Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zdeněk.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16092, komentáře < 7 dní: 456, komentářů celkem: 390312, adminů: 60, uživatelů: 5032  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 255 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

rosmano
martino
LD
Willy
JirkaB

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106973805
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Je tzv. křesťanská Amerika opravdu křesťanská?
Společnost

poslal Nepřihlášený

Nejdříve trochu historie: Dobýt a přivlastnit si Rusko zkusili Frantíci s Napoleonem v čele. Neuspěli, museli z Ruska odtáhnout. Zkoušeli to Němci s Hitlerem v čele. Taky neuspěli a museli odtáhnout. No a dneska západ přímo do Moskvy vtrhnout nemůže jako předtím v historii, páč Rusko má atomovky. Kdyby Rusko nemělo atomovky, tak už tam jsou. No a když nemůžou do Ruska přímo vtrhnout a přivlastnit si hlavně suroviny apod., tak to zkouší aspoň přes různé majdany. V Ukrajině se jim majdan podařil. V Bělorusku a Kazachstánu se jim majdan nepodařil. Zkrátka chtějí obrátit ty sousední země, co kdysi patřily k Rusku, proti Rusku a udělat tam prozápadní loutkový režim.

Tím neříkám, že by Rusko bylo svaté. V minulosti se taky roztahovalo. Ale dneska je spíše v defenzívě a tlačené do kouta vojenským paktem NATO. Americké rakety jsou stále blíže a blíže k Moskvě. Američané to samozřejmě nedělají z altruismu nebo lásky, ale protože chtějí absolutní vítězství. Nestačilo jim vyhrát studenou válku, Varšavská smlouva se rozpadla, RVHP se rozpadlo, západ obsadil všechny bývalé sovětské satelity. Západ a hlavně Američané chtějí vítězství totální, tzn. aby padla poslední moc, která jim vzdoruje, tzn. Moskva.

Vložil: Tomas v Sobota, 22. leden 2022 @ 23:48:46 CET (104 čtenářů)
Více... | 2498 bytů | 15 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Údajný katolík Martino nechápe morálku ani zákony
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Martino o sobě prohlašuje, že je údajně katolík a pobožný. Když se mu to hodí, tak se zaštiťuje biblí, když se mu to nehodí, tak bibli schovává. "Snáze projde lano (velbloud) uchem jehly, než aby bohatý člověk vešel do Božího království "
Luk.18:25
"Nelze sloužit dvěma pánům....Nelze zároveň sloužit Bohu a majetku" 
Mat.6:24
"Nehromaďte si poklady na zemi, kde je ničí mol a rez...".
Mat. 6:19


Martino na bezohlednou jízdu 417 km/h po dálnici českého zbohatlíka píše toto:  "Prostě někdo peče chleba, někdo prodává a někdo testuje rychlost. Co je na tom?"

Když jsem mu to rozporoval, tak mi argumentuje tím, že žiji single. Prý to je úchylné nebo snad protizákonné. Není, bobku. Když někdo žije single, neohrožuje tebe ani na zdraví, ani na životě. Je to čistě jeho soukromá věc. Když ty jezdíš jako prase na silnici, ohrožuješ ostatní na zdraví i životě. Je to třeba jasně pojmenovat, co je a co není morální a co je a co není protizákonné. Od toho tu jsou zákony v České republice. Policie, soudy, státní zástupci. To, že se někdo rozhodl žít single, policie, soudy, státní zástupci nebudou zkoumat, je to irelevantní. To, že se někdo rozhodl "testovat", jak sám píše, rychlá auta na silnici, mohou státní orgány zkoumat. Kdyby tě chytli policajti, dostaneš pokutu, seberou ti řidičák nebo pokud pokud někomu ublížíš nebo ho svojí bezohledností zabiješ, půjdeš před soud. 
Vložil: Tomas v Sobota, 22. leden 2022 @ 23:45:54 CET (66 čtenářů)
Více... | 7 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Vztahovačnost katolíků
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

Působí tady jeden rozčílený katolík, kterého se osobně dotýká, když agnostik nebo ateista napíše, že odmítá věřit na pohádky z Bible. Zbytečně si to vztahuje na sebe a svoji víru. Obecně křesťané a katolíci zvlášť jsou vztahovační a mají pocit, že neustále se děje něco proti nim. Je to jen jejich mylná představa. Protože když mi bude nabízet svoje příběhy z Koránu nějaký muslim, řeknu mu to samé. Tedy že pro mě to jsou pohádky. A když mi nabízí svoje schopnosti kartářka nebo vědma, nebo astrolog nebo homeopat nebo jakýkoli další esoterik, tak mu řeknu, že nemám zájem o jeho pohádky. Už tomu rozumíte, katolíci? To není nic proti vám. Nebo jsou tu lidi, kteří rádi kouzlí se slovy jako kvantové jevy, čakry, aury atd. A zase je jasné, že se snaží přesvědčit o nějaké magii, prolínání různých světů, apod. Když to jsou pro mě pohádky, tak to nerozlišuji, zda to jsou katolické pohádky, nebo evangelikální pohádky, nebo jehovistické pohádky nebo astrologické pohádky nebo homeopatické pohádky, nebo pohádky Jaroslava Duška nebo pohádky Igora Chauna. Nebuďte tak vztahovační, katolíci. Nejste tu jen vy a vaše pohádky. Svět esoteriky je mnohem širší a bohatší a vy jste jen malá podmnožina. 

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 20. leden 2022 @ 11:38:48 CET (466 čtenářů)
Více... | 57 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Ježíš nevěřící na bibli?
O Bibli

poslal Nepřihlášený

Cizinec nedávno v jednom komentáři napsal věc, nad kterou zůstává rozum stát:

Vložil: Tomas v Pondělí, 17. leden 2022 @ 11:40:59 CET (404 čtenářů)
Více... | 34 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Ježíš a prostopášný boháč
Společnost

poslal Nepřihlášený


Odkaz na článek na webu HN: LINK

Otázká zní - je multimiliardář prohánějící se pravidelně po dálnicích v extrémně drahých luxusních vozech opravdovým služebníkem Krista, nebo je to někdo, kdo má křesťanství jen jako zástěrku a ve skutečnosti se svými skutky a životním stylem jen vysmívá Bohu i spoluvěrcům coby osoba, která okázale hýří majetkem za účelem uspokojení osobních požitků, nic nedbaje Ježíšových slov o pokladech Nebeských?

Vložil: Tomas v Pondělí, 17. leden 2022 @ 11:39:56 CET (514 čtenářů)
Více... | 48 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Z Ježíše se stala idea Ježíše
Svědectví

poslal zeryk

Zeryk se stal spokojeným ateistou 


1. Ježíš 'nemusel' historicky existovat
     a) rozděluji historickou osobu jména Ježíš
     b) a ideu mesiáše.
2.Křesťanství 'mohlo' vzniknout i bez Ježíše 
     a) Má jakoby ( mimoděk) zasahovat k víře židů
     b) bez porozumění 'jejich' víře
3.Život je možný jen v symbióze
     a) svoboda
     b) láska

Takže jsem přerostl bohu přes hlavu, a evolucí jsem se stal věřícím ateistou.
Věřícím v Bohy, Ježíše,Duchy a ostatní tím dávám na vědomí aby se mnou  již 
nepočítali. Nebudu s nimi trávit čas ani zde ani nikde v imaginárním nebi.
zeryk
Vložil: Tomas v Pátek, 14. leden 2022 @ 21:02:20 CET (792 čtenářů)
Více... | 103 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Internet nemá nic společného s realitou
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Docela mě tady překvapilo, jaký důraz klade František100 na vyjádření dalších uživatelů a dělá z toho závěry pro svůj život. Irituje ho kapitalistický Kristus, panský Kristus, panský styl jednání, pýcha, frajerství, absence empatie, atd. 


Podle internetu se nedají dělat závěry. A vztahovat to do svého osobního života a dělat podle toho závěry - Františku, to je přece nesmysl. A když ti někdo napíše nějakou invektivu, nebo opačný názor, tak jsi zraněný. To je škoda se trápit. Nad politikou taky někdy rozčílím, ale v obecné rovině a neberu to osobně. Nikdy jsem nebral nic osobně nějak nad míru. Sebehodnocení musíš dělat podle reálu a reálných lidí, ne podle internetu. Granosalis není běžné místo. I když tady je to ještě relativně v klidu, ale třebas zpovědnice.cz, kde jsou uživatelé psychofarmak, houbiček, pervitinu, incelové, deprivanti, prázdní, nihilisti, atd. - podle toho se nedá posuzovat společnost. Na internet často píší lidi, kteří v reálu jsou spíše introverti nebo se bojí, atd. Internet jim umožňuje se vyjadřovat. Nebo potom někteří se nudí, spamují, trollí, atd. 

Uvedu příklad. Když mi píše nějaký bobek, že se mu nelíbí, co hraju na hudebním kanále, tak se jen směju. Nevadí mi naprosto nic, žádné invektivy. Moje sebehodnocení nestojí na anonymních výkřicích nějakých neznámých nicků, ale na reálné životní zkušenosti. Třebas v 90. letech jsem za hudební vystoupení na jedné akci (svatbě, narozeninové párty) dostal tolik, co byla polovina tehdejšího platu :-) Čili jsem si slušně přivydělal. A co měl nějaký anonymní bobek, co píše slinty? Nic. :-) A to mně má vadit, když nějaký moula, co nic neumí, mi něco píše? A tak je to se vším ostatním. Striktně odděluji internet a reálný život. Je až neuvěřitelné, jakou váhu lidi přikládají internetu. Už jsem četl příspěvek, kde psala mladá žena, že má vztah s mužem a řešila ho jako partnera, přitom se reálně nikdy neviděli a jen si psali přes net. Samozřejmě že žádný vztah nemá. Je to jen její představa. 


Nedělám si závěry o hudebním vkusu podle internetu. Internet je úplný bizár. V reálu lidi tančí a paří na klasické pecky. Na internetu čtu všecko naopak od podivínů, co z reálu vůbec neznám. To samé náboženství a věřící lidi. Na internetu je to absolutní bizár. Každý vyznává něco jiného, prapodivného, každý druhý je teologický samouk lišící se od všech církví. A je pro sebe biskupem i papežem a někdy i sám sobě bohem. V reálu jsem přitom zažil samé řádně zařazené křesťany, zcela nekonfliktní a plně funkční v konkrétním společenství, sboru. 

Už jsem to psal jinde. Beru internet jako takové akvárium. Akvárko, kde pozoruji rybičky, které žijí jen v tom internetovém akvárku a v reálu neexistují, nebo pokud existují, tak zcela mimo můj domov, vesnici, rodinu, atd. Prostě spešl internet akvárko bizár. 

Ber to taky tak, Františku. 

Vložil: Tomas v Pátek, 14. leden 2022 @ 21:01:50 CET (413 čtenářů)
Více... | 43 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Bezbřehý pohyb lidí jako nový fenomén
Společnost

poslal Nepřihlášený

Někteří aktivisté hovoří o tom, že jsou v rámci covidové krize omezována lidská práva jako třeba svoboda pohybu. Já jim rozumím, ale je tu jedna věc, kterou jsem v médiích zatím neslyšel ani od jednoho politika, epidemiologa, komentátora, zkrátka nikoho. A divím se, že to nikoho nenapadlo. Podívat se na člověka jako biologický druh a jak jsme se vyvíjeli.

Vložil: Tomas v Pátek, 03. prosinec 2021 @ 00:25:00 CET (288 čtenářů)
Více... | 2562 bytů | 10 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Klanět se Bohu před jeho napodobeními není nic proti Desateru
Katolicismus

poslal Myslivec
Vložil: Tomas v Středa, 17. listopad 2021 @ 21:25:32 CET (734 čtenářů)
Více... | 1709 bytů | 112 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Proč nesměli homosexuálové darovat krev do nedávna?
Etika

poslal Nepřihlášený

Proč nesměli homosexuálové darovat krev do nedávna? Testy na HIV se přece dělají všem, kteří chtějí darovat krev. To samé žloutenka typu C.

Vložil: Tomas v Úterý, 16. listopad 2021 @ 11:14:30 CET (319 čtenářů)
Více... | 7 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Nechápu křesťany sloužící Bruselu a EU
Společnost

poslal Nepřihlášený

Efezským 6:12

Ekumenický:
Nevedeme svůj boj proti lidským nepřátelům, ale proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy, proti nadzemským duchům zla.

Bible21:
Náš zápas totiž není proti krvi a tělu, ale proti vládám, mocnostem a světovládcům přítomné temnoty, proti duchovním silám zla v nebeských sférách.

Překlad SNC:
Vždyť boj není namířen proti lidem, nýbrž proti silám neviditelné duchovní říše, proti mocnostem zla a tmy, které ovládají vztahy mezi lidmi a národy.

Studijní překlad: 
Neboť náš zápas není proti krvi a tělu, ale proti vládám, proti autoritám, proti světovládcům této temnoty, proti duchovním mocnostem zla v nebeských oblastech. 

-------------------------------------------------

Schválně jsem použil až čtyři překlady, protože tam jsou drobné nuance. Ze všech čtyř překladů jasně vyplývá, že křesťanství je o zápasu, boji a že konkurenční ideologie jsou ovládány duchovními bytostmi. Tak já nevím, co jste někteří za baterkové nebo svíčkové křesťany. To i jako nepobožnému je mi jasné, že křesťanství je neslučitelné s progresivismem nebo islámem. A vy, když jste pobožní, tím spíše máte tomu rozumět. Máte to jasně v Bibli napsáno. EU a její vedení na své území navozilo miliony muslimy - to je pro vás přímá duchovní konkurence, to jsou právě ty síly tmy. To samé progresivismus. Z vašeho náboženství, z vaší Bible vám EU dělá napůl ilegální věc. v Německu zakázali už i slovo "vánoční". Takže vánoční trhy a slavnosti se musely přejmenovat na "zimní". Nechápete, kam to půjde? Já tedy nejsem apriori fanda křesťanství, ale když si musím vybrat mezi progresivismem, islámem a křesťanstvím, tak si jako menší zlo vyberu křesťanství, které je ostatně umírněné. Bohužel umírněné tak moc, že se nechá převálcovat islámem i progresivismem. Přitom křesťanství tady působí jako relativně zlatá střední cesta. Ale nechá se vytlačit extrémy. Pavel z Tarsu nad vámi musí zaplakat...
Vložil: Tomas v Neděle, 14. listopad 2021 @ 16:25:40 CET (1176 čtenářů)
Více... | 130 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Díváme se ???!!!!!!
Zamyšlení

poslal Frantisek100

Také jsem si myslel, že náboženství mění lidi  k lepšímu. Byl to můj omyl v době totality. Po roce 89 jsem pochopil, jak jsem se mýlil. Najednou jsem si uvědomil ty podvody a divadla. Být příslušníkem nějaké církve či sekty člověka zničí. Musí pak uvěřit jejímu učení a  jejím vůdcům. Pokud tohle zpochybňuje, je na něj veden zpočátku nátlak a vyhrožování a nakonec ho vyloučí. Křesťanství existuje dva tisíce let a přitom z těchto zemí pochází nejvíc zla a válek, nejvíc expanzí a kolonií. Nějaké Desatero zde neplatí. Nakonec se křesťané zabíjeli mezi sebou. A dnes? Nic se nezměnilo. Možná, že něco jiného je osobní víra, ale běda, když se připojíme do nějakého společenství. Všechny církve selhaly a jde jen o lidské organizace vedené lidmi, které se zase jen spoléhají na učení jiných lidí. A ta pýcha křesťanů je strašná. Milujte své nepřátele! A podívejme se na přístup k lidem?     Nedávno jsem četl moc hezkou knihu Mariáš s ďáblem.  Je tam popsána situace na konci války v Terezíně v souvislosti se skrvnitým tyfem. A jeden lékař tam moc hezky vyjádřil toto:  


 " Křesťanství vychovávalo lidstvo skoro dva tisíc  let a výsledky jsou tak nicotné, že stačilo deset let vlády nacistů v Německu a podívejte se…."   

Díváme se ???!!!! A ptáme se ?? Hledáme vůbec pravdu??
Vložil: Tomas v Sobota, 13. listopad 2021 @ 15:43:07 CET (512 čtenářů)
Více... | 69 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Mění náboženství lidi k lepšímu?
Společnost

poslal NepřihlášenýVložil: Tomas v Středa, 10. listopad 2021 @ 17:59:41 CET (613 čtenářů)
Více... | 86 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Zdravě a přirozeně pochybuje o Bohu i lidech.
Katolicismus

poslal Myslivec

Oko:

Vložil: Tomas v Pondělí, 08. listopad 2021 @ 14:12:15 CET (989 čtenářů)
Více... | 1713 bytů | 155 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Babylon se zbláznil - politický i náboženský
Kritika bludů

poslal gregorios777


Dva úzce propojené systémy - euro unijní a papežský už se opravdu musely zbláznit.
Vložil: Tomas v Sobota, 06. listopad 2021 @ 12:43:09 CET (1181 čtenářů)
Více... | 4744 bytů | 170 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Touha lidí po bipolárním dualismu
Studijní materiály

poslal Nepřihlášený

Tom Brož
Před 59 minutami
"Státní vyznamenání od Zemana nemůže slušný člověk přijmout. Kdo přijme vyznamenání od Zemana, je morální troska." 


Tak toto jsem si přečetl pod článkem na novinkách o tom, že letos zřejmě nebude ceremoniál udělování vyznamenání při příležitosti státního svátku. Politický fanatismus má velmi blízko k fanatismu náboženskému. Náboženský a politický fanatismus má stejnou příčinu. Dualistické vidění světa. A někteří lidé mu zcela podléhají. Když vidím veřejná vystoupení Markéty Pekarové Adamové, tak mi to silně připomíná náboženský fanatismus. Někomu to připomíná fanatismus komunistický. 

V tom je zakopaný pes. V nepochopení demokracie, v odmítání plurality. Všechny ideologie, které jsem zatím četl, vyzdvihovaly sebe samy za nejsprávnější nebo dokonce jedinou možnou cestu. A já se ptám, co to v těch lidech je? Kde se bere ta pýcha? Křesťanství bohužel je ze stejného ranku. Já, Ježíš, jsem ta cesta, pravda, život. Co jsem řekl já, to je svaté. Co řekli ostatní, jsou nesmysly. Jen já Ježíš, mám patent na pravdu. Ostatní náboženské cesty jsou špatné. Já jsem dobro, oni jsou fuj. Všichni slouží ďáblovi. Jen já sloužím Bohovi. A jsem napůl taky Bůh. A když budete vyznávat nějaké cizí fuj, nebo fuj z cizí kultury, budu vás posmrtně navěky mučit. Opovažte se vyznávat něco jiného, než co si myslím já. Pravda je jen to, co si myslím já. Pluralita je zlo, demokracie je zlo. Diverzita je zlo. Všichni se unifikujte podle mě. Ráj a nebe znamená, že budeme všichni stejní. Jeden jako druhý. Nemyslete si, že jsem přišel na zem uvést pokoj; nepřišel jsem uvést pokoj, ale meč. Neboť jsem přišel postavit syna proti jeho otci, dceru proti matce, snachu proti tchyni.

Ale víte, o takové bohy nemám zájem. Sorry. Tohleto nekonečné rozdělování poslouchám celý život. Rozdělování na lepšoidy a horšoidy. Nadlidi a podlidi. Rozdělování na ovce a kozly. Patricijci versus plebejci. Árijská rasa versus podřadní lidi. Nebo rozdělování podle třídního původu. Nebo geografické rozdělování na dobrý západ a špatný východ. (Před rokem 1989 to bylo naopak.) 

Všechny ideologie jsou tak nevědecké a hloupé. Všichni jsme jen příslušníci rodu homo sapiens. Jakmile se nějaký příslušník tohoto rodu začne naparovat, povyšovat, tak mi bliká kontrolka, že je mimo realitu. 

Zkuste vymyslet Boha, který netrpí touto malostí a tímto nekonečným bipolárním ideologickým dualismem. Už ta samotná koncepce nadpřirozena, že tam to mají taky tak, že jsou rozděleni na dobré duchy sloužící hebrejskému bohovi a špatné duchy sloužící bývalému muzikantovi luciferovi, vždyť je to jen přenášení nějaké lidské politiky a lidské malosti do světa nadpřirozena. Nechápete, jak je to politické? Přitom na cizích planetách tento bipolární dualismus vůbec nemusejí mít. Ani některé přírodní kmeny v žádném dualismu nežijí. Ani v Antice to tak nebylo. Dokonce ti jejich bohové byli různí a pestří, pluralitní. Obávám se, že veškerý dualismus má nakonec původ v poušti na blízkém jihovýchodě.  
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 21. říjen 2021 @ 13:53:15 CEST (179 čtenářů)
Více... | 7 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Opravdu jdeš v Ježíšových šlépějích?
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Představa vyznavačů Nového zákona je, že údajný stvořitel vesmíru chce mít všecky lidi stejné, podle vzoru, podle prototypu kazatele Ježíše, kterého zde údajně vyslal před dvěma tisíci lety a celé dva tisíce roků se lidi mají předělávat podle něho a následovat jeho šlépěje :-) Tak za prvé, kdyby chtěl mít lidi stejné, unifikované, tak je už tak rovnou udělá, ne?  A že by ten svůj cíl - unifikaci lidí dělal tak krkolomně, tedy nedříve je stvoří v diverzifikované nesourodé sestavě a pak je bude chtít zestejnit, unifikovat přes nějakou knížku, kterou si mají ti lidi číst a nějak se naciťovat do hlavního hrdiny té knihy - židovského kazatele a napodobovat ho - to je nepravděpodobné.  :-) Tím spíše, když ten hlavní hrdina řešil trable pomocí kouzel a magie...  a kouzla a magie v reálu nefungují, takže toho "supermana" stejně nejde následovat beze zbytku, snad jen v něčem. A teď konkrétně. Lze skutečně hrdinu NZ napodobit? 

Jezdit na oslíkovi a chodit se postit do pouště a být v izolaci 40 dní? V ČR není poušť, ale i kdyby ses zavřel na 40 dní do sklepa, k čemu by bylo dobré? 

Vytvořit si družinu o 12 mladých mužích a s nimi putovat krajinou a nechat se tři roky živit od místních obyvatelů? Šlo by to vůbec reálně? 

Zbavit se majetku, prodat dům, čekat na brzký konec světa? 

Dělat z vody víno, přikazovat bouři, ať zmizí, nasytit z ošatky 5000 lidí? Dělá to někdo? 


Proč tedy někteří věřící lidi tvrdí, že jdou v šlépějích Ježíše, když to vůbec není pravda a ani to není možné? :-)


Nebo snad následujete Krista v tom, že se řídíte jeho příkazy? Navštěvujete vězně? Oblékáte nahé? Neznám takového křesťana. Mimochodem sám Kristus nahé neoblékal ani nedělal ty další altruistické věci, k nimž vyzýval. Sám byl závislý na svém okolí. Akutní problémy řešil pomocí kouzel. Když měli hlad, vytáhl kouzelnou ošatku a z ní nakrmil 5000 lidí. Když někomu vypadlo oko, tak mu přičaroval nové.
Vložil: Tomas v Sobota, 16. říjen 2021 @ 20:53:42 CEST (994 čtenářů)
Více... | 2340 bytů | 122 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Stupid is as stupid does, a postupně přibývající odpovědi na stále stejné verše.
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

°
°
°
Jdi se léčit!!! (Martino)
°
°
°
..obávám se, že uvedeným veršům vyhovuje tak Kristus, Enoch a Panna Maria .. možná ještě pisatel veršů .. (Milan H)
°
°
°
 Jinak hříšné návyky máme všichni i svatí měli a mají, jde jen o ten "balvan" kterým je hřích. (Martino)
°
°
°
Nějaký pacient tu snad utekl z psychiatrie a předvádí nám tu svůj myšlenkový svět?
(Oko)
°°°

Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži.

Vložil: Tomas v Pátek, 08. říjen 2021 @ 11:59:45 CEST (151 čtenářů)
Více... | 2027 bytů | komentáře? | Skóre: 0Kontrasty: Pro zdejší náboženské a nenáboženské pavědce.
Zlatá slza

poslal Nepřihlášený

Před narozením jsi neexistoval. Bylo jenom prázdno a nebytí. Pak jsi se zrodil a a jsi. Zničehož nic z nihilistického prázdna jsi zde. Přemýšlíš a hledáš různé náboženské, filosofické  odpovědi na to co bude až zemřeš a zase znovu nebudeš. 

Hledáš marně. 
Marně hledáš smysl a perspektivu svého bytí v budoucnosti, a nenajdeš ho dokud neobjevíš důvod a smysl svého bytí v minulosti kdy jsi ještě nebyl. Čas tvého bytí je ti dán proto abys to poznal. 
Bytostné poznání života je věčným bytím od počátku zcela nezávislém na času. 
Nepoznání důvodu a příčiny tvého bytí je, že jsi tu nikdy nebyl. 
Čas nevymezuje bytí. Je to bytí co  stanovuje čas existence.

AZ

Vložil: Tomas v Neděle, 03. říjen 2021 @ 13:48:00 CEST (195 čtenářů)
Více... | 3 komentáře | Skóre: 0Kontrasty: Stupid is as stupid does.
Katolicismus

poslal Nepřihlášený


°
°
°
Jdi se léčit!!!
°
°
°
..obávám se, že uvedeným veršům vyhovuje tak Kristus, Enoch a Panna Maria .. možná ještě pisatel veršů .. 
°°°

Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži.
Vložil: Tomas v Sobota, 02. říjen 2021 @ 22:45:52 CEST (123 čtenářů)
Více... | 1554 bytů | 3 komentáře | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.21 sekundy