Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Bartoloměj.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 15009, komentáře < 7 dní: 213, komentářů celkem: 309534, adminů: 60, uživatelů: 4789  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 126 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

tele

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Pochod hrdosti
·Falešné arminiánské evangelium?
·Kázání na Žalm 15
·Zpravodaj baptistických sborů 1/2017
·Absolutní a relativní
·Evangelikální arminiáni
·Ekumena a termodynamika
·V USA roste počet křesťanů, kteří se nehlásí k žádné denominaci
·Smolný sloup
·Petice proti obnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
89 041 980
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život víry: Může být náboženství opiem?
Zamyšlení

poslal Frantisek100

Může být náboženství opiem? Tato otázka se mi dnes vybavila , když jsem četl životopis barcelonského vraha. Krásný mladý muž, který dosud nedělal muslimským rodičům žádné potíže.  Rodina je sice muslimská, ale rozhodně není radikální. Islám je jejich životní víra. Nikoho nenapadají a snaží se žít s ostatními v pokoji. A pak se jejich syn změní. Vlivem  radikálních duchovních se stane horlivý tak, jak si to vymývači mozků přejí. Přestane pít alkohol a rodičům ani nepodá ruku. A pak se stane taková krutá událost. Vraždí ve jménu své víry. Je to podobné jako, když někdo je pod vlivem drog. Ale tou drogou je fanatická náboženská víra. Jistě, že podobnou drogou může být i víra politická. Kolik lidí uvěřilo Hitlerovi či Stalinovi a pak páchali zločiny v zájmu své víry?? A co křesťanství? Kolik lidí se stalo obětí sekt a pak vlivem vymývání mozků obrátí svůj život i život celé rodiny strašným způsobem?? Apoštol Pavel píše Galatským: 18Je správné horlit, ale pro dobrou věc................... Jak poznáme, že horlíme správně ?????????  

Vložil: Tomas v Středa, 23. srpen 2017 @ 23:01:02 CEST (8 čtenářů)
(komentáře? | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Svaté povolání
Zamyšlení

poslal Willy

2Tm 1:9 on (Bůh) nás zachránil a povolal svatým povoláním ne podle našich skutků, nýbrž podle vlastního předsevzetí a podle milosti, kterou nám daroval v Kristu Ježíši před věčnými časy ... 


Tento verš mi dnes (20.8.) poslal na facebooku jeden křesťan. A mně hned začalo vyvstávat v zamyšlení se nad tím veršem, jestli vlastně víme, co je tím svatým povoláním? 
K čemu nás Bůh povolal?
Vložil: Tomas v Úterý, 22. srpen 2017 @ 08:27:40 CEST (252 čtenářů)
(Více... | 4363 bytů | 37 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 5)Život víry: Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele? (po čtvrté)
Z našich církví

poslal Nepřihlášený

Vážení a milí, nějak jsem si zalíbila si s vámi povídat prostřednictvím mých článků a snad se na mne nebude zlobit, když v tom svém zalíbení zatím pokračuji :)

Předchozí reakce najdete tady:  http://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2470589&mode=&order=0&thold=0
Moc se mi líbí, co píše uživatel Tele. Ano, vím, že píšeme oba dva obecně, ale přesto myslím, že nacházíš porozumění toho, co mne tížilo a já si zase z Tvých odpovědí mohu vzít cenné rady, někdy spíše potvrzení pro sebe. Víš sice sdílím, ale sdílím celkem málo a zatím i to, že mi někdo napíše pár hřejivých slůvek, je mi před Pánem povzbuzením. Nejde říci, že by mi nešlo o přátelství, samotnou mne teď zarazilo jakpak jsem to vlastně napsala. Prostě na prvním místě musí být Pán, alespoň to považuji za důležité. A pokud by mi Pán nějak dal najevo, že se přátelství s ní mám zřeknout, jsem připravená (snažím se o to být) se přátelství s ní zříci, nebo alespoň na nějakou dobu v sobě potlačit. Právě nechci být vedená nějakým svým sobectvím nebo představami. Chtěla bych to, co je dobré pro ni. Ve skrytu duše bych si však určitě přála, abychom si nadále byly tak blízké... no, nevím, jak to nejlépe vyjádřit, ale jak jsi psal uživateli Tele dále, všechno jsi krásně vysvětlil. Jsem ráda, že to tak vidíš. Když se nad tím zamýšlím, tak přesně tak to prožívám také. Musí tam být skutečná láska. Pak můžeme i skutečně citlivě pomáhat. četla jsem si to Tvé mnohokrát a bavilo mne se nad tím zamýšlet.
Vložil: Tomas v Úterý, 22. srpen 2017 @ 08:26:19 CEST (116 čtenářů)
(Více... | 11911 bytů | 7 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Sleduj stopy Mé Krve
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Drž se pevně všech naučení, která ti dávám. Ať tě nikdo neoklame. Sklízej postupně Mou žeň laskavosti a mírnosti. Rozmnožím tvé vize, abys svědčila v Mém Jménu. Dám ti slova, abys mohla svědčit. Má dcero, připomeň světu Mou Velkou Lásku. Toto bude poselství pro všechny časy. Pokoj vám. Jsem Ježíš, váš Vykupitel, jsem Svatý Svatých, kdo k vám mluví.Vpravdě vám říkám, vyleji zvláštní milosti na ty, kdo přijali toto svědectví, protože přijetím tohoto svědectví Lásky potvrzují opravdovost Nekonečné Lásky Nejvyššího, protože všechno, co je psáno, pochází ode Mne. Milovaní, dávám vám Svého Ducha bez výhrad. Dávám Svého Ducha, aby světu stále znovu připomínal velkou lásku, kterou k vám mám. Dávám Svého Ducha bez výhrad, aby vám všem připomněl Mých Pět Ran a Mé Utrpení.

Vložil: Tomas v Úterý, 22. srpen 2017 @ 08:14:45 CEST (36 čtenářů)
(Více... | 6148 bytů | komentáře? | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Pozitivní křížová cesta
Křesťanská akademie mladých

poslal dudaak

 Křížová cesta je lidová zbožnost, kterou zmiňuje kánon 1674 CIC, není to tedy dogma, které nelze měnit.  Proto si dovolujeme navrhnout zde novou křížovou cestu, která vychází z toho, že křesťanství nás učí pozitivnímu přístupu ke každé životní situaci / je to též vyjádřeno slovy „ víra, naděje, láska“/.

Vložil: Tomas v Úterý, 15. srpen 2017 @ 22:37:23 CEST (507 čtenářů)
(Více... | 13514 bytů | 32 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)Život víry: Antikrist je ten, kdo Božství Pána Ježíše popírá a na jeho místo staví .....
Žhavá témata

poslal Frantisek100

Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je Kristus? To je ten antikrist, který popírá Otce i Syna. Každý, kdo popírá Syna, nemá ani Otce. Kdo vyznává Syna, má i Otce. Ať ve vás zůstává, co jste slyšeli od počátku. Zůstane-li ve vás to, co jste slyšeli od počátku, zůstanete také vy v Synu a v Otci. A toto je to zaslíbení, které nám On zaslíbil: věčný život. Toto jsem vám napsal o těch, kteří vás svádějí. Ve vás však zůstává pomazání, které jste od Něho přijali, a nepotřebujete, aby vás někdo učil; Jeho pomazání vás učí všemu a je pravdivé a neklame; jak vás vyučilo, tak zůstávejte v Něm. Nyní tedy, dítky, zůstávejte v Něm, abychom nabyli radostné důvěry, až se zjeví, a nebyli jím zahanbeni při Jeho příchodu. Víte-li, že je spravedlivý, vězte, že také každý, kdo činí spravedlnost, je z Něho zrozen.       Janovy verše charakterizují velice dobře antikrista. Je to ten, kdo popírá Ježíše Krista jako Syna Božího. Mám pocit, že se zde někdy hádáme kvůli slovíčkům. Ježíš je Syn Boží a existoval určitě při stvoření světa i člověka, ale v jiné podobě než je lidské tělo. Nikde Pán Ježíš o sobě neprohlašuje, že je Bůh. Jasně dává najevo, že je podřízen svému Otci a když dělá nějaký zázrak, tak je psáno, že se vždy obrací k Otci, k Bohu. K Otci hovoří i poslední noc, kdy si uvědomuje,co ho čeká. A na kříži dokonce zvolá, Bože můj, proč jsi mi opustil. To samo vylučuje, že by byl úplně totožný s Bohem, ale Boží Syn znamená, že je součástí Boha Otce  a jeho charakter je stejný jako u Otce. Já  a Otec jedno jsme.  Logicky Bůh je přece jen jeden. Tohle neznamená, že popírám Pána Ježíše, naopak logicky uznávám jeho Božství, což dokázal svým životem na Zemi. A Duch Svatý? O tom hovoří Pán Ježíš jako o Utěšiteli. A také se dozvídáme, že Duch Svatý má citové vlastnosti. Opět jde o Boží bytost, kterou nejsme schopni vidět, ale která na nás působí. Závěr. Věřím v Boha, věřím v Ježíše jako Syna Božího a v Ducha Svatého. Rozebírat to  a přemýšlet, jak to je, nemá smysl. Je to duchovní realita a víc nepochopíme. Antikrist je ten, kdo Božství Pána Ježíše popírá a na jeho místo staví někoho jiného.   

Vložil: Tomas v Úterý, 15. srpen 2017 @ 22:36:54 CEST (650 čtenářů)
(Více... | 53 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Kázání o milosrdenství vítězícím nad soudem
Kázání

poslal lutrik

První čtení:  Exodus 34,5 - 9:  „Tu sestoupil Hospodin v oblaku. Mojžíš tam zůstal stát s ním a vzýval Hospodinovo jméno. Když Hospodin kolem něho přecházel, zavolal: "Hospodin, Hospodin! Bůh plný slitování a milostivý, shovívavý, nejvýš milosrdný a věrný, který osvědčuje milosrdenství tisícům pokolení, který odpouští vinu, přestoupení a hřích; avšak viníka nenechává bez trestu, stíhá vinu otců na synech i na vnucích do třetího a čtvrtého pokolení." Mojžíš rychle padl na kolena tváří k zemi, klaněl se a řekl: "Jestliže jsem, Panovníku, nalezl u tebe milost, putuj prosím, Panovníku, uprostřed nás. Je to lid tvrdošíjný; promiň nám však vinu a hřích a přijmi nás jako dědictví."“

Druhé čtení: Matouš 5,7:  „Blaze milosrdným, neboť oni dojdou milosrdenství.“

Vložil: Tomas v Středa, 09. srpen 2017 @ 10:54:44 CEST (233 čtenářů)
(Více... | 14630 bytů | 7 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Může církev kazit vztahy mezi věřícími přáteli? (neplánované pokračování)
Z našich církví

poslal Nepřihlášený

původní článek tady: Může církev kazit vztahy mezi věřícími přáteli?
Vážení a milí, podívala jsem se na vaše různorodé odpovědi. A nakonec jsem si říkala, že bych asi měla napsat něco více. Je to pro mne hodně osobní, tak se budu opatrná a sdílet spíše v náznacích. Snad spíše pro vás, ať můžete posoudit sami, jak se vám dařilo promlouvat do mé, do naší situace. Žádnou skutečnou pomoc ani radu jsem určitě nečekala, to bych svěřila opravdu málokomu. Zajímaly mne osobní jiné zkušenosti ostatních. A třeba bych v tom našla něco, co by oslovilo a povzbudilo i mne. Místo toho přicházela spíše hodnocení. A někdy bych bohužel spíše řekla soudy. Docela zbytečné, snad dobře myšlené, ale pramenící z neznalosti. Možná i z toho, že jsem sama chtěla zůstávat tak trochu v pozadí, a nesnažit se zalíbit :(

Vložil: Tomas v Sobota, 05. srpen 2017 @ 12:23:44 CEST (1275 čtenářů)
(Více... | 10933 bytů | 148 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Může církev kazit vztahy mezi věřícími přáteli?
Z našich církví

poslal Nepřihlášený

Na internetu jsem narazila na článek Marianny Otterové. Oslovil mne, promlouvá do mé situace. Paní Marianna se před pár lety rozhodla odejít z církve. Svou víru si uchovala. Vedly jí k tomu tři problémy: náboženský, politický a sociální. Ten poslední obsahuje řadu postřehů, které prožívám také.

Elitářský prvek popisovaný v článku se začal projevovat u některých vztahů, zejména s mou skvělou kamarádkou. Nejsem z jejího sboru, ale dlouho jsme si rozuměly a měly hezký kamarádský vztah. Následně se stalo, že kamarádka začala mít nějaké osobní problémy. Sdílely jsme se spolu, důvěřovaly si a vše probíraly jako opravdové sestry. Po nějaké době se její situace začala zlepšovat. Pak asi po roce a něco se vše začalo vracet do starých kolejí. Začala se právě příliš upínat na tu svou komunitu z církve. I když stále v nejtěžších chvílích utíká za mnou, mám pocit, že už to není to, co bývalo. Že už si tolik nevěříme, zpochybňuje mne a z jejích slov jsem pochopila, že jí ta její komunita od mne odrazuje. A právě často i v radách, které ani nejsou podle bible. Je to spíše podle zvyků v jejím společenství, ke kterému se tak ještě více upíná. Její problém se tím jenom prohlubuje a vůbec neřeší. Jsem z toho dost smutná a nevím, co s tím. Jsme spolu čím dál méně. Pokud zrovna není na dně, tak si na mne mnohdy ani nevzpomene a vážný problém, co má, odkládá, přehlíží, vlastně ani nevím. Bojím se o ni. Jedná se o normální běžnou církev, ale z toho co jsem mohla poznat je tam něco nezdravého. 

Máte někdo s něčím podobným jako popisuje paní Marianna zkušenosti? Co si o tom myslíte? Z mého pohledu klíčové jsem potrhla a jsem zvědavá, co si o tom co paní zdejší věřící myslí. Není to až sektářké chování, co je tam popsáno a co prožívám u své kámošky také? Dále své trápení rozebírat neplánuji, mám ale pocit, že by mi snad pomohlo více takového sdílení o sociálních vazbách v církvi a jejich vliv na vazby mimo ni.

Pokračuji vlastním článkem, který je přečíst celý na odkazu dole:
Vložil: Tomas v Úterý, 01. srpen 2017 @ 00:21:30 CEST (743 čtenářů)
(Více... | 10518 bytů | 33 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Skutky lásky jsou silnější než skutky Zákona
Svědectví

poslal Frantisek100

Já jsem se chtěl  zamyslet nad láskou  a hlavně láskou Boží, protože skrze lásku a Boží lásku poznáváme pak i samotného Boha. Nerad bych, aby to byla fráze. Protože vše se snadno dá zprofanovat  a ta hodnota, kterou to má, pak nějak vychladne. Vzpomínám na to, že moje první poznání Boha bylo setkání  s jeho láskou. Láskou, kterou zprostředkovali sami věřící a  ani si možná  neuvědomovali, že ten skutek jejich lásky měl Boží hodnotu.   Vrátím se do vzpomínek.   Jsem mladý kluk, který hledá mnoho opovědí na svět kolem a je přesvědčený materialista. Nepřipouštím si Boha jako osobu, spíše někde hluboko ve mně je jakási myšlenka,  že za vším něco inteligentního stojí, že ten svět nevnikl jen tak samo sebou. 

Vložil: Tomas v Sobota, 29. červenec 2017 @ 09:03:15 CEST (935 čtenářů)
(Více... | 5933 bytů | 90 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)
Stránka vygenerována za: 0.37 sekundy