiné služebníky se slovy: ‚Řekněte pozvaným: Hle, hostinu jsem uchystal, býčci a krmný dobytek je poražen, všechno je připraveno; pojďte na svatbu!‘ ·  
5Ale oni nedbali a odešli, jeden na své pole, druhý za svým obchodem. ·  
6Ostatní chytili jeho služebníky, potupně je ztýrali a zabili je.  

 Tady Pán Ježíš míří na to, co se mělo stát po jeho ukřižování. Těmi dalšími služebníky  jsou  učedníci, kteří pak kázali evangelium.  Bůh  už vše  zařídil,  a vzkříšený Ježíš je v nebi.  On zaplatil za lidský hřích a již nic nebrání na cestě do nebe. Vše je zařízeno a to je smysl druhé pozvánky. Slyší na to Židé? Někteří mají jiné starosti a zájmy a jiní dokonce tyto služebníky pronásledují, mučí  a vraždí. Pán Ježíš tak odhalil chování farizejů a kněží, které se projeví po jeho smrti. Vyplnilo se a mnoho apoštolů  a ostatních křestanů zemřelo. Vzpomeňme třeba na Štěpána! Židé odmítli to, co bylo určeno pro jejich záchranu jako vyvoleného národa.     ·  

7Tu se král rozhněval, poslal svá vojska, vrahy zahubil a jejich město vypálil.   

 Bůh použil římská vojska k potrestání Židů, což se stalo kolen roce 70.     ·  

8Potom řekl svým služebníkům: ‚Svatba je připravena, ale pozvaní nebyli jí hodni; ·  
9jděte tedy na rozcestí, a koho najdete, pozvěte na svatbu.‘ ·  
10Služebníci vyšli na cesty a shromáždili všechny, které nalezli, zlé i dobré; a svatební síň se naplnila stolovníky.   

 Další část podobenství  se zaměřuje na stav po roce 70 až do dnešní doby.  Když pozvání odmítli Židé, jsou zváni všichni lidé bez rozdílu. Proto se začalo kázat evangelium všem lidem.   Ale kdy bude ta svatba? Zatím tu není určena doba, ale popsán stav, kdy se na svatbu ženou i lidé, kteří zapomněli, že musí také přijmout to, co vždy žádal ten, kdo svatby zařídil. Na svatbu, kde je Bůh i Syn je třeba mít svatební oděv, který nabízí Bůh  a který se musí každý obléci sám.   ·  

11Když král vstoupil mezi stolovníky, spatřil tam člověka, který nebyl oblečen na svatbu.   Jaký je to svatební oblek?   ·  

Zjevení Janovo 7, 9Potom jsem viděl, hle, tak veliký zástup, že by ho nikdo nedokázal sečíst, ze všech ras, kmenů, národů a jazyků, jak stojí před trůnem a před tváří Beránkovou, oblečeni v bílé roucho, palmové ratolesti v rukou.   ·  

Římanům 13, 14nýbrž oblečte se v Pána Ježíše Krista a nevyhovujte svým sklonům, abyste nepropadali vášním.   

 A ve Zjevení: ·  

Přece však máš v Sardách několik osob, které svůj šat nepotřísnily; ti budou chodit se mnou v bílém rouchu, protože jsou toho hodni. ·  
5Kdo zvítězí, bude oděn bělostným rouchem a jeho jméno nevymažu z knihy života, nýbrž přiznám se k němu před svým Otcem a před jeho anděly.     ·  
7Radujme se a jásejme a vzdejme mu chválu; přišel den svatby Beránkovy, jeho choť se připravila 8a byl jí dán zářivě čistý kment, aby se jím oděla.“ Tím kmentem jsou spravedlivé skutky svatých. 10Velmi se veselím z Hospodina, má duše jásá k chvále mého Boha, neboť mě oděl rouchem spásy, zahalil mě pláštěm spravedlnosti jak ženicha, jenž si jako kněz čelenku bere, a jako nevěstu, která se krášlí svými šperky.   

 Ten oděv není to pozemské, co vnímáme smysly. Bílá barva  představuje čistotu duše. Člověk  přece jde na setkání s Bohem  a jeho duše musí být čistá Kristovou spravedlností a láskou.   

 Konec podobenství:   ·  

12Řekl mu: ‚Příteli, jak ses sem dostal, když nejsi oblečen na svatbu?‘ On se nezmohl ani na slovo. 13Tu řekl král sloužícím: ‚Svažte mu ruce i nohy a uvrhněte ho ven do temnot; tam bude pláč a skřípění zubů.‘ ·
14Neboť mnozí jsou pozváni, ale málokdo bude vybrán.“     

 Závěr je krutý, bohužel, ale i varováním. Kolik lidí si dnes myslí, že jim patří nebe, ale nemají  na  to duchovní oděv.   ·  

Matouš 7, 21Ne každý, kdo mi říká ‚Pane, Pane‘, vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích.      
Vložil: Tomas v Středa, 16. listopad 2022 @ 10:28:23 CET (216 čtenářů)
Více... | 23 komentáře | Skóre: 0Život víry: ŽIVOT a smrt
Zamyšlení

poslal Willy

Podtitul: dva stromy, dvě linie, dvě smlouvy, dvě království, dvě řeky, dvě cesty, dva životy, dvě/a místa/cíle

(cílové destinace)
Vložil: Tomas v Neděle, 06. listopad 2022 @ 16:00:30 CET (175 čtenářů)
Více... | 3025 bytů | 5 komentáře | Skóre: 0Život víry: NEJSILNĚJŠÍ SLOVA NOVÉHO ZÁKONA
Služba bližním

poslal redifon

(1) Jan 11, 43 Když to řekl, zvolal mocným hlasem: „Lazare, pojď ven!“

SMRT MUSELA PŘED BOŽÍM SYNEM USTOUPIT !!!

Tato slova mohl pronést jen Ten, v Němž byl život !

(2) Jan 1, 4 V něm byl život a život byl světlo lidí.

(3) Jan 5, 26 Neboť jako Otec má život sám v sobě, tak dal i Synovi, aby měl život sám v sobě.

Širší souvislosti

(4) Lukáš 23, 46 A Ježíš zvolal mocným hlasem: „Otče, do tvých rukou odevzdávám svého ducha.“ Po těch slovech skonal.

Tímto výrokem se Spasitel DOBROVOLNĚ VZDAL NA JISTOU DOBU NESMRTELNOSTI a odevzdal se zcela Otci. Tím se naplnila Jeho slova:

(5) Jan 10, 11 Já jsem dobrý pastýř. Dobrý pastýř položí svůj život za ovce.

(6) Jan 10, 18 Nikdo mi ho nebere, ale já jej dávám sám od sebe. Mám moc svůj život dát a mám moc jej opět přijmout. Takový příkaz jsem přijal od svého Otce.“

A v tomto stavu smrti se Spasitel sám nemohl vzkřísit, protože svého Ducha již odevzdal Otci (4), aby ho pak od Otce přijal zpět a byl tak vzkříšen :

(7) Jan 10, 17 Proto mě Otec miluje, že dávám svůj život, abych jej opět přijal.

(8) Matouš 28, 6 Není zde; byl vzkříšen, jak řekl. Pojďte se podívat na místo, kde ležel.

(9) Matouš 28, 7 Jděte rychle povědět jeho učedníkům, že byl vzkříšen z mrtvých; jde před nimi do Galileje, tam ho spatří. Hle, řekl jsem vám to.“

(10) Marek 16, 6 Řekl jim: „Neděste se! Hledáte Ježíše, toho Nazaretského, který byl ukřižován. Byl vzkříšen, není zde. Hle, místo, kam ho položili.

(11) Lukáš 24, 6 Není zde, byl vzkříšen. Vzpomeňte si, jak vám řekl, když byl ještě v Galileji,Kristus, Beránek Boží a Spasitel světa, je jedinou pozitivní dějinnou konstantou :

(12) Jan 1, 29 Druhého dne spatřil Jan Ježíše, jak jde k němu, a řekl: „Hle, beránek Boží, který snímá hřích světa.

(13) Jan 4, 42 Oné ženě pak říkali: „Teď už věříme ne pro to, cos nám ty o něm řekla; sami jsme ho slyšeli a víme, že toto je opravdu Spasitel světa.“

(14) Židům 13, 8 Ježíš Kristus je tentýž včera i dnes i na věky.

*  *  *  -  -  -  *  *  *
rdf


Vložil: Tomas v Pátek, 04. listopad 2022 @ 10:19:40 CET (2404 čtenářů)
Více... | 391 komentáře | Skóre: 0Život víry: Tohle není podle Ježíše Krista !!!!
Žhavá témata

poslal Frantisek100

18„Hle, jdeme do Jeruzaléma a Syn člověka bude vydán velekněžím a zákoníkům; odsoudí ho na smrt ·  

19a vydají pohanům, aby se mu posmívali, zbičovali ho a ukřižovali; a třetího dne bude vzkříšen.“

20Tehdy k němu přistoupila matka synů Zebedeových se svými syny, klaněla se mu a chtěla ho o něco požádat. ·  
21On jí řekl: „Co chceš?“ Řekla: „Ustanov, aby tito dva moji synové měli místo jeden po tvé pravici a druhý po tvé levici ve tvém království.“     

 Matka svých dvou synů přistupuje k Pánu Ježíši po té, co Pán Ježíš vysvětluje učedníkům a s ním přítomným posluchačům, co ho čeká v Jeruzalémě, kam nyní se vydají. Popisuje svůj krutý konec, ale také vzkříšení. Matku však zajímá něco jiného než Ježíšovo budoucí utrpení. Jako každá matka myslí na své syny. A její dva synové už tři roky chodí s Ježíšem, zanechali svoji práci, neoženili se, nikde nepracují, takže ani nemají nic našetřeno, jsou chudí a dá se dokonce říci, že jsou závislí na tom, co jim kdo dá. Matka nechápe jaký to má smysl, ale pokud se přece jen ten Ježíš stane králem, tak synové si zaslouží v jeho království přední společenské postavení.  Matku ctí, že věří v Ježíšovo království. Možná byla svědkem i některých jeho zázraků, které dokazují, že je s ním sám Hospodin.   Kdyby nevěřila, pak by své syny asi poslala domů, aby pracovali s otcem jako dříve. Její otázka k Pánu Ježíši je projevem mateřské lásky k synům a také vychází z lidského principu něco za něco.   ·  

22Ježíš však odpověděl: „Nevíte, oč žádáte. Můžete pít kalich, který já mám pít?“ Řekli mu: „Můžeme.“    

 Pán Ježíš vyjadřuje pojmem kalich utrpení, které ho čeká, než bude ustanoveno jeho království. A na tomto utrpení budou se spoludílet i ti, co jsou či budou s ním. Budou schopni také pít ten kalich utrpení?  Jakub a Jan vyjadřují, že si věří, že vše zvládnou, ale jejich sebedůvěra však spočívá spíše v jejich horlivosti tak typické pro mládí.   ·  

23Praví jim: „Můj kalich budete pít, ale udělovat místa po mé pravici či levici není má věc; ta místa patří těm, jimž je připravil můj Otec.“       

Pán Ježíš potvrdil, co se opravdu pak stalo. Oba prošli utrpením, Jakub zemřel mučednickou smrtí a Jan byl pronásledován, vyhoštěn na ostrov Patmos, takže také trpěl jako mučedník.    Ale i když oba bratři projdou velkým utrpením a vypijí si ten pohár do dna, tak ten, kdo bude rozhodovat o jejich postavení v nebi postavení,  bude Bůh,  a ne Pán Ježíš.   ·  

24Když to uslyšelo ostatních deset, rozmrzeli se na oba bratry.   

 Co bylo důvodem rozmrzelosti ostatních učedníků nad oběma bratry? Určitě to nebylo vědomi, že se oba bratři chovali netaktně k Pánu Ježíši, ale spíše stejné přání o jejich postavení v nebi. I oni uvažují podle principu, co za to. Když oni bratři, jaké postavení bude naše?   ·  

25Ale Ježíš si je zavolal a řekl: „Víte, že vládcové panují nad národy a velicí je utlačují. ·  
26Ne tak bude mezi vámi: kdo se mezi vámi chce stát velkým, buď vaším služebníkem; ·  
27a kdo chce být mezi vámi první, buď vaším otrokem. ·  
28Tak jako Syn člověka nepřišel, aby si dal sloužit, ale aby sloužil a dal svůj život jako výkupné za mnohé.“    

 Pán Ježíš tu situaci vnímá a má příležitost vysvětlit jim to, co vnímají zatím špatně. Na Zemi, kdo vládne a panuje, tak utlačuje. Oni tohle dobře vědí. Z takového panovníka na ostatní působí moc a síla, která vede lidi i ke strachu. Pán Ježíš je král nebeského království, ale on panuje podle jiných principů. On slouží všem. Přece jim sám dává příklad a vidí, jak působí na lidi a jak jim pomáhá. A to si ještě neuvědomují, že obětuje i svůj život. A takové jednání by mělo být mezi vámi už tady na Zemi. Kdo chce být velký, ať co nejvíc slouží druhým. V tom je jeho velikost, která platí i pro nebeské království.   A jak to bylo s křesťany v dějinách? Jsou projevem služby paláce církevních hodnostářů, drahá roucha a okázalost?? Tohle není podle Ježíše Krista!!!!          
Vložil: Tomas v Pátek, 04. listopad 2022 @ 10:19:15 CET (89 čtenářů)
Více... | 1 komentář | Skóre: 0Život víry: Připrav se na setkání se svým Bohem, Izraeli!
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Velcí teologové reformace se prý eschatologií příliš nezabývali. Často ji nezahrnovali do svých komentářů k jednotlivým biblickým knihám a knize Zjevení se poněkud vyhýbali. Eschatologie totiž, jak se zdá, podléhá až příliš dobovým podmíněnostem. Před časem jsem se pročítal názorovými výměnami mezi dispenzacionalisty z Dallaského semináře (DTS) a amilenialisty z Westminsterského semináře (WTS). 

Vložil: Tomas v Úterý, 01. listopad 2022 @ 18:15:32 CET (711 čtenářů)
Více... | 23420 bytů | 96 komentáře | Skóre: 0Život víry: A to je přece to nejkrásnější !!!!
Zamyšlení

poslal Frantisek100

   Víme, jak vypadá nebeské království? Lidé mají různou představu a vždycky je to pro ně místo klidu, lásky, štěstí, bez pláče, bez utrpení a starostí… Představy však bývají různé, ale směr a cíl je vždy stejný.        Učedníci Pána Ježíše byli také zvědaví. Slyšeli, jak  Pán Ježíš hovoří o nebeském království a o tom, že aby se tam dostali, musí myslet a  chovat se k Bohu jako děti.  Byli by rádi, kdyby jim Pán Ježíš ono nebeské království nějak blíže popsal.  


 Ve 20. kapitole Matouše čteme:   · 

1„Neboť s královstvím nebeským je to tak, jako když jeden hospodář hned ráno vyšel najmout dělníky na svou vinici. ·  
2Smluvil s dělníky denár na den a poslal je na vinici. 

 A pokračování až do  verše 19.   

 Příběh, který Pán Ježíš učedníkům vypravuje má aspoň trochu něco o nebeském království přiblížit. Pán Ježíš jim těžko může vyobrazit nějakou konkrétně smyslovou podobu, protože se ani nedá popsat našimi smyslovými vjemy, ale zaměří se na jeden příklad  ze sociálních vztahů, jakou je odměna za práci. V nebeském království je odměna pro všechny, kteří nějakým způsobem slouží Bohu, stejná bez ohledu na délku výkonu. Ostatně tam, kde platí věčnost, nemají časové údaje ani smysl. A práce? Ta už nepředstavuje námahu, bolest svalů či jiné problémy. To v nebi není. A jaká je ta stejná odměna? Přece věčný život s Kristem a  naším Bohem.   Uspokojilo toto podobenství jejich zvědavost? Uspokojilo by i dnešní věřící?  
  • 1. Korintským 2, 9Ale jak je psáno: ‚Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují.‘
Dále Pán Ježíš hovoří i takto:     · 

Matouš 22, 30Po vzkříšení se lidé nežení ani nevdávají, ale jsou jako nebeští andělé. · 
Marek 12, 25Když lidé vstanou z mrtvých, nežení se ani nevdávají, ale jsou jako nebeští andělé
. · 
Lukáš 20, 35Avšak ti, kteří byli hodni dosáhnout budoucího věku a vzkříšení z mrtvých, nežení se ani nevdávají.  

 Takže existuje v nebi muž  a žena ? U andělů se pohlaví neuvádělo.   Ale záleží snad na tom?  

 Jan  píše   · 

  Zjevení Janovo 21, 4a setře jim každou slzu z očí. A smrti již nebude, ani žalu ani nářku ani bolesti už nebude – neboť co bylo, pominulo.“ 

   A to je přece to nejkrásnější!!!!  
Vložil: Tomas v Pondělí, 31. říjen 2022 @ 10:08:00 CET (1234 čtenářů)
Více... | 213 komentáře | Skóre: 0Život víry: Dvě úrovně našeho postavení před Bohem
Kázání

poslal gregorios777

Pro většinu věřících v Krista je následující článek asi nepochopitelný…

Vložil: Tomas v Úterý, 25. říjen 2022 @ 10:09:21 CEST (1194 čtenářů)
Více... | 5486 bytů | 221 komentáře | Skóre: 0Život víry: Jak se dostat do království nebeského?
Žhavá témata

poslal Frantisek100

1V tu hodinu přišli učedníci k Ježíšovi s otázkou: „Kdo je vlastně největší v království nebeském?“   


 Proč je to zajímá? Ještě tam nejsou a jak si nebeské království představují? Nemají vzor v tom  pozemském, kde je určitá hierarchie od krále směrem dolů až k otrokům?  Jaké postavení by tam asi chtěli mít?  Dokázali by se smířit i s tím nejnižším? Jejich uvažování je čistě pozemské, kdy člověk zajímá jen jeho vlastní já. Kéž bych já tam měl vyšším postavení. Ale ono to je třeba jinak a učednici zatím nic o skutečném  nebeském království nevědí a v jejich mozku je spíš sobecká touha po nejvyšším postavení. Proto by rádi od Pána Ježíše znali odpověď.   Pán Ježíš zná jejich myšlenky, ví, že ještě nemají Ducha Božího  a ovládá je jen to pozemské. Chce jim ukázat, že důležitější je jiná otázka. Jak se do toho nebe dostanou?   · 

  2Ježíš zavolal dítě, postavil je doprostřed  

 Pan profesor Matějíček nám jednou vyprávěl to, co mne zaujalo. Krásně popsal reakci dítěte, když něco provede. Maminka se na něj rozzlobí. Dítě zpozorní a vnímá nelibě hněv maminky. To je stav, který je nepříjemný  a kterého se potřebuje zbavit. Vnímá to jako ztrátu její lásky. A tak se k mamince začne více tulit, s pláčem se přizná k činu, kvůli kterému se na něho maminka hněvá. Ono totiž chce zas její lásku a tak “otravuje“, pláče, přiznává se. A co udělá maminka? Přivine ho  k sobě, dá mu pusu a dá najevo, že mu odpouští, protože ho miluje. A dítě je neskonalé šťastné.   Tohle je třeba, aby prožil člověk ve vztahu k Bohu. Přiznal  se k hříchu a toužil přijít k Němu  a prosit o odpuštění jako dítě maminku. A pak ucítí i ten krásný projev Božího milosrdenství  a lásky.    Učedníci tento pocit stav dosud neznají a nechápou  a mají bohužel jiné starosti.   ·

3a řekl: „Amen, pravím vám, jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského. ·  
4Kdo se pokoří a bude jako toto dítě, ten je největší v království nebeském. ·  
5A kdo přijme jediné takové dítě ve jménu mém, přijímá mne. ·  
6Kdo by svedl k hříchu jednoho z těchto nepatrných, kteří ve mne věří, pro toho by bylo lépe, aby mu pověsili na krk mlýnský kámen a potopili ho do mořské hlubiny. ·  
7Běda světu, že svádí k hříchu! Svody sice nutně přicházejí, ale běda tomu, skrze koho přijdou  

 Pán Ježíš místo sdělení o tom, kdo je v nebeském království největší, zavede jejich problém jinam. Jaký mají oni být, aby se tam dostali. Naznačí, že tam se otázka velikosti řeší jinak. Naznačí jim, že takové postavení by měli zaujmout už tady na zemi. Také upozorňuje na bezpečí Božích dětí, tedy jich jako Božích učedníků a apoštolů, tady na zemi. Zatím to ještě učednici nechápou, ale časem pochopí.   Jak to chápe dnešní svět??!!!  
Vložil: Tomas v Úterý, 25. říjen 2022 @ 10:09:06 CEST (434 čtenářů)
Více... | 53 komentáře | Skóre: 0Život víry: Agent 006 s povolením hřešit. A nadčasová boží milost.
Katolicismus

poslal NepřihlášenýVložil: Tomas v Úterý, 25. říjen 2022 @ 10:08:49 CEST (174 čtenářů)
Více... | 8900 bytů | 8 komentáře | Skóre: 0Život víry: Proč žádný katolík nevydá svědectví o svých nesmírných užitcích ze mše?
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

to Oko


Vložil: Tomas v Pátek, 14. říjen 2022 @ 09:34:08 CEST (4976 čtenářů)
Více... | 1346 komentáře | Skóre: 0Život víry: Znáš Otce i Syna?
Grano Salis

poslal Nepřihlášený

Reaguješ na obsah sdělení?


Nereaguješ na obsah sdělení, ale reaguješ na autora sdělení?

Reaguješ sám na sebe?
Vložil: Tomas v Pátek, 14. říjen 2022 @ 09:33:32 CEST (184 čtenářů)
Více... | 1803 bytů | 8 komentáře | Skóre: 0Život víry: Ježíšova slova Pokolení nevěřící a zvrácené platí i pro dnešek
Zamyšlení

poslal Frantisek100

·  17Ježíš odpověděl: „Pokolení nevěřící a zvrácené, jak dlouho ještě budu s vámi? Jak dlouho vás mám ještě snášet? Přiveďte mi ho sem!“   Proč se Pán Ježíš tak rozčílil na učedníky?


 Pokolení nevěřící a zvrácené? Nebylo to tím, že učedníci si chtěli přisvojit to, co jim nepříslušelo? Schopnost léčit a vyhánět démony? To platí i pro dnešní svět. Co všechno si přisvojují dnešní křesťané? Co je falešných léčitelů, proroků a vůdců sekt a církví? Pán Ježíš se na své učedníky rozčílil. Dotklo se ho jejich jednání. Co mají za víru? Proč neposlali toho nešťastného otce se synem k němu, ale sami se pokoušeli o to, co do jejich kompetence nepatří? A oni se pak ještě snad i rozčilují?   · 

 19Když byli učedníci s Ježíšem sami, přistoupili k němu a řekli: „Proč jsme ho nemohli vyhnat my?“  20On jim řekl: „Pro vaši malověrnost! Amen, pravím vám, budete-li mít víru jako zrnko hořčice, řeknete této hoře: ‚Přejdi odtud tam‘, a přejde; a nic vám nebude nemožné.“   

 Možná někteří řeknou, že to tu Pán Ježíš nějak přehání. Copak je možné přenášet hory? Ale Pán Ježíš zase hovoří obrazně. Tou „horou“ obrazně pro člověka mohou být jeho starosti, problémy, tíha. Ale stačí mít aspoň trochu víry v Boha a ono se to změní a ty starosti a problémy zmizí. O tom je víra, ale ne o tom dělat zázraky  ani se chlubit tím, jaký jsme věřícím, že se veřejně modlím, hovořím o Bohu apod. Takových lidí jsem viděl, ale pak se ukáže, že si jen na něco hrají. Učedníci se chovali špatně a nepochopili, že jsou určité věci, které patří Bohu a o které můžeme jen prosit, ale my to sami schopni nedokážeme bez Boží pomoci.  Učedníci se chtěli vyrovnat Ježíši,  a proto se na ně tak Pán Ježíš rozčilil.  

 Dnešní svět je takový, že zasahuje i do toho, co lidem nepatří. Co lidí si hraje na bohy, chovají se navenek zbožně, chlubí se Biblí a přísahají na ni, když mají mít významnou funkci, jako třeba prezidenti v USA. Ale je to k ničemu  a jen komedie.   Co  asi myslí Pán Ježíš o dnešním světě, plného jen  náboženské přetvářky  a pýchy, zloby a  nenávisti.?  
Vložil: Tomas v Pátek, 14. říjen 2022 @ 09:25:54 CEST (346 čtenářů)
Více... | 26 komentáře | Skóre: 0Život víry: Zážitek vizionáře s Ní.
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

Zážitek vizionáře s Ní.


Věnuji všem svévolníkům, pro které je Kristus málo.

Myslivec


Všechno zdobné, krásné na Ní, oči vlahé, nebe drahé.. 
Vždyť to je.?
To je Naše Paní! 
Stříbrné zvonky, svěží vůně růží..
Tak čistá. 
Věčný mír a klid jako když na Vánoce tiše sněží.

V nastalém tichu nicota světlem vytěsněná, 
zanikl čas. 
Zářivá vchází mezi nás v lehkém zašumění davu
v blankytném modrém hávu z hvězd souhvězdí Panny.

Tu náhle skloní se všechny hlavy v nastalém tichu věčném
v krátkém tom okamžiku světla nekonečném. 
Je zde.
Ona! 
Jako jediná z mnoha pokolením blahoslavená, 
chce nyní s dětmi být, 
do srdcí jim zasít lásku, pokoj, klid.

Ejhle! 
Co to? 
V jediný ráz rozžíhají se svíce v nás. 
Plesot srdeční do duše se proudem řine. 
Zvláštní. 
Pokaždé stejné, 
pokaždé to jiné, 
ten den snoubení se s nebem Matky.
Avanti! 
Vpřed děti!
Nedržte se zpátky.

Sycení živým chlebem,
chválu pějem Té co Královnou jest, 
zdrávas, super, top a best! 
Vstříc píseň Ave letí, k Ní a snad i do nebes.
A přesto všechno monstrózní toť klam!
Luciferův podvod!
Do pekla nábor, marš a odvod!
Laciná tretka,
atrapa krásy!
Varuj se toho! 
Neb nebude pro Tebe spásy!

Můžete se svíjet v nenávistných náboženských křečích,
na rozdíl od vás však já mohu o tom svědčit,
kriticky i nekriticky,
a když mi libo třeba poeticky.

A co vám ve vašich duších zbývá?
Znám to!
Setrvalá černá díra!
Zabouchnutá brána nebes!
To protože jste k Bohu hluší,
satan na vás boudu ušil,
prostřednici která nemá v nebi místa,
namísto jediného Prostředníka Krista!

Nikdy jste si nevšimli na Ní,
skrývané temnoty za Ní?Vložil: Tomas v Pátek, 14. říjen 2022 @ 09:25:28 CEST (438 čtenářů)
Více... | 4224 bytů | 66 komentáře | Skóre: 0Život víry: Poslední dny
Žhavá témata

poslal Nepřihlášený

Toto však věz, že v posledních dnech nastanou těžké časy. Lidé budou sobečtí, chtiví peněz, chlubiví, domýšliví, rouhaví, rodičů neposlušní, nevděční, nesvatí, bezcitní, nesmířliví, pomlouvační, nevázaní, hrubí, nepřátelští k dobrému, zrádní, lehkomyslní, nadutí, milující rozkoš spíše než milující Boha. Budou mít vnější formu zbožnosti, ale její moc jim bude cizí. Od takových se odvracej. 


Když seděl na Olivové hoře, v soukromí k němu přistoupili učedníci a říkali: „Řekni nám, kdy to bude a jaké bude znamení tvého příchodu a skonání věku?“ Ježíš jim odpověděl: „ Dávejte si pozor, aby vás někdo nesvedl. Neboť mnozí přijdou v mém jménu a budou říkat: ‚Já jsem Kristus‘ a svedou mnohé. Budete slýchat o válkách a uslyšíte válečné zvěsti. Dejte si pozor, neděste se. To všechno musí nastat, ale to ještě není konec. Povstane totiž národ proti národu a království proti království, budou hladomory a zemětřesení na různých místech. Ale to všechno bude počátek porodních bolestí. Pak vás budou vydávat do soužení a budou vás zabíjet; a všechny národy vás budou nenávidět pro mé jméno. A tehdy mnohým to bude kamenem úrazu, budou se navzájem zrazovat a jeden druhého nenávidět. Také povstanou mnozí lživí proroci a mnohé svedou. A protože vzroste bezzákonnost, ochladne láska mnohých. Ten však, kdo vytrvá do konce, bude zachráněn.


Vložil: Tomas v Sobota, 08. říjen 2022 @ 09:31:18 CEST (218 čtenářů)
Více... | 3938 bytů | 4 komentáře | Skóre: 0Život víry: Modlitba
Modlitební život

poslal gregorios777Toto je modlitba identity v Kristu. Modlitba víry.
Vložil: Tomas v Sobota, 08. říjen 2022 @ 09:29:20 CEST (1219 čtenářů)
Více... | 1849 bytů | 301 komentáře | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.39 sekundy