Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Roman.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 16185, komentáře < 7 dní: 256, komentářů celkem: 396994, adminů: 60, uživatelů: 5076  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 268 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
luteran
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108965420
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Zamyšlení

Search on This Topic:   
[ Go to Home | Select a New Topic ]

Život víry: Křest ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého, anebo křest ve jméno Pána Ježíše
Zamyšlení

poslal rosmanoCo je správně ?

Záleží na tom nebo nezáleží ?Jak tomu rozumíte ?
Lukáš, když psal Skutky apoštolské, to poplétl ?
Ap. Pavel, ap. Petr, to popletli ?
Vložil: Tomas v Úterý, 26. červenec 2022 @ 19:19:13 CEST (778 čtenářů)
Více... | 158 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Připravte cestu Páně, vyrovnejte mu stezky!!
Zamyšlení

poslal Frantisek100

Sedím u počítače a rád bych zpracoval další část Lukášova evangelia tak, abych o ní mohl vyprávět babičkám dědečkům v LDN.  Zrovna čtu o Janu Křtitelovi. Rozhodl se, že vejde mezi lidí a začne plnit úkol, který mu byl udělen. Připravit lidi pro přijetí Pána Ježíše.


 Jak chápat slova, která zde jsou uvedena? 

   „Čiňte pokání a dejte se pokřtít na odpuštění hříchů,“   
  ‚Hlas volajícího na poušti: Připravte cestu Páně, vyrovnejte mu stezky!“ 

   Kdo je hlasem na poušti? Je to jistě on Jan, který se nachází v době podobné té naší dnes.  Duchovní chudoba a  prázdnota.   A vědí lidé, co je pokání a čemu se kát?  Jsou třeba na tom stejně jako my dnes. Janův křest pak je vnějším projevem, že se kaji a touží po odpuštění hříchů. Proč ale Jan přistupuje k přicházejícím zájemcům o křest takovými slovy?  

  „Plemeno zmijí, kdo vám ukázal, že můžete utéci před nastávajícím hněvem?  

Had je symbolem vychytralosti, takže neříká jim dnešními slovy toto:   

  Vy chytráci. Přišli jste sem a nevíte, co je pokání, myslíte si, že křtem získáte Boží přízeň a vyhnete se Božímu trestu. Ale to se mýlíte. 

    Někteří jsou překvapeni a chtějí poradit. Jan jim vysvětlí, že pokání není jen stav mysli a vědomí si hříchu, ale také se musí projevit zevně.   
  „Kdo má dvoje oblečení, dej tomu, kdo nemá žádné, a kdo má co k jídlu, udělej také tak.“ 
   A pokračuje v radách dál.    

 A co však znamenají tyto verše:   
  Připravte cestu Páně, vyrovnejte mu stezky! Každá propast bude zasypána, hory i pahorky budou srovnány; co je křivé, bude přímé, hrbolaté cesty budou rovné; a každý tvor uzří spasení Boží.‘  

Jan cituje proroka, který žil mnoho století před ním. Prorok, který předpověděl příchod Mesiáše a Božího Syna. To je ten Pán, Král…. kterému připravme cestu. Dříve a i dnes je zvykem, že před vzácnou návštěvou se třeba položí koberec. Známe to z návštěv státníků či filmových celebrit na festivalech. Zde ovšem je to podobenství, které se týká každého z nás. 
Co uděláme pro přijetí Pán Ježíše, Krále, Syna Božího , aby mohl přijít do našeho srdce a duše?

 Co máme zasypat, srovnat a narovnat? Je toho hodně. Naši závist, nenávist, hněv, sobectví…..naše bloudění různými jinými “ cestami“, které je třeba narovnat. 

   A pokud se nám to podaří, pak přijde Pán Ježíš do našeho srdce a my pochopíme, ucítíme, uzříme Boží záchranu, spasení.   

 Izaiáš byl mistr výrazu, kdy pár slovy vyjádřil tak důležitou věc. I dnes to můžeme pochopit, pokud chceme pochopit.   Jak Bible umí promlouvat i do dnešní doby a k nám.   Pochopí to ti moji dědečkové a babičky v LDM a hlavně, abych i já dokázal žít podle toho a sám uměl připravit cestu Páně do mého srdce.      

Zamyšleni věnuji Willymu, který mne k tomu vyzval.
Vložil: Tomas v Neděle, 10. červenec 2022 @ 12:20:28 CEST (170 čtenářů)
Více... | 6 komentáře | Život víry | Skóre: 0Kontrasty: Když už něktrým
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

"Maher je přesvědčený liberál. Pravidelně si utahuje z organizovaného náboženství, podporuje manželství homosexuálních párů, chtěl by legalizovat marihuanu, a je mu blízká přísná ochrana zvířat. Na rozdíl od jiných liberálních komentátorů se však nevyhýbá kritice politické korektnosti. O tom, do jaké míry se dokáže postavit liberálnímu establishmentu, svědčí jeden z jeho projevů, který natočil krátce před začátkem letošního června, který sexuální menšiny a jejich sympatizanti přijali za takzvaný měsíc hrdosti. Prvním tématem, kterému se komik ve více než devítiminutovém klipu věnoval, byl exponenciální nárůst počtu lidí, kteří se v USA hlásí k LGBT komunitě. Podle nedávných průzkumů se jejich počet v USA každou generaci zdvojnásobuje. Maherovi při nahrávání pomohl průzkum veřejného mínění provedený agenturou Gallup. Zatímco v generaci narozené před rokem 1946 je méně než 1 procento LGBT lidí, v generaci Z, která se narodila v letech 1996 až 2009, je podle jeho výsledků již 21 procent LGBT.

"

"„To znamená, že pokud se budeme ubírat touto cestou, budeme v roce 2054 všichni homosexuálové,“ zažertoval Maher. „Lidstvo se mění nebývalým tempem a my bychom o tom měli alespoň diskutovat,“ řekl ještě na začátku videa. „Jen říkám, že pokud se věci mění tak rychle, lidé mají právo se zajímat, co se děje. Jsou všechny děti ve špatných tělech?… Není to tak dávno, co se dospělí ptali potomků: „Čím chceš být, až vyrosteš?“. Ale tím mysleli povolání…“"

"Maher se ve videu dotkl také bizarního tweetu americké nevládní organizace ACLU, která na sociální síti zveřejnila seznam sociálních skupin, které jsou zákazem potratů neúměrně poškozeny. To bylo před rozhodnutím Nejvyššího soudu USA z minulého týdne, který zrušil rozhodnutí ve věci Roe v. Wade a rozhodl, že právo na potrat již není chráněno ústavou USA. Etnické menšiny se v žebříčku ACLU umístily na prvním místě, hned za nimi se umístili příslušníci LGBT komunity. Následovali přistěhovalci, mladí lidé, znevýhodnění a nakonec zdravotně postižení. „Mohlo by se zdát, že ženy budou na vrcholu žebříčku. Ne, vůbec na něm nebyly… Opravdu? Potratová práva se týkají homosexuálů a transsexuálů víc než, no, víte, rodících žen?“ zeptal se Maher a dodal, že někdo musí členům LGBT vysvětlit, že ne všechno se točí kolem nich."

"Pochod homosexuálů bez homosexuálů? Maher také poukázal na kuriózní situaci, kdy na letošním duhovém pochodu v New Yorku nebyli mezi hlavními tvářemi akce, tzv. grand marshals, žádní gayové, ale pouze transsexuálové. „To je bod, ve kterém se nyní nacházíme – homosexuálové nejsou dostatečně „in“, aby mohli dělat průvody homosexuálů,“ uzavřel Maher. „V porovnání s transsexuálem je gay prakticky heterosexuál a heterosexuál je prakticky mormon,“ řekl posměšně. Komentátor se ve svém projevu věnoval také hormonálním blokátorům pro děti, jejichž cílem je zvrátit přirozený proces dospívání. Podle něj jsme v tomto případě doslova svědky pokusů na dětech. Odvolával se mimo jiné na to, že chybí výzkum dlouhodobých účinků této terapie, ale z logiky věci vyplývá, že může způsobovat problémy. Jako příklad uvádí sníženou hustotu kostí, nižší plodnost nebo neschopnost dosáhnout orgasmu. „Není to rozhodnutí o životním stylu. Je to lékařské rozhodnutí,“ dodal. Poznamenal, že i liberální země, jako je Švédsko a Finsko, se již postavily proti blokátorům puberty.         Připomeňme, že debata o transsexuální problematice se na Západě posunula do té míry, že podle dokumentu o inkluzivitě mohou ve skotských školách měnit pohlaví již čtyřleté děti. Učitelé je v tom mají podporovat a nezpochybňovat jejich důvody. Rodiče žáka zase nemusí být o statusu svého dítěte vůbec informováni. Podle komika znamená vyhovět žádostem o hormonální blokátory a operaci genitálií využití dětí v kulturních válkách a vyzval ke zdrženlivosti. „Pokud jste muž, který chce zažít život bez koulí, můžete se oženit,“ poznamenal. Maher uvedl, že nárůst počtu LGBT osob může být způsoben jednoduše tím, že se jedná o trendovou záležitost, a svou roli mohou hrát i rodiče, kteří dostatečně dobře neodhadnou, že děti mají v průběhu dospívání své specifické fáze. „Kdyby v osmi letech věděli, čím chtějí být, svět by byl plný kovbojů a princezen,“ řekl. „Nikdy nezapomeňte, že děti jsou vnímavé a velmi, velmi hloupé. Děti nevědí, proč máma každý den pije a proč má táta dva telefony. Možná, že chlapec, který si myslí, že je dívka, je prostě gay, nebo co Frasier [svérázný psychiatr ze stejnojmenného seriálu, pozn. red.] ve skutečnosti byl. Možná dívka, která nesnáší holčičí věci, jen potřebuje vědět, že být ženou neznamená chovat se jako Kardashianka. Možná je vám z dětství někdy smutno a existují i jiná řešení než pilka,“ dodal. .Zrušte Mahera! Netrvalo dlouho a liberální spektrum se do Mahera tvrdě pustilo. „Rozumní lidé mohou mít obavy z transsexuálních problémů. Včera jsem mluvila s kamarádkou, která považuje výraz „genderově odlišní lidé“ za nelidský. To je odpovídající. Ale aby Bill Maher označoval trans děti za „módní“, zatímco státy jim zakazují zdravotní péči? To je prostě transfobie,“ řekla bývalá kandidátka do Sněmovny reprezentantů USA Briana Wu. Bývalý redaktor LGBT zpravodajství na Buzzfeedu Patrick Strudwick zase označil Maherova slova za trapná a nevtipná s tím, že jeho projevy v něm vždy vyvolávaly varovné signály. Podle očekávání se objevily i výzvy k bojkotu. „Vyzývám LGBTQ+ komunitu a příznivce LGBTQ+ mládeže, aby bojkotovali HBO, dokud nebude pořad Real Time With Bill Maher z její platformy odstraněn. Maher zašel příliš daleko,“ apeloval David Kilmnick, vedoucí sítě LGBT.   Převzato ze slovenského Denníku Štandard
https://www.konzervativninoviny.cz/brzy-budeme-vsichni-gayove-liberalni-komik-bill-maher-ma-dost/?fbclid=IwAR2Je0c3DeHdxp19Ybg9YIGaONzisdEYGx3Y0f6CbuUzCqDAYjZII_wVRPs
"
Vložil: Tomas v Středa, 06. červenec 2022 @ 08:08:26 CEST (385 čtenářů)
Více... | 24 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Život víry: V jakém těle přišel Ježíš.
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

V jakém těle přišel Ježíš.
Křesťané vědí, že záchrana člověka je možná skrze víru ve výkupní oběti Ježíše Krista a její přijetí. To vyžaduje znát úplnou pravdu o Ježíši. Vyžaduje to přemýšlet o tom, co je nám předkládáno a co bychom neměli bezmyšlenkovitě přijímat.
Ef.4:13 až bychom všichni dosáhli jednoty víry a poznání Syna Božího, a tak dorostli zralého lidství, měřeno mírou Kristovy plnosti.
Velkou výzvou k tomuto postoji je tento inspirovaný výrok:
2. Jana 1:7 Do světa vyšlo mnoho těch, kteří vás svádějí, neboť nevyznávají, že Ježíš Kristus přišel v těle; kdo takto učí, je svůdce a antikrist. / řecky v těle " εν σαρκι" – maso,člověk nebo zvíře/

Vložil: Tomas v Pátek, 24. červen 2022 @ 09:31:40 CEST (1360 čtenářů)
Více... | 10472 bytů | 310 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Dobrý a špatný kvas
Zamyšlení

poslal Frantisek100

33Pověděl jim i toto podobenství: „Království nebeské je jako kvas, který žena vmísí do tří měřic mouky, až se všecko prokvasí.“  


 Kvas ve SZ neznamenal asi nic dobrého. Ukazují na to některé citace.   ·  
Exodus 12, 19Po sedm dní se nenajde ve vašich domech kvas. Každý, kdo by jedl něco kvašeného, bude vyobcován z pospolitosti Izraele, i host a domorodec. ·  
Exodus 12, 15Po sedm dní budete jíst nekvašené chleby. Hned prvního dne odstraníte ze svých domů kvas. Každý, kdo by od prvního do sedmého dne jedl něco kvašeného, bude z Izraele vyobcován.   

 Před kvasem varuje i NZ   · 

Matouš 16, 6Ježíš jim řekl: „Hleďte se mít na pozoru před kvasem farizeů a saduceů!“   ·  
Matouš 16, 11Což nerozumíte, že jsem k vám nemluvil o chlebech? Mějte se na pozoru před kvasem farizeů a saduceů!“ · 
Matouš 16, 12Tehdy pochopili, že jim neřekl, aby se měli na pozoru před kvasem, nýbrž před učením farizeů a saduceů. ·  
Marek 8, 15Domlouval jim: „Hleďte se varovat kvasu farizeů a kvasu Herodova!“ ·  
Lukáš 12, 1Mezitím se shromáždily nespočetné zástupy, že se lidé div neušlapali. Ježíš začal mluvit nejprve ke svým učedníkům: „Mějte se na pozoru před kvasem farizeů, to jest před pokrytectvím. 

1. Korintským 5, 6Vaše vychloubání není dobré. Nevíte, že ‚trocha kvasu všechno těsto prokvasí‘? 

1. Korintským 5, 7Odstraňte starý kvas, abyste byli novým těstem, vždyť vám nastal čas nekvašených chlebů, neboť byl obětován náš velikonoční beránek, Kristus. ·  
1. Korintským 5, 8Proto slavme Velikonoce ne se starým kvasem, s kvasem zla a špatnosti, ale s nekvašeným chlebem upřímnosti a pravdy.  

 Jaký kvas měl Pán Ježíš na mysli?   

 Bylo to evangelium a tím těstem jsou lidé, celá společnost. Kvas mísí do těsta žena, církev a  má ho do Boha.   Po roce 89 bylo velké nadšení ohledně křesťanství a dnes jsou kostely prázdné. Ten kvas evangelia  bohužel nějak nepůsobí, ale za to působí kvas nenávisti, lží, zloby…..Stačí se podívat na internet a v lidech panuje zmatek. Existuje i falešné evangelium a falešná učení.   Jak najít správný kvas? 

Jak nenechat proniknout do sebe  špatný kvas? Proč se dnes tak rychle šíří lež?            
Vložil: Tomas v Neděle, 12. červen 2022 @ 12:19:44 CEST (766 čtenářů)
Více... | 84 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Rozsévač
Zamyšlení

poslal Frantisek100

· 18Vy tedy slyšte výklad podobenství o rozsévači. · 

  19Pokaždé, když někdo slyší slovo o království a nechápe, přichází ten zlý a vyrve, co bylo zaseto do jeho srdce; to je ten, u koho se zaselo podél cesty.  

 Rozsévač je ten, kdo káže evangelium. Půda je lidské srdce, čili člověk, který ji slyší a vnímá. Vzklíčí víra a člověk uvěří. Ale ta rostlinka víry začala růst u cesty, kde je pohyb lidí a těch, kterým se tato rostlinka nelíbí. Jinými slovy vyjádřeno, lidé na věřícího člověka začnou útočit  a přesvědčovat ho, že je to pověra, nesmysl, že by měl věřit v něco jiného. A tak věřící člověk, který právě vzklíčil a začal malinko růst, je pod tlakem okolí. Nakonec přestane věřit. Takové bývaly situace v době před rokem 89 třeba ve školství a ve společnosti.  Dnes jsou to moderní názory, filosofické směry a vzory kolem v životě a také náboženské sekty, které věřícího zatáhnou jinam, než chtěl Pán Ježíš  a než vyjadřuje evangelium. 
Zde je nebezpečí, že se sice zaseje víra v Krista, ale člověk skončí v sektě, kde je jiné učení než evangelium. Jak takového člověka zachránit? Možná rozsévat opakovaně a hlavně na jiném místě. Třeba až ten člověk bude potřebovat útěchu a pomoc. ·  

20U koho bylo zaseto na skalnatou půdu, to je ten, kdo slyší slovo a hned je s radostí přijímá; 
 ·  
21ale nezakořenilo v něm a je nestálý: když přijde tíseň nebo pronásledování pro to slovo, hned odpadá.  

 Přestavme si rostlinku na skále. Vyrostla ze semínka  a protože má dostatek světla a i tepla, roste z počátku rychle. Ale pak vadne, protože ji chybí další živiny a i vláha. Jsou lidé, které se dokážou Božím Slovem velice nadchnout. Jenže časem potřebují živiny, posílení víry, což nastává studiem Božího slova, sdílením s ostatními, společenstvím s věřícími, vlastními zkušenostmi.. Oni na té skále jsou i osamoceni.  Z toho vyplývá, že takovým lidem, kteří se nadchli pro Krista, je třeba pomáhat, nenechat je o samotě, vést  k dalšímu duchovnímu poznání… ·  

22U koho bylo zaseto do trní, to je ten, kdo slyší slovo, ale časné starosti a vábivost majetku slovo udusí, a zůstane bez úrody.  

 Semínko zapadlé do trní velmi těžko roste. Důvodem je nedostatek světla. To jsou věřící, kteří evangelium slyšeli, ale jsou zahlceni mnoha jinými vlivy. Působí tu svět médií, politika,  bohatství a zábava, moderní kultura aj.  Právě tyto vlivy jsou tak silné, že zastíní Boží Slovo. To je typické pro dnešní svět. Lidé si užívají radostí, jsou zahlceni prací i zábavou, drogami,  politikou i kulturou a na Boží Slovo pak ani nepamatují. Víra zaniká. Chybělo  světlo Božího Ducha, Boží lásky. Je těžké takovým
 lidem pomoci. To je to nejhorší prostředí. K evangeliu jsou lidé úplně hluší. Tady se těžko pomáhá. Trní nejde odstranit. Aspoň odhrnout některé větve a věřící rodina musí dát pozor, aby její prostředí nezarostlo trním. Určitá samo cenzura toho, co na nás z vnějšího světa působí , abychom nezarostli "trním"
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 09. červen 2022 @ 17:22:39 CEST (168 čtenářů)
Více... | 6 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: „Protože vám je dáno znáti tajemství království nebeského, jim však není dáno.
Zamyšlení

poslal Frantisek100

1Toho dne vyšel Ježíš z domu a posadil se u moře. ·  

2Shromáždil se k němu tak veliký zástup, že musel vstoupit na loď; posadil se v ní a celý zástup stál na břehu. ·  
3I mluvil k nim mnoho v podobenstvích: „Vyšel rozsévač rozsívat. ·  
4Když rozsíval, padla některá zrna podél cesty, a přilétli ptáci a sezobali je. ·  
5Jiná padla na skalnatou půdu, kde neměla dost země, a hned vzešla, protože nebyla hluboko v zemi. ·  
6Ale když vyšlo slunce, spálilo je; a protože neměla kořen, uschla. ·  
7Jiná zas padla mezi trní; trní vzrostlo a udusilo je. ·  
8A jiná zrna padla do dobré země a dala užitek, některé sto zrn, jiné šedesát a jiné třicet. ·  
9Kdo má uši, slyš!“ ·  
10Učedníci k němu přistoupili a řekli: „Proč k nim mluvíš v podobenstvích?“ ·  
11On jim odpověděl: „Protože vám je dáno znáti tajemství království nebeského, jim však není dáno. ·  
12Kdo má, tomu bude dáno a bude mít ještě víc; ale kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má. ·  13Proto k nim mluvím v podobenstvích, že hledíce nevidí a slyšíce neslyší ani nechápou. ·  1
4A plní se na nich proroctví Izaiášovo: ‚Budete stále poslouchat, a nepochopíte, ustavičně budete hledět, a neuvidíte. ·  
15Neboť obrostlo tukem srdce tohoto lidu, ušima nedoslýchají a oči zavřeli, takže neuvidí očima a ušima neuslyší, srdcem nepochopí a neobrátí se – a já je neuzdravím.‘ ·  
16Blažené vaše oči, že vidí, i vaše uši, že slyší. ·  
17Amen, pravím vám, že mnozí proroci a spravedliví toužili vidět, na co vy hledíte, ale neviděli, a slyšet, co vy slyšíte, ale neslyšeli.     

Pán Ježíš mluví k lidem. Je jich hodně a je to taková směs židovského obyvatelstva. Možná, že někteří přišli s touhou se něco dovědět, možná někteří jen ze zvědavosti, možná i kritici. Prostě směs lidí s různými motivy. A učedníky zarazilo, že Pán Ježíš mluví s lidmi zahaleně právě v podobenstvích.   
Vložil: Tomas v Pátek, 03. červen 2022 @ 01:01:26 CEST (691 čtenářů)
Více... | 9415 bytů | 53 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Může existovat svět v takovém stavu dál?
Zamyšlení

poslal Frantisek100

24Když to slyšeli farizeové, řekli: „On nevyhání démony jinak než ve jménu Belzebula, knížete démonů.“ ·  

25Protože znal jejich smýšlení, řekl jim: „Každé království vnitřně rozdělené pustne a žádná obec ani dům vnitřně rozdělený nemůže obstát.   

 Tuto větu, kterou vyslovil Ježíš, lze dobře aplikovat na křesťanství. Měla by to být jedna církev jedno tělo. Bohužel není. Je vnitřně rozdělené a existuje mnoho sekt a církví, které bohužel zápasí mezi sebou o duše. Tohle už platí celých dva tisíce let. Jan ve Zjevení, když píše dopisy sedmi církvím, si toho všimnul. Co církev, to jiné pojetí, názory i způsob života.     ·  

43Když nečistý duch vyjde z člověka, bloudí po pustých místech a hledá odpočinutí, ale nenalézá. ·  44Tu řekne: ‚Vrátím se do svého domu, odkud jsem vyšel.‘ Přijde a nalezne jej prázdný, vyčištěný a uklizený. ·  
45Tu jde a přivede s sebou sedm jiných duchů, horších, než je sám, vejdou a bydlí tam; a konce toho člověka jsou horší než začátky. Tak bude i s tímto zlým pokolením.“   

 Kdo jsou ti zlí duchové?       
Pán Ježíš mířil v této chvíli na židovské náboženství. Před babylonským zajetím bylo plné modlářství, ale po návratu si židé bedlivě hlídali svoji víru. To je ten vyčištěný, uklizený,  prázdný dům. Měli šanci přijmout do toho domu Krista, ale to neudělali. Následky si nesli celá staletí.      

Ti zlí duchové jsou to všechno zlé a špatné, co proniklo do křesťanství. Modly, různé náboženské směry a nakonec i ateismus v různých podobách.   Dnešní svět je nadále rozdělen a dokonce i tehdy, když mají lidé stejnou církev jako například rusko ukrajinský konflikt.  Kde je pravda? A co bude dál? Může existovat svět v takovém stavu??    
Vložil: Tomas v Středa, 18. květen 2022 @ 19:38:42 CEST (306 čtenářů)
Více... | 9 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Víra v Boha s sebou nese víru v domov a národ
Zamyšlení

poslal NepřihlášenýKdyž má někdo výhrady k Západu, neznamená to, že chce instalovat Východ. Když někdo kritizuje americké televizní kazatele typu Bennyho Hinna, neznamená to, že tu chce ruské popy (kněze). Mít výhrady k americkým evangelikálům neznamená milovat ruské pravoslavné. Když někdo kritizuje Evropskou unii nebo vliv Německa, neznamená to, že chce Škodovku sebrat firmě Volkswagen a darovat firmě VAZ (žiguli). Existují lidé a možná je jich většina, kteří nechtějí na území ČR ani americké ani ruské vojenské základny. V 90. letech jsme nebyli členy ani NATO ani EU. Byla tady svoboda. Největší míra svobody je tu tehdy, když se bezhlavě neřítíme do nějakého paktu. Spolky patří ďáblu. Neutralita je lepší možnost. Byli jsme neutrální celá devadesátá léta a bylo to období klidu. To samé církev. Nejlepší je nechat české církve a sbory na pokoji a neindoktrinovat je zahraničními naukami. Je to velmi smutné, když se občané ČR nechají manipulovat zahraničními kazateli, politiky, novináři apod. Ať se každý stará o svoje. Američtí kazatelé tady přinesli tzv. evangelium prosperity a hnutí víry. Bylo to k něčemu užitečné? Jaké bylo ovoce tohoto náboženského směru?  Rozvraty rodin, plané sliby. No a to samé platí pro všechny oblasti života. Takže i pro ekonomiku, kulturu, atd. 

Liberalismus, progresivismus, globalismus je prostě špatně. Míchání kultur je špatně, protože už není spontánní, ale cílené a řízené multimiliardáři a politiky. Totéž náboženské rozmělňování nebo dokonce synkretismus. 

Když tady neschopní, zbabělí a protinárodní politikové zvou cizí armády, zvažují vojenské radary, základny, apod., tak to vypovídá o jejich pohrdání vlastním národem. 

Když tady ovšem zvou cizí náboženské kazatele, tak to však vypovídá o tom, že nevěří Bohu. Je snad americký Bůh silnější než evropský nebo český Bůh? To je přece strašné. Pokud existuje Bůh, tak je jen jeden a není možné, aby ho měli v Americe lepšího, silnějšího a tudíž nemá logiku sem tahat cizí pastory, kazatele. To, že mluví anglicky? A co jako? Bůh je snad Angličan nebo Američan? No, nezlobte se, ale tento dojem jsem někdy v církvích, zejména letničních, měl. A když toto kritizuji, tak to neznamená rusofilství. Nikdo normální nechce sem tahat ruské kazatele. To by bylo to samé. Akorát z jiné geografické strany. 

Chce to více víry v Boha. Bůh není závislý na angličtině. Chce to více věřit českým lidem. Být národně orientovaný je přece přirozené. Bůh mě posadil do  nějakého národa. Byla to Boží vůle, abych byl příslušníkem tohoto národa. Proto je přirozené mít vazbu k domovině. Obracet se neustále k Bruselu, Berlínu, Washingtonu je důkazem, že dotyčný nevěří, že by se Bůh postaral o tuto zemi. To, co mnozí udělali - nahradili víru v Boha vírou v Západ, jeho politiky, západní kulturu, liberalismus, globalismus. Toto je ovšem modlářství. Máš modlu místo Boha. 
Vložil: Tomas v Středa, 18. květen 2022 @ 08:06:28 CEST (203 čtenářů)
komentáře? | Život víry | Skóre: 0Kontrasty: 5. Kniha Putinova
Zamyšlení

poslal Melissokomos

Kapitola 9, verše 1-6


9:1 Slyš, Izraeli, dnes přejdeš Jordán, aby sis podrobil pronárody větší a zdatnější, než jsi ty, města veliká a opevněná až k nebi,

9:2 veliký a vysoký lid, Anákovce, o kterých víš. Slyšel jsi o nich úsloví: "Kdo se postaví proti Anákovcům?"

9:3 Dnes poznáš, že Hospodin, tvůj Bůh, který jde před tebou, je jako sžírající oheň. On je vyhladí a on je před tebou pokoří, takže si je podrobíš a rychle je vyhubíš, jak ti Hospodin 

9:4 Neříkej si však v srdci, až je Hospodin, tvůj Bůh, před tebou vypudí: "Pro mou spravedlnost mě Hospodin přivedl, abych obsadil tuto zemi." Vždyť tyto pronárody vyhání před tebou pro jejich zvůli.

9:5 Přicházíš obsadit jejich zemi ne pro svou spravedlnost a přímost svého srdce. Hospodin, tvůj Bůh, vyhání před tebou tyto pronárody pro jejich zvůli a proto, aby splnil, co přísahal Hospodin tvým otcům, Abrahamovi, Izákovi a Jákobovi.

9:6 Věz tedy, že ne pro tvou spravedlnost ti Hospodin, tvůj Bůh, dává tuto dobrou zemi, abys ji obsadil, neboť jsi lid tvrdé šíje.
Vložil: Tomas v Pondělí, 02. květen 2022 @ 10:46:21 CEST (327 čtenářů)
Více... | 8 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Proč být pacifistou a proč odmítnout násilí?
Zamyšlení

poslal Melissokomos

Kristovo učení je rozhodně pacifistické. Osvícený člověk totiž ví, že klín se nemá vyrážet klínem. Násilí se nedá přemoci násilím. Dá se ale přemoci nenásilným odporem jak ukázal v minulém století Mahátma a to stál proti největší koloniální říši všech dob s prakticky neomezenými prostředky represe. Však také mnoho Indů bylo na pokojných demonstracích postříleno, třeba v Amritsaru?

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Masakr_v_Amritsaru

Je to divné. Mahátma Krista pochopil a proti brutální agresi šel bosky křížem kráčem napříč Indií téméř nahý. V nenásilném odporu nakonec okupanty přemohl, aby ho zavraždil fanatik z vlastní krve a krátce po smrti další fanatici jeho mírový projekt soužití muslimů a hinduistů zcela pošlapali a rozvrátili.

Je to divné. Mahátma Krista pochopil a křesťané ve své drtivé většině NE. To jen občas nějaký poblouzněný kacíř jako třeba Dirk Willems.

Svět není nikdy připraven na velikány ducha. Svět nevěří, že násilí se dá neutralizovat nenásilím, že měkké VŽDY nakonec přemůže tvrdé, jak praví Lao'C.

Jak malou víru mají "křesťané, když nevěří, že nacismus bylo lze přemoci nenásilným odporem, bojkotem. Jistě, mnozí by zaplatili životem. Ale válka snad životy ušetřila (50 miliónů mrtvých)???

Jak malou víru mají obzvláště křesťané, když nevěří v sílu a moc toho svého evangelia, o kterém žvaní, jen když to není příliš nebezpečné jej aplikovat?

Nenásilný odpor není pasivita, neznamená to být hlupákem. Nenásilný odpor vyžaduje zodpovědnost, trpělivost, odhodlání, osobnostní integritu. Neznamená to pomodlit se a čekat na deus ex machina. Vyžaduje naopak promyšlenou akci, důvtip.

Rusko-ukrajinský konflikt je mnohostranný a externě přiživovaný. Přílis mnoho křivd, příliš mnoho lží. 
A lidé se stávají zajatci narativu, fanoušky, fanatiky.

Vložil: Tomas v Pátek, 29. duben 2022 @ 22:13:06 CEST (469 čtenářů)
Více... | 22 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Život víry: Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými
Zamyšlení

poslal Frantisek100

Jak může poznání pravdy osvobodit? Jsme nesvobodni, pokud se týká pravdy? Bohužel jsme ovládání médii, jak nikdy dříve nebylo možné.  A každé médium říká  část pravdy zahalené snůškou lží. . A tak jsme v zajetí lži. Potřebovali bychom znát pravdu, ale jak se k ní dostat. V dnešní době o válce informují jinak média u nás a jinak na druhé straně. Nikdo tak nezná celou objektivní pravdu. V rozhodování nejsme svobodni, protože nás ovládají nepravdy či polopravdy. Jsme otroci. Ke svobodě bychom potřebovali pravdu.   ·  


32Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.“ ·  
33Odpověděli mu: „Jsme potomci Abrahamovi a nikdy jsme nikomu neotročili. Jak můžeš říkat: stanete se svobodnými?“ ·  
34Ježíš jim odpověděl: „Amen, amen, pravím vám, že každý, kdo hřeší, je otrokem hříchu. ·  
35Otrok nezůstává v domě navždy; navždy zůstává syn. ·  
36Když vás Syn osvobodí, budete skutečně svobodni.  

 Pán Ježíš hovořil k věřícím židům. Tou pravdou, kterou měl Pán Ježíš na mysli, byla pravda o hříchu. Všichni jsou otroci hříchu.  To si ani dnes nikdo nepřizná.  Přece se  rozhoduji sám. Jenže na naše rozhodnutí má vliv hřích  a lež. Jsme nesvobodni a jednáme pod vlivem nepravd a lží a hříchu.   Pavel to na sobě vnímal.   ·  

14Víme, že zákon je svatý – já však jsem hříšný, hříchu zaprodán. ·  
15Nepoznávám se ve svých skutcích; vždyť nedělám to, co chci, nýbrž to, co nenávidím. ·  
16Jestliže však to, co dělám, je proti mé vůli, pak souhlasím se zákonem a uznávám, že je dobrý. ·  17Pak to vlastně nejsem já, kdo jedná špatně, ale hřích, který je ve mně. ·  
18Vím totiž, že ve mně, to jest v mé lidské přirozenosti, nepřebývá dobro. Chtít dobro, to dokážu, ale vykonat už ne. ·  
19Vždyť nečiním dobro, které chci, nýbrž zlo, které nechci. ·  
20Jestliže však činím to, co nechci, nedělám to já, ale hřích, který ve mně přebývá. ·  
21Objevuji tedy takový zákon: Když chci činit dobro, mám v dosahu jen zlo. ·  
22Ve své nejvnitřnější bytosti s radostí souhlasím se zákonem Božím; ·  
23když však mám jednat, pozoruji, že jiný zákon vede boj proti zákonu, kterému se podřizuje má mysl, a činí mě zajatcem zákona hříchu, kterému se podřizují mé údy. ·  
24Jak ubohý jsem to člověk! Kdo mě vysvobodí z tohoto těla smrti?     

 Pavel popsal působení hříchu na sobě. Nutí a pokouší mne dělat opak toho, co je správné a svaté. Tak jednali i první lidé v ráji. A proto nás ani Boží Desatero nezachrání, protože ho nikdo nedokáže dodržet. Jsme tedy v situaci, kde není řešení? V nás neexistuje, ale díky Božímu zásahu řešení existuje. Jaké?   To je to další část pravdy, která osvobozuje.     

 Naše vůle musí být podřízena nikoli hříchu, jak to  popsal  Pavel, ale Duchu Božímu. Ten musí přijít do naší duše, našeho těla a ovládnout to původní já, v němž panuje hřích. Jak?   

 Vírou a přijetím. A to je celodenní boj. A funguje to? Nejsme dál nesvobodni a bez pravdy ????                    
Vložil: Tomas v Pondělí, 11. duben 2022 @ 22:37:29 CEST (318 čtenářů)
Více... | 9 komentáře | Život víry | Skóre: 0Kontrasty: Legenda o Antikristu
Zamyšlení

poslal dzehenuti

autor : Vladimir Solovjov – Wikipedie (wikipedia.org)


Děj se odehrává na začátku 21. století. V Berlíně právě zasedá velké ústavodárné shromáždění Evropské unie. Elity unie se rozhodnou centralizovat moc a prostřednictvím uměle vyvolané krize vytvořit federální stát s prezidentským systémem. A k tomu se brzy připojí i Spojené státy a další země a evropský prezident se tak stane i šéfem Světové vlády. Tento mírotvůrce, který tvrdě potře jakékoli narušení světového míru, je *****m...

no nepřipomíná vám to něco ? Máte tip na prezidenta ? ...já ano
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 07. duben 2022 @ 12:18:07 CEST (640 čtenářů)
Více... | 44 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0S úsměvem: Vtip - nebo u křesťanů snad realita všedního dne?
Zamyšlení

poslal oko

Na mostě stojí na zábradlí sebevrah a odhodlává se ke skoku.

Vložil: Tomas v Pondělí, 04. duben 2022 @ 11:14:42 CEST (1600 čtenářů)
Více... | 1517 bytů | 270 komentáře | S úsměvem | Skóre: 0Život víry: Co znamená následovat Krista??
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Co znamená následovat Krista? 

 Někdy mi to připadá, že nás někdo nutí k opuštění rodiny a jít někam kázat evangelium.  Ale to už se dělo a působilo to jako  projev sobeckého fanatického a útočného náboženství.

 Opravdu na nás chce Pán Ježíš opustit prostředí , v němž žijeme společně s ostatními lidmi, a někam jít? Jaká je k tomu motivace? Pro vlastní záchranu a věčný život? Pak jsme jen sobci, kteří myslí na sebe.   
 Bohužel některé verše z Bible tak působí, pokud se nad nimi hlouběji nezamyslíme.    

 Věřím , že výzva k následování Krista je jednání v duchovním smyslu. Manžel neopustí rodinu, ale nebude chodit do hospod a opíjet se, nebude nevěrný své ženě, budu se věnovat dětem, poctivě pracovat… Nastane v něm změna. On opustil dřívější svět hodnot. A tak je to  podobně ve všem. Umět překonávat naše sobecké já a myslet na druhé. Opustit to, na čem jsme byli až moc závislí a co nám spíše škodilo. Je to proces, která probíhá celý život a denně jsme postaveni před rozhodnutí, jak máme následovat. Dnes je to těžší, protože vlivem médií jsme stále hlouběji zatahování do dnešní světa pochybných hodnot, pokušení a zla. Jsou ovlivňovány i naše emoce. 

Někdy si musíme položit otázku: " Pane Ježíši, kde je pravda a co mám dělat?" 

 Byl jsem překvapen jednou rodinou. 

Pořídili si domek na hypotéku a další hypotéku na jeho rekonstrukci. Jsou už středního věku  a mají dvě malé děti. Jednu místnost hned na začátku imigrace upravili tak, aby tam mohla bydlet ukrajinská maminka s dětmi. Rozhodli se tak ještě předtím, než vláda slíbila příplatek. Nejsou sice asi navenek věřící, ale uvědomil jsem si, že tímhle jednáním následují Krista.  Mnoho lidí o své víře nemluví, ale hovoří jejich činy. Bůh to jistě vidí a ocení, i když oni dobrodinci na svoji odměnu nemyslí. Mají prostě cit jako měl Pán  Ježíš. To je také následování.  
Vložil: Tomas v Pondělí, 04. duben 2022 @ 10:58:25 CEST (275 čtenářů)
Více... | 4228 bytů | 8 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Vlastnosti občana v Božím království.
Zamyšlení

poslal Frantisek100

1Když spatřil zástupy, vystoupil na horu; a když se posadil, přistoupili k němu jeho učedníci. ·  


2Tu otevřel ústa a učil je: 

   Čemu je učil? Jsou to rybáři  a těžko mohli znát Písmo jako třeba Pavel. Ale mají cit, srdce a Pán Ježíš je něčím přitahuje. A on jim chce říct něco, co zatím nechápou a co se týká nebe.
Vložil: Tomas v Neděle, 20. únor 2022 @ 00:34:10 CET (156 čtenářů)
Více... | 7067 bytů | 2 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Proč poslechli rybáři Ježíše a šli s ním ?
Zamyšlení

poslal Frantisek100

  Známe příběh, kdy Pán Ježíš povolává k sobě učedníky.Vypadá to jednoduše. Prostě na ně zavolá  a oni slepě poslechnou. Ale je to skutečně  zbrklé a nerozvážné rozhodnutí? Proč jim předem neoznámí, že je nečeká žádný prima život, ba naopak. Budou chudí a zemřou mučednickou smrtí. Někdy z toho někteří fanatici vyslovují názor, že když Bůh zavolá, máme vše nechat, opustit rodinu, rodiče a jít za voláním. Pak bychom ale mohli dopadnou jako ten mladík před nedávnem, kterého nějací divoši kmene Sentinelců hned zavraždili  a jeho tělo vystavili na pláži. Ale rybáři určitě nejednali lehkovážně. Proč poslechli a šli za Ježíšem???  

Vložil: Tomas v Pondělí, 14. únor 2022 @ 08:40:49 CET (1923 čtenářů)
Více... | 8127 bytů | 312 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Důkazy, že Ježíš existuje a Bůh také
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Přináším jasné důkazy z poslední doby i z doby dřívější, že Pán Ježíš Krisus, spasitel, existuje a Bůh také.

NĚKDO MUSEL STVOŘIT VESMÍR, JAKO PRVNÍ PŘÍČINA. TEN PRVNÍ VESMÍR, TEN ZAČÁTEK.

ŽÁBĚ DOROSTLA NOHA, MŮŽE I ČLOVĚKU.

SAMOOPLODNĚNÍ V PŘÍRODĚ EXISTUJE. MARIE BYLA PANNA.

VĚDOMÍ NEMŮŽE BÝT HMOTNÉ, EXISTUJÍ NEHMOTNÁ ČÍSLA, NEHMOTNÉ VZORCE, CELÁ MATEMATIKA, KTERÁ JAK SE UKAZUJE, POPISUJE PŘESNĚ VESMÍR, ALE SAMA HMOTNÁ NENÍ - Max Tegmark:

https://www.megaknihy.cz/nezarazeno/256943-matematicky-vesmir.html?utm_si=RFlidjRTZUc2TWpVMk9UUXpNalUyT1RReg==&utm_pab=&matchtype=&network=u&device=c&creative=519865923769&keyword=&placement=¶m1=¶m2=&adposition=&campaignid=13001285187&adgroupid=123248554498&feeditemid=&targetid=pla-298902665943&loc_physical_ms=9062891&loc_interest_ms=&searchtype=&gclid=EAIaIQobChMI_NvC3qHw9QIVp5BoCR2esQEREAQYBCABEgK9JvD_BwE
Vložil: Tomas v Úterý, 08. únor 2022 @ 14:05:45 CET (280 čtenářů)
Více... | 7 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: To jste opravdu rádi na světě?
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený


Prostinká otázka položená na diskuzním serveru Zpovednice.cz. Chvíli po založení tématu odpověděl místní křesťanský fundamentalista, že on tamto světě rád není. Vzhledem k tomu, že toto není úplně první případ, kdy jsem od křesťanů toto zaslechl (viz. níže přiložené linky), zajímalo by mě, jak jsou na tom v tomto ohledu místní diskutéři. Jste opravu rádi na tomto světě, nebo na tomto světě rádi nejste a už se nemůžete dočkat, až to tady zakufrujete a ocitete se tam, kde vám autoři Bible slibují, že to bude jakože fakt cool (a navíc věčný) zážitek: "Co oko nevidělo a ucho neslyšelo a na lidské srdce nevstoupilo, to Bůh připravil těm, kdo ho milují."?L.D.
Vložil: Tomas v Středa, 02. únor 2022 @ 11:54:31 CET (394 čtenářů)
Více... | 12 komentáře | Život víry | Skóre: 0Život víry: Zamyšlení o věčném trestu
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Níže uvádím reportáž z popravy jistého R. F. Damiense, která se odehrála před 265 roky. Tento zajisté šokující text mne nicméně přivedl k úvaze, že takto brutální exekuce není vůbec nic ve srovnání s tím, co bude provádět Ježíš špatným křesťanům a jinověrcům. Osobně si domnívám, že žadný ze zdejších diskutérů není takové monstrum, aby si spravedlivě zasloužil byť jen desetinu z toho, co musel vytrpět slabomyslný R. F. Damiens, natož pak, aby byl kdokoliv ze zdejších uvržen do věčných ohnivých muk pod taktovkou Beránka! Přesto je zřejmé (pokud čteme v Bibli to, co tam opravdu je a ne to co bychom tam rádi viděli), že součástí Božího Plánu je trest nekonečně krát horší, než to, co kdy v minulosti aplikoval světský právní systém. A co víc - z Bible je více než jasné, že tímto způsobem skončí většina populace (a tedy s největší pravděpodobností i většina křesťanů). Někteří křesťané se snaží od tohoto obracet, snaží se před tím schovat pod peřinu, ale - ono přestat věřit v hrůzy Pekla je jako přestat věřit na gravitaci - obojí nezmizí jen proto, že si to někdo přeje...

Vložil: Tomas v Středa, 26. leden 2022 @ 12:46:26 CET (812 čtenářů)
Více... | 9251 bytů | 72 komentáře | Život víry | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.34 sekundy