Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Drahoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15369, komentáře < 7 dní: 301, komentářů celkem: 337594, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 250 návštěvník(ů)
a 6 uživatel(ů) online:

rosmano
Willy
wollek
Melissokomos
Sup
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Rozhovor s farářem Jana Palacha
·Vyjádření Arcibiskupství pražského k článku Duka vs. Halík na Lidovky.cz
·Reflexe: Kam zařadit Společenství baptistických sborů?
·PODOBENSTVÍ O FÍKOVNÍKU
·Texaský baptistický pastor, který schvaloval útok na gay klub, odstoupil
·Dietrich Bonhoeffer: O hlouposti
·Václav Klaus - obhájce náboženství standardního typu
·Pravoslavné církve jako rukojmí politiky
·Život víry 2019/1: Vystoupí sbory z BJB?
·Komentář místopředsedy Rady Církve bratrské k rozdělení v BJB

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
97 395 331
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Partnerství: Je homosexualita nemoc? Biblický a evoluční pohled
Společnost

poslal Nepřihlášený

Je homosexualita nemoc? Biblický a evoluční pohled.

Vložil: Tomas v Středa, 07. listopad 2018 @ 20:51:38 CET (1246 čtenářů)
(Více... | 2776 bytů | 118 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 5)Partnerství: Ostuda věřících v televizním přenosu.
Žhavá témata

poslal Frantisek100

Sledoval jsem čistě náhodou pořad Nebezpečné vztahy. Málem bych to vypnul, ale zvědavost mi to nedovolila. Muž asi deset roků ženatý naříkal na svoji manželku, se kterou má čtyři děti  a měl s ní za deset roků manželství jen čtyřikrát pohlavní tyk a z těch se narodily jeho čtyři děti.Navíc v poslední době nevěří, že jedna z jeho dcer je skutečně jeho. Jinak má svoji ženu rád, ona je prý silně věřící, on sice není, ale tenhle její "koníček" toleruje. Do studia pak přichází jeho manželka. Od pohledu velice příjemná, krásná a milá žena. Hned v úvodu upozorní, že jí jde o rodinu a že má ráda svého manžela  a je mu věrná. Začíná konfrontace. Jinak by mne tyhle věci ani tak nezajímaly, ale ta příjemná žena je silně věřící.   Není ji křivděno??A proto mne zajímá, kde je pravda . 

Vložil: Tomas v Pondělí, 25. září 2017 @ 13:46:48 CEST (5425 čtenářů)
(Více... | 4868 bytů | 494 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Partnerství: Manželství s nevěřícím - zkušenosti
Zkušenosti

poslal McMartyn_

Chtěl bych se vás zeptat na vaši zkušenost, případně zkušenost ze života vašich sourozenců v Kristu, týkající se chození a manželství s nevěřícím protějškem.

Vložil: Tomas v Pátek, 15. září 2017 @ 12:10:26 CEST (1768 čtenářů)
(Více... | 1153 bytů | 162 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Partnerství: Jak se stane z chlapce gay?
Intimity

poslal Nepřihlášený

Teorie známého slovenského kazatele Alexandra Barkociho o vzniku homosexuality

Vložil: Tomas v Úterý, 13. říjen 2015 @ 12:46:00 CEST (9481 čtenářů)
(Více... | 327 bytů | 393 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Partnerství: V Polsku proběhnou změny ve financování církví
Zajímavosti

poslal Nepřihlášený

Po měsících jednání se polská vláda a episkopát dohodly na novém způsobu části financování církví v zemi. Dosavadní církevní fond bude nahrazen poplatkem od věřících, kteří si na druhou stranu budou moci odepsat půl procenta z částky v daňovém přiznání.

Jednání mezi vládou, kterou zastupoval ministr pro státní správu a digitalizaci – takový úřad v Polsku skutečně existuje – Michal Boni a za církve předseda Ekumenické rady episkopátu a varšavský metropolita kardinál Kazimierz Nycz. Vláda usilovala o zrušení takzvaného Církevního fondu, ze kterého bylo financováno především sociální a zdravotní pojištění duchovních.

Vložil: Olda v Neděle, 03. březen 2013 @ 20:55:13 CET (993 čtenářů)
(Více... | 2480 bytů | komentáře? | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 5)Partnerství: Tři švédské svobodné církve včetně baptistů se spojují do jedné
Ekumenismus

poslal Nepřihlášený

434 delegátů tří švédských svobodných církví (Free Churches) - baptisté, metodisté a Mission Covenant Church - se dohodlo na spojení těchto tří denominací.

Tři švédské denominace se sloučí od roku 2012 do jedné. Jedná se o Baptistickou jednotu, Evangelickou církev metodistickou a Mission Covenant Church. Nová denominace bude mít zhruba 70.000 členů v 900 sborech. Na prvním ustavujícím setkání ve Stockholmu dne 4. června 2011 byly přijaty potřebné stanovy a zvolen výkonný výbor - ale nebyl jmenován žádný předseda nebo generální tajemník.

Sídlem nové denominace bude Stockholmské ekumenické centrum. Název nové denominace zůstává otevřený - 434 delegátů nebylo schopno dosáhnout dohody. Navrhovaný název "Ekumenická církev" narazil v diskusi na tuhý odpor a byl odmítnut. V důsledku toho bude spojená denominace pro přechodné období i nadále užívat svůj neoficiální název - "Společná budoucnost" (Gemensam Framtid). Pro příští výroční setkání v roce 2014 navrhne výkonný výbor nový název.
Vložil: Olda v Čtvrtek, 21. červenec 2011 @ 18:25:14 CEST (1393 čtenářů)
(Více... | 2530 bytů | komentáře? | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Partnerství: Demokracie a víra
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Zamysleme se nad obecnějšími a zároveň současnými otázkami: Co je demokracie? Můžeme být s její současnou podobou spokojeni? Souvisí demokracie s křesťanskou vírou? Jak máme demokracii chápat a co můžeme a máme jako křesťané dělat?

Demokracie vzniká v 5. století před Kristem v Řecku. Řecká demokracie byla přímou demokracií. Svobodný občan, který se dostavil ráno na Agóru, veřejné prostranství uprostřed Athén, velmi často byl vylosován do úřadu či soudu a tam do večera zasedal, diskutoval, posuzoval a rozhodoval. V Athénách platila svoboda slova a rovnost před zákonem. Je chápána jako vláda lidu, i když ji filosofové, Platón a Aristoteles označují a chápou jako vládu chudých, či dokonce vládu davu a lůzy.

Platón athénské demokracii neodpustil, že odsoudila a nechala vypít číši jedu Sókrata a karikuje ji jako anarchii. Aristoteles je vůči demokracii také kritický, ale vzhledem k tezi, že stabilní je to politické zřízení, kde vládnou střední vrstvy, ji vidí jako stabilnější zřízení než oligarchii, vládu bohatých a aristokracii, vládu urozených, protože chudých je vždy více než bohatých a urozených. Nejstabilnější se mu jeví smíšené zřízení, tedy demokracie s oligarchií či demokracie s aristokracií. Morálním problémem antické demokracie však bylo, že zatímco svobodní občané diskutovali a rozhodovali, otroci bez práv a zastoupení pracovali. Opustíme Řecko a přesuneme se do Ameriky 18. století.

Vložil: Olda v Pátek, 18. březen 2011 @ 15:22:35 CET (1236 čtenářů)
(Více... | 12505 bytů | komentáře? | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Partnerství: Pod deštníkem papeže
Ekumenismus

poslal rive

Patří evangelikálové do katolické církve?

„Jednu svatou obecnou a apoštolskou církev…“ (Unam sanctam, catholicam et apostolicam ecclesiam) těmito slovy z nicejsko-cařihradského vyznání víry začal papež Bonifác XIII. svoji bulu vydanou v roce 1302. V této bule mimo jiné podtrhuje: „A tak prohlašujeme, určujeme, říkáme, stanovíme, že každá lidská bytost musí nevyhnutelně být v zájmu své spásy podřízena papeži v Římě.“  Tento názor se ve středověku dlouho držel a mnozí se domnívali, že kvůli své spáse musejí zůstávat pod deštníkem papežem řízené instituce. Postupně se začali objevovat jednotlivci, kteří odmítli spojení spásy s papežstvím, ale mnozí z nich za to zaplatili životem (např. valdenští, kataři, Hus, Jeroným Pražský, mnozí husité).

Vložil: Olda v Středa, 02. červen 2010 @ 17:10:18 CEST (2918 čtenářů)
(Více... | 7097 bytů | 8 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Partnerství: Změna textu katolického Kodexu kanonického práva o manželství
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

15.12.2009 bylo zveřejněno motu proprio papeže Benedikta XVI. nazvané Omnium in mentem, které zavádí úpravy ve znění několika kánonů Kodexu kanonického práva latinského obřadu římskokatolické církve. Úpravy jsou výsledkem dlouhodobého zkoumání na půdě Papežské rady pro výklad právních textů (od roku 1997) a týkají se dvou témat: svátosti jáhenského svěcení a svátosti manželství.

V otázce svátosti manželství jde o pasáže, jež hovoří o věřících, kteří „odpadli formálním úkonem od víry“. Změna je reakcí na situaci vzniklou zejména v Evropě, kde dochází k tzv. vypsání se z křestní matriky, což je jeden z formálních úkonů odpadu od víry. Úpravu vysvětluje sekretář zmíněné Papežské rady mons. Juan Ignacio Arrieta:

Modifikace textu spočívá v odstranění věty o »odpadnutí od víry formálním úkonem«, která znemožňovala závazek církevního sňatku těm pokřtěným katolíkům, kteří opustili církev, když např. odpadli k nějaké sektě. Zprvu se mělo za to, že je třeba tam vsunout zmíněnou větu, aby se předešlo tomu, že by jejich manželství po jejich návratu do církve, bylo pokládáno za neplatné z důvodu nedodržení kanonické formy. Zkušenosti však ukázaly, že tato věta nefungovala ani pastoračně a komplikovala věci ve chvíli, kdy se dotyčné osoby chtěly vrátit do církve. Ocitly se totiž v dalším problému, protože církev v důsledku oné věty považovala onen sňatek, který byl uzavřen mimo církev, za platný, ačkoli byl vlastně pochybný.

Vložil: Olda v Neděle, 16. květen 2010 @ 23:46:11 CEST (2603 čtenářů)
(Více... | 11907 bytů | 16 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Partnerství: Test pro členy sboru
Etika

poslal Nepřihlášený

V souvislosti s rozšířeným zneužíváním autority zejména v Nové apoštolské reformaci jsem si dovolil vypracovat následujících sto otázek, podle kterých se můžete snažit analyzovat svůj postoj k církevnímu zřízení. Otázky záměrně nemají odpovědi, ale jsou voleny tak, aby každého podnítily k samostatnému přemýšlení. Podotýkám, že odpovědi nemusí být sice jednoznačné, ale v kontextu s ostatními otázkami mohou, věřím, poskytnout čtenáři užitečnou sebereflexi. Otázky nejsou záměrně tematicky seřazeny a občas se překrývají, což má svůj smysl.

Vložil: Olda v Pondělí, 03. květen 2010 @ 14:37:53 CEST (2825 čtenářů)
(Více... | 9234 bytů | 30 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)
Stránka vygenerována za: 0.25 sekundy