Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a dnes je Státní svátek - Cyril a Metoděj.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 214, komentářů celkem: 396016, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 173 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108537146
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: V jakém těle přišel Ježíš.
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

V jakém těle přišel Ježíš.
Křesťané vědí, že záchrana člověka je možná skrze víru ve výkupní oběti Ježíše Krista a její přijetí. To vyžaduje znát úplnou pravdu o Ježíši. Vyžaduje to přemýšlet o tom, co je nám předkládáno a co bychom neměli bezmyšlenkovitě přijímat.
Ef.4:13 až bychom všichni dosáhli jednoty víry a poznání Syna Božího, a tak dorostli zralého lidství, měřeno mírou Kristovy plnosti.
Velkou výzvou k tomuto postoji je tento inspirovaný výrok:
2. Jana 1:7 Do světa vyšlo mnoho těch, kteří vás svádějí, neboť nevyznávají, že Ježíš Kristus přišel v těle; kdo takto učí, je svůdce a antikrist. / řecky v těle " εν σαρκι" – maso,člověk nebo zvíře/

Vložil: Tomas v Pátek, 24. červen 2022 @ 09:31:40 CEST (974 čtenářů)
Více... | 10472 bytů | 221 komentáře | Skóre: 0Život víry: STROM A MOTOROVÁ PILA
Kázání

poslal Nepřihlášený

Bůh nerozřezal ten strom napůl od shora dolů motorovou pilou, aby tak do jedné půlky dál dobré a do druhé půlky zlé.
   Bůh dal vyrůst stromů poznání dobrého a zlého a stromů života uprostřed zahrady.
  Zahrada znázorňuje lidské srdce.
  A právě díky tomu, že lidské srdce ví, že zlé je zlé a dobré je dobré, a dobré se člověku líbí, tak proto si člověk sám vytvořil systém motorové pily, ve kterém ten strom rozřezal a sám sebe dominoval a posadil svou myslí do té půlky toho stromů, kde je dobré a sám sebe vymanil z té druhé půlky, kde zlé.
  Toto udělal člověk proto, aby podle svého myšlení a svých rozhodnutí mohl mít účast s Bohem, když přístup ke stromu života mu byl Bohem odepřen.
  A tak se celé lidstvo snaží žít s Bohem skrze tu půlku toho stromů ve víře, že to je jediné možné, jak být s Bohem.
   Jsou to všechna náboženství, která v součastnosti vládnou v lidských srdcích, křesťanství nevyjímaje.
  Všichni v tomto systému náboženství zapomněli na to, že už zhruba dva tisíce let je Bohem otevřený přístup ke stromu života, ale především si neuvědomují, že ten strom poznání Bůh nikdy nerozpůlil, že stále zůstává pouze jedním stromem, a tak každý, kdo z něho jí a vybírá si jen to dobré, ji nevědomky i to zlé, protože ten strom neplodní dva druhy ovoce, ale jenom jeden druh ovoce, který nese název DOBRÉ A ZLÉ.
   Kdo z toho stromů trhá dobré, a následně jí, ten utrhl i zlé a spolu s tím dobrým ji i to zlé, což se projeví v jeho životě na jeho skutcích, koná pak dobré i zlé, a i kdyby se ve své snaze konat jenom dobré třeba i rozkrajel, tak mu to nic nepomůže, protože tou snahou a úsilím konat jen dobré má v sobě i zlé, což se projeví na jeho myšlení i na jeho skutcích.
   Pokud se však člověk zříká sám sebe ze své svobodné vůle pro Ježíše, tak ho Bůh svou mocí odtína od toho stromů dobrého a zlého a naroubuje na ten strom života jímž je Ježíš.
  Čeho se vlastně člověk zříkající se sám sebe pro Ježíše zříká?
  Zříká se své touhy vykonávat dobré a nekonat zlé, protože jedině tak ho Bůh z toho stromů poznání může vytnout a teprve potom ho může naroubovat na strom života.
   A tak lidé věřící v Ježíše ještě automaticky nemusejí být tou vírou v Něho na Něho naroubování, ale stále se svým snažením konat dobré a nekonat zlé připojují ke stromu poznání dobrého a zlého, čímž se sytí, sytí tím své duše.
   Kdo však uvěří a věří, že jenom Ježíš je schopný konat dobré a nekonat zlé, a tak ho o to prosím a věří Mu, že on to udělá, tak ti jsou již naroubování na strom života, i když na venek, skrze jejich těla nemusí být zatím nic z toho vidět.
   A to je to zlistu Židům 11:1
  ,,Věřit Bohu znamená plně se spolehnout na to v co doufáme a být si jist tím, co nevidíme. K takové víře našich předků se Bůh přiznal svým svědectvím."
    To svědectví nemusí být viditelný skutek, viz Židům 11:5, ale skryté uvnitř srdce, a vede k něčemu viditelnému, popsaném také v tom Židům 11:5
    ,,Henoch věřil, a proto nespatřil smrt, ale Bůh ho vzal k sobě. 'Nebyl nalezen, protože ho Bůh přijal.' Ještě než ho přijal, dostalo se Henochovi svědectví, že v něm Bůh našel zalíbení."
   Také se mně dostalo tohoto svědectví od Otce, když jsem tak jednou v pod večer poslouchal na YouTube kázání a po jeho zhlédnutí jsem měl takový smíšený pocit, ani naplnění, ale ani ne prázdnoty.
   A tak jsem si povzdechl a řekl jsem Bohu: ,,A co teď?"
  Hned jsem dostal odpověď:
  ,,Budeš milovat Boha svého nadevsecko a budeš milovat bližního svého jako sebe samého."
   Povzdechl jsem si opět z otázkou:
  ,,Kdy to bude?"
  Najednou jsem uviděl v dálce na nebi Otce, je sedí na trůnu a kousek od něho Ježíše na Kříži, a Bůh mně říkal:
   ,,Víc už mně milovat nemůžeš, víc už to nejde, věříš v Něho", a pokynul svou hlavou směrem ke kříži a Ježíši na něm, ,,a žiješ z této víry."
Vložil: Tomas v Úterý, 21. červen 2022 @ 12:13:36 CEST (87 čtenářů)
Více... | 2 komentáře | Skóre: 0Život víry: Tělo Pána Ježíše není v oplatce
Katolicismus

poslal Frantisek100

Lukáš 22, 19Pak vzal chléb, vzdal díky, lámal a dával jim se slovy: „Toto jest mé tělo, které se za vás vydává. To čiňte na mou památku.“ 

1. Korintským 11, 25Stejně vzal po večeři i kalich a řekl: „Tento kalich je nová smlouva, zpečetěná mou krví; to čiňte, kdykoli budete píti, na mou památku.“       

Pán Ježíš toto říká při poslední večeři s učedníky. Chléb, který láme, není jeho fyzické tělo. Pán Ježíš jako často používá podobenství. Co on sám prohlásil o chlebu?   

Jan 6, 35Ježíš jim řekl: „Já jsem chléb života; kdo přichází ke mně, nikdy nebude hladovět, a kdo věří ve mne, nebude nikdy žíznit  

Fyzický chléb byl vždy považován za nejdůležitější zdroj živin pro náš biologický život. Ale Pán Ježíš je duchovný chléb neboli to nejdůležitější pro náš duchovný život, který není ohraničený smrtí. A ten duchovný chléb potřebujeme a abychom ho měli, proto si máme toto připomínat. Když beru chléb při této památce, tak si uvědomuji, že mám v Ježíši život věčný, nebe. On mi dává silu žít tak, jak Pán Ježíš učil. Tady vůbec není důležité, z čeho je ten chléb vyroben, jakou má chuť, protože přijímáme to, co jde do našeho srdce, a ne břicha. Proto je důležitá i příprava před obřadem a připomenutí si všeho, co Pán Ježíš dal nám věřícím a co pro nás vykonal a co učil.   Nápoj, jehož barva je spojena s barvou krve, nám zase má připomenout, že to, co jsme od Boha dostali, je dar, za který zaplatil Pán Ježíš svůj život a velice trpěl.   A tu památku Páně si lidé mohou připomínat kdykoliv, ale zase ne tak, aby to zevšednělo. Důstojně ve společenství s ostatními věřícími.   Není to tedy žádná magie, žádné převtělování Ježíše do oplatky. 

Je to duchovný obřad, duchovný stav. A žádná církev nemá patent, aby jen ona ho konala. 
S pane Okem se tedy neshodnu.       
Vložil: Tomas v Úterý, 21. červen 2022 @ 12:12:44 CEST (348 čtenářů)
Více... | 51 komentáře | Skóre: 0Život víry: Jak se rozloučit se životem?
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Každý člověk je neopakovatelný, svérázný. Přesto tváří tvář smrti se asi nejvíce vyjeví osobnostní nastavení každého z nás. Pamatuji si na svoji babičku, když onemocněla rakovinou. Nechtěla už operaci, ani chemoterapie, říkala, že nechce trávit poslední část života po nemocnicích. Měla 80 let, žila pak ještě dva roky. Postupně se ztrácela, vyhasínala. Zpočátku byla veselá, později už tichá. Ale celou dobu z ní vyzařovalo něco dobrého. I když byla ke konci nemohoucí, neremcala a nešlo z ní nic zlého. Takže ani ten závěr života není zničen. Snad jen tím, jak se ztrácela a jak už to bylo nedůstojné z fyzického hlediska (pleny, atd.). 


Myslel jsem, že takto v míru odcházejí všichni lidé. Ale pak přišel internet a na netu jsem poznal jiné typy lidí. Lidi, co před smrtí vyhrožovali útokem, policajty, udáním, voláním zaměstnavateli apod. A to je pro mě nepochopitelné. Když někdo ví, že má terminální stádium zhoubné nemoci a zbývají mu měsíce nebo týdny života, tak je naplní útoky, nadávkami, výhružkami? Tím spíše tomu nerozumím, když dotyčný tvrdil, že je křesťan. Kdyby se to stalo jen jednou, tak to beru jako zvláštní výjimku. Ale poznal jsem už tři lidi, co se takto agresivně před smrtí chovali. Nerozumím tomu. 

Kdyby mně zbývaly měsíce či jen týdny života, tak bych jednak sám pro sebe je chtěl prožít pokojně pokud možno a jednak bych  se chtěl rozloučit jak v reálu, tak na netu tak, aby si mě lidi pamatovali z té lepší stránky. Netvrdím, že bych před smrtí měnil politické přesvědčení a popíral sám sebe, to ne. Ale žabomyší spory bych už neřešil. To je první věc a druhá věc - rozloučil bych se v míru. Tím spíše, že nevíme, co bude. O to více mě to překvapuje u člověka, který věří, že po smrti je nějaké zúčtování pod Božím trůnem. Jako opravdu kroutím hlavou a neumím si to vysvětlit. Je to pro mě záhada. Asi ten člověk nebyl věřící. Nebojí se ničeho. Nebo se vyjevila jeho skutečná povaha, když už věděl, že nemá co ztratit. To je ale v tom případě smutné. To by ukazovalo, že spousta lidí se chová  jakžtakž jen kvůli tlaku společnosti. A když tlak a závazky mizí s blížím se koncem života, tak ten člověk ztrácí zábrany a vyhřezne, co v něm převládalo celou dobu. 

Jako opravdu mohu garantovat, že kdybych v takové situaci byl, že nikomu nevyhrožuji, už se ani nehádám, ale spíše se soustředím na to pěkné, co ještě život může dát. Jednak kvůli sobě a svému pokoji a jednak kvůli tomu, co tady zůstane jako ozvěna... A to nejsem věřící, respektive nevím, do jaké míry má Bible pravdu. Nejsem ani ateista. Jsem někde uprostřed a beru to tak, že co bude, to bude. 
Vložil: Tomas v Sobota, 18. červen 2022 @ 22:28:55 CEST (206 čtenářů)
Více... | 10 komentáře | Skóre: 0Život víry: Nacházíme se v době Boží žně?????
Žhavá témata

poslal Frantisek100

24Předložil jim jiné podobenství: „S královstvím nebeským je to tak, jako když jeden člověk zasel dobré semeno na svém poli. ·  

25Když však lidé spali, přišel jeho nepřítel, nasel plevel do pšenice a odešel. ·  
26Když vyrostlo stéblo a nasadilo na klas, tu se ukázal i plevel. ·  
27Přišli sluhové toho hospodáře a řekli mu: ‚Pane, cožpak jsi nezasel na svém poli dobré semeno? Kde se vzal plevel?‘ ·  
28On jim odpověděl: ‚To udělal nepřítel.‘ Sluhové mu řeknou: ‚Máme jít a plevel vytrhat?‘ ·  
29On však odpoví: ‚Ne, protože při trhání plevele byste vyrvali z kořenů i pšenici. ·  
30Nechte, ať spolu roste obojí až do žně; a v čas žně řeknu žencům: Seberte nejprve plevel a svažte jej do otýpek k spálení, ale pšenici shromážděte do mé stodoly.‘“   

 Bůh vložil do lidí víru. To je to dobré semeno.  První lidé nepochybovali o Bohu. Bůh zasel víru na svém poli, na Zemi. Bohužel se sem dostal někdo, kdo do některých mozků nasel plevel. A tak tu rostou lidé věřící a milující Boha a Krista a také i ti, co chtějí Bohu a Kristu škodit. To je náš svět. Určitě se tento stav nelibí jiným bytostem vesmíru, nebe. Těmi bytostmi, které slouží Bohu, jsou andělé. I je zajímá, proč se takový stav na Zemi vyskytnul, a Bůh andělům dává odpověď. A také jim vysvětluje, proč je tak trpělivý a zatím nic nepodniká. Metoda násilí by poškodila i věřící a pak ať nebesa vidí, co způsobil za ta léta nepřítel, Vše chce čas. A Bůh čeká už dva tisíce let. Zraje dobro, ale zraje i zlo.  

 Jak bude vypadat žeň?   

To nám ukazuje podobenství o družičkách.   ·  

1Tehdy bude království nebeské, jako když deset družiček vzalo lampy a vyšlo naproti ženichovi. ·  2Pět z nich bylo pošetilých a pět rozumných. ·  
3Pošetilé vzaly lampy, ale nevzaly si s sebou olej. ·  
4Rozumné si vzaly s lampami i olej v nádobkách. ·  
5Když ženich nepřicházel, na všechny přišla ospalost a usnuly. ·  
6Uprostřed noci se rozlehl křik: ‚Ženich je tu, jděte mu naproti!‘ ·  
7Všechny družičky procitly a dávaly do pořádku své lampy. ·  
8Tu řekly ty pošetilé rozumným: ‚Dejte nám trochu oleje, naše lampy dohasínají!‘ · 

9Ale rozumné odpověděly: ‚Nemůžeme, nedostávalo by se nám ani vám. Jděte raději ke kupcům a kupte si!‘ ·  

10Ale zatímco šly kupovat, přišel ženich, a které byly připraveny, vešly s ním na svatbu; a dveře byly zavřeny. ·  
11Potom přišly i ty ostatní družičky a prosily: ‚Pane, pane, otevři nám!‘ ·  
12Ale on odpověděl: ‚Amen, pravím vám, neznám vás.‘ ·  
13Bděte tedy, protože neznáte den ani hodinu.   

 Tady se Pán Ježíš zaměřil na věřící. Každý věří jinak. Lampa představuje víru čili světlo. Ale,  aby lampa svítila, potřebuje olej.  A co je tím olejem? Obsah našeho duchovního poznání, který posilujeme studiem Božího Slova, sdílením víry  s ostatními,  modlitbami.. Někteří svoji víru posiluji a mají dostatek „ oleje“, aby jim na cestu svítilo „světlo“. Žijeme v době  očekávání a začátku žně. Když přijde Pán Ježíš, procitnou všichni věřící a budou potřebovat  hodně oleje. Rozumní ho budou mít akorát pro sebe, pošetilé nic. Pán Ježíš přichází a děje se tak v době, kdy to nikdo nečekal. Rozumní věřící ví, o co jedná, a odchází  s ním do nebe. Průvod Zemí jen prochází. Ti, co neměli „ olej“ do svých lamp, jsou už bez šance.   A co se stane tady na zemi?   Seberte nejprve plevel a svažte jej do otýpek k spálení…  

 Představa spálené  planety je dnes  vysoce pravděpodobná.     ·  

51Hle, odhalím vám tajemství: Ne všichni zemřeme, ale všichni budeme proměněni, ·  
52naráz, v okamžiku, až se naposled ozve polnice. Až zazní, mrtví budou vzkříšeni k nepomíjitelnosti a my živí proměněni. ·  
53Pomíjitelné tělo musí totiž obléci nepomíjitelnost a smrtelné nesmrtelnost. ·  
54A když pomíjitelné obleče nepomíjitelnost a smrtelné nesmrtelnost, pak se naplní, co je psáno: ‚Smrt je pohlcena, Bůh zvítězil!  

 Slova, která jsou důležitá!!!!   

 40Tak jako se tedy sbírá plevel a pálí ohněm, tak bude i při skonání věku. ·  
41Syn člověka pošle své anděly, ti vyberou z jeho království každé pohoršení a každého, kdo se dopouští nepravosti, ·  
42a hodí je do ohnivé pece; tam bude pláč a skřípění zubů. ·  
43Tehdy spravedliví zazáří jako slunce v království svého Otce. Kdo má uši, slyš!“      
  • 13Bděte tedy, protože neznáte den ani hodinu.
       
Vložil: Tomas v Sobota, 18. červen 2022 @ 22:28:15 CEST (43 čtenářů)
komentáře? | Skóre: 0Život víry: Dobrý a špatný kvas
Zamyšlení

poslal Frantisek100

33Pověděl jim i toto podobenství: „Království nebeské je jako kvas, který žena vmísí do tří měřic mouky, až se všecko prokvasí.“  


 Kvas ve SZ neznamenal asi nic dobrého. Ukazují na to některé citace.   ·  
Exodus 12, 19Po sedm dní se nenajde ve vašich domech kvas. Každý, kdo by jedl něco kvašeného, bude vyobcován z pospolitosti Izraele, i host a domorodec. ·  
Exodus 12, 15Po sedm dní budete jíst nekvašené chleby. Hned prvního dne odstraníte ze svých domů kvas. Každý, kdo by od prvního do sedmého dne jedl něco kvašeného, bude z Izraele vyobcován.   

 Před kvasem varuje i NZ   · 

Matouš 16, 6Ježíš jim řekl: „Hleďte se mít na pozoru před kvasem farizeů a saduceů!“   ·  
Matouš 16, 11Což nerozumíte, že jsem k vám nemluvil o chlebech? Mějte se na pozoru před kvasem farizeů a saduceů!“ · 
Matouš 16, 12Tehdy pochopili, že jim neřekl, aby se měli na pozoru před kvasem, nýbrž před učením farizeů a saduceů. ·  
Marek 8, 15Domlouval jim: „Hleďte se varovat kvasu farizeů a kvasu Herodova!“ ·  
Lukáš 12, 1Mezitím se shromáždily nespočetné zástupy, že se lidé div neušlapali. Ježíš začal mluvit nejprve ke svým učedníkům: „Mějte se na pozoru před kvasem farizeů, to jest před pokrytectvím. 

1. Korintským 5, 6Vaše vychloubání není dobré. Nevíte, že ‚trocha kvasu všechno těsto prokvasí‘? 

1. Korintským 5, 7Odstraňte starý kvas, abyste byli novým těstem, vždyť vám nastal čas nekvašených chlebů, neboť byl obětován náš velikonoční beránek, Kristus. ·  
1. Korintským 5, 8Proto slavme Velikonoce ne se starým kvasem, s kvasem zla a špatnosti, ale s nekvašeným chlebem upřímnosti a pravdy.  

 Jaký kvas měl Pán Ježíš na mysli?   

 Bylo to evangelium a tím těstem jsou lidé, celá společnost. Kvas mísí do těsta žena, církev a  má ho do Boha.   Po roce 89 bylo velké nadšení ohledně křesťanství a dnes jsou kostely prázdné. Ten kvas evangelia  bohužel nějak nepůsobí, ale za to působí kvas nenávisti, lží, zloby…..Stačí se podívat na internet a v lidech panuje zmatek. Existuje i falešné evangelium a falešná učení.   Jak najít správný kvas? 

Jak nenechat proniknout do sebe  špatný kvas? Proč se dnes tak rychle šíří lež?            
Vložil: Tomas v Neděle, 12. červen 2022 @ 12:19:44 CEST (709 čtenářů)
Více... | 84 komentáře | Skóre: 0Život víry: Rozsévač
Zamyšlení

poslal Frantisek100

· 18Vy tedy slyšte výklad podobenství o rozsévači. · 

  19Pokaždé, když někdo slyší slovo o království a nechápe, přichází ten zlý a vyrve, co bylo zaseto do jeho srdce; to je ten, u koho se zaselo podél cesty.  

 Rozsévač je ten, kdo káže evangelium. Půda je lidské srdce, čili člověk, který ji slyší a vnímá. Vzklíčí víra a člověk uvěří. Ale ta rostlinka víry začala růst u cesty, kde je pohyb lidí a těch, kterým se tato rostlinka nelíbí. Jinými slovy vyjádřeno, lidé na věřícího člověka začnou útočit  a přesvědčovat ho, že je to pověra, nesmysl, že by měl věřit v něco jiného. A tak věřící člověk, který právě vzklíčil a začal malinko růst, je pod tlakem okolí. Nakonec přestane věřit. Takové bývaly situace v době před rokem 89 třeba ve školství a ve společnosti.  Dnes jsou to moderní názory, filosofické směry a vzory kolem v životě a také náboženské sekty, které věřícího zatáhnou jinam, než chtěl Pán Ježíš  a než vyjadřuje evangelium. 
Zde je nebezpečí, že se sice zaseje víra v Krista, ale člověk skončí v sektě, kde je jiné učení než evangelium. Jak takového člověka zachránit? Možná rozsévat opakovaně a hlavně na jiném místě. Třeba až ten člověk bude potřebovat útěchu a pomoc. ·  

20U koho bylo zaseto na skalnatou půdu, to je ten, kdo slyší slovo a hned je s radostí přijímá; 
 ·  
21ale nezakořenilo v něm a je nestálý: když přijde tíseň nebo pronásledování pro to slovo, hned odpadá.  

 Přestavme si rostlinku na skále. Vyrostla ze semínka  a protože má dostatek světla a i tepla, roste z počátku rychle. Ale pak vadne, protože ji chybí další živiny a i vláha. Jsou lidé, které se dokážou Božím Slovem velice nadchnout. Jenže časem potřebují živiny, posílení víry, což nastává studiem Božího slova, sdílením s ostatními, společenstvím s věřícími, vlastními zkušenostmi.. Oni na té skále jsou i osamoceni.  Z toho vyplývá, že takovým lidem, kteří se nadchli pro Krista, je třeba pomáhat, nenechat je o samotě, vést  k dalšímu duchovnímu poznání… ·  

22U koho bylo zaseto do trní, to je ten, kdo slyší slovo, ale časné starosti a vábivost majetku slovo udusí, a zůstane bez úrody.  

 Semínko zapadlé do trní velmi těžko roste. Důvodem je nedostatek světla. To jsou věřící, kteří evangelium slyšeli, ale jsou zahlceni mnoha jinými vlivy. Působí tu svět médií, politika,  bohatství a zábava, moderní kultura aj.  Právě tyto vlivy jsou tak silné, že zastíní Boží Slovo. To je typické pro dnešní svět. Lidé si užívají radostí, jsou zahlceni prací i zábavou, drogami,  politikou i kulturou a na Boží Slovo pak ani nepamatují. Víra zaniká. Chybělo  světlo Božího Ducha, Boží lásky. Je těžké takovým
 lidem pomoci. To je to nejhorší prostředí. K evangeliu jsou lidé úplně hluší. Tady se těžko pomáhá. Trní nejde odstranit. Aspoň odhrnout některé větve a věřící rodina musí dát pozor, aby její prostředí nezarostlo trním. Určitá samo cenzura toho, co na nás z vnějšího světa působí , abychom nezarostli "trním"
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 09. červen 2022 @ 17:22:39 CEST (140 čtenářů)
Více... | 6 komentáře | Skóre: 0Život víry: Poznávat a naplňovat Boží vůli.
Svědectví

poslal oko

Pod  článkem "Špatné rozlišování" jsme s Toníkem (Cizincem) narazili na docela zajímavé téma; Křesťan má svým životem poznávat a naplňovat Boží vůli - existuje však jenom jedna jediná správná varianta Boží vůle, nebo existují snad tisíce různých možností správných voleb podle Boží vůle, které mohou být všechny dobré?

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 09. červen 2022 @ 17:22:21 CEST (352 čtenářů)
Více... | 12441 bytů | 29 komentáře | Skóre: 0Život víry: „Protože vám je dáno znáti tajemství království nebeského, jim však není dáno.
Zamyšlení

poslal Frantisek100

1Toho dne vyšel Ježíš z domu a posadil se u moře. ·  

2Shromáždil se k němu tak veliký zástup, že musel vstoupit na loď; posadil se v ní a celý zástup stál na břehu. ·  
3I mluvil k nim mnoho v podobenstvích: „Vyšel rozsévač rozsívat. ·  
4Když rozsíval, padla některá zrna podél cesty, a přilétli ptáci a sezobali je. ·  
5Jiná padla na skalnatou půdu, kde neměla dost země, a hned vzešla, protože nebyla hluboko v zemi. ·  
6Ale když vyšlo slunce, spálilo je; a protože neměla kořen, uschla. ·  
7Jiná zas padla mezi trní; trní vzrostlo a udusilo je. ·  
8A jiná zrna padla do dobré země a dala užitek, některé sto zrn, jiné šedesát a jiné třicet. ·  
9Kdo má uši, slyš!“ ·  
10Učedníci k němu přistoupili a řekli: „Proč k nim mluvíš v podobenstvích?“ ·  
11On jim odpověděl: „Protože vám je dáno znáti tajemství království nebeského, jim však není dáno. ·  
12Kdo má, tomu bude dáno a bude mít ještě víc; ale kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má. ·  13Proto k nim mluvím v podobenstvích, že hledíce nevidí a slyšíce neslyší ani nechápou. ·  1
4A plní se na nich proroctví Izaiášovo: ‚Budete stále poslouchat, a nepochopíte, ustavičně budete hledět, a neuvidíte. ·  
15Neboť obrostlo tukem srdce tohoto lidu, ušima nedoslýchají a oči zavřeli, takže neuvidí očima a ušima neuslyší, srdcem nepochopí a neobrátí se – a já je neuzdravím.‘ ·  
16Blažené vaše oči, že vidí, i vaše uši, že slyší. ·  
17Amen, pravím vám, že mnozí proroci a spravedliví toužili vidět, na co vy hledíte, ale neviděli, a slyšet, co vy slyšíte, ale neslyšeli.     

Pán Ježíš mluví k lidem. Je jich hodně a je to taková směs židovského obyvatelstva. Možná, že někteří přišli s touhou se něco dovědět, možná někteří jen ze zvědavosti, možná i kritici. Prostě směs lidí s různými motivy. A učedníky zarazilo, že Pán Ježíš mluví s lidmi zahaleně právě v podobenstvích.   
Vložil: Tomas v Pátek, 03. červen 2022 @ 01:01:26 CEST (604 čtenářů)
Více... | 9415 bytů | 53 komentáře | Skóre: 0Život víry: Špatné rozlišování.
Kritika bludů

poslal oko

Každý člověk má ve svém srdci zákon vepsaný Bohem.
Ba, co víc, ve křtu přijímáme Ducha svatého a dary Ducha svatého a biřmováním jsou v nás tyto dary posíleny.
Vložil: Tomas v Pátek, 20. květen 2022 @ 10:05:37 CEST (1207 čtenářů)
Více... | 3984 bytů | 201 komentáře | Skóre: 0Život víry: Může existovat svět v takovém stavu dál?
Zamyšlení

poslal Frantisek100

24Když to slyšeli farizeové, řekli: „On nevyhání démony jinak než ve jménu Belzebula, knížete démonů.“ ·  

25Protože znal jejich smýšlení, řekl jim: „Každé království vnitřně rozdělené pustne a žádná obec ani dům vnitřně rozdělený nemůže obstát.   

 Tuto větu, kterou vyslovil Ježíš, lze dobře aplikovat na křesťanství. Měla by to být jedna církev jedno tělo. Bohužel není. Je vnitřně rozdělené a existuje mnoho sekt a církví, které bohužel zápasí mezi sebou o duše. Tohle už platí celých dva tisíce let. Jan ve Zjevení, když píše dopisy sedmi církvím, si toho všimnul. Co církev, to jiné pojetí, názory i způsob života.     ·  

43Když nečistý duch vyjde z člověka, bloudí po pustých místech a hledá odpočinutí, ale nenalézá. ·  44Tu řekne: ‚Vrátím se do svého domu, odkud jsem vyšel.‘ Přijde a nalezne jej prázdný, vyčištěný a uklizený. ·  
45Tu jde a přivede s sebou sedm jiných duchů, horších, než je sám, vejdou a bydlí tam; a konce toho člověka jsou horší než začátky. Tak bude i s tímto zlým pokolením.“   

 Kdo jsou ti zlí duchové?       
Pán Ježíš mířil v této chvíli na židovské náboženství. Před babylonským zajetím bylo plné modlářství, ale po návratu si židé bedlivě hlídali svoji víru. To je ten vyčištěný, uklizený,  prázdný dům. Měli šanci přijmout do toho domu Krista, ale to neudělali. Následky si nesli celá staletí.      

Ti zlí duchové jsou to všechno zlé a špatné, co proniklo do křesťanství. Modly, různé náboženské směry a nakonec i ateismus v různých podobách.   Dnešní svět je nadále rozdělen a dokonce i tehdy, když mají lidé stejnou církev jako například rusko ukrajinský konflikt.  Kde je pravda? A co bude dál? Může existovat svět v takovém stavu??    
Vložil: Tomas v Středa, 18. květen 2022 @ 19:38:42 CEST (291 čtenářů)
Více... | 9 komentáře | Skóre: 0Život víry: Víra v Boha s sebou nese víru v domov a národ
Zamyšlení

poslal NepřihlášenýKdyž má někdo výhrady k Západu, neznamená to, že chce instalovat Východ. Když někdo kritizuje americké televizní kazatele typu Bennyho Hinna, neznamená to, že tu chce ruské popy (kněze). Mít výhrady k americkým evangelikálům neznamená milovat ruské pravoslavné. Když někdo kritizuje Evropskou unii nebo vliv Německa, neznamená to, že chce Škodovku sebrat firmě Volkswagen a darovat firmě VAZ (žiguli). Existují lidé a možná je jich většina, kteří nechtějí na území ČR ani americké ani ruské vojenské základny. V 90. letech jsme nebyli členy ani NATO ani EU. Byla tady svoboda. Největší míra svobody je tu tehdy, když se bezhlavě neřítíme do nějakého paktu. Spolky patří ďáblu. Neutralita je lepší možnost. Byli jsme neutrální celá devadesátá léta a bylo to období klidu. To samé církev. Nejlepší je nechat české církve a sbory na pokoji a neindoktrinovat je zahraničními naukami. Je to velmi smutné, když se občané ČR nechají manipulovat zahraničními kazateli, politiky, novináři apod. Ať se každý stará o svoje. Američtí kazatelé tady přinesli tzv. evangelium prosperity a hnutí víry. Bylo to k něčemu užitečné? Jaké bylo ovoce tohoto náboženského směru?  Rozvraty rodin, plané sliby. No a to samé platí pro všechny oblasti života. Takže i pro ekonomiku, kulturu, atd. 

Liberalismus, progresivismus, globalismus je prostě špatně. Míchání kultur je špatně, protože už není spontánní, ale cílené a řízené multimiliardáři a politiky. Totéž náboženské rozmělňování nebo dokonce synkretismus. 

Když tady neschopní, zbabělí a protinárodní politikové zvou cizí armády, zvažují vojenské radary, základny, apod., tak to vypovídá o jejich pohrdání vlastním národem. 

Když tady ovšem zvou cizí náboženské kazatele, tak to však vypovídá o tom, že nevěří Bohu. Je snad americký Bůh silnější než evropský nebo český Bůh? To je přece strašné. Pokud existuje Bůh, tak je jen jeden a není možné, aby ho měli v Americe lepšího, silnějšího a tudíž nemá logiku sem tahat cizí pastory, kazatele. To, že mluví anglicky? A co jako? Bůh je snad Angličan nebo Američan? No, nezlobte se, ale tento dojem jsem někdy v církvích, zejména letničních, měl. A když toto kritizuji, tak to neznamená rusofilství. Nikdo normální nechce sem tahat ruské kazatele. To by bylo to samé. Akorát z jiné geografické strany. 

Chce to více víry v Boha. Bůh není závislý na angličtině. Chce to více věřit českým lidem. Být národně orientovaný je přece přirozené. Bůh mě posadil do  nějakého národa. Byla to Boží vůle, abych byl příslušníkem tohoto národa. Proto je přirozené mít vazbu k domovině. Obracet se neustále k Bruselu, Berlínu, Washingtonu je důkazem, že dotyčný nevěří, že by se Bůh postaral o tuto zemi. To, co mnozí udělali - nahradili víru v Boha vírou v Západ, jeho politiky, západní kulturu, liberalismus, globalismus. Toto je ovšem modlářství. Máš modlu místo Boha. 
Vložil: Tomas v Středa, 18. květen 2022 @ 08:06:28 CEST (121 čtenářů)
komentáře? | Skóre: 0Život víry: Názor „heretika“ na katolickou „svátost“ biřmování.
Katolicismus

poslal Jan21Odbočím od aktuálně nejčastěji zde probíraného globálního tématu války na Ukrajině se kterým nemůže jednotlivec nic podniknout neboť ty jsou v boží režii a na nich se plní starozákonní (Daniele cituje i zdejší Judaista Vota) a novozákonní biblické předpovědi "posledních dnů".

Před nedávnem zde přispěvatel Oko ve svém článku zdůrazňoval důležitost a užitečnost svátosti biřmování.  Tahle „svátost“, stejně jako další svátosti (křest nemluvňat, sváté přijímání, svátost zpovědi) jsou v naprosté většině čistě formální záležitosti, jenom zavedené rituály pro udržování členské základny (především křest nemluvňat) a pěstování falešné naděje  pro případ, že to může znamenat nějaký 
benefit při konečném účtování po smrti. Stejný problém je to i v ostatních lidových církvích. Na příklad evangelíci, kteří rovněž křtí nemluvňata,  mají místo biřmování t.zv. konfirmaci v pubertě, která však není spojována s účinkováním Ducha svatého, ale má rovněž posunout jeho absolventa na nějakou vyšší duchovní úroveň. Katolíci však mají další svoje pojistky – očistec, zádušní mše, odpustky a modlitby za mrtvé pro případ že rituály nezafungují.  
Že to nemá v drtivé většině téměř žádný vliv na jejich víru,  duchovní stav, potažmo morální kvalitu absolventa takovýchto rituálů mohu doložit několika příklady. 
Už na příklad náš pokřtěný a biřmovaný (Duchem naplněný)  prezident  Miloš Zeman o sobě (o své víře) opakovaně prohlašuje, že je „tolerantní ateista“, což jsem od něj vícekrát slyšel, naposledy asi před rokem. U většiny národa to není žádný morální vzor, jako třeba Masaryk a předvádí názorové veletoče, jak se mu to právě hodí.
Dalším příkladem, že mé tvrzení je oprávněné jsou případy z mého pracovního okolí. První byl biřmovaný katolík, který si mohl i za totality dovolit dráždit svého komunistického šéfa jelikož byl v práci nepostradatelný. Proto si na svůj pracovní stůl umístil „svatý obrázek“ Ježíše Krista, ale své kolegy bavil (chlubil se tím), že barvitě líčil své mimomanželské sexuální praktiky, po kterých by sáhl každý porno časopis. Ostatně vždy, když služebně vyjel na Západ, vždy nějaký takový časopis propašoval, i když to bylo u nás zakázáno. Nevím, zda chodil ke zpovědi a tento „smrtelný“ hřích cizoložství vyznával, asi ne. 
Jeho druhý kolega byl naopak konfirmovaný evangelík, kouřil čibuk a někdy si popiskoval známé písně z kancionálu.  Ten se nemohl nechat zahanbit katolickým kolegou a též přispíval svou troškou do mlýna. Byl sice ještě svobodný a dodělával si dálkově o víkendech vysokou školu a vždy když se  z ní vrátil, navštívil jednu asi o 15 let starší  (ale nehezkou) vdanou paní se dvěma dcerkami (manžel asi 
nebýval v tu dobu doma), aby tam „vykonal svou potřebu“ a ta mu za tuto službu vždy připravila bohaté pohoštění. Z jeho strany smilstvo, z její cizoložství.   

Další dva mně z práce známí konfirmovaní evangelíci zpochybňovali víru v Boha a nebyl na nich patrný v jejich chování žádný rozdíl mezi nevěřícími, stejně jako u dalších mnohých mně blíže neznámých církevníků. Rozdíl v morálce mezi katolíky a evangelíky či ateisty v podstatě žádný.

Formální praktikování nějakých rituálů u židů odsuzovali jak starozákonní proroci, tak samotný Ježíš Kristus. Katolíci i další církve tento způsob praktikování zbožnosti po vzoru židů opět zavedli. Tím že se to jen dělá, tak to platí (ex opere operato), i když to dělá i nevěřící nebo morálně závadný kněz nebo farář. Zcela se ignoruje Ježíšův požadavek narození z Ducha zkrze osobní rozhodnutí a víru v něj jako prostředníka smíření s Bohem Otcem.  Ducha svatého nelze získat nějaký rituálem bez osobní víry a pokání nebo za peníze jak Šimon kouzelník. 

Formálně dostávají katoličtí biřmovanci při tomto rituálu další křestní jméno. Mně, ačkoliv nejsem katolík a proto ani biřmovaný se přihodilo téměř před 40 lety to, že jsem ve spojitosti s mým silným duchovním zážitkem dostal též nové křestní jméno, nikoliv od nějakého frátra, ale od komunisty obsazeného kádrového útvaru mého zaměstnavatele. Ačkoliv  ten o mém zážitku nic netušil, zaslal mi právě v tu dobu povinný doplněk k životopisu k vyplnění, omylem s jiným křestním jménem, kde jsem měl vyplnit, co důležitého se v mém životě přihodilo.  Toho jsem ihned využil, abych posuv své víry na vyšší hladinu mohl veřejně proklamovat a souhlasil i s jejich „překřtěním“.  
Duch kam chce věje a působí vždy tam, kde je nitro člověka připravené upřímným pokáním a modlitbou. 

Vložil: Tomas v Pondělí, 09. květen 2022 @ 10:10:29 CEST (1207 čtenářů)
Více... | 123 komentáře | Skóre: 0Život víry: Je dovoleno platit císaři daně?
Etika

poslal oko

Lidská mysl dokáže vyprodukovat i takové druhy  záludných otázek, na které je jak kladná, tak i záporná odpověď už dopředu vždycky špatná.
Protože tento druh otázek  není motivován upřímnou snahou pochopit podstatu tázané věci, ale jsou motivovány především špatnými úmysly tazatele nachytat nějak člověka ...
Vložil: Tomas v Pátek, 29. duben 2022 @ 22:12:26 CEST (1161 čtenářů)
Více... | 4691 bytů | 244 komentáře | Skóre: 0Život víry: Bůh je velice tolerantní v tom, že umožňuje lidem volbu
Žhavá témata

poslal Frantisek100

Bůh je velice tolerantní v tom, že umožňuje lidem volbu:   ·  


19Dovolávám se dnes proti vám svědectví nebes i země: Předložil jsem ti život i smrt, požehnání i zlořečení; vyvol si tedy život, abys byl živ ty i tvé potomstvo   ·  
15Hleď, předložil jsem ti dnes život a dobro i smrt a zlo;   

 Mnohokrát Bůh nabízí volbu. Bohužel lidé většinou volí špatně.   A tak Bůh přikročuje častěji k tomu, že lidem s volbou pomáhá.   ·  


1Pavel, služebník Krista Ježíše, povolaný za apoštola, vyvolený ke zvěstování Božího evangelia, 

   Pavel sám by si Krista nevyvolil.   ·  

Když nastal den, zavolal k sobě své učedníky a vyvolil z nich dvanáct, které také nazval apoštoly:   

 Nikdo se nestal apoštolem sám ze své vůle. Bůh ale zapůsobil na jejich rozhodování.   ·  

Jan 6, 70Ježíš jim odpověděl: „Nevyvolil jsem si vás dvanáct? A přece jeden z vás je ďábel.“   

 Tak i i mezi vyvolenými může zapůsobit satan.   · 

  Matouš 24, 24  Neboť vyvstanou lžimesiášové a lžiproroci a budou předvádět veliká znamení a zázraky, že by svedli i vyvolené, kdyby to bylo možné.  

 A tak i dnes je mnoho vyvolených svedeno.    

 K volbě potřebujeme nabídku pravd. Kde je máme hledat? Bůh se nebál, že jeho vyvolané ovlivní dezinformace. Asi by dnes nevypínal weby. Přece vyvol si. To je svoboda. Pokud nevybereš dobře, Bůh časem zasáhne a dá Ti poznat, zda jsi zvolil špatně. U Pavla také včas  zasáhl.   Najít pravdu chce i čas a hlavně svobodu, rozum, pohledy ze všech stran, porovnat různé názory bez předsudků... 
Vložil: Tomas v Neděle, 24. duben 2022 @ 00:01:47 CEST (824 čtenářů)
Více... | 87 komentáře | Skóre: 0Život víry: NÁSLEDOVÁNÍ A POCHOPENÍ
Kázání

poslal Nepřihlášený


                                           Daniel 10:12 ČSP A B21
 ,,Promluvil ke mně: Neboj se, Danieli, neboť od prvního dne, kdys přiložil své srdce, abys pochopil i aby ses pokořoval před svým Bohem, jsou tvá slova vyslyšena a kvůli tvým slovům jsem přišel také já." 
 ,,Tehdy pokračoval: "Neboj se, Danieli. Už od prvního dne, kdy ses ke svému Bohu začal modlit za porozumění a pokořovat se před ním v postu, byly tvé prosby vyslyšeny a já přicházím s odpovědí na ně."
     Tak učinil i Bůh se mnou, dal mně poznat Pána Ježíše, přitáhl mně k Němu skrze svou milost a své milosrdenství, a tak Ježíš hned od prvopočátku ve mně působí touhu poznat Pravdu, poznat a porozumět Otcovu dílu, a tak to, co píšu je z toho pochopení Otcova myšlení, což je myšlení Ducha.

                   Většina denominací, jejich představitelé (církev má jednoho jediného představitele)
  učí, jak máme následovat Ježíše, přitom ho nenásledoval zatím ani jeden z nich, protože oni učí, jak máme Ježíše kopírovat v tom, co On dělal v těle na zemi.
     Vůbec jim přitom nevadí, že Ježíš stále žije ve svém těle zde na zemi a rozhoduje jako jediná hlava svého těla o všem, co se v Jeho těle děje.
    Kdo je tělem Ježíše Krista?
Každý, kdo NÁSLEDOVAL Ježíše jedním jediným aktem, a tak nyní již nikoho jiného a nic nenásleduje, protože NEMŮŽE, protože to pro něho již NENÍ MOŽNÉ, to proto, že jeho tělo bylo zbaveno moci skrze ponoření ve Jméno Ježíš.
  Všichni následují Ježíše svými skutky skrze své úsilí ve svých rozhodnutích.
 To však není Pravé následování Ježíše, protože Ježíš šel se svým Křížem na Golgotu a tam za nás zemřel. 
   Každý, kdo Ho opravdu následuje, ten ho následuje se svým křížem tam, kde šel On, na Golgotu, a tam spolu s Ním zemřel na Kříži.
   Golgota a smrt na Kříži je KONEČNÁ NÁSLEDOVÁNÍ Ježíše. Každý, kdo zemřel spolu s Ježíšem na Kříži Ho již nenásleduje, protože tam se s Ním SJEDNOTIL NA VĚKY. Tam se stalo, že již nejsem já a Ježíš, ale že Ježíš a já jsme jedno.
   A jak můžeš NÁSLEDOVAT Ježíše, když už jsi s Ním JEDNO?
 Každý, kdo tvrdí, že následuje Ježíše, ten s Ním zatím jedno není, a to proto, že zatím nedošel se svým křížem na Golgotu a nezemřel tam spolu s Ním na Kříži. (Pud sebezáchovy DENOMINACE)
   Je to OTÁZKA MYŠLENÍ.
 Každý, kdo chce dělat to, co dělal Ježíš v těle z Marie, ten zapomněl, nebo mu to Satan svou Lží ukradl, že to, co Ježíš udělal, pro co skutečně přišel na zem, byla Jeho smrt na Kříži za naše hříchy, a každý, kdo v Něm zůstává NEHŘEŠÍ, protože ZŮSTÁVÁ v Jeho smrti, a Ježíšův ŽIVOT tak může a ZŮSTÁVÁ V NĚM.
   Každý, kdo zůstává v Ježíšově smrti, už Ježíše NENÁSLEDUJE, protože již NEMÁ jak, protože vším, čím by ho mohl následovat již ZEMŘELO SPOLU S JEŽÍŠEM NA KŘÍŽI.
  Čím tedy může člověk NÁSLEDOVAT Ježíše?
No přece svým tělem a skrze své tělo, nic jiného totiž NEMÁ, čím by mohl NÁSLEDOVAT Ježíše.
    A tak každý člověk, který NÁSLEDUJE Ježíše Ho NÁSLEDUJE svým tělesným rozhodnutím SPOLU S NÍM ZEMŘÍT NA KŘÍŽI.
   Tou spolu SMRTÍ NA KŘÍŽI JEŽÍŠE KRISTA, SMRTÍ JEŽÍŠE KRISTA, každý člověk DOKONČIL SVÉ NÁSLEDOVÁNÍ JEŽÍŠE. 
  To, co se potom děje již NENÍ NÁSLEDOVÁNÍ JEŽÍŠE, ale JEŽÍŠŮV ŽIVOT SAMOTNÝ, PROJEVUJÍCÍ SE SKRZE TO TĚLO, KTERÉ ZEMŘELO SPOLU S NÍM NA KŘÍŽI, KTERÉ BŮH SPOLU S NÍM VZKŘÍSIL, A TAK PATŘÍ CELE A CELÉ JEŽÍŠI, a ne tomu člověku, který ZEMŘEL.
  A tak vy, kteří říkáte a UČÍTE TO, že máme NÁSLEDOVAT Ježíše svými skutky ve své zodpovědnosti za ně, jste zatím NEZEMŘELI SPOLU S NÍM NA KŘÍŽI, a tak NÁSLEDUJETE POUZE SAMI SEBE, NÁSLEDUJETE LIDSKÉ NAUKY A NE KRISTA JEŽÍŠE.
Vložil: Tomas v Neděle, 24. duben 2022 @ 00:00:30 CEST (287 čtenářů)
Více... | 8 komentáře | Skóre: 0Život víry: Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými
Zamyšlení

poslal Frantisek100

Jak může poznání pravdy osvobodit? Jsme nesvobodni, pokud se týká pravdy? Bohužel jsme ovládání médii, jak nikdy dříve nebylo možné.  A každé médium říká  část pravdy zahalené snůškou lží. . A tak jsme v zajetí lži. Potřebovali bychom znát pravdu, ale jak se k ní dostat. V dnešní době o válce informují jinak média u nás a jinak na druhé straně. Nikdo tak nezná celou objektivní pravdu. V rozhodování nejsme svobodni, protože nás ovládají nepravdy či polopravdy. Jsme otroci. Ke svobodě bychom potřebovali pravdu.   ·  


32Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.“ ·  
33Odpověděli mu: „Jsme potomci Abrahamovi a nikdy jsme nikomu neotročili. Jak můžeš říkat: stanete se svobodnými?“ ·  
34Ježíš jim odpověděl: „Amen, amen, pravím vám, že každý, kdo hřeší, je otrokem hříchu. ·  
35Otrok nezůstává v domě navždy; navždy zůstává syn. ·  
36Když vás Syn osvobodí, budete skutečně svobodni.  

 Pán Ježíš hovořil k věřícím židům. Tou pravdou, kterou měl Pán Ježíš na mysli, byla pravda o hříchu. Všichni jsou otroci hříchu.  To si ani dnes nikdo nepřizná.  Přece se  rozhoduji sám. Jenže na naše rozhodnutí má vliv hřích  a lež. Jsme nesvobodni a jednáme pod vlivem nepravd a lží a hříchu.   Pavel to na sobě vnímal.   ·  

14Víme, že zákon je svatý – já však jsem hříšný, hříchu zaprodán. ·  
15Nepoznávám se ve svých skutcích; vždyť nedělám to, co chci, nýbrž to, co nenávidím. ·  
16Jestliže však to, co dělám, je proti mé vůli, pak souhlasím se zákonem a uznávám, že je dobrý. ·  17Pak to vlastně nejsem já, kdo jedná špatně, ale hřích, který je ve mně. ·  
18Vím totiž, že ve mně, to jest v mé lidské přirozenosti, nepřebývá dobro. Chtít dobro, to dokážu, ale vykonat už ne. ·  
19Vždyť nečiním dobro, které chci, nýbrž zlo, které nechci. ·  
20Jestliže však činím to, co nechci, nedělám to já, ale hřích, který ve mně přebývá. ·  
21Objevuji tedy takový zákon: Když chci činit dobro, mám v dosahu jen zlo. ·  
22Ve své nejvnitřnější bytosti s radostí souhlasím se zákonem Božím; ·  
23když však mám jednat, pozoruji, že jiný zákon vede boj proti zákonu, kterému se podřizuje má mysl, a činí mě zajatcem zákona hříchu, kterému se podřizují mé údy. ·  
24Jak ubohý jsem to člověk! Kdo mě vysvobodí z tohoto těla smrti?     

 Pavel popsal působení hříchu na sobě. Nutí a pokouší mne dělat opak toho, co je správné a svaté. Tak jednali i první lidé v ráji. A proto nás ani Boží Desatero nezachrání, protože ho nikdo nedokáže dodržet. Jsme tedy v situaci, kde není řešení? V nás neexistuje, ale díky Božímu zásahu řešení existuje. Jaké?   To je to další část pravdy, která osvobozuje.     

 Naše vůle musí být podřízena nikoli hříchu, jak to  popsal  Pavel, ale Duchu Božímu. Ten musí přijít do naší duše, našeho těla a ovládnout to původní já, v němž panuje hřích. Jak?   

 Vírou a přijetím. A to je celodenní boj. A funguje to? Nejsme dál nesvobodni a bez pravdy ????                    
Vložil: Tomas v Pondělí, 11. duben 2022 @ 22:37:29 CEST (310 čtenářů)
Více... | 9 komentáře | Skóre: 0Život víry: Co znamená následovat Krista??
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Co znamená následovat Krista? 

 Někdy mi to připadá, že nás někdo nutí k opuštění rodiny a jít někam kázat evangelium.  Ale to už se dělo a působilo to jako  projev sobeckého fanatického a útočného náboženství.

 Opravdu na nás chce Pán Ježíš opustit prostředí , v němž žijeme společně s ostatními lidmi, a někam jít? Jaká je k tomu motivace? Pro vlastní záchranu a věčný život? Pak jsme jen sobci, kteří myslí na sebe.   
 Bohužel některé verše z Bible tak působí, pokud se nad nimi hlouběji nezamyslíme.    

 Věřím , že výzva k následování Krista je jednání v duchovním smyslu. Manžel neopustí rodinu, ale nebude chodit do hospod a opíjet se, nebude nevěrný své ženě, budu se věnovat dětem, poctivě pracovat… Nastane v něm změna. On opustil dřívější svět hodnot. A tak je to  podobně ve všem. Umět překonávat naše sobecké já a myslet na druhé. Opustit to, na čem jsme byli až moc závislí a co nám spíše škodilo. Je to proces, která probíhá celý život a denně jsme postaveni před rozhodnutí, jak máme následovat. Dnes je to těžší, protože vlivem médií jsme stále hlouběji zatahování do dnešní světa pochybných hodnot, pokušení a zla. Jsou ovlivňovány i naše emoce. 

Někdy si musíme položit otázku: " Pane Ježíši, kde je pravda a co mám dělat?" 

 Byl jsem překvapen jednou rodinou. 

Pořídili si domek na hypotéku a další hypotéku na jeho rekonstrukci. Jsou už středního věku  a mají dvě malé děti. Jednu místnost hned na začátku imigrace upravili tak, aby tam mohla bydlet ukrajinská maminka s dětmi. Rozhodli se tak ještě předtím, než vláda slíbila příplatek. Nejsou sice asi navenek věřící, ale uvědomil jsem si, že tímhle jednáním následují Krista.  Mnoho lidí o své víře nemluví, ale hovoří jejich činy. Bůh to jistě vidí a ocení, i když oni dobrodinci na svoji odměnu nemyslí. Mají prostě cit jako měl Pán  Ježíš. To je také následování.  
Vložil: Tomas v Pondělí, 04. duben 2022 @ 10:58:25 CEST (269 čtenářů)
Více... | 4228 bytů | 8 komentáře | Skóre: 0Život víry: Kázání o postu
Kázání

poslal lutrik

První čtení: Jóel 2,12 - 18: „Nyní tedy, je výrok Hospodinův, navraťte se ke mně celým srdcem, v postu, pláči a nářku. Roztrhněte svá srdce, ne oděv, navraťte se k Hospodinu, svému Bohu, neboť je milostivý a plný slitování, shovívavý a nejvýš milosrdný. Jímá ho lítost nad každým zlem. Kdo ví, nepojme-li ho opět lítost a nezanechá-li za sebou požehnání, a zase budou obětní dary a úlitby pro Hospodina, vašeho Boha. Trubte na polnici na Sijónu, uložte půst, svolejte slavnostní shromáždění! Shromážděte lid, posvěťte sbor, sezvěte starce, shromážděte pacholátka i kojence od prsů, ať vyjde ženich ze svého pokojíku a nevěsta ze své komůrky. Ať mezi chrámovou předsíní a oltářem pláčou kněží, sluhové Hospodinovi, ať prosí: "Ušetři, Hospodine, svůj lid, nevydávej své dědictví potupě, ať nad nimi nevládnou pronárody. Proč se má mezi národy říkat: »Kde je jejich Bůh?«" Horlivě se ujme Hospodin své země a se svým lidem bude mít soucit.“


Druhé čtení: Matouš 4,1 - 11: „Tehdy byl Ježíš Duchem vyveden na poušť, aby byl pokoušen od ďábla. Postil se čtyřicet dní a čtyřicet nocí, až nakonec vyhladověl. Tu přistoupil pokušitel a řekl mu: "Jsi-li Syn Boží, řekni, ať z těchto kamenů jsou chleby." On však odpověděl: "Je psáno: `Ne jenom chlebem bude člověk živ, ale každým slovem, které vychází z Božích úst.´" Tu ho vezme ďábel na do svatého města, postaví ho na vrcholek chrámu a řekne mu: "Jsi-li Syn Boží, vrhni se dolů; vždyť je psáno: `Svým andělům dá příkaz a na ruce tě vezmou, abys nenarazil nohou na kámen´!" Ježíš mu pravil: "Je také psáno: `Nebudeš pokoušet Hospodina, Boha svého.´" Pak ho ďábel vezme na velmi vysokou horu, ukáže mu všechna království světa i jejich slávu a řekne mu: "Toto všechno ti dám, padneš-li přede mnou a budeš se mi klanět." Tu mu Ježíš odpoví: "Jdi z cesty, satane; neboť je psáno: `Hospodinu, Bohu svému, se budeš klanět a jeho jediného uctívat.´ V té chvíli ho ďábel opustil, a hle, andělé přistoupili a obsluhovali ho.“
Vložil: Tomas v Úterý, 08. březen 2022 @ 15:17:42 CET (219 čtenářů)
Více... | 13407 bytů | 1 komentář | Skóre: 0Život víry: Smrt prý není strašná, ale roky umírání jsou
Konspirace

poslal Nepřihlášený

Smrt možná není tak strašná, ale roky bolesti a umírání dětí a dalších ano. A co zvířata? Cítí bolest, to je vidět na domácím zvířeti. A pak půjdou kam? To je Ježíš nechá trpět?

Ať už to Ježíš Kristus ukončí a hned!
Vložil: Tomas v Sobota, 05. březen 2022 @ 23:29:37 CET (311 čtenářů)
Více... | 2 komentáře | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.40 sekundy