Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Lýdie.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 15101, komentáře < 7 dní: 493, komentářů celkem: 316297, adminů: 60, uživatelů: 4819  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 147 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

Hanka12
Willy
timg
rosmano
martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Trump svými kroky kolem Jeruzaléma neplní sny Izraeli, ale hlavně evangelikálům
·Trump plní přání evangelikálů, říká bývalý český velvyslanec v Izraeli
·Prezidentské volby - názor Dana Drápala
·Světová evangelikální aliance čelí kritice kvůli úzkému spojení s ŘKC
·K prohlášení Donalda Trumpa o statutu Jeruzaléma jako hlavního města Izraele
·K rozhodnutí USA uznat Jeruzalém hlavním městem Izraele
·Desatero ´´biblického ženství´´
·Důvěra k vybraným institucím veřejného života – říjen 2017
·Hermeneutika aneb Jak číst Bibli s porozuměním
·Ekumenická rada církví má nové předsednictvo

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
91 217 802
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život církví: Důvody pádu a nemoci římsko-katolické církve–Jezabel
Zamyšlení

poslal leonet

Už slyším, jak někteří lidé říkají, jaký pád, vždyť římsko-katolická církev je největším světovým náboženstvím! Největším co do papírových počtů ano, ale také tam panují největší bludy.

Vložil: Tomas v Pátek, 15. září 2017 @ 12:09:33 CEST (442 čtenářů)
(Více... | 38570 bytů | 31 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 2)Život církví: Zpravodaj baptistických sborů 2/2017
Z našich církví

poslal Nepřihlášený

Vychází druhé číslo Zpravodaje baptistických sborů v ČR, v němž naleznete vedle podnětného čtení několik pozvánek na nadcházející události v baptistických sborech jako jsou díkuvzdání, výročí, instalace nebo konference.

Vložil: Bolek v Pondělí, 11. září 2017 @ 14:31:57 CEST (211 čtenářů)
(Více... | 1318 bytů | 2 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život církví: Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele? (závěrečné)
Z našich církví

poslal Neprihlasena

Tímto svým posledním příspěvkem bych ráda u končila mou sérii o přátelství, lásce a možném negativním vlivu církve na vztahy, zejména skrze toleranci k hříchu nebo k chování, které je obecně považované za špatné a nevhodné. Líbilo se mi vaše oslovení, tak jsem se nakonec zaregistrovala jako Nepřihlášená. A pokud budu na něco reagovat, tak tady nebo pod předchozími články. Ten poslední se nachází zde a z něj se dá dostat na ty starší:
Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele? (po čtvrté)

A teď moje reakce na vás, kteří jste ještě měli trpělivost a nějaký zájem se mému příběhu věnovat :-). Postoje těch, co mi jen nadávali do upírů apod. a pak bez omluvy odešli mne sice mrzí, hlavně těch co se tu jinak prezentují jako úžasní a Pánovu Slovu věrní křesťané, ale to už je jejich věc, že jim víra bez skutků mrtvá nepřipadá. Prozradili o sobě mnohem více než by si vůbec byli schopni připouštět...

Vložil: Tomas v Pondělí, 28. srpen 2017 @ 21:16:47 CEST (1108 čtenářů)
(Více... | 9751 bytů | 113 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život církví: Pozitivní křížová cesta - další zastavení
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Kříž v širším významu může znamenat také vážný problém, který je třeba řešit. Tedy můžeme navrhnout další zastavení zmíněné křížové cesty:


Ježíš odděluje moc duchovní od moci světské

  Tento problém vznikl už v době Ježíšově, kdy židé očekávali od Mesiáše, že je také osvobodí od římských okupantů, a tedy bude podobným králem, jako byl David.
Vložil: Tomas v Úterý, 22. srpen 2017 @ 09:32:10 CEST (330 čtenářů)
(Více... | 1256 bytů | 4 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život církví: Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele? (díl III, odpovědi)
Z našich církví

poslal Nepřihlášený


Volné pokračování mého sdílení o přátelství, církvi, vztahu s Bohem a o tendenci k hříšnému chování. Nyní pod novým názvem, což záhy vysvětlím. Pro nově příchozí uvádím odkazy na původní články: http://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2470581&mode=&order=0&thold=0
http://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2470585&mode=nested&order=0&thold=-1
Přiznám se, že po předchozích komentářích jsem se znovu cítila dlužná nějak reagovat. Chtěla bych vám všem poděkovat za váš čas, který jste mé výpovědi věnovali. Aniž bych k případu mé kamarádky chtěla vyzrazovat o mnoho více než jsem dosud udělala, pokusím se reagovat na některé zajímavé myšlenky. Než začnu, tak omluva, že minule konečný text neměl odstavce tak, jak jsem je posílala. Nevím proč. A asi nebyl dobře čitelný - je mi to líto, náhled vypadal o hodně lépe. Budu reagovat na jednotlivé uživatele k tomu, co sami psali. Postupně jsem si také uvědomovala jednu věc, kterou mi nakonec potvrdil uživatel Willy. Původní název článku jsem volila dost nevhodně a v některých mohl vyvolávat určité předsudky, jež mi ti méně citliví a méně empatičtí taky dávali hodně najevo. Můj dnešní článek bude volným pokračováním předchozích dílů, a to především formou odpovědí na příspěvky jednotlivých uživatelů. Tam k tomu všemu také zmíním více. Ráda bych však, aby bylo jasné, že pokud jde o mou kamarádku tak na prvním místě nejde o mé přátelství vůči ní, ale o to, aby sama setrvávala na Boží cestě, hledala Boží vůli pro svůj život, nalézala ji a měla dostatek síly od Pána jej následovat. Kdybych mohla vrátit čas, raději bych své články nadepsala jinak, nějak ve smyslu: "Může sbor vrážet klín hříchu mezi věřící přátele?"(Nakonec jsem se před odesláním mého článku rozhodla přeci jen reagovat už pod touto novou hlavičkou. Mnohem lépe vystihuje to, o co mi od počátku šlo. I když samozřejmě, že ten klín je vrážen především mezi člověka a Boha. Nicméně sama jsem to prožívala spíše takto, podle toho jaký pocit u mne převládl. A dokonalí nejsme a máme snad jako citliví a milující lidé nárok na to něco prožívat a ne číst jenom verše z bible a těmi pak necitlivě šermovat a ohánět se jimi po druhých.)

Vložil: Tomas v Sobota, 12. srpen 2017 @ 09:38:34 CEST (1523 čtenářů)
(Více... | 21994 bytů | 138 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život církví: Probuďte se, římští katolíci 2
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

Na otázku položenou v minulém článku zatím nikdo z katolíků neodpověděl. Otázka zněla: věříte papeži Františkovi? Katolíci přece dle dogmatické věrouky musí svému neomylnému papeži věřit. Je paradoxní, a podotýkám, že nejenom na tomto diskusním fóru, ale i v občanském životě, že se prakticky nikdo z katolíků za svého nejvyšího duchovního vůdce nestaví. Je to jejich věc. Jenže z pohledu katolické věrouky působí takové postoje značně věrolomě. Obzvláště u takových katolíků co hrdině brání svoji církev proti heretikům, katolíkům co se staví do role nepřemožitelných obránců jediné a pravé řkc, a kteří jsou v římské víře takříkajíc "skalní".
Jak je možné, že tito " skalní" katolíci  nejsou schopni postavit se za svého nejvyšího duchovního vůdce? Kdo nebo co je potom vede? Snad vztek, bezmocnost nebo vzdor, jak je na jejich povětšinou antagonistických  odpovědích dobře patrné? Když nejsou veřejně schopní říct, "ano, papeži věřím", mohou se ještě vúbec hlàsit k duchovní hiearchii řkc?

Papež rozštěpil řkc na dva tábory. Velký tábor se od papeže distancuje a pomalu opouští loď, ve stylu " muž přes palubu, kterého nikdo nezachraňuje". Malý tábor zarytě mlčí, nechce vidět, nechce slyšet, a plnou parou žene Titanic proti ledovci. Taková je současná situace. Dobré na tom je, že mnoho katolíků pochopilo, že se na názor na papeže nemohou ptát kněze. Poznali, že jim po pravdě odpovědět nemůže i kdyby chtěl, a farář raději zarytě mlčí spolu s malým táborem. Katolíci se o tom začali bavit mezi sebou, bez svých " duchovních" vůdců. A ejhle, první vlaštovky poznané pravdy jsou zde. Mnohým začíná docházet to, co po celý svůj život prudce odmítali. Dochází jim, že s řkc není něco v pořádku, a začínají to vidět na papeži- od papeže směrem dolů! Podle přísloví: ryba páchne od hlavy. Tento trend je od zvolení papeže víc jak patrný, a většinu dnešních mší lze nazvat jako duchovně vyhořelé. Pokud bude papežská duchovní devastace pokračovat tímto tempem, nebudou mít za pár let faráři v kostelech komu kázat. Pokud si někdo myslí, že starší lid tradičně vychovaný všechno podrží, tak se hluboce mýlí. Největší pochybnosti o papeži, totiž mají ti starší, nejpočetnější. A ti se začínají z kostelů stěhovat před svoje domací velkoplošné televize, kde sledují mši z nëjakèho oblíbeného poutního místa. Jsou tak mimo vliv obluzujících svátostí, více čtou pismo, více nad božím slovem přemýšlejí, a božī slovo je promėňuje.
Ve světě nabírá duchovní působení antikrista nebyvale rychle na obrátkách, nebojte se toho, nezkoumejte zlo, distancujte se od zla. Nenechte se zlem dnešní doby otrávit, pohleďte na lidi, které Pán Ježíš právě vyvádí z moci antikrista. Zázraky kolem nás se stále dějí.

Vložil: Tomas v Sobota, 25. únor 2017 @ 09:21:59 CET (787 čtenářů)
(Více... | 15 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život církví: FALEŠNÉ pozemské církve rozdělují PRAVOU duchovní rodinu a žijí v klamu
Svědectví

poslal Dzehenuti

„Já jsem Pavlův (katolík atd.)“ a druhý „Já zas Apollův(evangelík atd.)“

Vložil: Tomas v Středa, 30. listopad 2016 @ 00:17:20 CET (1380 čtenářů)
(Více... | 5034 bytů | 53 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 5)Život církví: Ostatky svatých.
Katolicismus

poslal oko

Zaznamenal jsem zde dotaz na toto téma a pokusím se na to odpovědět z pozice katolíka.
A myslím, že pravoslavní to vidí hodně podobně.

Vložil: Tomas v Pátek, 30. září 2016 @ 11:29:31 CEST (3393 čtenářů)
(Více... | 6537 bytů | 264 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)Život církví: Bůh, Donald a Hillary
Zajímavosti

poslal Nepřihlášený

Spojené státy americké byly za poslední půlstoletí více religiózní než Evropa. Tato religiozita však výrazně klesá a USA se tak blíží západní Evropě. Přesto však jsou stále křesťanskou zemí, kde náboženství sehrává v životech lidí důležitou roli.

Téměř 90 % Američanů říká, že věří v Boha. Počet Američanů, kteří se nehlásí ke konkrétní konfesi, sice stoupá (nyní 23 %), avšak počet ateistů zůstává zanedbatelný (3 %). Nábožensky vlažní Američané tradičně volí Demokratickou stranu a v letošních prezidentských volbách budou podporovat Clintonovou. Ke křesťanským konfesím se hlásí 71 % populace, přičemž nejpočetnějším směrem jsou evangelikálové různých církví (25 %) a nejpočetnější denominací katolíci (20–24 %). Nejméně religiózní jsou obyvatelé států na severovýchodě USA (Nová Anglie), které se více podobají západní Evropě.

Vložil: Tomas v Pátek, 26. srpen 2016 @ 01:16:04 CEST (1290 čtenářů)
(Více... | 5630 bytů | 25 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život církví: Už i evangelící se soudí o církevní restituce
Církevní restituce

poslal Nepřihlášený

Českobratrská církev evangelická podala k Okresnímu soudu v Třebíči žalobu o určení vlastnictví u téměř 70 hektarů pozemků a osm staveb. Většina nyní patří obci Myslibořice. Evangelíci se majetku domáhají už od prosince 2013. Krajský pozemkový úřad jim však nedal za pravdu a nic z požadovaného zatím nevydal.

Nárok, který evangelíci uplatňují, se týká celkem 67 pozemků a několika staveb, které na nich v současné době stojí. Jsou to například kabiny myslibořických fotbalistů, budova místní základní a mateřské školy, dvou bytových domů, nákupního střediska či dokonce čistírny odpadních vod.

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 25. srpen 2016 @ 18:08:48 CEST (1060 čtenářů)
(Více... | 5207 bytů | 18 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)
Stránka vygenerována za: 0.67 sekundy