 |
Právě je 215 návštěvník(ů) a 3 uživatel(ů) online: Willy Melissokomos Mikim
Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
|
Zaznamenali jsme 112252791 přístupů od 17. 10. 2001
|
|  |
| Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor. |
|
|
Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Willy v Neděle, 18. červenec 2010 @ 19:15:18 CEST (O uživateli | Poslat zprávu | Blog) | Ko 1:24-27 Nyní se raduji v utrpeních pro vás a ve
svém těle doplňuji, co zbývá ze soužení Kristových pro jeho tělo,
jímž jest církev. Jejím služebníkem jsem se stal podle Boží správy,
která mi pro vás byla svěřena, abych naplnil slovo Boží — to tajemství, které bylo od věků a od prvních pokolení ukryté, nyní však bylo zjeveno jeho
svatým, kterým Bůh
toužil oznámit, jaké je bohatství slávy tohoto
tajemství mezi pohany/národy: tím tajemstvím je Kristus ve vás, naděje slávy.ř.: dána Studijní překlad KMS
Proto se raduji, že nyní trpím za vás a to, co zbývá do
míry utrpení Kristových, doplňuji svým utrpením za jeho tělo, to jest církev.
Stal jsem
se jejím služebníkem, jak mi to uložil Bůh podle svého záměru, aby se na vás
naplnilo Boží slovo, tajemství, které po věky a po celá pokolení bylo skryto, ale
nyní je zjeveno jeho svatému lidu. Bůh jim
chtěl dát poznat, jak bohatá je sláva jeho tajemství mezi pohany: Je to Kristus
mezi vámi, v Něm máte naději na Boží slávu. ČEP
dále verš 27 v Bibli Kralické a překladu 21. století (NBK):
Jimžto Bůh ráčil známo učiniti, kteraké by bylo bohatství slavného tajemství
tohoto mezi pohany, jenž jest přebývání Krista v vás, kterýž jest naděje slávy,
jimž si Bůh přál oznámit, jaké [je] bohatství tohoto slavného tajemství mezi
pohany: je to Kristus ve vás, ta naděje slávy.
a nakonec závěr 27. verše v King James Version: which is Christ in you, the hope of glory:
oko, sám ses usvědčil nejen z toho, že jsi mimo, ale i z toho, že Boží Slovo neznáš a ani je neumíš správně citovat.
Ach jo.
willy
|
| NadřazenýRe: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: JMK v Neděle, 18. červenec 2010 @ 19:38:06 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Pečlivě jsem si pročetl tvůj příspěvek. Pak ještě jednou. A pak jsem se rozhodl ti poradit. Příště napiš "jsem hlupák". Vyjde tě to na mnohem méně času a shrneš celou podstatu problému, na který tu narážíme.
|
]
Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 08:31:38 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Milý Willy. To jen ty ses usvědčil ze zbrklosti v myšlení. O jakou slávu jde ve spoléhání na Krista? Snad o světskou, nebo o tu věčnou slávu, kterou obdrží spasení svatí v nebi?
|
]
|
|
Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 18. červenec 2010 @ 20:28:13 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/ | Oko, jestli to chápu dobře, tak hlavní problém, který ti brání opravdovému spasení k věčnému životu, je tvoje svoboda, je to tak? Pokud bys neměl svobodu, mohl bys být spasen?
Budeš vůbec někdy spasen? Kdy? Po smrti těla? To pak zcela ztratíš svobodu, abys mohl být spasen? Až umřeš, tak tě Bůh zavře do vězení nesvobody, kde už se nikdy, nikdy, nikdy jistojistě nebudeš moci rozhodnout opustit Boha a ztratit spasení? Nebo jak to je?
My říkáme, že svoboda člověka není problém vzhledem ke spasení. Stačí odpovědět na tu Boží nabídku, rozhodnout se vložit svůj život do Božích rukou skrze Ježíše Krista a člověk je spasen. Je to jednoduché tak, že ani nejblbější s tím nemá problém.
Jistotu spasení v křesťanství nikdo nemusí vyučovat nebo kázat, stejně jako se nedá vyučovat mluvení v jazycích, poznání Boha a mnoho dalších základních věcí křesťanství. To jsou věci, které člověk musí prožít.
|
| NadřazenýRe: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 09:02:47 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Mému konečnému spasení v Kristu může zabránit už jenom to, že se sám rozhodnu Krista opustit tak, že se rozhodnu praktikovat hříšný život bez snahy o svatost, že přestanu z nějakého důvodu (pohodlí (lenost), touha po světské slávě, nezřízená touha po majetku, nezřízená vlastní hříšná sexualita atd. atd.) usilovat o život ve spolupráci s Bohem. Sám bych si musel zvolit život v nelitovaném hříchu.
Se strany Boha bylo pro spásu každého z nás učiněno všechno, odstraněna každá překážka. Každý může být spasen, záleží už jenom na nás, jaký život si sami zvolíme. Buď jako dítě kráčet životem a držet se Boží ruky, nebo v pýše prohlásit sám sebe strůjcem svého štěstí a jako slepý nakráčet do jámy hříchu.
Bez svobody volby by člověk zůstal jen bezcennou manipulovatelnou loutkou. Skutečný vztah lásky může nastat jen mezi svobodnými bytostmi. Láska nejde nijak naordinovat, ani přičarovat. Je záležitostí rozhodnutí, učiněného dobrovolně a ve svobodě.
A co je důležité, vztah lásky je křehký a zranitelný proto, že není záležitostí stacionární, daná jednou provždy, ale je záležitostí průběžnou. Až do konce života je třeba naši lásku živit (podobně jako oheň), aby neskomírala, ale rostla.
..."Stačí odpovědět na tu Boží nabídku, rozhodnout se vložit svůj život do Božích rukou skrze Ježíše Krista a člověk je spasen."...
V tom právě tkví zákeřnost takové hereze. Je to podobné jako v manželství: nestačí říci při svatbě "Mám tě rád", musí se to dokazovat po celý zbytek života vlastním jednáním. Kolik lidí na toto nepamatuje, jejich láska časem vychladne a učiní se navzájem nešťastnými!
Moje svoboda není omezena tím, že jsem dobrovolně slíbil věrnost jednomu člověku, ale je tak naplňována vyšším smyslem. Svatým se člověk stává stále ve svobodě proto, že se rozhodl pro dobrého Boha, miluje ho dobrovolně i po smrti. Bůh nám naši svobodu nevezme, on stojí o to, abychom ho milovali sami dobrovolně, bez donucení a trvale. Podobně jako On miluje nás.
|
]
Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: helena v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 09:41:44 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | milé oko, Tvoje ego je ďábel /nechci zlehčovat, pro tu Tvou zatvrzelost/ a je proto třeba, aby zemřelo jako první! A potom bude ta svoboda získaná skrze Krista ta pravá, tu o kterou zde bojuješ, ta Tvoje dočasná lidská, skutečnou svobodou nikdy nebyla je to klam nepřítele a hříšné sbevědomí; Lidskou bezbožnou lásku, která je snůškou nemravností nabízíš Bohu, jako co? Jako svůj dar, nebo snad oběť? Tvoje jako i moje ego má přece ležet na tom měděném oltátři i s tou pochybnou nabídkou mé lidské svobody, nic nezůstalo ze starého já! NIC a opět NIC, jen tak bude Tvoje i moje spravedlnost větší a hříšník, kde se ukáže??? popisuješ to výše tak dobře, jako je nám presentována svoboda, která je výběrem, mezi Pepsi a Colou... |
]
Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: helena v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 10:02:26 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | milé oko, Tvoje ego je ďábel /nechci zlehčovat, pro tu Tvou zatvrzelost/ a je proto třeba, aby zemřelo jako první! A potom bude ta svoboda získaná skrze Krista ta pravá, tu o kterou zde bojuješ, ta Tvoje dočasná lidská, skutečnou svobodou nikdy nebyla je to klam nepřítele a hříšné sbevědomí; Lidskou bezbožnou lásku, která je snůškou nemravností nabízíš Bohu, jako co? Jako svůj dar, nebo snad oběť? Tvoje jako i moje ego má přece ležet na tom měděném oltátři i s tou pochybnou nabídkou mé lidské svobody, nic nezůstalo ze starého já! NIC a opět NIC, jen tak bude Tvoje i moje spravedlnost větší a hříšník, kde se ukáže??? popisuješ to výše tak dobře, jako je nám presentována svoboda, která je výběrem, mezi Pepsi a Colou... |
]
Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 12:26:33 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Ahoj Heleno. Co můžeme Bohu nabídnout, když všechno dobré máme stejně od něho?
O sv. Jeronýmu, překladateli Vulgáty (Bible v latině) se dochoval tento příběh: Modlil se k Bohu, chtěl mu něčím udělat radost: "Pane, co chceš, abych ti dal? Dám ti své ruce, dám ti své oči!" Bůh mu odpověděl: "Jeronýme, ale ty já nechci, to jsou přece mé dary!" "Tak Pane, dám ti tedy svůj překlad Bible!" "Ale i tento překlad jsi mohl vytvořit jen za pomoci mého Ducha a přirozených darů a schopností, které máš stejně ode mě!" "Tak Pane, co ti mám tedy dát? Co chceš, abych ti dal?" A Bůh mu řek: "Dej mi svůj hřích, abych tě mohl zachránit"!
|
]
Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 10:54:48 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Oko, budeš někdy jistě spasen? Pokud ano, kdy? Až budeš spasen, tak ti Bůh vezme svobodu a staneš jen bezcennou manipulovatelnou loutkou? Jsou všichni svatí spasení v nebi, co jich jen je, bezcenné, manipulovatelné loutky, nemají pravou svobodu?
Máš pravdu, že hereze jsou zákeřné a ta o čekání na spasení jako na smrt je jedna z nejkrutějších herezí, co jsem poznal. Dokáže oblbnout i hodně chytré lidi, kteří jinak přemýšlí docela hezky.
Smlouvu jsem ti vysvětloval v článku Vytrváme spolu v dobrém dokud budeme mít naději. Samozřejmě nestačí říci "mám tě rád" abys uzavřel manželství, to také nikdo netvrdí, to je naivní představa lidí žijících na hromádce. Musíš udělat konečné rozhodnutí, jestli si toho člověka vezmeš, nebo ne, jestli s ním budeš žít v dobrém a zlém až do smrti. A když to rozhodnutí uděláš a uzavřeš manželskou smlouvu, jsi manžel. A manžel jsi stále, i když selžeš, manželství stále trvá, v dobrém i zlém. To ti vysvětlí každý, kdo tě připavuje na manželství.
Dneska hodně lidí takové rozhodnutí odkládá, protože, jak dobře píše pan papež, se zakládá na vůli žít jen sami pro sebe, nepřijímat žádný
definitivní závazek, mít v životě neustále plnou autonomii, v každé
chvíli se rozhodovat, jak a co si od života vzít; je to odmítnutí
závazku, odmítání definitivnosti a žádost vlastnit život jenom pro sebe.
Takhle ale křesťané neuvažují. Ti už se rozhodli žít pro Krista, rozhodli se dát mu život, rozhodli se, že Ježíš má pro ně větší hodnotu, než jejich svoboda a že lavírováním jesli budou žít ve smlouvě s Bohem nebo to s ním jen tak zkuší na hromádce, "jestli jim to pude v dobrém" už pro ně není.
Když se člověk rozhoduje pro Krista, aby se stal Pánem jeho života, tak to také není "na zkoušku na hromádce jestli to vydrží", ale vážné rozhodnutí na celý život tady na zemi a na rozdíl od manželství ještě i za tento život. A tohle vysvětlujeme každému, kdo přichází k Bohu a rád by záchranu od smrti a věčný život a koho připravujeme na život s Bohem.
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 12:12:42 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."Samozřejmě nestačí říci "mám tě rád" abys uzavřel manželství, to také
nikdo netvrdí, to je naivní představa lidí žijících na hromádce."...
Všimni si, jak posunuješ význam toho co jsem řekl:
..."nestačí říci při svatbě "Mám tě rád", musí se to dokazovat (tedy už v roli manžela) po celý zbytek života vlastním jednáním."...
Někdy to vypadá, jako bys reagoval na cosi docela jiné.
Mluvím tedy o životě už ve svazku, dobrovolně zvoleném (na tom se snad zatím shodnem), sdíleném v lásce. Tedy o životě už po konečném rozhodnutí. Životnost tohoto svazku je však stejně nepřetržitě ohrožována nevěrností jedné strany - nevěrností člověka.
Manželství trvá, i když je jeden nevěrný, ale co vztah? Jedná se pořád o živou lásku? Pro kolik lidí se manželství stalo peklem, i když nepřestalo trvat!
Když manžel odejde a žije s jinou, co je ti platné, že manželství stále trvá? Kam se poděla jistota takového manželství? Bez živého vztahu lásky je nanic!
A zrovna taková pochybná může být i jistota spasení u kteréhokoli z nás. To proto Písmo varuje, že ďábel obchází jako lev řvoucí a hledá, koho by pohltil. Proto vyzývá, že máme být chytří jako hadi a opatrní jako holubice. O svou spásu můžeme přijít, než bys okem mrkl! Že je třeba vytrvat v dobrém až do konce! Že když dovolíme hříchu, aby se rozmohl, naše láska vychladne...
Živý vztah lásky nemá skálopevnou jistotu, je křehký (svou víru máme v nádobě hliněné) - živý vztah má však cosi ohromě důležitého a silného - živý vztah lásky má NADĚJI.
Naději v Kristu, v pevné skále našeho života, na kterou je spolehnutí. Na nás už jen zbývá se na té skále dokázat udržet a když z vlastní slabosti padneme, honem se jí skrze pokání chopit znovu..
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 13:07:26 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Ještě zbývá pro úplnost dopovědět, že Bůh v tomto vztahu není pasívní (není jen mrtvou pevnou skalou), ale aktivně se podílí svou milostí, abychom byli silní ve víře. Když padneme, dává nám sílu povstat. Ale nenutí nám ji, čeká na náš souhlas, na naše chtění, aby pomohl.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 20. červenec 2010 @ 10:28:25 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Oko, reaguju, na co píšeš. To, co dělá svatbu svatbou není to, že někdo řekne "mám tě rád". Takto si to představují lidé, kteří žijí na hromádce. Svatbu svatbou dělá slib, smlouva, kterou ti dva uzavírají. Ta smlouva je váže k sobě. Váže je tak, že už nejsou svobodní, ale ženatí/vdaní. To je věc, kterou ti stále vysvětluji.
A ty stále dokola píšeš to, co lidé na hromádce: Nechci se vázat. Co kdybych chtěl odejít. Mám naprostou svobodu, autonomii. Kvůli své svobodě nemůžu mít jistotu, ale jen naději. Kdykoliv chci mít možnost odejít a zhřešit.
Když se tě zeptám, jak to s tvojí "svobodou", kterou si ceníš nade vše i nad poddání se Bohu, bude po smrti, nebo jestli vůbec někdy budeš mít jistotu, neodpovíš, zamluvíš to.
Měj si co chceš, je to tvoje věc. Tvoje postoje nesdílím. Ve vztahu k Bohu nejsem bez závazku, "svobodný", jako ty, protože jsem uzavřel tu věčnou smlouvu v krvi. V tom se naše situace výrazně liší. Já tvoji situaci chápu. Ty moji ne. A rozumím, že ani pochopit nemůžeš a zjevně ani nechceš. Ale věřit bys mi mohl - já ti věřím.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Úterý, 20. červenec 2010 @ 14:08:51 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."Kdykoliv chci mít možnost odejít a zhřešit."...
Nikoli že já chci, ale toto je skutečnost, realita.
Každý žijící člověk na této zemi bez výjimky má tuto svobodu zhřešit a nepřiznat si to, znamená jen strkat hlavu do písku.
Moji svobodu si tak necením já, ale samotný Bůh, který mě natolik miluje, že kvůli mé svobodě se omezil ve své všemohoucnosti. Jeho vůlí totiž je, abych byl spasen, abys i ty byl spasen. Pokazit to však můžeme my sami, právě kvůli této svobodě. Toto riziko zde je.
Ale naše svoboda je nutná, je nezbytným předpokladem, abychom sami z vlastní vůle mohli svobodně opětovat Boží lásku.
Moje svoboda není odmítáním Boha, ale je jedinou možností, jak Boha opravdu milovat. Svobodně a dobrovolně.
Ten, kdo není svobodný, kdo si nepatří, se nemůže ani nikomu vydat. Nemá nic, nemůže se darovat.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 20. červenec 2010 @ 21:05:02 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Moje svoboda není odmítáním Boha, ale je jedinou možností, jak Boha opravdu milovat. Svobodně a dobrovolně.
V tomhle se asi lišíme, jsem výrazně jiného založení. Svoboda či autonomie, kterou stále dokola popisuješ, mi nic neříká, není pro mne zajímavá, nestojím o ní, nevím, k čemu by byla užitečná. Pro mne je důležitější život ve vztahu a jistotě, tak, že se lidé mezi sebou zavážou a dodržují, co si slíbili. Proto také žiju v manželství a ne na hromádce - hledal jsem si manželku a ne partnerku. Smlouva a jistota, která v ní je, mne uvolňuje k tomu, abych mohl beze strachu dělat to, co je potřeba.
Smlouva mi v lásce nebrání nijak, to, že se člověk zaváže že druhému věnuje svůj život a v té smlouvě žije a bere na ní ohled (Nemá "svobodu odejít" či "svobodu dělat si co chce"), není žádnou překážkou pro to, aby člověk mohl druhého milovat. Mne to spíše připadá naopak: Pokud by mi manželka pořád dokola říkala, že vlastně neví, jestli si vybrala dobře, jestli to se mnou vydrží až do konce, jestli by někde nebyl nějaký lepší, asi by to pro mne byl problém v tom, abych jí měl rád tak jako mám teď.
Tvojí logika okolo tohoto tématu je mi cizí. Nejistota je něco, co mi bytostně vadí. Když tak nad tím přemýšlím, tak ta nejistota, která je základem všech těch skutků v ŘKC byla určitě jeden z prvků, který mě dovedl k tomu, abych hledal Boha a tu jistotu v něm, kterou mají křesťané.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 21. červenec 2010 @ 08:40:43 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."to, že se člověk zaváže že druhému věnuje svůj život a v té smlouvě
žije a bere na ní ohled (Nemá "svobodu odejít" či "svobodu dělat si co
chce"),"...
Sám si tímto lžeš do vlastní kapsy. Ty máš svobodu odejít a realita života mně dává za pravdu. Vždyť polovina z uzavřených manželství se u nás beznadějně rozpadá! Není to tedy moje logika, ale obraz skutečného života kolem nás.
A zeptej se takových, zda když se brali, tak si už plánovali rozvod! Když se rozmohl hřích, láska vychladne... Říkají: "Už k sobě nic necítíme!"
To, že ze smlouvy neodcházíš není proto, že bys nemohl odejít, ale že nechceš. Je to z tvého svobodného rozhodnutí vytrvat (vytrvat v dobrém až do konce - svoboda Božího dítěte).
A o tom to celé je. Ve svobodě se rozhodnout a nést následky takového rozhodnutí. Dobrého, či špatného. Odpovědnost za své jednání může mít jen člověk svobodný. Jen ten může být odměněn, či potrestán za to, co udělá. Jednání otroka není dobré či špatné, otrok nemá svou vůli, vykonává příkazy. Za takové příkazy nese odpovědnost jeho pán.
Boží dítě se rozhoduje ve svobodě. Nese za svůj život vlastní odpovědnost.
(Ř 8,19-21) Neboť stvoření napjatě vyhlíží a očekává zjevení Božích synů
(stvoření je totiž poddáno marnosti, ne dobrovolně, ale
kvůli tomu, který je poddal)
v naději, že i ono samo bude vysvobozeno z otroctví zkázy do
slavné svobody Božích dětí. Tobě pořád uniká, že smlouva má dvě strany. Tu jistou, o kterou se můžeš opřít, na kterou se můžeš spolehnout, ale také tu naši, nejistou. A tato nejistota v nás bude každého z nás nutně provázet po celý život. Protože nejsme otroci, nebyla nám sebrána možnost volit, nebyla nám ani sebrána možnost zvolit špatně.
|
]
Víra slovu - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 21. červenec 2010 @ 09:21:02 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Ty máš svobodu odejít a realita života mně dává za pravdu.
Je zajímavé, s jakou jistotou jsi schopen mluvit o druhých. Znovu, oko: Nemůžeš podle sebe soudit ostatní okolo. Měl bys lidem trochu věřit, když ti něco o sobě píšou. Pokud nemáš alespoň základní úctu ke slovu druhého, jak můžeš brát cokoliv vážně? Chápu, že mi nevěříš, když ti napíšu něco z historie. Ale nevěřit mi, když ti napíšu něco o sobě? Jak vlastně žiješ život, když nevěříš slovu a lidem, co ti o sobě píšou?
To nevidíš, že lidé, kteří ti tu něco píšou, jsou zjevně v jiné situaci, než ty?
Psal jsem ti tu hodně o té krevní smlouvě, kterou máme s Bohem uzavřenou, jak se projevuje v našem životě, proč si můžeme být některými věcmi jistí. Psal jsem ti, proč se uzavírá krevní smlouva: Že se neuzavírá kvůli lidské síle a dokonalosti, ale právě kvůli slabosti. Pro toho, kdo vytrvá v dobrém až do konce a je sám spravedlivý zemřel Kristus zbytečně: Nepotřebuje ho. Ježíše potřebují právě ti slabí a nepotřebují tu smlouvu s ním na období namachrovanosti a "když jim to jde v dobrém", ale právě na období, kdy mají slabost ve svém životě. Pokud bys měl pravdu ve svých řečech, tak by se na tu smlouvu ani na Boží slovo nemohl nikdo spolehnout, tak by byl Bůh lhář. Jenže tak to není. Bůh není lhář a svoje slovo i svoji smlouvu naplní. A protože on je dokonalý a všemocný, my se na něj můžeme spolehnout a nejistotu života klidně přenechat jiným, těm, co je v nejistotě dobře a Krista nepotřebují, protože to vydrží v dobrém až do konce.
|
]
Víra slovu - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 21. červenec 2010 @ 10:38:25 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Toníku Někdy jsi jako kůň s klapkami na očích.
Nejsi v jiné situaci, než já, jen ji vnímáš nereálně. Neodcházíš nikoli proto, že bys nemohl odejít, ale že sám nechceš. Že ses rozhodl vytrvat v dobrém až do konce.
V dobrém až do konce to můžeš vydržet jedině spolu s Kristem. Jinak to nejde (Má milost ti stačí). Ta nejistota pramení z lidské nestálosti. Milost, sílu zůstávat v dobrém, nedostáváme automaticky, ale plyne z našeho živého vztahu s Kristem. Když se rozmůže hřích, láska vychladne... Vztah s Kristem zevšední, člověk přestane prosit - a nedostane milost dále vytrvat v dobrém, přestane o ni stát. A naděje spásy mizí...
Tedy znovu: Kdykoli máme svobodu odejít a zvolit ke své vlastní škodě zlo. To je realita, daň za to, aby alespoň někteří z nás mohli ve svobodě milovat Boha.
Kdyby nám Bůh tuto svobodu vzal, nebyli bychom už schopni ho svobodně, z vlastního popudu milovat. Mít možnost zvolit zlo, ale stejně zvolit dobro, to je ten pravý výraz skutečné nefalšované a opravdové lásky.
|
]
Víra slovu - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 21. červenec 2010 @ 12:13:46 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Oko. Někdy jsi jako kůň s klapkami na očích. Kdykoli máme svobodu odejít a zvolit ke své vlastní škodě zlo. To je
realita, daň za to, aby alespoň někteří z nás mohli ve svobodě milovat
Boha.
Ano, takhle to funguje u vás, když nejste vázáni smlouvou. Je to jako když lidi žijí na hromádce nebo lidi, pro které je manželská smlouva jen "kus papíru": Když zamilovanost a prvotní nadšení vychladne, rozcházejí se. Mají naprostou svobodu a rozhodně se o ní nechtějí nechat připravit.
Ale u toho, kdo je vázán smlouvou, je to jiné. I když zamilovanost vychladne, nemá svobodu odejít, protože je vázán smlouvou. Ta smlouva ho drží. A všichni víme, jak to vypadá: Zatímco lidé "ve svobodě" prožívají "lásku" za "láskou", zpívají o tom písničky a umírají na depresi, tak lidé, kteří se rozhodli svázat se smlouvou projdou mnohem, mnohem větší těžkosti a nakonej je jejich vztah silnější a šťastnější, než lidí žijících "ve svobodě".
A to je celý ten rozdíl mezi námi, který se ti snažím vysvětlit. Ty jsi svobodný, můžeš kdykoliv odejít. My jsme se zavázali Bohu smlouvou, že mu dáváme celý svůj život. Nejen minulost, ale celý život. Ježíš je nejen "spasitel" ale i "pán" našeho života. Nemůžem si jen tak dělat co chceme a jít kam chceme, ale jsme tou smlouvou, kterou jsme svázání, povinni Ježíše poslouchat.
To je totiž smlouva, která je v Kristu Ježíši, není jiná. Pokud si vymýšlíš nějakou jinou smlouvu a budeš na ní trvat, je možné, že na ní Bůh přistoupí. Ale taky je možné, že budeš žít život v iluzi že máš něco, co nemáš.
|
]
Víra slovu - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 21. červenec 2010 @ 21:17:34 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."Ano, takhle to funguje u vás, když nejste vázáni smlouvou."...
Já snad někde tvrdil, že nejsme vázáni smlouvou? Mluvíme každý pořád o čemsi jiném. Všechny mé komentáře platí pro život ve smlouvě!
Jsou totiž lidé, kteří žili ve smlouvě a stejně ji porušují. " Když zamilovanost a prvotní nadšení vychladne, rozcházejí se." Přesně o tomto mluvím. smlouva samotná ti ještě nic nezajistí, pokud ji sám dobrovolně nectíš. Kde se rozmůže nepravost, láska vychládá...
Každý z nás (i ty) může odejít, odstoupit od smlouvy - nemělo by se to dělat, ale mnoho lidí to už udělalo.
Že jiní vydrželi, neodstoupili od smlouvy, je také důsledek jejich svobodného rozhodnutí. I když jsme se dostali do krize a zamilovanost vychladla, zůstaneme spolu a znovu najdeme k sobě cestu. I taková rozhodnutí jsou udělána ve svobodě. Do něčeho takového nejde nijak nutit. Člověk se pro toho druhého (či bez něho) rozhoduje ve svobodě, smlouva nesmlouva. Taková je realita života.
|
]
Víra slovu - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 23. červenec 2010 @ 05:59:39 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Oko, pokud by to bylo tak, jak píšeš ve svém příspěvku ty, tak by vlastně smlouva vůbec nebyla potřeba. Tvůj příspěvek je přesný v argumentaci, kterou používají lidé odmítající manželství a žijící na hromádce. Na co je tedy vlastně smlouva, když všechno závisí jen na svobodě? To je pak smlouva zbytečná, jaksi navíc, ne? Jen "kus papíru"?
No, snad už pochopíš, že ne. Snad už jsme se dostali k tomu, že když člověk uzavře nějakou smlouvu, tak není naprosto svobodný, ale je vázán tou smlouvou k tomu, k čemu se ve smlouvě zavázal. Pokud nějaký člověk uzavře smlouvu a je i potom naprosto svobodný od podmínek té smlouvy, je potřeba, aby mu jeho příbuzní co nejdříve sebrali občanský průkaz a dali u soudu návrh na stanovení opatrovníka.
A s krevní smlouvou v Kristu Ježíši je to tak, že se člověk zavázal a svěřil Bohu skrze Krista celý svůj život, vydal ho Bohu do rukou. A ne dočasně, částečně a podmínečně, jako v některých smlouvách, ale plně a navždy, jako v krevní smlouvě.
Zkus se nad tím zamyslet než sem zase vyplivneš nějakou poučku, kterou tě naučili. To je věc, o které si povídáme delší dobu: V ŘKC se sice učí, co je krev a není krev, ale nikdy se tam nemůže učit, co to je krevní smlouva. Pokud se tam něco neučí, tak tomu lidé nerozumí. A pokud tomu nerozumí a neučí se to tam a chtěli by tomu porozumět, musí si to nechat vysvětlit od někoho jiného.
Když se člověk zajímá o jistotu spasení a chce jí pochopit, tak je lepší, když člověk pochopí tu jistotu spasení tak, že přijme spasení v Kristu Ježíši. Pokud jí nemá a nechce svůj život z nějakých důvodů plně vydat Bohu do rukou, může jistotu spasení pochopit alespoň z těchto základních principů smlouvy a speciálně krevní smlouvy.
|
]
Víra slovu - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pátek, 23. červenec 2010 @ 12:00:29 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Že ti ale ta ŘKC pořádně leží v žaludku! Opravdu když řeknu svůj názor, tak jen "plivu poučky?"
Je realita života taková, že lidé ve smlouvě smlouvu porušují, nebo není? I přes veškerou tebou proklamovanou nesvobodu lidí ve smlouvě jim stále zůstává svoboda v rozhodování?
No a o tom je celá řeč!
Spasení v Kristu jsem rád přijal a jsem ve smlouvě. Přestože denně odevzdávám svůj život do Božích rukou, on mě ho nechává řídit stále dál. Snažím se poznávat jeho vůli, ale ne vždycky se to daří, protože "hrouda nohy víže..." A pak jednám v rozporu s jeho vůlí.
Proto je na místě u každého z nás neustálý postoj pokání a jen vědomí naší slabosti v nás udržuje potřebnou ostražitost. Máme se spoléhat na Boha, ale nikoli opovážlivě!
Věci, které jsme schopni udělat sami, ty za nás Bůh neudělá!
|
]
Víra slovu - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 24. červenec 2010 @ 01:53:29 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | No, zrovna teď mi leží v žaludku půlka melouna. Ani spát se mi nechce.
Jinak jsi to napsal moc hezky. Věci, které jsme schopni udělat sami, za nás Bůh neudělá. Ty, které sami schopni udělat nejsme, za nás musí udělat Bůh. Jinak by to nedávalo logiku, nebyla by v tom spravedlnost. Bůh nás nemůže odsoudit že jsme neudělali něco, co jsme nebyli schopni udělat - to by byl cynik a ne Bůh.
A tohle je také důvod, proč když se Bůh stane člověku spravedlností a spasením, proč si může být člověk jistý tím spasením. Kdyby to šlo, aby se mohl člověk zachránit sám, kdyby toho byl schopen, nikdy by si nemohl být jistý, že se to povede.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Úterý, 20. červenec 2010 @ 14:27:02 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Toníku Kdybys nebyl svobodný, nemohl bys ani právoplatně uzavřít smlouvu.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 20. červenec 2010 @ 15:54:56 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | No, vlasntě jsem až na vyjímky nikdy nebyl "svobodý" v tom smyslu, jak to slovo používáš ty (dělat si, co chci).
Od mala jsem byl docela dobře vychován a neměl jsem svobodu dělat spoustu věcí. Moje vychování mi v tom bránilo. Díky Bohu.
V šestnácti jsem svůj život vydal Neposkvrněnému početí, následujících šest let života bylo fakt hodně nesvobodných. Pod jeho mocí bych nikdy s Bohem smlouvu neuzavřel. Když toho nečistého ducha jedna křesťanka v moci jména Ježíš vyhnala, byl jsem vysvobozen alespoň od jeho svázanosti.
Jinak máš pravdu. K uzavření smlouvy je potřeba, aby byl člověk svobodný a bez závazků. Uzavřením smlouvy na sebe člověk bere závazek. Teda alespoň normální člověk, dítě třeba smlouvě nerozumí. Nebo tzv. nepřizpůsobiví, ti smlouvám taky nerozumí. Vidí "telefon za pětset", podepíší smlouvu, vezmou si telefon, dají do do frcu za dva tácy a pak se diví, že O2 chce těch pětset každý měsíc.
Takhle uvažuje dítě, že má "svobodu" dělat si co chce. Dospělý a svobodný člověk ale ví, že uzavřením smlouvy na sebe bere závazek, který mu brání některé věci dělat a některé nedělat. To se ti snažím vysvětlit, když píšu o tom spasení v Kristu a uzavření krevní smlouvy - když píšu o tom, že "jsme otroci Krista" či že se "ta smlouva podobá manželství". To jsou nedokonalá přirovnání toho, co vyjadřují: Že nepatříme sami sobě, nemáme vlastní autonimii, ale jsm vázáni poslouchat Krista.
Je to podobné jako diskuze v článku Přednostní
postavení Říma. Křesťan si nemůže říci: Tak, koho bych dneska ráno poslouchal? No, vyberu si třeba toho největšího, nejznámějšího, nejstaršího, nejvíce namyšleného a namachrovaného a toho budu poslouchat.
Takovouhle svobodu křesťan nemá: Musí poslouchat svého Pána. A pokud to člověk nedělá, a Ježíše neposlouchá, "je autonomní", "má svobodu dělat si co chce", není křesťan, jen si namlouvá že je. Křesťan je ten, jehož Pánem je Ježíš, člověk, který je vázán Ježíšovým slovem, jeho příkazy. Ten, kdo má plná ústa křesťanství ale slovem Ježíše vázán není a má "svobodu" a "autonomii" je třeba sympatizant s křesťansvím, popletený člověk, naivka nebo i podvodník.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Úterý, 20. červenec 2010 @ 22:13:06 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."nikdy nebyl "svobodý" v tom smyslu, jak to slovo používáš ty (dělat si, co chci)."...
Pozor! To já nikdy netvrdil, to ty mi podsouváš!
Já zde mluvím o možnosti volby, reálné možnosti každého z nás volit mezi dobrem a zlem a nést také za svoji volbu odpovědnost. Protože kdyby tomu bylo jinak (a rozhodoval by za nás třeba Bůh), za co bychom chtěli získat odměnu? Za poddajnost? Za pasivitu? |
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 23. červenec 2010 @ 07:29:55 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | 22 let svého života jsem neměl možnost volby mezi dobrem a zlem, ale byl jsem zcela ve vleku světa a výchovy, které se mi dostalo. Kdybych v té době, jestě jako mrtvý v hříchu zemřel i na těle, za co by mne Bůh soudil, když jsem neměl svobodu si vybrat?
Dává ti ta argumentace logiku? Teď argumentuju jako ty.
Svobodu jsem získal až ve chvíli, kdy jsem přijal Ježíše. Do té doby byla jakákoliv svoboda jen iluzí a jediný rozdíl mezi mnou a jinými, které jsem studijně pozoroval, byl v tom, že jsem měl dostatek intelektu si tuhle realitu uvědomovat. Do svých 22 let jsem měl jednu jedinou svobodu: Žít bez Boha a hřešit jak jen jsem si vzpoměl. Žádnou jinou svobodu jsem v té době neměl, byť jsem se snažil jak chtěl. A snažil jsem se hodně.
V té době jsem vydal život Kristu a získal jsem svobodu. Ale byla to svoboda jiného druhu, než o které stále dokola píšeš ty. Kdybych vydáním života Kristu dostal svobodu odejít od Boha a hřešit, na co by mi taková svoboda byla? Takovouhle svobodu jsem od Boha nepotřeboval! Žít bez Boha a hřešit je svoboda, která by mi byla k ničemu, tu už jsem měl od mala! Je přece zbytečné dostat něco, co už máš a máš toho vrchovatě.
Náš Bůh je Bohem řádu, pořádku, logiky, věcí, která dávají smysl. Nedělá věci naprosto nesmyslné, aby člověku dával "svobodu", která mu k ničemu užitečnému není a kterou už měl předtím. Když se v bibli píše o "svobodě, kterou máme v Kristu Ježíši", píše se zjevně o něčem jiném, než co se nám snažíš nabídnout ty.
Snad pochopíš, proč se tak vzpouzím, když se ten termín "svoboda" použitý na mnoha místech snažíš napasovat na něco, čemu my spíš říkáme "bezbožnost".
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pátek, 23. červenec 2010 @ 11:43:19 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."jsem neměl možnost volby mezi dobrem a zlem,"...
Přes všechny tyto řečičky má každý člověk možnost volby konat mezi dobrem a zlem a měl by sis to konečně přiznat i ty sám. Kdybys neměl tuto svobodu volby, nemohl bys ani skutečně zhřešit. Protože hřích je svobodné a vědomé přestoupení Božího zákona, který i kdybys neznal Desatero, tak máš stejně zapsán ve svém srdci, ve svém svědomí (Ř 2,15).
Tato svoboda je skutečně čímsi docela jiným, než tebou zmiňovaná svoboda v Kristu. A já nikde netvrdil, že ji snad ztotožňuji, nebo zaměňuji.
Svoboda v Kristu jsou plody Ducha svatého, nikoli prostá svoboda lidské volby mezi dobrem a zlem. Svobodu v Kristu může uchvátit až ten, kdo se nejdřív v prosté svobodě lidské volby už rozhodl pro dobro.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Didymos v Pátek, 23. červenec 2010 @ 11:59:07 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Oko, je psáno:Je mi známo, Hospodine, že cesta nezávisí na člověku ani jistota kroku na tom, kdo jde.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 24. červenec 2010 @ 02:16:09 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Přes všechny tyto řečičky má každý člověk možnost volby konat mezi dobrem a zlem a měl by sis to konečně přiznat i ty sám.
To je samozřejmě myšlénka domyšlenka, hereze a neskutečně hloupá lež zcela mimo realitu. Člověk je beznadějně narušen hříchem, někdo více, někdo méně. Má z přirozenosti svobodu dělat kde-co, ale rozhodně ne svobodně volit mezi dobrem a zlem. Běž si o svobodě popovídat s feťákem, kuřákem, smilníkem, modlářem či alkoholikem, jestli mají svobodu volby. To, že tys byl ten "šťastnější" a nezapadl jsi do nějaké závislosti je možná zajímavé, ale těžko to brát jako normu.
Téma svobody jsem zkoumal velmi dost v době, kdy jsem se rozhodoval jestli svůj život vydám Bohu nebo jestli si budu dál držet pošmourného náboženství, ve kterém jsem byl vychován. A tahle věc - to, že jsem neměl svobodu v rozhodování, ale byl zcela zjevně determinován ke hříchu, byla jednou z nejdůležitějších rozumových úvah k tomu, abych uvěřil Kristu. Takže ty svoje chytrosti o tom, co si mám přiznat, jsou poněkud mimo.
Pokud jde o hřích, používáme spíše "biblický" nebo jazykový obsah toho pojmu, t.j. "minutí se cíle" než "že by hřích byl jen a pouze svobodným a vědomým přestoupením zákona". Pokud žije člověk bez Boha, "míjí se cílem" neboli "žije v hříchu" a prakticky je naprosto jedno, jestli to dělá vědomě nebo nevědomě - výsledek života je stejný.
Svoboda v Kristu není svobodou volby odejít od Boha a minout se cílem, ale je svobodou být s Bohem a dojít cíle. Smlouva v Kristu nám nedává svobodu "hřešit si jak chceme" ale dává svobodu "být s Bohem". Tuhle svobodu jsem polovinu života neměl a pak jsem ji v Kristu přijal, takže jsem schopen posoudit ten rozdíl, prožil jsem ho na vlastní kůži. Ta změna je ta životní zkušenost, o které jsme se bavili vícekrát: Když se člověk narodí k věčnému životu z věčného a navěky zůstávajícího Božího slova.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Sobota, 24. červenec 2010 @ 09:55:22 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | I ten feťák, kuřák či smilník s tím kdysi začínali a tehdy se pro to museli svobodně rozhodnout. Svobodně zvolili otroctví hříchu.
Zloději a vrahové neměli možnost volby, protože jsou otroky hříchu? Tak proč je zákon trestá, když podle tebe jsou vlastně nevinní? A proč trestá Bůh za hřích, když člověk podle tebe nemá svobodu volit mezi dobrem a zlem?
Chytrost koho z nás je poněkud mimo?
Svoboda v Kristu není volbou mezi dobrem a zlem. Svoboda v Kristu je ovocem předchozí svobodné volby (mezi dobrem a zlem) pro dobro, šťastnou existencí člověka, který žije způsobem, pro který byl stvořen.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 24. červenec 2010 @ 13:25:31 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | I ten feťák, kuřák či smilník s tím kdysi začínali a tehdy se pro to
museli svobodně rozhodnout. Svobodně zvolili otroctví hříchu.
No, možná bys měl někdy mezi ty celníky a nevěstky zavítat a popovídat si s nimi, nechat si vyprávět příběh jejich života. Do té doby radši vyprávěj pohádky o svobodě jen náctiletým nebo mladším, ti tomu ještě uvěří.
Nevím koho je chytrost mimo, ale vím, že než člověk přijme Krista a uzavře tu věčnou smlouvu, svobodu ohledně možnosti volit mezi dobrem a zlem nemá. Často ani není schopen rozpoznat co je dobro a co zlo, takže i když "volí dobro" nebo se snaží "volit dobro", vyjde z toho nakonec zlo. Z toho je jediné východisko: Díky Bohu, je z toho možné vyjít v Kristu.
Svoboda v Kristu není volbou mezi dobrem a zlem.
Svoboda v Kristu je ovocem předchozí svobodné volby (mezi dobrem a
zlem) pro dobro, šťastnou existencí člověka, který žije způsobem, pro
který byl stvořen.
Ano, tak to přesně je, to je jasné svědectví církve i písma. Když člověk přijme Krista, stane se Božím dítětem a začne přinášet jiné ovoce. To ovoce je výsledkem té volby vydat život Bohu skrze Ježíše Krista.
Jsem rád že jsi to napsal a neopakuješ ty hlouposti o "svobodě" odejít od Boha a hřešit, což není "svoboda", ale bezbožnost.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Sobota, 24. červenec 2010 @ 14:23:08 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Cizinec No, možná bys měl někdy mezi ty celníky a nevěstky zavítat a popovídat
si s nimi, nechat si vyprávět příběh jejich života. Do té doby radši
vyprávěj pohádky o svobodě jen náctiletým nebo mladším, ti tomu ještě
uvěří.
Tady už hodně přeháníš
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Sobota, 24. červenec 2010 @ 21:30:52 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Bezbožnost je ovšem smutnoun realitou. Člověk za ni podle tebe nemůže? A kdo tedy?
Zkus mně vysvětlit jak je to možné, že Bůh trestá hřích, když podle tebe lidé nemají svobodnou volbu mezi dobrem a zlem. Jak je může spravedlivý Bůh trestat?
Ignoroval jsi mou otázku, protože se ti nehodí. Musel bys uznat, že se mýlíš.
I člověk, který vydal svůj život Kristu, na to může "zapomenout", může sklouznout na šikmou plochu, znovu do otroctví hříchu. Toto riziko naší volby nás provází až do smrti a nikdo nám ho neodejme.
"Má milost ti stačí" říká Kristus. Dokážeme si však o ni vždy říct?.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Willy v Sobota, 24. červenec 2010 @ 22:39:54 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Tak především - Bůh trestal za (každý) tvůj hřích svého Syna Ježíše Krista. Jestli si ale nějaký svůj hřích držíš místo toho, abys ho vyznal a opustil, je to tvůj problém, když za takový hřích budeš potrestán. Bůh udělal z Jeho strany všechno, abys trestán být nemusel.
Skutečně věřící člověk - Boží dítě díky Boží milosti, jež mu byla dána, nikdy nezvolí dobrovolně otroctví hříchu, z něhož byl vysvobozen a Bůh svým dětem rozhodně nedal svobodu tebou zmíněné volby. Takže pokud by se stalo to, čím tady neustále strašíš, je otázkou, je-li člověk Božím dítětem. Každé Boží dítě má totiž ve své Bohem dané "výbavě" moc nad hříchem, nad tělem/tělesností a pokud tuto výbavu nepoužívá, Bůh je oprávněně bude brát k zodpovědnosti stejně jako za ne/použití talentů/hřiven, které dostalo.
Pavel neprosil o milost, nýbrž o odstranění ostnu, ale Pán udělal něco lepšího, než že by odstranil osten. Řekl Pavlovi a potažmo i nám věřícím, že Boží milost stačí/ je dostatečná na všechno, k čemu nás Bůh povolal. Na věřících pak je. aby byli a zůstavali oblečeni pokorou, která je jejich kvalifikací k přijetí Boží milosti a aby Boží milost nebrali nadarmo. Tož tak.
willy
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Neděle, 25. červenec 2010 @ 11:48:47 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."Jestli si ale nějaký svůj hřích držíš místo toho, abys ho vyznal a opustil, je to tvůj problém"...
Willy Ano, a toto je ale problémem mnoha lidí, i těch, kteří kdysi žili jako Boží děti. Přesně o tomto mluvím, své svobody hřešit nepozbyli.
..."Boží dítě díky Boží milosti, jež mu byla dána, nikdy nezvolí dobrovolně otroctví hříchu, z něhož byl vysvobozen"...
Toto apoštolové neučili. Pavel Timoteje zapřísahá, aby neměl podíl na cizím hříchu a aby zachoval čistotu.
Proč by to dělal, kdyby platilo to, co jsi řekl - že Boží dítě nikdy dobrovolně nezvolí otroctví hříchu?
Vnímáš tu absenci logického uvažování?
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Willy v Neděle, 25. červenec 2010 @ 11:57:07 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | S tvou logikou si na Pána Boha nepřijdeš. Tvé výhrady a tvá logika není logikou Božího détěte, ale logika padlého stvoření. Tož tak.
w.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: JMK v Neděle, 25. červenec 2010 @ 12:44:40 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Willy, četl sis někdy tady na GS článek o tom, jak se pozná sekta? Víš, používáš někdy argumenty a píšeš někdy reakce tak, že to pomalu vypadá, jako bys v nějaké sektě byl. Ber to jako dobře míněnou radu, abys na sobě zapracoval a z té své tožtakácké sekty vyrostl v seriozního partnera v debatě. Pokoj s tebou.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Neděle, 25. červenec 2010 @ 17:30:31 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Willy, vraťme se do skutečného života. Jak to vypadá tam? Podívej se na příklad Božího dítěte, horlivého spolupracovníka apoštola Pavla, Démase. Démas nakonec od víry odpadl.
Věř mi, že Boží logika je s realituo života naprosto v souladu.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Willy v Neděle, 25. červenec 2010 @ 18:51:40 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Znám člověka, který se zachoval stejně jako Démas, poněvadž stejně jako Démas miloval více tento svět/nynější věk. V jednu chvíli byl učitelem v biblické škole a ze dne na den odešel do světa. Když jsem ho po čase potkal, měl mrtvé oči. Ale kdoví kromě Boha, jak to s ním dopadne na věčnosti. Pán má moc ho pozvednout, získat znovu a obnovit. Nebo ne?
w-
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 09:50:37 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Jistěže Pán tu možnost má. Ale neudělá to násilím, proti vůli onoho člověka. Jestliže zůstane zatvrzelým v hříchu, zahyne.
To proto je naše spása podmíněna nadějí, nikoli zajištěna jistotou. Nejslabším článkem řetězu naší spásy jsme my sami.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Willy v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 11:31:42 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Pán nemá tu možnost! Jasně jsem napsal v souladu s Písmem, že Pán má tu MOC!!! A o násilí tu píšeš neustále a naprosto nesmyslně ty! Boží moc vůči Božímu dítěti je láskyplná a láska, jak je psáno, je silná jako smrt (Pís. 8:6), takže jí žádný člověk neodolá. Tož tak.
Podle tvého přesvědčení to vypadá, že člověk je silnější než Bůh, ale díky Bohu tomu tak není!
w.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 14:07:19 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Podle tvého vysvětlení by ale musel nutně být spasen každý člověk, protože:
(1 Tim 2,3-4) neboť to je dobré a vzácné v očích našeho Spasitele Boha,
který chce, aby všichni lidé byli spaseni a došli k poznání
pravdy.
Jak potom ve světle tvé "pravdy" vysvětlíš toto?
(1 Kor 10,31-33) Ať už tedy jíte nebo pijete nebo děláte cokoli, dělejte
všechno k Boží slávě.
Buďte bezúhonní pro Židy, pro Řeky i pro Boží církev,
jako se i já všem snažím líbit v každém ohledu, nehledaje
vlastní užitek, ale užitek mnohých, aby byli spaseni. Pavel není přesvědčen o užitku pro všechny, ale jen pro "mnohé". I Kristus tvrdí cosi jiného: (Mt 22,14) A znovu to opakuje: (Mt 20,16) ... Je totiž mnoho
povolaných, ale málo vyvolených."
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Neděle, 25. červenec 2010 @ 17:33:21 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Kdyby nám Bůh vzal jeho nejcennější dat - naši svobodu, vzal by nám také naši důstojnost Božích dětí.
Ale Bůh své dary nikdy nebere zpět a chce, abychom ho milovali sami a ve svobodě.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Willy v Neděle, 25. červenec 2010 @ 19:02:43 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Nejcennějším darem není svoboda, nýbrž víra, jíž žijeme a můžeme a máme se líbit Bohu. Svou svobodou se Bohu nezalíbíš, kdyby ses rozkrájel.
Ale Bůh své dary nikdy nebere zpět a chce, abychom ho milovali sami a ve svobodě.
My Boha nemůžeme milovat sami, poněvadž láska, jíž Ho máme milovat, musí být stejně jako naše víra Boží a Boží láska byla vylita do srdcí věřících skrze Ducha Svatého. Milovat Boha/Pána kromě jiného znamená především milovat bratry, tj. Jeho děti Boží láskou, kterou vylil do našeho srdce, a to sami neumíme. To umíme jenom v Duchu Svatém a jsme-li v našem duchu! Tož tak.
w.
|
]
Svatba - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 09:47:14 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Víra je darem, který neobdržel každý.
Svoboda volit mezi dobrem a zlem je darem přirozeným, který dostal každý člověk.
Jen v této svobodě je možno milovat Boha. Dar víry je umožněn jen v daru svobody.
|
]
Svoboda volby dobra a zla - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 27. červenec 2010 @ 04:59:06 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Oko, prosím, mohl bys uvést nějaký zdroj, kde se vzalo to učení o svobodě a svobodné možnosti volby mezi dobrem a zlem? Vlastně by mne to zajímalo, nevzpomínám, kde se vlastně tahle hrozná hereze a zvrácené učení vzalo.
Naše neporozumění je opět dané definicí slov. Pro tebe platí "hřích je svobodné a vědomé přestoupení Božího zákona" (pominu teď nekonzistenci tvé argumentace ohledně Božího zákona). Pokud tedy člověk dělá něco nevědomě nebo nesvobodně, není to hřích?
Pro nás je hřích "minout se cílem", odejít od Boha, žít bez Boha, neposlouchat Boha. Je naprosto jedno, jestli vědomě či nevědomě, svobodně nebo nesvobodně, výsledek je stejný: Na výsledku to, že člověk "hřeší", "míjí se cílem" a je v zahynutí, pekle, nic nemění ani to, že si daný stav nevybral dobrovolně a vědomě.
Je možné, že byl někdy na světě někdy někdo, kdo měl svobodu volby mezi dobrem a zlem - asi nějaký vyvolený či předurčený, nebo co. Já osobně se domnívám, že poslední takový člověk byl Adam.
Moje životní zkušenost i svědectví snad všech lidí, které jsem kdy o tomto tématu slyšel reálně mluvit (ne jen nějaké teoretické odborné doktorské pindy), jsou jednoznačné: Člověk žádnou svobodu v oblasti volby dobra a zla nemá. Je natolik beznadějně narušen hříchem, že pro volbu dobra má jednu jedinou šanci: Poddat svůj život Ježíši Kristu, tak, aby Ježíš byl jeho Pán a poslouchat ho.
|
]
Svoboda volby dobra a zla - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 28. červenec 2010 @ 09:38:05 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Mě by zase zajímalo, jak mohla vzniknout tak hrozná hereze o nesvobodě člověka.
Vztah skutečné lásky je možný jen mezi svobodnými bytostmi.
Nemůžeš se plně jinému dávat, pokud si sám nepatříš.
Zdravý rozum ti nic neříká?
Pokud člověk učiní zlo v nevědomosti, či z donucení, je to cosi docela jiného, než když činí zlo záměrně a svobodně.
I v tomto případě bych se spolehl na zdravý rozum.
|
]
Svoboda volby dobra a zla - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 28. červenec 2010 @ 10:30:08 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Zdravý rozum říká, že by si lidi měli pomáhat, být na sebe hodní, spolupracovat, vycházet jeden druhému vstříc, protože tak se jim dobře daří. Realita je taková, že si lidé závidí, kradou, vraždí, uctívají modly, vedou války, znásilňují, likvidují, nadřazují se, ničí dokonce vlastní zdraví... Proč to dělají, když zdravý rozum říká něco jiného?
Oko, jedna věc je vymyšlená teorie, bludné učení, které zcela zjevně neodpovídá realitě světa a odporuje písmu a druhá věc je ta realita. Já píšu o realitě. A v ní jsou lidé nesvobodní, zotročení Hříchem (bezbožností) a jeho služebníky. A z toho je jediná cesta ven.
Škoda, že alespoň občas neodpovíš na otázku. Teď jsem se fakt ptal, že mne zajímalo, kde se to učení o svobodě, o které píšeš, vzalo.
|
]
Svoboda volby dobra a zla - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 28. červenec 2010 @ 15:49:15 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Odporuje Písmu? Kterému místu přesně???
I učení o svobodě má biblický základ: "Duch Pánův je nade mnou, protože mne pomazal kázat
evangelium chudým; poslal mne uzdravit zdrcené v srdci,
vyhlásit propuštění zajatým a prohlédnutí slepým, propustit
zdeptané na svobodu
a vyhlásit Pánovo milostivé léto."
Ten Pán je Duch, a kde je Pánův Duch, tam je svoboda.
Každý křesťan má svobodu v Kristu Ježíši, to je ta slavná svoboda Božích dětí.
Vy jste přece povoláni do svobody, bratři; jenom tu svobodu
nemějte za záminku pro tělo, ale v lásce služte jedni druhým.
Jednejte jako svobodní, ne však jako ti, kdo mají svobodu
za pláštík špatnosti, ale jako Boží služebníci.
Realita života je taková, že někteří lidé jednají jako svobodní, ale mají svobodu za pláštík špatnosti. A Bůh se na to dívá... I takové miluje, i takové volá ke spáse. Však nikoho nespasí proti jeho vůli.
|
]
Svoboda volby dobra a zla - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 28. červenec 2010 @ 18:23:44 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Svoboda v Kristu, o které mluví bible, je svoboda od hříchu a nepřítele, svoboda od všelijakých skutků náboženství, svoboda od soudu a smrti, svoboda od strachu ze smrti, svoboda být s Bohem a Bohu sloužit, není to svoboda "vybrat si mezi dobrem a zlem", o které píšeš ty či jakákoliv bezúčelná svoboda ke kdejaké kravině a už vůbec ne svoboda k tomu volit si zlo. To v bibli nenajdeš.
Můžeš nějak odpovědět na otázku? Psal jsi ve smyslu, že existuje svoboda vybrat si dobro nebo zlo a že "jen v téhle svobodě může být láska". Kde tohle učení vzniklo, kdo na to přišel, máš o tom trochu představu?
Bible učí, že stvoření je poddané otroctví hříchu. U nábožných lidí, jako jsem byl já, je to vidět nejvíc - i když se snaží o dobro seč mají síly, ovoce snažení je pak neradostné. Mají sice horlivost pro Boha, ale ne podle pravého poznání.
Ježíš tedy řekl těm Židům, kteří mu uvěřili: "Jestliže
zůstanete v mém slově, jste opravdu mými učedníky. A poznáte pravdu a pravda vás vysvobodí." Odpověděli mu tedy: "Jsme símě Abrahamovo a nikdy jsme
nikomu neotročili. Jak můžeš říkat: 'Budete svobodní'?" A otrok nezůstává v domě navěky, syn zůstává navěky. Jestliže vás tedy Syn vysvobodí, budete opravdu svobodní."
Ježíš jim odpověděl: "Amen, amen, říkám vám, že každý, kdo
dělá hřích, je otrokem hříchu.
Tohle jsem přesně zažil: neměl jsem polovinu života žádnou svobodu vybrat si dobro nebo zlo. Ježíš popisuje tu realitu precizně - a vysvětluje to lidem, kteří mu uvěřili.
Když však přišla plnost času, poslal Bůh svého Syna,
narozeného z ženy, narozeného pod Zákonem, aby vykoupil ty, kteří byli pod Zákonem, abychom přijali
právo synovství. A protože jste synové, Bůh poslal do vašich srdcí Ducha svého
Syna, volajícího: "Abba, Otče!" A tak už nejsi otrok, ale syn, a když syn, pak také Boží
dědic skrze Krista. Tehdy, když jste neznali Boha, otročili jste těm, kdo
přirozeností nejsou bohové. Avšak nyní, když jste Boha poznali (spíše jste však byli
poznáni Bohem), jak to, že se znovu obracíte k těm chabým a
ubohým principům a chcete jim znovu začít
otročit?
Vykoupit nepotřebují svobodní, kteří se mohou rozhovovat jak chtějí pro dobro a zlo, ale otroci, kteří jsou nuceni poslouchat toho, kdo není od přirozenosti Bůh, svého pána (v mém případě tzv. paní). Ti, kteří nemají svobodu a nemohou si vybírat, ti, kteří nepatří sami sobě, musí být nejdřív z otroctví vykoupeni. A my jsme nebyli vykoupeni do možnosti volit dobro a zlo, ale byli jsme vykoupeni pro službu Bohu.
Požehnaný Pán, Bůh Izraele, neboť navštívil a vykoupil svůj
lid! Vyzdvihl nám roh spasení v domě svého služebníka Davida, jak mluvil ústy svých svatých proroků, kteří byli od věků, o vysvobození od našich nepřátel a z ruky všech, kteří nás
nenávidí, aby prokázal milosrdenství našim otcům a vzpomenul na svou
svatou smlouvu - na přísahu, kterou přísahal našemu otci Abrahamovi, - že nám
dá, abychom vysvobozeni z ruky svých nepřátel beze strachu
sloužili jemu ve svatosti a spravedlnosti před jeho tváří po všechny dny
svého života.
Tohle je skutečná svoboda, do které jsme byli vykoupeni Kristem. Neznám jinou svobodu.
|
]
Svoboda volby dobra a zla - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Čtvrtek, 29. červenec 2010 @ 13:43:43 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."svoboda být s Bohem a Bohu sloužit, není to svoboda "vybrat si mezi dobrem a zlem,"...
Být s Bohem a jemu sloužit je jedna z možností svobodné volby mezi dobrem a zlem. Existuje svoboda vybrat si dobro, nebo zlo, jak potvrzuje třeba tento verš:
..."Vy jste přece povoláni do svobody, bratři; jenom tu svobodu
nemějte za záminku pro tělo(zlo), ale v lásce služte jedni druhým (dobro)."...
Pletou se ti tu dohromady dvě věci: 1.) svoboda v rozhodování - volit dobro a zlo, kterou má každý člověk po celý život a 2.) kvalita života, která je důsledkem tohoto rozhodování: život buď v otroctví hříchu, nebo ve svobodě Božího dítěte.
Jistě nepopřeš, že i když jsi byl v otroctví hříchu, měl jsi možnost se rozhodnout pro život s Bohem (jinak by nemohl být zachráněn žádný hříšník). Zrovna tak ten, kdo žije s Bohem, má možnost volit zlo. Jiná věc je, že ho většinou nezvolí, protože by byl sám proti sobě, proti svému štěstí. Ale ta možnost tady pořád existuje.
Láska může existovat jen mezi bytostmi svobodnými. Lásku můžeš dávat i přijímat jen jako svobodná bytost. Nikoho nelze mocí a násilím donutit milovat, koho sám nechce. |
]
Svoboda volby dobra a zla - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: JMK v Čtvrtek, 29. červenec 2010 @ 13:50:04 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Hlavně - dobré je to, co je z Boží vůle.
Když chceme Bohu sloužit, těžko mu budeme sloužit navzdory Jeho Vůli, to bychom byli služebníci nehodní a špatní. Bohu sloužíme tím, že plníme Jeho Vůli.
Zlé je to, co se staví proti Boží vůli.
Když chceme být s Bohem a Bohu sloužit, automaticky to jinými slovy znamená, že si vybíráme dobro. Takže Oko má opět bod.
|
]
Svoboda volby dobra a zla - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 29. červenec 2010 @ 15:43:01 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | svoboda v rozhodování - volit dobro a zlo, kterou má každý člověk po celý život
O svobodě vybrat dobro a zlo už jsem ti psal: To co píšeš, není pravdivá informace. Život a svědectví lidí i písmo říká jasně něco jiného.
Jistě nepopřeš, že i když jsi byl v otroctví hříchu, měl jsi možnost se
rozhodnout pro život s Bohem (jinak by nemohl být zachráněn žádný
hříšník).
Ne, to jsem teda neměl, to je tvůj omyl. Kromě toho, že jsem byl od mala nějak vychováván a manipulován k určitému postoji (že opravdový život s Bohem bude až po smrti těla, čili jsem žádný život s Bohem tady na zemi nečekal a nehledal) tak jsem také svůj život zasvětil někomu, kdo ho pak i ovládal, té, kterou nazýváte Prostřednice.
Jakouž takouž svobodu jsem získal po vyhnání toho nečistého ducha, ale stejně pak ještě zůstávalo to, co popisuju Jaele, pýcha a nadřazenost. Byl jsem vychován ve stylu "my víme všechno nejlíp, jsme ti jediní praví". Bylo pro mne nemyslitelné, že by mi něco vysvětloval "nějaký evangelík" (za které jsem považoval všechny nekatolíky).
Ještě když jsem přijal věčný život a narodil se znovu, jsem několik dlouhých měsíců zoufale hledal nějakého katolického kněze, který by mi vysvětlil, co se to se mnou vlastně stalo, protože jsem nebyl ochoten připusit, že by mne měl vyučovat "nějaký protestant". Celé jsem to už kdysi popisoval v článku Čím víc pruhů, tím víc Adidas.
|
]
Svoboda volby dobra a zla - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Willy v Středa, 28. červenec 2010 @ 10:56:54 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Spoléháš-li se na zdravý rozum, tj. na svůj rozum, pak se ve svém důsledku nespoléháš na Boha. Král Šalomoun napsal v knize Přísloví 28:26 toto:
Kdo spoléhá na svůj rozum, je hlupák, ale kdo žijemoudře, unikne. Studijní překlad KMS Na vlastní rozum spoléhá jen tupec, kdo ale žije moudře, bude zachráněn. Překlad 21. století (NBK) Kdo spoléhá na svůj rozum, je hlupák, ale kdo žije moudře, unikne zlému. Ekumenický překlad
Tož tak.
willy
|
]
Svoboda volby dobra a zla - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 28. červenec 2010 @ 15:39:36 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Bůh je nejvyšší Rozum a víra není s rozumem v rozporu.
|
]
Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 11:10:25 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Cizinec Mi by se ve tvé víře líbilo. Odpověděla bych na Boží nabídku, vložila bych svůj život do Božích rukou a skrze Ježíše Krista mám jisté spasení, nezávisle na mých hříších. Mi to připadá ďábelské. Už na mě nikdo nemá, jistotu spasení mám, tak co. S jistotou se dobře žije nebo ne? S jistotou se musí i dobře hřešit nebo ne? To mi i Hospodin musí odpustit, když už mám tu jistotu, že jsem spasen. To už si nemůže dovolit nic jiného. Já mám jistotu a Hospodina v hrsti. Je přece dobré mít jistotu v životě nebo ne?
|
]
]
Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 12:41:21 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Cizinec Snažím se pochopit jistotu spasení.........
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 14:56:42 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | To je jednoduché, Jaelo.
Je potřeba Bohu přiznat MOC. Když přiznáš, že Bůh dal dal Ježíši MOC nad veškerým tělem, aby všem těm,
které mu Bůh dal, dal věčný život, Když Ježiši přiznáš, že má MOC dokonale
spasit ty, kdo skrze něj
přicházejí k Bohu, neboť je stále živ, aby za ně orodoval a když přiznáš Božímu slovu, že má MOC spasit naše duše, nemáš pak se spasením žádný problém.
Se spasením mají problém ti, kteří si ho vyrábí doma na koleně, nebo s rozhodnutím pro Boha čekají až na poslední vteřiny svého života, protože by se ani za nic nevzdali své autonomity ve prospěch nebeského království, chtějí mít ještě "zadní vrátka" ke hříchu. Takoví spasení těžko pochopí - mají horlivost pro Boha, ale
ne podle pravého poznání. Nepoddali se totiž
Boží spravedlnosti, protože Boží
spravedlnost neznají a snaží se ustanovit svou vlastní
spravedlnost.
Toník
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 17:39:02 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Bůh má opravdu velkou moc. takovou, jakou si ani nedokážeme představit. Pán Ježíš má moc spasit nejen někoho, ale třeba i všechny lidi. Přesto nikoli všichni budou spaseni právě pro svoji svobodu.
A to ty se bráníš pochopit, že ve spasení záleží na lidské odezvě na Boží volání, na naší odpovědi po celý svůj zbytek života. To, kdo bude nakonec spasen, ovlivňuje člověk sám.
Kdyby to bylo jen na Bohu, tak ten by spasil všechny lidi bez výjimky.
Jenže Bůh učinil člověka svobodného a nikoho nespasí proti jeho vůli.
Zvolíš - li z vlastní vůle zhřešit hříchem ke smrti a v něm také náhle zemřeš, zemřel jsi věčnému životu. Neodvratně! I kdybys po všechen předešlý život světil soboty a všechny ujišťoval, jak už jsi spasen.
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Willy v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 18:33:27 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | oko,
kdy už konečně pochopíš, že se svou lidskou logikou, se svou přirozenou myslí si na Boha nepřijdeš! Proč pokorně Bohu nepřiznáš vedle Jeho všemohoucnosti - tedy té Jeho veliké moci - také Boží vševědoucnost, tzn. v případě spásy také předzvědění reakce toho kterého člověka na tento dar Boží lásky vyjádřené milostí, který je nikoli nabízen padni komu padni, nýbrž zvěstován jako Boží evangelium, jemuž jedni uvěří a jiní nikoliv. A podle toho se právě pozná, kdo je předurčen k věčnému životu a kdo nikoliv?!
Proč do věčné spásy, o níž rozhodl Bůh předtím, než byl svět, pořád montuješ člověka, který se svým spasením nemá nic společného, poněvadž se spasit neumí a proto si velice dobře uvědomuje potřebu Spasitele a Boží milosti, aby mohl uvěřit, jelikož víra je také Boží dar?! A žádný skutečný pravý věřící, který se znovuzrodil z Boha, se nikdy nebude chlubit tím, že uvěřil; nikdy si nepřičte jakoukoliv zásluhu na své spáse jakoby Bohu dělal na oplátku nějakou milost tím, že přijal Pána Ježíše Krista jako svého Spasitele!
Boží věčná spása je prostě od A do Z Boží dílo, Boží skutek, které člověk pokorně přijímá díky tomu, že nalezl milost u Boha, který se nad ním smiloval. Kdyby se nade mnou Bůh nesmiloval a nesklonil v Jeho milosrdenství a nezahrnul mne svou milostí, jíž mi vyjádřil svou lásku, nikdy bych Spasitele a Boží spásu nepřijal, ale stále bych byl mrtvý ve svých hříších a zároveň pyšný sám na sebe "až na půdu". Kdyby se mi On sám nedal z Jeho rozhodnutí poznat a nezjevil mi v srdci, že chce, abych Ho znal a poznával, tj. nezpůsobil v mém nitru chtění Ho poznat, nikdy bych Ho nepoznal. A musel bych být totální šílenec a neskutečný hlupák, kdybych po poznání trojjediného Boha, který je Láska, Světlo, Život, Pravda, Vzkříšení a který je Svatý a dokonalý, který je neskonale Dobrý a dokonce pro mne naprosto nepochopitelně miluje mne osobně, což prokázal tím, že za mne osobně obětoval svého vlastního jediného Syna Ježíše Krista, tohoto Boha zavrhl, zapřel a navždy Ho opustil! Kam bych asi tak šel, kam bych před Ním utekl, kde bych se schoval, když je všudypřítomný?!
Takže aby bylo jasno, nejsem to já, kdo se ujišťuje, že je spasen, nýbrž Bůh, který je mou jistotou, nadějí, Láskou, Životem a vším, co potřebuji k životu a ke zbožnosti, což mi darovala Jeho božská moc, jak píše milovaný Petr ve svém 2. listu, v 1. kapitole, 3. a 4. verš: Jeho božská moc nám darovala všechno, čeho je třeba
k životu a zbožnosti skrze poznání Toho, který nás povolal vlastní slávou a mocí. Tím nám byla darována
vzácná a veliká zaslíbení, abyste se skrze ně stali účastníky Božské
přirozenosti a unikli zkáze, která je ve světě
v žádostivosti. Tož tak.
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 20:22:04 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."Proč do věčné spásy, o níž rozhodl Bůh předtím, než byl svět, pořád montuješ člověka, který se svým spasením nemá nic společného a proto si velice dobře uvědomuje potřebu Spasitele a Boží milosti"...
Willy, můžeš to kroutit jak chceš, ale Kristus vykoupil všechny lidi bez výjimky. Každý může být spasen a už jenom na něm záleží, zda chce, zda o to stojí.
Boží vůlí je, aby všichni lidé byli spaseni a došli poznání pravdy (1 Tm 2,4).
Že se tak nestane, nezáleží na Bohu. A víme, že se tak nestane, i když by to Bůh chtěl. Jeho všemohoucnost se zde sklání před obrovskou Boží láskou k člověku, kterého povýšil do důstojnosti Božího dítěte a respektuje zde jeho svobodu v rozhodování. Bůh svoji všemohoucnost neprosazuje násilím. Tam, kde by mohl rozkázat a stalo by se, tak trpělivě s láskou čeká, až jeho dítě pochopí, až mu to samému docvakne, že jen v Bohu nalezne spočinutí.
To proto nás Kristus naučil modlit: "Buď vůle tvá, jako v nebi, tak i na zemi!"
To abychom se chtěli sami dobrovolně ztotožnit s vůlí Boží! Dostali jsme se svojí svobodou sice moc se jí protivit, ale ke své vlastní zhoubě. Na druhé straně však volba Boha ve svobodě zůstává jedinou důstojnou variantou pro tvora, stvořeného k Božímu obrazu.
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Willy v Úterý, 20. červenec 2010 @ 10:36:42 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Člověk se s Boží vůlí nikdy dobrovolně a svobodně sám bez Boží pomoci neztotožní, poněvadž to znamená jeho konec. Přijmout Boží vůli pro sebe znamená kromě jiného vyznat: "Jsem respektive byl jsem ukřižován s Kristem, už nežiju já, ale žije ve mně Kristus." Jinak řečeno - "můj starý hříšný člověk byl ukončen na kříži Golgoty spolu s Kristem a spolu s Kristem jsem byl také vzkříšen z mrtvých. Proto už nežiju já, ale Kristus žije ve mně/v mém nitru/duchu a chce žít skrze mne navenek poté, co si učiní skrze víru příbytek v mém srdci. Já jsem skončil a teď musí žít ve mně a skrze mne Kristus, Jemuž k tomu musím poskytnout veškerý potřebný prostor a nechat se naplňovat Jím, aby mohl být a byl skrze mne vyjádřen, aby ve mně rostl a já tak rostl v životě, dokud já skutečně nebudu nic a Kristus nebude všechno ve všem. Amen."
Svoboda k takovému vyznání je svobodou, kterou pro nás vydobyl Pán Ježíš Kristus na kříži, který je pro věřícího Boží mocí, která odstraňuje ze scény starého člověka a přivádí na scénu Krista jako nového souhrnného člověka, v Němž přebývá plností božství tělesně a který jako život přebývá ve věřících. Tato svoboda je svobodou k zapření sebe sama a k braní a nesení našeho kříře, abychom mohli následovat Pána/Beránka cestou kříže a utrpení, které je nám z Boží milosti dáno snášet v rámci Boží/Otcovy výchovy kvůli účasti na Boží svatosti. Kdo se Boží výchově nepodrobí v tomto věku, ten účast/podíl na Boží svatosti v budoucím věku mít nebude a bude muset projít už nikoli svobodně a dobrovolně Boží výchovou/trestem, nýbrž nuceně a velmi nedobrovolně v době, kdy se ostatní svatí, kteří se Boží výchově v tomto věku podrobili, budou těšit z Pánovy přítomnosti a plnosti Jeho radosti. Toto utrpení věřícím také přináší nesmírně veliké břímě věčné slávy, kterou budou trpící věřící svatí oslaveni. Tož tak.
J 16:33 „Toto jsem vám pověděl,
abyste ve mně měli pokoj. Ve světě máte soužení. Ale buďte dobré mysli,
já jsem
přemohl svět.“
Fp 1:29 Neboť vám je z milosti
pro Krista dáno, abyste nejen v něj věřili, ale i pro něho trpěli;
2K 4:17-18 To naše
nynější lehké soužení nám totiž působí nesmírně veliké břímě věčné
slávy, když nehledíme
na věci viditelné, ale na neviditelné; neboť
viditelné věci jsou dočasné, neviditelné však
věčné.
Tož tak.
willy
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Úterý, 20. červenec 2010 @ 13:56:33 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."Člověk se s Boží vůlí nikdy dobrovolně a svobodně sám bez Boží pomoci neztotožní, poněvadž to znamená jeho konec."...
Však to nikdo netvrdí, s Boží pomocí to jde. Proto prosíme: "Buď vůle Tvá..." A s Bohem to jde snadno, není to nic těžkého.
"Vždyť mé jho je příjemné a mé břemeno lehké."
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 23. červenec 2010 @ 05:37:15 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | A to ty se bráníš pochopit, že ve spasení záleží
na lidské odezvě na Boží volání, na naší odpovědi po celý svůj zbytek
života. To, kdo bude nakonec spasen, ovlivňuje člověk sám.
Oko, tohle se nebráním pochopit, to je to, co tvrdím já a ty to převracíš.
Ty tvrdíš, že jsi byl spasen bez vlastní odezvy na Boží povolání, když tě polil v kostele pan farář, nijak jsi to neovlivnil. Teď jsi spasen, ale musíš si svoje spasení udržet skutky (to je ta odezva), jinak ho ztratíš.
Já tvrdím, že jsem nebyl spasen a byl jsem mimo smlouvu s Bohem, můj život ovládalo kde-co z povětří. Když jsem žil na světě nějakou dobu, odpověděl jsem na to Boží volání, na tu Boží nabídku spasení v Kristu Ježíši, to spasení jsem přijal, ovlivnil jsem to sám, ze svého vlastního svobodného rozhodnutí.
Máš v té své argumentaci zkrátka trochu zmatek a obviňuješ mne z přesného opaku toho, co by odpovídalo diskuzi a slovům. Což je mírně řečeno, nefér. A nebo používáš nějaký zmatek v pojmech - řekl bych, že když já řeknu "byl sjem spasen" (přijal jsem sám vědomě z vlastního rozhodnutí smlouvu v Kristu) znamená to něco hodně jiného, než když řekneš ty byl jsem spasen (polili mne v kostele a já jsem za to nemohl a nerozhodl jsem se pro to).
Zvolíš - li z vlastní vůle zhřešit hříchem ke smrti a v něm také náhle zemřeš, zemřel jsi věčnému životu. Neodvratně! I kdybys po všechen předešlý život světil soboty a všechny ujišťoval, jak už jsi spasen.
To už je zase ŘKC ideologie a omáčka, zbytečná narážka. Mámli ti jí "vrátit", tak my nejsme spaseni pro svěcení soboty. Ani sobotu nesvětíme, není potřeba abychom sobotu světili, tak jako někteří musí povinně světit den slunce aby byl posvěcen: Sobota už je posvěcená od Boha, nemáme ve zvyku dělat znovu věci, které už někdo udělal.
Stejně tak nesjme spaseni pro vlastní skutky a práci, ale pro práci a skutky Ježíše Krista. V tom je rozdíl, který se ty zdráháš pochopit a tak nám stále předhazuješ pohled ideologie Královny. Ale tomu my nejsme poddáni, tomu jsi poddán ty. ANo, když zhřešíš, nemáš šanci a jdeš do pekla.
Jiné je to s dětmi smlouvy. Pokud selžou a zhřeší, tak je tu druhá část smlovy, a to je Boží strana. Bůh podle svého slova v té smlouvě neselže, ale vyjde, najde dotyčného člověka tam kde zhřešil, nasadí na něj svojí výchovu (která v té chvíli není vůbec příjemná) a přivede ho k sobě. A věř mi, že to bude tak, že se ten člověk vrátí k Bohu z vlastního a docela svobodného rozhodnutí ;-)
Naprostá většina křesťanů nemá ve svém životě detailně propracovanou teologii smlouvy proto, aby měli jistotu spasení. To vůbec není potřeba. Jen dostali toho ducha, který v jejich nitru volá: "Díky, Otče", věří Bohu v jeho zaslíbeních v Kristu Ježíši a mají i několik desítek zkušeností s tím, jak to vypadá, když selžou, zhřeší a něco zkazí.
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pátek, 23. červenec 2010 @ 11:27:14 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."není potřeba abychom sobotu světili"... (Ex 31,14) Proto budete zachovávat sobotu; ať je vám svatá. Kdo ji znesvětí, musí
zemřít.
..."A to ty se bráníš pochopit, že ve spasení záleží
na lidské odezvě na Boží volání, na naší odpovědi po celý svůj zbytek
života. To, kdo bude nakonec spasen, ovlivňuje člověk sám. - Oko, tohle se nebráním pochopit, to je to, co tvrdím já a ty to převracíš."...
Veškerý obsah mých předešlých komentářů toto potvrzuje, nic nepřevracím.
Ty tvrdíš, že už máš jistotu spasení, že už jsi spasen. To logicky protiřečí smyslu, že to, kdo bude nakonec spasen, ovlivňuje člověk sám. Protože pokud něco záleží na člověku, nelze na to s jistotou spoléhat.
Chápu, že v tom případě má nastoupit "druhá část smlouvy" - a věř mi, nebo ne, ale v tomto s tebou naprosto souhlasím, protože tyto zásahy jsem sám prožil. Toto je obrovsky důležitý postřeh, naprosto zásadní, kdy se pastýř sám vydává hledat ztracenou ovci. Známe to, ale docela málo si to uvědomujeme.
..."A věř mi, že to bude tak, že se ten člověk vrátí k Bohu z vlastního a docela svobodného rozhodnutí ;-)"...
A jsou to krásné příběhy - jenže opravdu se tak nestane u každého. To by pak opravdu všichni lidé byli spaseni a to Písmo nikde netvrdí. Jistě se tak stane u toho, kdo si uchová dobrou vůli a touhu, ovšem tam, kde nitro zcela odumřelo hříchem a zůstala jen lhostejnost, či služba zlému, Bůh bude respektovat i volbu člověka do zkázy.
A to je celý ten příběh o lidské svobodě coby Božího daru.
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Willy v Pátek, 23. červenec 2010 @ 14:35:19 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Mám jednu otázku. Proč ignoruješ ručitele Nové smlouvy, který nemůže selhat!!!
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 24. červenec 2010 @ 02:38:04 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Ty tvrdíš, že už máš jistotu spasení, že už jsi spasen. To logicky protiřečí smyslu, že to, kdo bude nakonec spasen, ovlivňuje člověk sám.
Protože pokud něco záleží na člověku, nelze na to s jistotou spoléhat.
Můžeš nějak blíže vysvětlit co ti logicky protiřečí? Tomu nerozumím, pokud ti něco protiřečí, rád to vysvětlím.
Spasení člověka se děje ve smlouvě. To spasení, záchrana od soudu a
smrti k věčnému životu, je Boží dílo, připravené pro lidi, Boží milost,
je to ten Boží čin, který se stal, že Ježíš zemřel místo nás, byl
pohřben a byl vzkříšen z mrtvých. Kdo přijme tuhle oběť, přijme Krista,
stává se součástí té smlovy, ve které se děje spasení člověka, to
spasení z milosti (jak to dobře popsal willy, nový duch -> záchrana
duše -> vzkříšení/proměna těla). Člověk tedy jednoznačně ovlivňuje
svou spásu tím, že oběť Krista přijme, nebo nepřijme/odmítne. To je
snad nejzákladovatější základ křesťanství.
Chápu, že ve chvíli, kdy člověk nepřijme nebo odmítne spasení v
Kristu či stojí před rozhodnutím, jestli bude Bohu věřit nebo z něj
udělá lháře, je všechno nejisté. Záleží na člověku, jak se rozhodne
(kalvinisty teď necháme stranou), žije v nejistotě. V ŘKC nás třeba
učili, že tohle rozhodnutí bude probíhat až v okamžiku smrti těla,
takže jsme celou dobu žili v nejistotě, jak to naše rozhodnutí dopadne.
Když se člověk nerozhodne a neuzavře tu smlouvu, žije v nejistotě.
Bůh respektuje svobodu člověka a jestliže člověk Ježíše nepřijme a tu
smlouvu neuzavře, nemůže vědět, jak to nakonec dopadne, v tom máš
jednoznačně pravdu. Dokud je tam tenhle lidský prvek, dokud člověk
neodpoví a nepřijme tu oběť a milost, nic není jisté. Teda u Boha jsou
věci jisté, Bůh ví, jestli bud ten dotyčný člověk spasen, nebo ne, ale
ten člověk sám to obyčejně neví.
Ale téma článku není výše uvedená situace. Bavíme se o jistotě
spasení, o situaci, kdy člověk přijme tu oběť té smlouvy, uzavře
smlouvu, nečeká až na svojí smrt těla ale přijme Ježíše teď, kladně
odpoví na tu Boží výzvu.
V čem vidíš logické protiřečení? Tomu fakt nerozumím, připadá mi, že
už to nemůže být jednodušší a těžko na tom hledám co bys tam mohl vidět aby si to protiřečilo? |
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Sobota, 24. červenec 2010 @ 09:36:42 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..." Spasení člověka se děje ve smlouvě. To spasení, záchrana od soudu a
smrti k věčnému životu, je Boží dílo, připravené pro lidi, Boží milost,
je to ten Boží čin, který se stal, že Ježíš zemřel místo nás, byl
pohřben a byl vzkříšen z mrtvých. Kdo přijme tuhle oběť, přijme Krista,
stává se součástí té smlovy, ve které se děje spasení člověka, to
spasení z milosti (jak to dobře popsal willy, nový duch -> záchrana
duše -> vzkříšení/proměna těla). Člověk tedy jednoznačně ovlivňuje
svou spásu tím, že oběť Krista přijme, nebo nepřijme/odmítne."...
To je řečeno velice hezky a já s tím nadšeně souhlasím. Na tom se shodujeme.
Ale lišíme se v představě, co to skutečně znamená PŘIJMOUT KRISTA. Ze smyslu tvých komentářů plyne, že je to jednorázový akt v určitém okamžiku lidského života. Přijde milost, na kterou kladně odpovíš a uzavřeš smlouvu (Nechci teď zabíhat do podrobností o mechanismu samotného uzavření smlouvy, kde se také rozcházíme). Po uzavření smlouvy je už všechna starost o tvou spásu na Kristu a ty máš jistotu spasení.
Já to vidím poněkud jinak. Přijmutí Krista je proces zrání člověka, který trvá po celý život a vyvrcholí až na Kristově soudu. Křesťan tedy přijal Krista a žije ve smlouvě, žije ve společenství, v aktivní spolupráci s Bohem. Usiluje konat skutky dobra, které pro něho Otec v životních situacích připravil, bojuje se svou hříšností, se špatnými sklony, zlozvyky, se špatnými touhami. Někdy vítězí, jindy prohrává. Přijetí Krista ještě není dokonalé, mísí se s naší hříšností. Duše touží proti tělu (Ř 7,14-25).
Každý člověk - i křesťan, který žije ve smlouvě - má moc ovlivňovat svými rozhodnutími svoji konečnou spásu až do okamžiku smrti. To je svoboda nejen konat zlo (porušit smlouvu), ale také svoboda se sám rozhodnout pro Boží lásku.
A tato neustálá svoboda (i porušit smlouvu), vzhledem ke slabosti člověka protiřečí jistotě. Máme však naději, když usilujeme o to žít s Bohem, být Bohu příjemní, že strom zpravidla padne na tu stranu, na kterou se naklání. A když neseme své jho s Kristem, není těžké.
Stávají se však případy, že člověk na Boha zapomene (i když už třeba žil část svého života ve smlouvě), povoluje svým zlozvykům a choutkám. Vítězí u něho žádosti těla. Kde se rozmůže nepravost, láska vychladne. I takového člověka Bůh oslovuje a volá různými způsoby. Někdo uslyší a vrátí se, jiný však zůstane zatvrzelý v hříchu. A pro takového Kristus nemá jistotu spásy! Nikoli že by nechtěl (k záchraně by stačila lítost i na poslední chvíli), ale člověk mu to nedovolí. Učiněného zla nelituje. Svůj hřích už nedokáže Kristu odevzdat.
Proto se usiluji držet své jistoty - Krista - v NADĚJI, že se ho nepustím až do smrti. Ale uvědomuji si, že i toto nebezpečí odvrátit se od Krista je pořád reálné, pokud by se u mě rozmohla nepravost a láska by vychladla.
|
]
Svoboda a jistota - Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 24. červenec 2010 @ 14:01:03 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | A tato neustálá svoboda (i porušit smlouvu), vzhledem ke slabosti člověka protiřečí jistotě.
Oko, já ti rozumím. Teď tu svojí myšlenku domysli do konce ať je kompletní a není jí jenom kousek. Takže poté, co se bude celý život člověk snažit se rozhodovat pro dobro a občas udělá něco zlého, přijde smrt jeho těla. Při ní půjde člověk na soud, kde se podle počtu těch dobrých a špatných skutků rozhodne, jestli půjde do pekla nebo do očistce.
No a když na tom bude člověk dobře, půjde do očistce, kde bude od své svobody a možnosti se rozhodovat pro zlo a proti Bohu, od svobody porušovat smlouvu, dokonale očištěn tak, že se zněj stane naprosto nesvobodná loutka bez možnosti se sám rozhodnout. Pak tedy bude jistojistě spasen a půjde do nebe, protože pak teprve bude jistota, že neselže.
Rozumím tvým myšlenkám dobře?
Ve skutečnosti je to s jistotou spasení jednodušší, než to ze tvých složitých konstrukcí se svobodou vypadá. Než jsem uslyšel tu dobrou zprávu o spasení v Kristu Ježíši z milosti a než jsem jí přijal a vydal svůj život Bohu, žádnou jistotu jsem neměl. Tu jistotu v Kristu jsem získal tím, že jsem ho přijal a vydal mu svůj život. Protože život křesťanů patří Bohu už teď a ne až od soudu a očistce, mohou si být jistí, že Bůh ten život do nebe a do své trvalé přítomnosti dovede, protože Bůh neselže.
Smrtí těla se už nic podstatného se svobodou života nebo se stavem člověka nemění, není důvod, aby se měnilo. Smrt nemá moc nad člověkem a Bůh není poddán smrti, aby musel čekat na smrt a pak teprve mohl někoho zachránit. Bůh je všemohoucí.
V tom je celá naše důvěra.
Což je samozřejmě problém pro systém odpustků, mší za mrtvé, haldy nábožných skutků, poutí, velkých shromáždění, pro které jsou potřeba lidé jako kulisa.
|
]
Re: Svoboda a jistota - Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Sobota, 24. červenec 2010 @ 22:13:39 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Nerozumíš mým myšlenkám vůbec. Co jsi tu předvedl, je parodie, která docela uráží.
..."Při ní půjde člověk na soud, kde se podle počtu těch dobrých a špatných skutků rozhodne"... Kdy jsem tvrdil cosi podobného?
Já tvrdil, že člověk ke spasení dozrává po celý život a vůbec ho nemá jisté. Je třeba žít podle Božího řádu. Když přijde smrt a člověk ještě nedozrál pro nebe (však není v hříchu ke smrti), dozrává v očistci. Člověk, který pro nebe dozrál, do očistce nejde. Jde přímo do nebe. O svou svobodu nepřichází, ale dozrál do stavu, že svobodně odmítá hřích. Bytost bez svobody je bytostí bez důstojnosti.
Tvá jednoduchá jistota spasení má malou kosmetickou vadu: Odevzdal jsi se údajně do rukou Božích a je teď jeho starostí, aby tě spasil. Ty už na své spasení prý nemáš žádný vliv, už jsi prakticky spasen. Což ovšem protiřečí Písmu na mnoha místech! (Mt 10,22; Ř 8,24;)
(1 Tim 6,18-19) Také ať činí dobře, bohatnou v dobrých skutcích, jsou
štědří a dělí se s ostatními;
ať si ukládají dobrý základ pro budoucnost, aby
se chopili věčného života.
Jestli by byl Pavel přesvědčen, že Timotej je už (podle tebe) spasen, k čemu následující výzva? (1 Tim 5,21-22) Zapřísahám tě před Bohem a Pánem Ježíšem Kristem a před
vyvolenými anděly, abys tyto věci dodržoval bez předsudků a
nedělal nic předpojatě.
Na nikoho nevkládej ruce ukvapeně a neměj účast na cizích
hříších; zachovávej sám sebe v čistotě. Vždyť toto by podle tebe už měl zajistit u každého "spaseného" samotný Bůh! Před čím to Pavel varuje? Nevydal snad Timotej ještě svůj život Kristu? Vypadá to snad na to, že má Timotej už spásu jistou, nebo je jeho budoucnost otevřená a může sejít do záhuby???
|
]
|
|
Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: leonet v Pondělí, 19. červenec 2010 @ 21:19:09 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) | Ahoj oko, takto jsi to napsal: Kristus je naše naděje věčné spásy, nikoli jistota naší spásy, jako by na nás už nezáleželo.
A dál už není třeba ani číst, vyjádřil jsi svůj postoj k Boží milosti touto jedinou větou. Je skutečně pro tebe tak těžké, ne-li nemožné pochopit ten rozdíl? Pro Tebe je pouze naději, a pro nemnohé je jistotou. O tom vedeme diskusi s tebou už dlouho. A jak jsi už dávno sám určitě pochopil, tak nemůžeš pochopit jistotu odpuštění hříchů, dokud toto odpuštění nepříjmeš.
Uvěř v Pána Ježíše Krista a příjmi ho za svého spasitele, a prožiješ tuto jistotu jako mnozí jiní před tebou i po tobě.
Buď ti Pán milostiv. |
| NadřazenýRe: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Úterý, 20. červenec 2010 @ 13:35:08 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Leonet.
Škoda, že jsi nevěnoval více pozornosti obsahu mého sdělení.
Já věřím v Pána Ježíše a přijímám ho za svého Spasitele. A přijímám ho se vším všudy (nezjednodušuji jeho učení, jako někteří), co v Písmu říká: Ten, kdo v dobrém vytrvá až do konce, bude spasen.
Že je Kristus nadějí naší věčné spásy (pro ty bigotní "věčné slávy") neříkám já, ale apoštol Pavel.
JISTOTU MÁME V TOM, ŽE ZA NÁS BYLA POLOŽENA KRISTOVA VÝKUPNÁ OBĚŤ. Každý z nás (bez ohledu na předurčení) může získat věčnou spásu.
NADĚJI MÁME V TOM, ŽE SPOLU S KRISTEM PO CELÝ ZBYTEK ŽIVOTA skutečně VYTRVÁME V DOBRÉM A ZÍSKÁME PAK VĚČNOU SPÁSU.
|
]
Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Úterý, 20. červenec 2010 @ 13:50:02 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Pavel říká jasně, že jsme spaseni zatím jen nadějí, že naše spasení není ještě úplné. Zatím je křehké, ohrožitelné, můžeme ho pozbýt.
(Ř 8,16-25) Sám Duch dosvědčuje našemu duchu, že jsme Boží děti.
A jestliže děti, pak i dědicové, totiž dědicové Boží a
spoludědicové Kristovi, abychom jestliže s ním trpíme, byli s
ním také oslaveni.
Mám totiž za to, že utrpení nynějšího času nejsou
srovnatelná s tou slávou, která se má zjevit na
nás.
Neboť stvoření napjatě vyhlíží a očekává zjevení Božích synů
(stvoření je totiž poddáno marnosti, ne dobrovolně, ale
kvůli tomu, který je poddal)
v naději, že i ono samo bude vysvobozeno z otroctví zkázy do
slavné svobody Božích dětí.
Víme přece, že všechno stvoření až dosud společně sténá a
pracuje k porodu.
A nejen ono, ale i my, kteří máme prvotiny Ducha, i my sami
v sobě sténáme, zatímco očekáváme přijetí za syny, to jest
vykoupení svého těla.
Byli jsme totiž spaseni nadějí. Avšak naděje, která je
zjevná, není naděje. (Vždyť proč by někdo doufal v to, co
vidí?)
Doufáme-li však v to, co nevidíme, pak to vytrvale
očekáváme. (Fp 3,13-15) Bratři, já nemám za to, že bych již uchvátil, ale činím
jediné: zapomínaje na to, co je za mnou, a vztahuje se k
tomu, co je přede mnou,
ženu se k cíli, k vítězné odměně Božího povolání shůry v
Kristu Ježíši.
Všichni, kdo jsme dospělí, tedy smýšlejme takto; a
jestliže v něčem smýšlíte jinak, Bůh vám zjeví i to. (Mich 6,6-8) „ Jak předstoupím před
Hospodina? S čím se mám sklonit před Bohem na výšině? Mohu před něj
předstoupit s oběťmi zápalnými, s ročními býčky? Cožpak má Hospodin zalíbení v tisících beranů, v deseti tisících potoků
oleje? Což smím dát za svou nevěrnost svého prvorozence, v oběť za svůj
hřích plod svého lůna?“ Člověče, bylo ti oznámeno, co je dobré a co od tebe Hospodin žádá: jen
to, abys zachovával právo, miloval milosrdenství a pokorně chodil se
svým Bohem.
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Willy v Úterý, 20. červenec 2010 @ 19:06:15 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Pavel říká jasně, že jsme spaseni zatím jen
nadějí, že naše spasení není ještě úplné. Zatím je křehké, ohrožitelné,
můžeme ho pozbýt.
Pavel nic takového, natož jasně, neříká!!!
Ř 8:23-25, jak jsi je napsal ty: A nejen ono, ale i my,
kteří máme prvotiny Ducha, i my sami
v sobě sténáme, zatímco očekáváme přijetí za syny, to
jest
vykoupení svého těla. Byli
jsme totiž spaseni nadějí. Avšak naděje, která je
zjevná, není naděje. (Vždyť proč by někdo doufal v to, co
vidí?) Doufáme-li
však v to, co nevidíme, pak to vytrvale
očekáváme.
Ř 8:23-25, jak je to ve studijním překladu KMS A nejen to, ale i my, kteří máme prvotiny Ducha,
sami v sobě sténáme, očekávajíce synovství, to jest
vykoupení svého těla. V/K té
naději
jsme byli zachráněni; naděje však, kterou je vidět, není naděje. Kdo něco vidí, proč by v to ještě
doufal? Ale doufáme–li v to,
co nevidíme, očekáváme to s vytrvalostí.nebo: K té nadějitzn. předmět
té n.var.: doufá
A teď, co to znamená, jak podle "tvé" citace, tak podle "mé".
Naděje, o níž tu mluví/píše Pavel, je naděje na vykoupení našeho těla, tj. poslední třetí fáze Boží plné spásy, která začala naším duchem - v okamžiku, kdy jsme se znovurodili, dále pokračovala procesem proměny/spásy duše a bude zakončena přetvořením těla v tělo podobné tělu slávy našeho Pána Ježíše Krista. Tato poslední fáze coby ukončení spásy věřícího je jeho nadějí, k níž byl zachráněn. Nejedná se tedy o věčnou spásu jako takovou, nýbrž o její poslední fázi - přetvoření těla. Jinak řečeno, když to rozložíme: duch "spasený" je, spása duše probíhá a tělo bude "spaseno" přetvořením/vykoupením při Pánově příchodu, čímý bude završeno přijetí věřících za syny!
Ještě jinak řečeno - věřící, jsa spaseni co se týče ducha a jsa v procesu spásy duše, očekávají spasení/vykoupení svého těla a k této naději jsou zachráněni. Spasení jejich těla pro ně bude znamenat přijetí za syny. To znamená, že věřící s vytrvalostí očekávají naplnění naděje, k níž byli zachráněni, když byli spaseni, poněvadž ve chvíli, kdy byli spaseni, byl spasen/obnoven/zachráněn jen jejich duch, o čemž vědí moc dobře a mohou tuto záchranu prožívat. Nyní procházejí procesem proměny svých duší, což je spása duše, kterou také denně prožívají nebo tedy měli by prožívat, no a při Pánově příchodu budou přetvořena/vykoupena jejich těla, což zatím není vidět, proto k tomu upínají svou naději, k níž byli zachráněni a kterou/jejíž naplnění s vytrvalostí očekávají!
Tož tak.
willy
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Úterý, 20. červenec 2010 @ 22:02:46 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."Nejedná se tedy o věčnou spásu jako takovou, nýbrž o její poslední fázi"...
Willy je to naprosto jednoduché. Teď jenom ještě toto své tvrzení dolož z Písma.
Kde se píše o tom, že naše spasení má tři fáze? Že jsme spaseni natřikrát?
Ale nepleť si to s třífázovým proudem! To, co zde vysvětluješ nemá žádnou oporu v Písmu, ani v učení církve, je to jenom změť tvých fantaskních představ.
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Willy v Úterý, 20. červenec 2010 @ 22:16:30 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | oko,
teď jsi mne teda dostal. Fakt mám dost. Když neznáš takovéto úplně triviální věci, jakože člověk sestává ze třech složek - duch, duše a tělo (1Te 5:23) a že spása se tudíž týká a musí týkat každé z těchto složek a že v čase probíhají tak, jak jsem uvedl ve svém příspěvku a že Pavel psal v Ř 8:23-25 jasně o vykoupení našeho těla, které ještě nenastalo - sám´s to citoval; když tedy tohle všechno nevíš, mám pro tebe několik otázek. Jsi vůbec spasen? Přešel jsi ze smrti do života? Kdo žije - ty anebo Kristus v tobě?
Děkuji za odpovědi. Nebo není zač?! Ach jo.
willy
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 21. červenec 2010 @ 08:15:05 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Teď vůbec neřeším z kolika složek se člověk skládá. Spasen, či zavržen bude naráz, v jednom okamžiku - a to přesně na Kristově soudu - pro většinu z nás po své smrti ... Jen u těch, kteří se v tomto pozemském životě dočkají konce věků tomu může být jinak.
Toto je učení křesťana, takto to učí Písmo. Nikdo není spasen ani postupně, ani po částech, ani za pozemského života, kdy ještě pořád existuje možnost podlehnout pokušení a odpadnout. Do věčné spásy (Kristovy slávy) jsou svatí uvedeni až po své pozemské pouti. Společenství s Bohem sice můžeme zažívat už na tomto světě, ale pouze nedokonale, v naději, že jednou popatříme na Boží tvář.
..."musí týkat každé z těchto složek a že v čase probíhají tak, jak jsem uvedl"...
Tak přesně toto je hereze, proto jsem tě žádal, abys ji naprosto konkrétně dokázal Písmem. Jen ty sám se tak můžeš vyvést ze svého omylu.
|
]
Duch, duše a tělo a spasení - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 21. červenec 2010 @ 09:06:50 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Oko, tohle už jsem ti vysvětloval mockrát. Na soud jdou "národy", neboli lidé, kteří nepřijali Krista. To, že tam jdeš také, je zjevné ze všeho, co píšeš, vybral sis to sám a svobodně. Ale to je tvůj případ a nemůžeš ho zevšeobecňovat a tvrdit, že když ty, tak všichni ostatní taky.
Lidé, kteří uznali Boha za toho, kdo je hoden důvěry a uvěřili tomu, koho Bůh poslal, na ten soud národů nejdou, přešli již ze smrti do života. To je to nové duchovní narození, kdy se duch člověka rodí z Boha (Bůh je duch).
Tělo a duše člověka se při tom, když se Duch narodí znova, nemění nějak radikálně. Ve chvíli přijetí věčného života je člověk osvobozen od duchovních svázaností, často je uzdraven na a těle nebo na duši.
Když se v bibli píše o spasení nebo záchraně, velmi často se rozlišuje, jestli se jedná o spasení od soudu a věčné smrti, jestli se jedná o spasení psychické či tělesné stránky člověka (které je důležité pro kvalitu života, ale neovlivňuje to, jestli "člověk jde do nebe") a nebo jestli jde o docela obyčejnou záchranu v nějaké těžké situaci. To je to, co jsem ti psal víckrát: Nemůžeš vzít konkordanci, najít si slovo "spasení", zmixovat všechny verše dohromady a udělat z toho teoologii. Takhle se s biblí nezachází, na to nebyla napsaná.
Ducha a věčný život dostávají křesťané, když se narodí ze Slova. Zachránit svoje myšlení, poddat to myšlení, city a pocity a další věci z psychické stránky tomu duchu, kterého dostanou, a Slovu, je jejich životní práce. A třeba my z hnutí víry věříme i na uzdravení těla jako součást spasení, takže se modlíme za nemocné. Ale nové tělo, to bez bolestí a porušení, to teprve dostaneme.
|
]
Duch, duše a tělo a spasení - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 21. červenec 2010 @ 09:46:46 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Bůh je duch - i lidská duše je duch. A to i před svým znovuzrozením do života Božího dítěte. Myslíš v určitých šablonách a cokoli se vymyká, to automaticky blokuješ. Nositelem lidské entity je duše. Tělo se věkem mění a je smrtelné. Nový duch člověka, o kterém hovoří apoštol Pavel nutně souvisí s novým stavem duše. Lidská duše dostává "nového ducha" - Bůh přišel a učinil si v člověku příbytek. Lidského ducha nelze izolovat od duše, protože s ní nutně souvisí, je vyjádřením jejího stavu a nemůže existovat odděleně. Podobně jako neoddělíš světlo od žárovky.
..."Tělo a duše člověka se při tom, když se Duch narodí znova, nemění nějak radikálně."...
I toto je jen další z herezí. Duch se nenarodí znovu, znovuzrodí se celý člověk (tělo a duše) a celý se mění, i když nic není očima vidět. Stáváme se Božím chrámem a Boží Duch v nás přebývá (1 Kor 6,3). Tedy i naše tělo se po znovuzrození stává chrámem Ducha svatého (1 Kor 6,19) a údem mystického Kristova těla (Ř 12,5) a to je přece podstatná změna! Od té chvíle jsme děti Boží!
..."Když se v bibli píše o spasení nebo záchraně, velmi často se rozlišuje,
jestli se jedná o spasení od soudu a věčné smrti, jestli se jedná o
spasení psychické či tělesné stránky člověka"...
Pokus se svá slova doložit konkrétními odkazy!
Já totiž znám jen jednu spásu - a to věčnou u Boha v nebi. Až tam bude ona proklamovaná jistota spásy člověka.
|
]
Duch, duše a tělo a spasení - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 21. červenec 2010 @ 10:33:39 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Oko, když píšu o "změně těla", nemyslím tím nějaké virtuální domyšlenosti, kdy si kdochcemůževymysletcochce, ale raálnou změnu, kdy se opravdu něco stane.
Když jsem přijel věčný život, tak se moje tělo vůbec nezměnilo, zůstalo docela stejné. Zeptej se kohokoliv tady, jestli když dostali to nové srdce, jestli se nějak změnilo jejich tělo. Znám takovou změnu ze svědectví lidí: mnozí byli uzdraveni z nemocí těla nebo nemocí duše. O tom jsem psal. Chceš-li chytat za slovíčka, užij si to.
V bibli se píše o záchraně těla, o novém tělě, tak jako jsme dostali nového ducha (to ti vysvětloval Willy). Když se tam píše třeba o "věčném spasení", či "spasení po všechny časy" tak se tím míní spasení pro věčný život: To nejdůležitější spasení člověka, o kterém jde tady v tom článku. A když se píše o spasení duše, jde o spasení duše. Není to až tak složité.
|
]
Duch, duše a tělo a spasení - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 21. červenec 2010 @ 11:00:07 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."A když se píše o spasení duše, jde o spasení duše."...
Opravdu to není složité. Duše je nositelem lidské osobnosti, našeho Já, toho, čím jsme. Je - li spasena duše, je tedy zase spasen celý člověk - i s tělem, které podléhalo proměně.
Nemůže tedy nastat stav, ža by třeba duše byla spasena a tělo zavrženo.
Stát se dítětem Božím ovšem nepovažuji za žádnou vitruální domyšlenost!
"V Bibli se píše... " - je tvrzením hodně vágním.
Máme - li dospět k jakémusi posunu, či závěrům, je třeba uvádět odkazy na naprosto konkrétní místa. Kde se třeba v Bibli píše o záchraně těla? Co máš na mysli?
|
]
Duch, duše a tělo a spasení - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 21. červenec 2010 @ 12:26:44 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Je - li spasena duše, je tedy zase
spasen celý člověk
Dobře jsi to napsal. Ještě bych připsal: Je-li spasen duch člověka, bude spasena duše i tělo. Ta výměna ducha, srdce předchází spasení duše a těla. Bez toho, že by člověk přijal ten věčný život je spasení duše a těla nemožné.
O záchraně těla se píše v bibli dost. Třeba: 35 Někdo ale řekne: "Jak budou mrtví
vzkříšeni? A v jakém
přijdou těle?"
36 Ó nemoudrý!
To, co ty rozsíváš, nebude obživeno, pokud to
nezemře.
37 A co rozsíváš? Ne to
tělo, které povstane, ale holé zrno -
možná zrno pšenice nebo nějaké jiné.
38 Bůh mu však dává
tělo, jak sám chtěl, totiž každému z těch
semen jeho vlastní tělo.
39 Každé tělo není
stejné, ale jiné je tělo lidské, jiné tělo
zvířecí, jiné zase rybí a jiné ptačí.
40 Jsou také těla
nebeská a těla pozemská; ale jiná je
sláva nebeských a jiná pozemských.
41 Jiná je sláva
slunce, jiná sláva měsíce a jiná sláva hvězd,
neboť hvězda od hvězdy se liší ve slávě.
42 A tak je to
také se zmrtvýchvstáním. Rozsívá se v
pomíjivosti, křísí se v nepomíjivosti.
43 Rozsívá se v hanbě,
křísí se ve slávě; rozsívá se ve
slabosti, křísí se v moci.
44 Rozsívá se tělo
přirozené, křísí se tělo duchovní. Je
přirozené tělo, je i tělo duchovní. 45 (Tak je to i napsáno: "První
člověk, Adam, se stal živou
duší." Poslední Adam se stal obživujícím duchem.)
46 Nejdříve však není to
duchovní, ale to přirozené, a potom to
duchovní.
47 První člověk byl
ze země, z prachu, druhý člověk je sám
Pán z nebe.
48 Jaký byl ten z
prachu, takoví jsou i ti, kdo jsou z
prachu; a jaký ten nebeský, takoví i nebeští.
49 A jako jsme nesli
obraz toho, který byl z prachu, tak
poneseme i obraz toho nebeského.
50 Říkám vám, bratři, toto: tělo a krev
nemohou být dědici
Božího království a pomíjivost nezdědí nepomíjivost.
51 Hle, říkám vám
tajemství: ne všichni zemřeme, ale všichni
budeme proměněni -
52 naráz, v okamžiku, za
zvuku poslední polnice. Neboť
zatroubí a mrtví budou vzkříšeni jako nesmrtelní a my budeme
proměněni.
53 Toto pomíjivé totiž
musí obléci nepomíjivost a toto smrtelné
musí obléci nesmrtelnost.
54 A když toto pomíjivé
oblékne nepomíjivost a toto smrtelné
oblékne nesmrtelnost, tehdy se uskuteční to slovo, které bylo
napsáno: "Smrt byla pohlcena ve vítězství." Jednou přijde čas a místo toho duševního těla, přirozeného, které máme tady na zemi, které se z většiny skládá z H2O, které pomíjí a pár uhlovodíků, přijmeme jiné tělo, duchovní, věčné. To je záchrana těla. |
]
Duch, duše a tělo a spasení - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 21. červenec 2010 @ 14:04:34 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Toníku v podstatných věcech se stále rozcházíme. Člověk je tělesné a duchovní v jednom. Je tělo a duše. Není náhodou, že já lidského ducha nejmenoval. Lidský duch totiž není žádná samostatná entita, která by mohla být spasena. Lidský duch je jen výrazem stavu lidské duše. Když se člověk znovuzrodí do nového života, stane se příbytkem Ducha svatého. Lidská duše začne zářit novým světlem, světlem nikoli své padlé přirozenosti, ale nadpřirozeným světlem Ducha. Tomuto pak říkáme, že člověk obdržel nového ducha. Když ale člověk spáchá hřích ke smrti, toto společenství v Duchu svatém se přeruší a člověk tohoto nového ducha pozbude až do odpuštění hříchů skrze pokání.
Nový duch je tedy stav důvěrného společenství lidské duše (která je přece také duchem) s Duchem svatým.
Tělo není duševní, ani duchovní, je tělesné. Nynější naše těla jsou určena k zániku. Při vzkříšení dostaneme těla nová, oslavená, nepodléhající času. Oslavené tělo má už docela jiné vlastnosti (pomíjivé oblékne nepomíjivost).
|
]
Duch, duše a tělo a spasení - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 21. červenec 2010 @ 14:37:52 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | v podstatných věcech se stále rozcházíme.
No, vidíš! Alespoň na něčem se shodneme! ;-)
|
]
Duch, duše a tělo a spasení - Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 21. červenec 2010 @ 20:59:43 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Jen škoda, že je toho tak málo, na čem se shodujeme.
Víš, já vnímám záři nového lidského ducha v tomto místě:
(Mt 5,14-16) Vy jste světlo světa. Město ležící na hoře nemůže být skryto.
Také nerozsvěcují lampu, aby ji postavili pod nádobu, ale na
stojan a tehdy svítí všem, kdo jsou v domě.
Tak nechte své světlo zářit před lidmi, ať vidí vaše dobré
skutky a vzdají slávu vašemu Otci, který je v nebesích ."
To světlo našeho nového ducha má svůj zdroj v Kristu: (J 1,4-5) V něm byl život a ten život byl světlo lidí.
A to světlo svítí ve tmě, ale tma ho nepohltila.
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: leonet v Úterý, 20. červenec 2010 @ 23:14:39 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Oko nauč se číst, však ti to willy napsal. |
]
Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: helena v Úterý, 20. červenec 2010 @ 19:53:40 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | inu mnozí antikristové vešli do světa a ještě neodešli, oni nebyli z nás, proto jistotu neznají, naopak jejich počet roste, jako koukol mezi pšenicí až do žně, dál a dál; ten kdo je narozen z NĚHO nehřeší, protože ON spravedlivý jest; my víme, že jsme přeneseni ze smrti do života, tedy naše jistota není křehká, ani ohrozitelná, protože jí nemáme od člověka, ale od Boha; a hlavně, my jsme viděli, tak svědčíme a kážeme, kdo neviděl nemá co svědčit, ani kázat a schovává se za naději a lidské možná, ale ta pravá zkušenost zná jistotu víry, tak to je ten rozdíl; tu korunu, kterou nám dá Pán při příštím JEHO, tak ta je jistá a ví to i ap Pavel a také ví, že POKOJ Boží převyšuje všeliký rozum lidský; osobně děkuji za všechna vyznání, která nejsou z rozumu, ale z té drahé víry nám darované |
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Úterý, 20. červenec 2010 @ 22:07:25 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."Ten, kdo v dobrém vytrvá až do konce, bude spasen."...
Proč to jen ten Kristus říká, proč to tak komlikuje, vždyť podle vás je to daleko jednodušší!
Stačí od Boha obdržet jistotu spásy a všichni, včetně satana, se mohou jít vycpat.
Pštrosí pohled na věc. Strčím hlavu do písku a nepřítele není.
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: helena v Středa, 21. červenec 2010 @ 09:51:47 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | milé oko, děláš drama, tam kde není, my přece trváme jen díky Kristu, proč by to měl být pštrosí pohled? víra není nic takového, je to radost v Duchu Svatém, asi Ti to nikdo nekázal, a Ty nikde nečetl a neslyšíš, změň tedy kazatele na TOHO hlavního, uleví se Tobě a i nám, kteří o Tebe máme starost, to co káže ON, je dokonalé a čím to chceš nahradit, svojí péčí, jako Kain? našeho nepřítele opravdu porazil a zvítězil náš Pán a my v Něm, to, že čekáme na proměnu těla, na to se těšíme velice, ale podstatné již máme, můj milý bratře; víš já celý svůj dost dlouhý život žiji mezi takovými círlevníky jako jsi Ty, se kterými je také lakotně nakládáno ve vlasní prospěch kupčení, ale ono je to hodně vážné a jen On Ti může pomoci se z takové věci dostat; oni chtějí zrnko Dianě, ale ON dává život věčný bez úplaty vlastní žně, však ten příběh budeš jistě znát; Ty i já a ospravedlnění vírou, to je nejvíc! a jestli to nevíš, tak se již neříká heretik, ale jen ODPADLÍK...jinak buď zdráv na těle i na duchu skrze Ducha Svatého
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 21. červenec 2010 @ 10:49:27 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Milá Heleno. Odpadlík je ten, kdo odpadl od Kristovy církve a buď je ateista, nebo věří herezím (polopravdám a lžím).
Heretik nemusí být nutně odpadlíkem, mohl se již narodit a být v herezi vychován.
Být odpadlíkem je závažnější, než být heretikem.
(Ž 6,4-8) Neboť pro ty, kdo byli jednou osvíceni, okusili ten nebeský
dar, stali se účastníky Ducha Svatého
a okusili dobré Boží slovo i zázraky budoucího věku,
je nemožné, aby když odpadnou, byli znovu obnoveni k pokání,
poněvadž by pro sebe znovu křižovali Božího Syna a vystavovali
ho potupě.
Vždyť země, která pije déšť, jenž na ni často přichází, a
plodí rostlinu užitečnou pro ty, kdo ji obdělávají, dochází
požehnání od Boha;
ale ta, která vydává trní a bodláčí, je zavržená a blízká
prokletí a její konec je spálení.
Jinak mě těší, pokud trváš v dobrém díky Kristu. Nejistota není v Kristu, ale v člověku, že se přestane snažit, že jeho láska vychladne (Mt 24,12). O této nejistotě celou dobu mluvím.
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: helena v Čtvrtek, 22. červenec 2010 @ 09:38:40 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | zdravím oko, dík za tu heretickou exkurzi, ale II.vat mluví jasně...ale není to moje parketa, tak promiň; Ten Žalm co jsi mi poslal mám bez toho odpadnutí, tak nevím, kde to čteš a Žalm byl napsán před Kristem a o tom to mám psané já, jinak díky; Ta nejistota je od zlého a člověk jí přijímá, jak dosvědčuješ sám, tím že se Tě týká a proto věc nelze oddělit od Krista! Člověk, který se "přestane snažit", to je ten problém a dokonce Jaela myslí, že jistota víry, která je jistotou spasení bere lotrovi naději, asi tomu druhému...ale ten přece viděl a ani to nestačilo, a dál se vysmíval, tak PÁN ví! ahoj |
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Pátek, 23. červenec 2010 @ 10:53:51 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Nejedná se o žalm, ale u list Židům. Sorry.
Jistota víry je v naději na spásu.
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: helena v Sobota, 24. červenec 2010 @ 16:23:23 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | oko, díky za tu opravu, asi je lépe psát zavedené značky, pro omyly; je tam psáno, že je nemožné pouze těm, kteří Krista znovu křižují, to je velký význam pro ty, kteří neuvěřili evangeliu záchrany, jinak my věřící, přicházíme, kdybychom zhřešili v pokání před Pána, ale to není jedno a totéž...my s nevěřícími nemáme nic společného! Dvě slova JISTOTA VÍRY, patří Ti to opravdu k sobě? Máš tedy víru v co? když né jistou víru ve spásu?! |
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: oko v Sobota, 24. červenec 2010 @ 21:36:00 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Jistotu máme v Kristu, který pro nás otevřel nebe. Ovšem zda bude člověk spasen, záleží také na něm, jak se bude chovat, co zvolí.
A v člověku jistota není! Proto nemůžeme mít jistotu spásy, že nevíme, zda v pokušení nepodlehnem, zda naše láska nevychladne. My jsme nevěrní, jen On zůstává věrný!
|
]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paul Washer - O jistotě spasení (Skóre: 1) Vložil: Willy v Sobota, 24. červenec 2010 @ 22:53:40 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | oko,
proč se tu neustále snažíš přesvědčit o něčem, o čem nic nevíš a co neznáš ty, kteří to znají a mají?! Vzdyť to k ničemu není!
Co tím sleduješ? O co ti jde? Ukrást nám to nemůžeš! Nebylo by pro tebe lepší, kdybys to chtěl poznat a mít taky? Tož tak.
willy
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 25. červenec 2010 @ 04:07:35 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Taky moc nerozumím té úporné snaze přesvědčit nás, že jsme nebyli zachráněni, že jsme Ježíše přijali jen "udajně", že musíme pořád spoléhat na sebe... Je to dost zvláštní jednání. Vysvětlit si věci nenechá, ale přesvědčovat o tom, že nemáme co jsme přijali, to musí.
Nějaký důvod to asi má?
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Neděle, 25. červenec 2010 @ 08:08:15 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Cizinec Díky okovi za vysvětlení. Nerozumím vašim námitkám a připadá mi nelogické, že když už jsi získal tu stoprocentní jistotu spasení, tak stále hřešíš. To bys přece již nehřešil. Vážil by sis té listoty, ne? Vůbec bys neklesl do hříchu. Co tě stále táhne do hříchu a nebo ne tebe, ať se tě nedotknu, ale znám ty co mají jistotu spásy ve svém okolí - a oni stále hřeší. Z mého obyčejného pohledu je to takové divné. Svobodu nemají, spasení jsou a hřeší.
Není ti to divné?
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 27. červenec 2010 @ 03:51:52 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | ...a připadá mi nelogické, že když už jsi získal tu stoprocentní jistotu spasení, tak stále hřešíš.
Jaelo, tohle jsem ti vysvětloval. To je proto, že naše spasení nepochází z toho, co jsme my udělali nebo neudělali (jako je to u vás), ale z toho, co udělal Ježíš. Nejsme spaseni proto, že jsme nezhřešili a nehřešíme - to bychom žádné spasení nepotřebovali, spasení by pak bylo nelogické. Jsme spaseni proto, že jsme zhřešili, i naši předci zhřešili, náš život je narušen hříchem a bez spasení bychom byli nenávratně ztraceni.
Někde jsi říkala, že máš "problém" s lidmi, kteří říkají, že jsou křesťané, jsou spaseni a "hřeší si jak chtějí" a nijak to neřeší, je jim to jedno. Pokud na takové lidi narazíš, mohu ti poradit jediné: Pryč od nich, neposlouchej od nich ani slovo, nenech si od nich radit.
Takoví lidé se občas v církvích vyskytují. Poslouchají tam, co se říká, naučí se to nazpaměť, dokonce si i bibli nosí, ale v žádném případě nepoddají svůj život Ježíši Kristu, ale chtějí si ponechat svobodu a autonomii. Nenechají se napomínat a korigovat, ve všem mají "svojí hlavu", mnohem více mluví, než že by něco dělali. Někdy jsou dokonce tak dobří, že se z nich stanou pastoři, faráři či kněží. Ale v tomhle je křesťanské svědectví od počátku dodnes stejné: Ten, kdo neposlouchá Ježíše a není mu poddán (Ježíš není jeho Pán) má "svobodu hřešit si jak chce" není křesťan.
Pokud jde o diskuze, mohu poradit to stále stejné: Když se snažíš pochopit jen ty, co ti píšou to stejné, co tě naučili a co už chápeš a "ty druhé" nechápeš a ani nechceš, máš z diskuze pramalý užitek. Vlastně už když si diskutující rozdělíš na "ty naše" a "ty ostatní", snižuje to výrazně tvoji šanci pochopit "ty ostatní". A to je škoda, protože pak je diskuze pro tebe jalová: To, co jsi chápala předtím, chápeš stejně a tomu, co jsi nechápala, stejně nerozumíš.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Úterý, 27. červenec 2010 @ 17:44:12 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | cizinec to je potom ale těžké rozlišovat mezi lidmi, kteří volají já jsem znovzrozený - a on nosí Bibli a hřeší a já mám od něj utíkat. Myslím, že to je divné, a že kolem mě jsou všichni znovuzrození právě takoví. Co myslíš je alespoň jeden znovuzrozený takový dokonalý, jakého sis vysnil? - ten správný křesťan?
No, víš, jsou tu lidé, kteří beze zbytku vysvětlí a podloží Písmem a má to hlavu a patu. Je to pak poučné a pravdivé.
Sleduji tu diskuzi o jistotě spásy a řekla bych, že se vám tu jistotu spásy nedaří vysvětlit. Že to je z vaší strany velmi nesrozumitelné a nepodložené Písmem.
Někde jsi říkala, že máš "problém" s lidmi, kteří
říkají, že jsou křesťané, jsou spaseni a "hřeší si jak chtějí" a nijak
to neřeší, je jim to jedno. Pokud na takové lidi narazíš, mohu ti
poradit jediné: Pryč od nich, neposlouchej od nich ani slovo, nenech si
od nich radit.
Takoví lidé se občas v církvích vyskytují.
Poslouchají tam, co se říká, naučí se to nazpaměť, dokonce si i bibli
nosí, ale v žádném případě nepoddají svůj život Ježíši Kristu, ale
chtějí si ponechat svobodu a autonomii. Nenechají se napomínat a
korigovat, ve všem mají "svojí hlavu", mnohem více mluví, než že by něco
dělali. Někdy jsou dokonce tak dobří, že se z nich stanou pastoři,
faráři či kněží. Ale v tomhle je křesťanské svědectví od počátku dodnes
stejné: Ten, kdo neposlouchá Ježíše a není mu poddán (Ježíš není jeho
Pán) má "svobodu hřešit si jak chce" není křesťan.
Co jsou to potom za lidé - v tom se už opravdu nevyznám.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 27. červenec 2010 @ 22:19:14 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | ...on nosí Bibli a hřeší a já mám od něj utíkat. Myslím, že to je divné, a že kolem mě jsou všichni znovuzrození právě takoví.
No, jestli to nejsou ti znovuzrozovaní políváním miminek v kostele, to by pak odpovídalo, Já znám lidi z několika církví, a žádný z nich se nechová jak ty popisuješ, Jaelo. Takže asi bude dobré změnit lidi, kterými se obklopuješ.
Jinak to není těžké rozlišovat, Ježíš i apoštolové dávají docela jasné a přesné rozlišení. Zkus si to přečíst.
"Není totiž dobrý strom, který nese špatné ovoce, ani špatný
strom, který nese dobré ovoce. Každý strom se přece pozná po svém vlastním ovoci: z trní se
nesbírají fíky a z bodláčí se nesklízejí hrozny. Dobrý člověk vynáší z dobrého pokladu svého srdce to dobré a
zlý člověk vynáší ze zlého pokladu svého srdce to zlé. Jeho
ústa totiž mluví z hojnosti srdce."
"Proč mi však říkáte: 'Pane, Pane,' a neděláte, co říkám? Ukážu vám, komu je podobný každý, kdo přichází ke mně, slyší
mé slovo a plní je: Je podobný člověku, který stavěl svůj dům tak, že kopal
hluboko a položil základy na skále. Když pak přišla povodeň,
přivalila se na ten dům řeka, ale nemohla jím otřást, neboť byl
založen na skále. Ale ten, kdo je slyšel a nenaplnil, je podobný člověku,
který postavil dům na zemi bez základů. Přivalila se na něj
řeka a hned spadl a pád toho domu byl
veliký."
To velmi snadné rozpoznání: Ten, kdo je poddán Ježíši, Ježíš je jeho Pán a on poslouchá Ježíšovo slovo, to je křesťan. Těch je dobré se držet. Ti kdo mají svobodu dělat si co chtějí, hřešit jak chtějí, odejít od Boha kdy chtějí a nic si z toho nedělají, Ježíši poddáni nejsou a jeho slovo neposlouchají, ale sami si vymýšlejí, co mají hlavně ostatní poslouchat, to křesťané nejsou a od těch co nejdál.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Středa, 28. červenec 2010 @ 12:53:31 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Cizinec Ale u římskokatolíků jsem neslyšela, že by někdo říkal, že je znovuzrozen, a že má jistou spásu, kdy je pokřtěn. Možná žiju ve špatném regionu a hříchy ti tu vypisovat ?- Jedou po penězích, okrádají sirotky a vdovy, bez začervenání. Nejsou to moji přátelé, neobklopuji se těmi lidmi. Jsou to zřejmě znovuzrozeni, o kterých mluvíš ty a žijí ve městě, kde bydlím.
Z takových znovuzrozených jde hrůza a děs. A ty mi napíšeš, mají jistotu spásy. No tak se zákonitě musím zeptat, a co ty jejich hříchy?
Znovuzrozeni mi nepřipadají ničím výjimeční a takový znovuzrozený člověk by měl být výjimečný. Ty ho tu popisuješ tak, že má jistotu spásy, no a tím je výjimečný.
Já říkám, že člověk musí vydržet do konce života s Pánem, nepodlehnout zlu, protože na něj přicházejí pokušení, on tu jistotu spásy nemá. Denně má prosit o obnovení vztahu s Bohem, o odpuštění hříchů, o milosrdenství. Ty říkáš má - má jistotu spásy, i ty hříchy. No, a pak tomu rozuměj.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Didymos v Středa, 28. červenec 2010 @ 13:05:26 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Jaelko, ty se denodenně rozhoduješ pro Pána? No tfuj! Snad se jednou rozhodnu a u toho vytrvám, no ne? Kdo nemá jistotu spásy, ten není spasen. Tlo je jednoduchá rovnice.Buď věřím a nebo nevěřím a dělám z Boha lháře a nevěřím Jeho zaslíbením. To bych tedy nechtěl pořád se rozhodovat na čí síly, stranu se přidám.Proč víru dělate tak složitou? Jestli si neslyšela u římskokatolíků , že jsou znovuzrozeni a mají jistou spásu, tak to znamená, že zrovna moc katolíků není spaseno. Je to velmi smutné, ale je to tak.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Středa, 28. červenec 2010 @ 13:43:03 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Didymku Já se denodenně nerozhoduji pro Hospodina. Dle čeho soudíš? Ale denodenné mu předkládám mé hříchy a prosím ho o odpuštění a těch hříchů lituji. Prosím ho o jeho Přítomnost v mém životě a o jeho požehnání.
Připadá mi to patologické - vykřikovat, že mám jistotu spásy a hřeším a co - však jsem spasena - nikdo na mne nemáte.
Máme vylévat své srdce jako vodu před tvář Panovníka Hospodina.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Didymos v Středa, 28. červenec 2010 @ 16:13:24 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Jaelo, ty hřešíš? Pak mi dovol, abych Ti oznámil, že určitě nejsi spasená. Křesťané v žádném případě nehřeší.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Středa, 28. červenec 2010 @ 16:28:02 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | idyme, ty nehřešíš? Tak se podívej nad hlavu, jestli nad ní nemáš gloriolu. Což je možné, protože, když nehřešíš, co s tebou. Dej si pozor, ať si ji neurazíš, jak půjdeš do auta.
Já jsem obyčejné Boží dítě, které utíká za Hospodinem a drží se ho za ruku a prosí ho o odpuštění hříchů.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 28. červenec 2010 @ 13:16:25 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | No, na těch spasených se shodnem: Měli by být vyjímeční. Pokud někdo
jede po penězích a okrádá sirotky a vdovy bez začervenání, tak to není
člověk, který má dobré ovoce. Pryč od něj.
Není tak složité se v tom vyznat, Jaelo. To jen ty máš hlavu zamotanou
tím učením Královny, tak ti to připadá složité. Učení bible říká, že na
té cestě nezabloudí ani ten nejhloupější. Ani ty a já.
Člověk, který přijal tu Boží moc ke spasení každému, kdo věří, jí má
ve svém životě. A ta moc jeho život proměňuje - a proměňuje ho tak, že
je to vidět. Jeden takový příběh napíšu, bude se jmenovat "Milost -
nejmocnější síla na zemi".
Já říkám, že člověk musí vydržet do konce života s
Pánem, nepodlehnout zlu, protože na něj přicházejí pokušení..
No vidíš, alespoň to říkáme stejně. A tohle se žije o poznání lépe a lehčeji,
když víš, jak to dopadne. Když žiješ v nejistotě a nevíš, jak to bude s
hodinou své smrti, tak je to blbý, ne?
Třeba se budeš celý život snažit,
makat jak mourovatá, nepodlehneš zlu, budeš se postit ve středu i v pátek jak ti to přikazuje Paní, modlit se ráno i večer růženec, chodit ke zpovědi každý týden, adorovat co to půjde, klekat před každou sochou a obrazem, dávat spoustu peněz na mše aby se tví rodiče dostali do nebe a pak v hodině své smrti - pokud tu hodinu vůbec dostaneš - to popleteš a jdeš do pekla. Ten kdo tohle vymyslel, to musel bejt teda ale hlava.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Středa, 28. červenec 2010 @ 13:54:46 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Cizinec Já jsem ti o žádné královně nic nepsala. Tobě se o královně i zdá? Co? Tak s tím něco udělej a nebudeš mít problém.
No, pokud jsi znovuzrozený, tak by to mělo být vidět. Ty máš spasení jisté, alespoň o tobě jediném vím, že jsi znovuzrozený a myslíš to s Pánem upřímně a máš tu milost. No jako výjimka bys měl být nejmíň v televizi. Bez hříchu znovuzrozený.
Já svou víru nežiju na výkon, důležitá je láska, milost a důvěra. Když jdu za Hospodinem, jdu po jeho cestách, nenechá mě zabloudit.
Můžeš stokrát číst Bibli a můžeš být v pekle, pokud nemáš víru. Bibli můžeš znát nazpaměť, to marxisté znali lépe než kněží a protestanti, ale neměli víru. Můžeš napsat ještě mnoho příběhů ze života na svůj blog, ale bez víry, naděje a lásky, kde budeš?
Můžeš mít jistotu spasení, ale co ti to pomůže, když hřešíš, co uděláš s těmi hříchy? Kam je schováš?
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: oko v Neděle, 25. červenec 2010 @ 11:03:31 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Toníku. Proč ta úporná snaha z mé strany vás přesvědčit o tom, že žijete v omylu?
Protože mi stojíte za tu námahu. Ty i Willy se mi jevíte jako křesťané s hořícím srdcem a to je pro mě podstatné. Tím jste mi oba blízcí. I když vaše podoba víry se od té mé v mnohém liší a je mi docela líto, že žijete v mnohých omylech.
Ty se alespoň snažíš občas racionálně argumentovat a lecos si vyjasníme, ale Willy reaguje většinou zcela iracionálně. Jen se koukni na obsah jeho příspěvku! Nenajdeš v něm jediný konkrétní argument, jen plané poučování.
O tom, že my jsme nevěrní, jen Bůh zůstává věrný byste se měli nechat poučit Písmem. To není můj výmysl! Ve vaší verzi víry schází racionalita. Je to natolik zjevné, že by prostý rozum měl zareagovat.
Jak říká Jaela: Jste jistojistě spaseni, NEMÁTE svobodu a přece stále dál hřešíte. Dává to smysl? Mně tedy nikoli.
Čas našich životů je obrovským Božím darem, protože Bůh nás vede ke spáse, vychovává. Nejsme ještě zralí pro nebe. Zamyslete se prosím odpovědně nad těmito slovy Písma:
(Žd 12,4-11) Ještě jste se v boji proti hříchu nevzepřeli až do krve
a zapomněli jste na povzbuzení, které k vám promlouvá jako k
synům: "Synu můj, nepohrdej Pánovou výchovou, a neklesej na
duši, když tě kárá.
Vždyť koho Pán miluje, toho vychovává, a švihá každého,
koho přijímá za syna."
Podstupujete-li výchovu, Bůh s vámi jedná jako se syny. Vždyť
kterého syna otec nevychovává?
Jestliže jste však bez výchovy, jíž se dostává všem, pak jste
levobočci, a ne synové.
A pak, mívali jsme přece za vychovatele své tělesné otce a
vážili jsme si jich. Nemáme se tedy mnohem spíše poddat
Otci duchů a žít?
Oni nás přece vychovávali po krátkou dobu a jak se jim
zdálo dobré, on však k našemu užitku, abychom získali podíl
na jeho svatosti.
Žádná výchova se sice v dané chvíli nezdá být radostná, ale
krušná, avšak později těm, kdo skrze ni byli vycvičeni, přináší
pokojné ovoce spravedlnosti. Chápete? Ještě jsme se v boji proti hříchu nevzepřeli až do krve! Později však skrze výchovu získáme podíl na Kristově svatosti a obdržíme pokojné ovoce spravedlnosti. Ještě jsme je neuchvátili, ale běžíme závod s NADĚJÍ NA SPÁSU...
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 27. červenec 2010 @ 03:34:04 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Víš v čem je mezi námi dvěma rozdíl?
Pokud jde o víru, tak já ti tvoji víru neberu: Tvou nadějí je Ježíš, snažíš se dělat dobré věci. To je správně, kdo má naději v Ježíši, jistě se nezklame a když se někdo snaží dobře žít, je to k užitku všem. Věříš, že po smrti půjdeš na soud mrtvých a tam se podle tvých skutků rozhodne, jestli do nebe nebo do pekla. V tom máš pravdu, pokud to tak s tebou zůstane a Ježíš se nestane pánem tvého života, půjdeš na soud mrtvých. Neposloucháš všelijaká démonická zjevení tvářící se jako krásná paní a klamající nemoudré (pokud tedy nelžeš) - a to je dobře, protože ty krásné paní svedly mnohé, i mne, když jsem ještě neměl poznání o Bohu. Neberu ti tedy, čemu věříš a co je pro tebe důležité a souhlasím v tom s tebou.
Pokud jde o logiku: Já ŘKC nauku chápu, byl jsem v ní vyučen. Když něco napíšeš, přesně to znám. Až na vyjímky, kdy se některá učení liší od toho, co učili mne (například kdo je či není římský katolík a vztah k exkomunikaci) je to, co přinášíš přibližně stejné tomu, co mne učili. Dobře ti tedy rozumím a velmi dobře jsem schopen sledovat a reagovat na to.
V tom se liší tvoje situace: Velmi často nechápeš co píšeme, ani se pochopit nesnažíš, jen "tlačíš" co tě naučili, ideologicky, bez praktického příkladu, svědectví života. Velmi často dokonce tak, že je zjevné, že lžeš (např. "není mi známo že by katoličtí kněží zakazovali číst bibli" - i když to je informace obecně známá a i ty jsi se s ní musel setkat).
To, co píšeme nám dává určitou logiku. Logikou se živím přes patnáct let a deset let předtím jsem se jí učil na SPŠ a FEL. Pokud ti tedy něco píšu, mně to dává logiku a ty to nejsi schopen pochopit, někde bude asi chyba.
Když si vezmu třeba ten verš, který jsi použil:
Jestli jsme nevěrní, on zůstává věrný – nemůže přece popřít sám sebe!
To je přeci charakter Boží, kvůli kterému ti vysvětlujeme jistotu, kterou máme v té smlouvě! I když člověk selže, Bůh zůstává věrný a podrží ho. Mohl bych ti najít desítky míst v písmu, která mluví v souladu s tímhle místem.
A tobě tohle místo svědčí pro nejistotu - to nedává logiku. Chápal bych to, kdyby tam bylo napsáno:
Jestli jsme nevěrní, on nás zavrhne a pošle do věčné smrti v pekle.
Tak bych chápal, kdybys nerozuměl jistotě, kterou křesťané mají díky oběti Ježíše.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: oko v Úterý, 27. červenec 2010 @ 19:42:33 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."I když člověk selže, Bůh zůstává věrný a podrží ho."...
Toníku Mluvíš zde zcela o něčem jiném, než já. Nechápeš.
Bůh zůstává věrný a podrží nás, pokud se z vlastní vůle z hříchu kajeme.
Vzpoměň na ztraceného syna: "Otče zhřešil jsem proti nebi i proti tobě, nejsem už hoden s nazývat tvým synem" Ale Otec mu ani nedal domluvit, vyšel mu vstříc, (vyhlížel ho), objal ho. Nechal ho obléct do nových šatů a dal mu na ruku prsten - odznak důstojnosti "Dítěte" (Božího).
Ztracený syn litoval jen lítostí přirozenou (Kolik nádeníků mého otce má
hojnost chleba, a já umírám hlady!), ale i ta stačila k záchraně. Pokud by se však syn rozhodl zůstat u vepřů a nevrátil by se k otci, zůstal by mrtev a otec by vyhlížel marně.
A o tomto mluvím po celou dobu. Jsou rozhodnutí podstatná k naší záchraně, která musejí vyjít svobodně z člověka. Jeden je učiní, jiný nikoli. A kdo je neučiní (nelituje zlých skutků), takovému není pomoci, protože on sám se nechce vrátit k otci.
..." že by katoličtí kněží zakazovali číst bibli" - i když to je informace obecně známá"...
Přece jsem ti vysvětlil, že je to polopravda, posunutá kdesi jinde. Žádný katolický kněz by si nedovolil zakázat číst třeba Vulgátu. problém zakazování souvisel s heretickými překlady Bible. Ale jak vidím, některé věci se od tebe odrážejí bez odezvy, jako od skla.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 28. červenec 2010 @ 00:16:50 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Jsou rozhodnutí podstatná k naší záchraně, která musejí vyjít svobodně z člověka. Jeden je učiní, jiný nikoli. A kdo je neučiní (nelituje zlých skutků), takovému není pomoci, protože on sám se nechce vrátit k otci.
A o tom to celé je. Udělat to rozhodnutí. To tu od začátku píšu - a jsem křesťanům vděčný, že mi o tom "rozhodnutí pro Krista a změně smýšlení" tenkrát řekli. Jinak bych se dones pachtil za větrem, za přímluvou kde-koho abych se alespoň nějak protloukl životem a třásl se, jestli v hodině smrti (pokud bych tu hodinu vůbec měl) budu v tom správném stavu.
K té bibli: Přece jsem ti vysvětlil, že je to polopravda, posunutá kdesi jinde. U zákazu čtení bible nešlo jen o "heretické" překlady, ale o obecně všechny překlady v národních jazycích a nebyl to nějaký výstřelek, ale konzistentní postoj ŘKC po mnoho století. Ale jak vidím, některé věci se od tebe odrážejí bez odezvy, jako od skla.
V Českých zemích šlo například o Bibli kralickou. Mohl bys třeba nějak vysvětlit, co je na bibli Kralické "heretické"? Je snad kalvinistická? Příliš metodistická? Nebo proti-katolická?
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 28. červenec 2010 @ 10:07:34 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."A o tom to celé je. Udělat to rozhodnutí."...
No tak konečně se snad na čemsi shodnem. Uděláš rozhodnutí pro boha - a to docela ve svobodě, jinak by nemělo cenu.
Ohledně "zákazu Bible": Nebyla - li zakázána jakákoli Bible, ale jen jmenovité překlady, tvrzení, že církev zakazovala čtení Bible obecně, je zavádějící polopravdu, posunující smysl někam docela jinam.
Vztahy mezi katolíky a protestanty byly v počátcích reformace značně vyhrocené - ode zdi - ke zdi.
Všechno, co pocházelo z jednoho tábora, byl druhým táborem odmítáno už pro svůj původ. Bez ohledu na kvalitu, či pravověrnost se předpokládala přítomnost herezí.
Dneska i katolíci považují Kralickou Bibli za na svou dobu vyjímečně kvalitní překlad. Ale k tomu lidi museli dorůst.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 28. červenec 2010 @ 10:42:25 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Oko, když je člověk otrok hříchu a rozhoduje se pro Krista, těžko říci, jak moc je jeho rozhodnutí ve svobodě - přesto má to rozhodnutí cenu, Bůh ho bere vážně a člověk je spasen a přijme věčný život.
K té bibli: Škoda, že si nečteš co ti píšu, jinak bys zbytečně nelhal. Takže znovu úryvek od pana biskupa:
Index zakázaných knih z r. 1564 prohlašuje, že bez dovolení
biskupa nebo inkvizice nesmí nikdo číst Bibli v národním
jazyce. Později dochází k zpřísnění, že dovolení uděluje
pouze Svatá stolice. Holandský karmelitán P.L. Stolwijk říká,
že zneužívání Bible v protestantské polemice bylo varovným
signálem pro církevní autoritu, která proto zahájila takovýto
tvrdý postup. Předpisy indexu zůstaly v platnosti až do r.
1897.
Nešlo tedy o vybrané překlady, ale o všechny překlady v národním jazyce. Což v podstatě zamezilo znalost bible naprosté většině lidí. A ten zákaz nebyl vyjímka, ale postoj, který je doložen už z devátého století a tento postoj trval až do konce 20. století.
Křesťané do postoje znalosti Božího slova v rodném jazyce nemuseli dorůst - na letnicích Bůh ukázal, jak mají věci být: Duch svatý tam kázal židům ze všech národů v jejich rodném jazyce. První překlady písma do národních jazyků - koptské, syrské - jsou z prvního století, okamžitě ze začátků křesťanství. To, co se dělo ta dlouhá staletí v ŘKC je tedy docela obyčejný úlet sekty, mimo křesťanskou tradici, se kterou to nemělo nic společného. Ale pochybuju, že by sis to přiznal.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: oko v Středa, 28. červenec 2010 @ 15:30:13 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Nejsi tak neinteligentní, abys nepochopil smysl mého příspěvku. Tak proč tato šaráda?
Ty tvrdíš, že byla doba, kdy církev zakazovala čtení Bible, A to je vědomá lež! Toto je jednání křesťana?
CÍRKEV NIKDY NEZAKAZOVALA ČÍST BIBLI JAKO TAKOVOU!!!
Kdy církev zakázala čtení Bible v originále, hebrejsky a řecky? Kdy zakázala číst Bibli v latině? Tak o jakém zákazu čtení Bible to mluvíš?
..."zneužívání Bible v protestantské polemice bylo varovným
signálem pro církevní autoritu"... Proto církev zakázala národní překlady, aby vyloučila hereze, nikoli kvůli Bibli samotné. Církev syrská i koptská se v prvních stoletích odloučila. Podobně se odloučili i protestanti.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 28. červenec 2010 @ 22:24:05 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Oko, zkopíroval jsem část studie Dominik Duka - Úvod do Písma sv. Starého zákona. Obviňuješ svého vlastního kardinála z vědomé lži? To si fakt docela troufáš. Tvrdil někde někdo, že církev zakázala číst bibli v originále? Pokud vím, tak já jsem to netvrdil, oponuješ tedy nanejvýš sám sobě.
Tak o jakém zákazu čtení Bible to mluvíš?
Několik století bylo v ŘKC zakázáné číst překlady bible do národních jazyků. Například v Čechách bibli kralickou, na které není nic heretického či špatného - naopak, je to jeden z nejkvalitnějších překladů bible do národního jazyka, co kdy vůbec byl. To je zákaz, o kterém se mluví, když někdo řekne "církev zakazovala číst bibli". Ten zákaz byl také prakticky vykonáván - celá území byla kontrolována, bible byly zabavovány a likvidovány. Svědectví lidí, kteří toto zažili, se dochovala dodnes a nejsou to výmysly. Naše babička je dcera evangelického faráře, oko. Já ti to vysvětluju, ale ona by ti to pěkně vytmavila ;-)
Můžeš si to překrucovat jak chceš a zlobit se taky jak chceš, tím jen potvrdíš, že ŘKC se nezměnila a její členové brání lež, i když pro to není žádný důvod.
Jinak píšeš hodně zajímavou informaci, která odpovídá realitě: Jakmile se někde objevili křesťané a s nimi obecná známost bible a jejího obsahu, lidé tam prchali od Říma seč měli síly. A tak je to dodnes. A to byl také hlavní důvod těch zákazů, příkazů, pronásledování a likvidace literatury.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: oko v Čtvrtek, 29. červenec 2010 @ 09:14:43 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."Několik století bylo v ŘKC zakázáné číst překlady bible do národních jazyků."...
Tak s tím bych naprosto souhlasil a neměl námitek. Taky jsem vysvětlil historické důvody (nikoli že bych dneska s takovým zákazem sám souhlasil a považoval ho za prospěšný). Jenže my už jsme poučeni dějinami.
Toto je něco docela jiného, než jen prosté povrchní tvrzení, že církev zakazovala čtení Bible. Takové povrchní tvrzení posunuje smysl někam docela jinam, než odpovídá skutečnosti. A k tomu směřovaly moje výhrady. K používání polopravd.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: oko v Neděle, 25. červenec 2010 @ 11:34:27 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | VAŠE JISTOTA SPASENÍ NENÍ VÍROU PRVOTNÍ CÍRKVE APOŠTOLŮ. Tato věc bije do očí natolik, že se odvolávám váš zdravý rozum.
Kdyby si byl apoštol Pavel jistý spasením svého žáka a duchovního syna Timoteje, ani ve snu by ho nenapadlo mu posílat následující slova.
(1 Tim 5,21-22) Zapřísahám tě před Bohem a Pánem Ježíšem Kristem a před
vyvolenými anděly, abys tyto věci dodržoval bez předsudků a
nedělal nic předpojatě.
Na nikoho nevkládej ruce ukvapeně a neměj účast na cizích
hříších; zachovávej sám sebe v čistotě.
Vždyť
toto by podle "teorie jistoty spasení" už měl zajistit u každého takového "spaseného" samotný Kristus! Čeho se tedy Pavel obává? Před čím to Pavel varuje? Nevydal snad ještě Timotej svůj život Kristu?
Vypadá to snad na to, že má Timotej už spásu jistou, nebo je naopak jeho
budoucnost otevřená a i on může klidně sejít do záhuby? A že právě před touto možností záhuby ho Pavel varuje?
Rozumná bytost, která by už neměla svobodu, pozbyla by tak zároveň i svou důstojnost. Důstojnost dítěte Božího.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Willy v Neděle, 25. červenec 2010 @ 11:53:45 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Podle řkc teologie by Pavel nikdy nemohl napsat tohle: 2Tm 4::6-8, 18 Neboť já jsem už vydáván/vyléván v oběť a přišel čas mého odchodu. Dobrý boj jsem bojoval, běh jsem dokončil, víru jsem zachoval. Nakonec je pro mne připraven věnec spravedlnosti, který mi v onen den předá Pán, spravedlivý soudce. A nejen mně, nýbrž i všem, kteří milují Jeho zjevení. Pán mě vysvobodí od každého nepřátelského/zlého činu a zachová pro své nebeské království. Jemu buď sláva na věky věků! Amen.
Kde bral Pavel tu jistotu, když ještě žil?! Mohu vyznat, že miluji Pánovo zjevení a díky tomu mohu vědět i to, co věděl apoštol Pavel. Ano jsou tu jisté podmínky, ale pro jejich splnění se spoléhám na Pána, Jeho milost a pomoc, na Jeho věrnost a sliby, které mi dal, nikoli na sebe a moji věrnost. Tož tak.
Podle tvých příspěvků pod tímto článkem to vypadá, že by ses hádal i s apoštolem Pavlem o jeho jistotě spasení a dokonce korunování samotným Pánem věncem spravedlnosti! Jak ale můžeš sám vidět, máš-li oči k vidění, nejsme s Toníkem v žádném omylu! Tož tak.
willy
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: oko v Neděle, 25. červenec 2010 @ 17:23:27 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ŘKC teologii nech raději být, nic o ní nevíš.
Ale neodpověděl jsi na moji přímou otázku, proč Pavel zapřísahal "jistojistě spaseného" Timoteje, aby neměl podíl na cizím hříchu a uchoval si čistotu.
Ono na to dost dobře odpovědět nejde, aniž bys přiznal, že jsi se mýlil. Ale alespoň pokusit by ses mohl!
Apoštol Pavel i zde svědčí (10 verš), že i u opravdového křesťana je stále aktuální riziko odpadnutí. Démas byl s Pavlem při prvním vězení (Kol 4,14; Flm 24)), byl Pavlovým horlivým spolupracovníkem, ale nyní od víry odpadl. Zde vidíš, že Kristus každému stále ponechává svobodu volby v každém okamžiku života. I když žiješ ve smlouvě.
(2 Tm 4,6) Pavel tuší, že tentokrát nevyvázne, že to skončí asi jeho popravou (o prolití obětní krve srv. Fp 2,17). Zachování víry v následujícím verši by šlo také překládat: "věrně jsem splnil úkol, který mi byl svěřen."
Ještě jednou používá Pavel sportovního názvosloví, když mluví o svém životě: zvítězit v zápase, doběhnout v závodu vítězně ke konci, získat vítězný věnec (srv. Ga5,7).
Ani tentokrát Pavel ještě netvrdí, že vítězný věnec už má, ale že je pro něj teprve připraven!!! V naději se na něj teprve těší, že ho po smrti dostane.
Srovnej se svojí podobou víry, kdy ty už prý jsi spasen dopředu.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Willy v Neděle, 25. červenec 2010 @ 19:45:45 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | oko,
já s teologií řkc nehodlám vůbec nic dělat a to, co vím, vím od katolíků tady na GS, zejména od tebe. Reagoval jsem na to, co jsi psal v předchozích komentářích a nepotřebuji a nechci, abys mne učil, když jsi sám nevyučený v Božích věcech, o čemž tu svědčíš už dlouho a vytrvale zvlášť, co se Boží spásy týče. Fakt, že nepřijímáš svědectví těch, kteří spaseni jsou, také svědčí o mnohém. Tož tak.
w.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 09:41:48 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Opět tvrzení nepodložené jakýmkoli argumentem.
Jako už tradičně.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Willy v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 11:23:07 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | To jsem tedy zvědav, jaké argumenty v obhajobě svého počínání použiješ před soudnou stolicí Kristovou ty, když se jedná o jednání, které jde přímo proti Božímu plánu spásy? Ale obávám se, že pokud nezměníš své smýšlení i jednání, budeš před Pánem němý, neboť nebudeš mít na svou obhajobu co říct. Ostatně naším Obhájcem je náš Pán a jestli nás neobhájí On sám, pak tedy kdo!
Já pro své svědectví žádné argumenty nepotřebuji - prostě svědčím o tom, co vidím, a každý, kdo chce, se může přesvědčit, je-li to svědectví pravé nebo falešné, věrohodné či nevěrohodné. Tož tak.
w.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 13:57:22 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."každý, kdo chce, se může přesvědčit, je-li to svědectví pravé nebo falešné"...
Podle čeho se má přesvědčit, když tvrdíš přesný opak toho, co říká Písmo?
V čem je mé jednání proti Božímu plánu spásy a jak jsi na tohle přišel?
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 09:43:16 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Willy Ale neodpověděl jsi na moji přímou otázku, proč Pavel zapřísahal "jistojistě spaseného" Timoteje, aby neměl podíl na cizím hříchu a uchoval si čistotu.
Mě by zajímal tvůj pohled na tuto věc.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Willy v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 11:04:11 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | oko,
ty jsi neodpověděl na spoustu mých otázek a nemám to proti tobě. Proč Pavel napsal Timoteovi to, co mu napsal, ví Bůh a Pavel a to já nejsem, takže nevím. Já na to žádný svůj pohled nemám. Pokud by mne to zajímalo, budu hledat Boží pohled na věc a ty můžeš udělat to samé. Tož tak.
willy
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 11:23:00 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Willy Mě by tvé vysvětlení také zajímalo. Ta diskuze o spasení je velmi poučná.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Willy v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 11:37:33 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Jaelo,
tohle jsem odpověděl jinde:
Proč Pavel zapřisahá "jistojistě spaseného" Timoteje, aby neměl účast na cizím hříchu a zachoval čistotu?
Čistota
je důležitá ve službě Bohu. Nečistý Bohu sloužit nemůže! Avšak to,
jestli spasený člověk Bohu slouží či neslouží nemá vliv na jeho věčnou
spásu - to má vliv na jeho odměnu, tj. jestli bude či nebude odměněn.
Pavel psal Timoteovi, svému duchovními synovi jako Božímu služebníkovi
ohledně jeho služby, nikoli ohledně jeho spásy! Tož tak.
w.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 11:45:07 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Willy Na jakou odměnu to má vliv? To nevím.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Willy v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 11:57:33 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | 2K 5:10 Neboť my všichni se musíme objevit před soudnou stolicí Kristovou, aby každý přijal odplatu za to, co vykonal v těle, ať už to bylo dobré (odměna) nebo zlé (trest).
Fp 3:14 běžím k cíli pro cenu (odměnu) Božího povolání vzhůru v Kristu Ježíši.
Měl jsem nebo: si odneslna mysli to, co apoštol Pavel v uvedenýmch věrších.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 13:54:05 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Willy Ale vždyť máš jistotu spasení, tak o jakou cenu bojuješ?
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Willy v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 22:59:11 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Jaelo,
spasení a odměna jsou dvě rúzné věci. Spasen jsem zadarmo Boží milostí skrze víru, kterou mi Bůh dal. Odměnu si musím zasloužit! Tož tak.
w.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Úterý, 27. červenec 2010 @ 12:52:49 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Willy No to bys mohl nějak vysvětlit to spasení a tu odměnu. Pro tebe spasení není odměna? To je přece to nejsvíc, co od Hospodina dostáváš, Pán Ješí platil Krví nebo ne? Co ještě čekáme, podle tebe?
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Willy v Středa, 28. červenec 2010 @ 11:54:52 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Boží spása je samozřejmě nádherná, veliká a úžasná "věc", ale je třeba říci, že je to Boží dar; je zadarmo - nijak jsem se o ni nemohl zasloužit. Takže spása prostě není odměna, poněvadž starého člověka ukřižovaného s Kristem není za co odměnit. Odměna přece musí být za něco. No a v případě věřících je to za skutky víry, lásky, za ony dobré skutky, které Bůh předem připravil, aby v nich věřící coby Boží dílo v Kristu Ježíši žili/chodili. Je to za službu, kterou věřící konal a vykonal správným použitím darů od Boha a kterou tím, že ji Bůh odmění uznává jako dobrou a prospěšnou pro Boží Království, pro budování Církve coby Těla Kristova.
Znáš to podobenství o těch hřivnách/talentech? Dva služebníci byli odměněni, poněvadž s nimi naložili správně. Třetí svůj talent zakopal a byl za to potrestán! Tož tak.
willy
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Středa, 28. červenec 2010 @ 12:42:40 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Willy Tak jakou odměnu dostaneš a kdy?
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Willy v Středa, 28. červenec 2010 @ 13:20:49 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Jakou odměnu? To si nechám pro sebe a stane se tak v den, kdy stanu před soudnou stolicí Kristovou.
w.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Jaela v Středa, 28. červenec 2010 @ 13:58:18 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Willy A kde to najdu v Bibli? Ty budeš jako mučedník?
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: oko v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 13:53:05 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ..."Avšak to,
jestli spasený člověk Bohu slouží či neslouží nemá vliv na jeho věčnou
spásu - to má vliv na jeho odměnu, tj. jestli bude či nebude odměněn."...
Willy, tak přesně toto je učením islámu. Řekneš šahadu, tím jsi se stal muslimem a jistojistě se jednou dostaneš do ráje, i kdybys už páchal jen samé zločiny. Za ty budeš určitou dobu pykat a pak přijdeš jako každý muslim do ráje. Skutkařství, jak když ho vyšiješ!
A co tedy má vliv na naši věčnou spásu? Křesťan ví, že nestačí se znovuzrodit a stát se křesťanem, ale že je třeba žít podle Božího úradku a vytrvat v dobrém až do konce. (Odkazy na Písmo máš dole v mém posledním komentáři Leonetovi). A mohu ti jich nabídnout daleko víc!
Odejděte zlořečení do ohně věčného: Neb jsem hladověl a nedali jste mi jíst...
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Willy v Pondělí, 26. červenec 2010 @ 23:02:23 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Správně ti napsal leonet a před ním i Toník, že v tom máš/máte guláš!
w.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: oko v Úterý, 27. červenec 2010 @ 19:43:54 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Tvojí povinností křesťana by v tom případě mělo být uvést věci na patřičnou míru, vysvětlit.
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Willy v Úterý, 27. červenec 2010 @ 21:24:16 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | Váš guláš věru vysvětlit neumím a mojí povinností to tudíž není!
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 27. červenec 2010 @ 04:12:50 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) )http://www.cizinec.com/ | Oko mnohé z těchto věcí jsme ti vysvětlovali.
Mezi křesťany je naprosto normální, že se navzájem korigují, mluví si do života, zajímají se o sebe, napomínají se a že dokonce stojí o totéž od ostatních: Aby měli zpětnou vazbu, napomenutí. Život ve společenství je základní vlastnost nového stvoření, jak jsem to vysvětloval v článku Společenství svatých. To je trochu rozdílné proti praxi ŘKC, kde je podobná věc nepřirozená a pokud už se děje, musí mít nějaký extra velký důvod.
Ty máš pořád představu, že člověk si musí vlastní spravedlnost a svatost zajišťovat tím, co sám dělá. Do téhle představy si pak kroutíš všechny verše - tedy Timotej si pro tebe tím, že nemá účast na cizích hříších a zachovává sám sebe v čistotě nejspíš zajišťuje spasení, které ještě nemá, jestli to chápu dobře. Ale nic takového v bibli není, to sis tam domyslel.
To, co ti schází je ta věc, o které se bavíme stále dokola: To, když člověk pozná svoji hříšnost, hrůzu zatracení, bariéru mezi sebou a Bohem, kdy poddá svůj život Kristu a kdy přijme Boží spravedlnost a spasení. Chvíle, kdy je "vše učiněno nové". Chvíle, kdy se změní srdce člověka, to jádro, charakter. Kdy se změní pohled na svět. To ti tu mnozí popisujeme ve svědectví z vlastního života, ale jsem si z vlastní zkušenosti vědom, že taková věc se dá těžko popsat do písmenek, i když se o to mnozí snažíme jak jen to jde.
VAŠE JISTOTA SPASENÍ NENÍ VÍROU PRVOTNÍ CÍRKVE APOŠTOLŮ.
To jsi hezky napsal, v tom je vidět tvůj posun. Samozřejmě to není pravda, ale alespoň v argumentaci ses posunul, na takové argumentaci se shodneme. Kéž by ses podíval i na jiné související věci z tohoto pohledu a rozsuzoval je podle něj - napříkal víru v očistec, víru ve zvyšování spravedlnosti pomocí skutků, víru v přímluvu zemřelých, ...
|
]
přesvědčit - Re: Paul Washer - O jistotě spase (Skóre: 1) Vložil: helena v Úterý, 27. červenec 2010 @ 20:39:10 CEST (O uživateli | Poslat zprávu) ) | ptám se, zdali by stále byl xy katolíkem, když když by vzdal víru v očistec, spravedlnost pomocí skutků-to arminiánské, nebo přímluvu zemřelých? |
]
|
|
|
|