Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Doubravka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16086, komentáře < 7 dní: 311, komentářů celkem: 390073, adminů: 60, uživatelů: 5031  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 343 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106935639
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Co je a co není církev.
Vloženo Sobota, 26. červen 2010 @ 16:44:48 CEST Vložil: Stepan

Zamyšlení poslal leonet

Podívejme se jak to bylo s první ženou na světě. Pramáti Eva nebyla učiněna z hlíny, ale byla utvořena z Adamova žebra. Jen málokdo si uvědomuje jaký má tento předobraz církve význam pro pochopení jejího skutečného stavu. Jen se zamyslete nad textem z Genesis 2,21.22:
I uvedl Hospodin Bůh na člověka mrákotu, až usnul. Vzal jedno z jeho žeber a uzavřel to místo masem. A Hospodin Bůh utvořil z žebra, které vzal z člověka, ženu a přivedl ji k němu.

Adam na tomto místě je předobrazem Krista a Eva předobrazem církve. Tento obraz nám říká, že církev, stejně jako Eva z Genesis 2, pochází pouze z Krista, respektive jako Eva z Adama. Eva nemohla říci, mé tělo pochází z prachu země, jako to mohl prohlásit Adam. Adam byl spojením prachu země a dechu Božího. A mohla o svém původu jedině prohlásit, celé pocházím z Adama.

A tak stejně to je s církvi Kristovou. Ta skutečná Církev podle Božího srdce, je pouze to, co pochází z Krista. Jen si vzpomeňte na slova z Janova evangelia 19,34: jeden z vojáků mu probodl kopím bok; a ihned vyšla krev a voda; krev je život a voda slovo života. Jak se to podobá „vzal jedno z jeho žeber“ a utvořil Evu.

Takže je na místě otázka: Co je to církev? Církev je to, co je vyňato z Krista. Eva byla vzata z Adama a tak byla vlastně Adamem. V tomto smyslu je církev jinou formou Krista. Právě tak jako byla Eva jinou formou Adama.

Shrnu výše uvedené v jednoduchý závěr: Církev je prostě Kristus.

Jaké je množství lidí, kteří si myslí, že církev je společenství „lidí“, kteří věří v Pána Ježíše a jsou spasení? Velké.
Jinými slovy řečeno, je to člověk, kterého vytvořil Bůh a jako materiálu přitom použil Krista. Není vytvořený z ničeho pozemského, ani z hlíny, materiálem z něhož je vytvořená církev, je Kristus. Uvědomte si, že pozemská církev nemá žádné postavení, ani život, ani výživu, ani existenci, pochází-li pouze ze země. To co je na církvi svaté a slavné, pochází pouze z nebe, z Krista.

Uvědomte si, že nečiní-li jak jednotlivý věřící, tak i celá církev to, co v nich působí život Kristův, není to podle Boží vůle. Jestli někdo má sice Kristův život v sobě, ale tímto životem a jeho puzením se neřídí, jedná pouze sám za sebe. Můžu se řídit svými myšlenkami a můžu hledat Boží vůli, nalézt ji a buď se jí řídit, nebo ne. Stále mám svou vůli a svobodu se rozhodovat a jednat podle sebe, nebo podle Boží vůle.

Protože je jeden chléb, jsme jedno tělo, ač jsme mnozí, neboť všichni jsme toho jednoho chleba účastni. 1 Kor. 10,17. Apoštol Pavel zde říká, že onen jeden bochník chleba představuje Kristovo tělo, tj. církev jako celek.

Vždy, když si připomínáme Pána, bereme si kousek z jednoho bochníku. Již dva tisíce let si berou křesťané na celém světě kousek z jednoho bochníku a jedí jej. A dělí se o jeden pohár červeného vína. Kdybychom mohli dát dohromady všechny kousky chleba za celou dobu, staly by se celou církví. Církev je Kristus v tobě, v něm a Kristus ve všech křesťanech, za celou dobu dohromady.

Náš přirozený člověk nemá s církví nic společného. To co má v nás vztah s církvi, je ta část bochníku, kterou jsme snědli. Janovo evangelium tyto věci zjevuje jasně, když říká, že ve všech, kteří věří v Pána Ježíše, přebývá Kristus, a jsou jedno v Duchu.
Uvědomte si, veškerý lidský talent, schopnosti, inteligence, síla a všechno, co člověk měl a má, a nepochází to z Krista, je mimo církev. A všechno co bylo a je vneseno do církve z přirozeného života, co pochází pouze z lidské podstaty, má a bude mít za následek pouze bourání a nikoliv budování.

Uvědomte si, že je mnoho lidí dobrých, upřímných, štědrých atd. a to i předtím, než uvěří, a když po svém spasení využívají své lidské přednosti ke službě Bohu, a jsou na ně patřičně pyšní, jak jsou překvapeni, když zjistí, že tato služba nemá místo a žádný význam v církvi Kristově.

To hlavní je, zda jejich lidské přednosti prošly křížem Kristovým. Tak jako Eva vznikla pouze z Adama, tak podobně církev je pouze to, co pochází z Krista. Cokoliv pochází pouze z člověka samotného, z jeho přirozeností po padlém Adamovi, není církev.
Na závěr nejdůležitější princip našeho znovuzrození: To co nás činí součásti církve Kristovy není naše pokání, ani vyznávání hříchů, ani naše víra. Součásti církve Kristovy nás učinil pouze život, který do nás vložil Kristus. A proto jediným naším krokem do církve Kristovy je pouze naše znovuzrození, kdy do nás vstupuje Kristus.

Nicméně jednáme-li i po znovuzrození jen podle sebe, pak jsme mimo církev. A tak kdykoliv jednáme jen podle sebe, nemůžeme konat Boží dílo. 


Podobná témata

Zamyšlení

"Co je a co není církev." | Přihlásit/Vytvořit účet | 116 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Co je a co není církev. (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Sobota, 26. červen 2010 @ 17:34:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Už vidím, leonete,

jak se ti ten tvůj vcelku pravdivý text budou snažit místní katolíci rozcupovat. Tak se připrav, abys ho statečně obhájil. Tož tak.

willyRe: Co je a co není církev. (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 26. červen 2010 @ 22:10:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj leonet.
Z počátku to vypadalo ne jeden z mnoha potrhlých článků, jakých zde už byla spousta. Některá přirovnání jsou hodně odvážná. Ovšem s překvapením jsem zjistil, že ti dávám za pravdu.

Jako katolík ti teda říkám:
Je tam hodně pěkných myšlenek a já s nimi souhlasím téměř na sto procent!

V některých věcech asi při podrobném rozboru najdeme rozdíly, ale to je pochopitelné.
Začnu s tím nejjednodušším a nepodstatným: netrvám na červeném víně, tak jako na něm netrvají ani evangelia. Jako na něm netrvali ani apoštolové.

..."veškerý lidský talent, schopnosti, inteligence, síla a všechno, co člověk měl a má, a nepochází to z Krista, je mimo církev."...
Všechno, co člověk má, pochází z Krista. Talent, schopnosti, inteligence - to všechno jsou dary Ducha svatého.


..."je mnoho lidí dobrých, upřímných, štědrých atd. a to i předtím, než uvěří, a když po svém spasení využívají své lidské přednosti ke službě Bohu, a jsou na ně patřičně pyšní, jak jsou překvapeni, když zjistí, že tato služba nemá místo a žádný význam v církvi Kristově."...

Na své přednosti bychom neměli být pyšní, ale stejně jsou určeny ke službě Bohu, jinak bychom je nedostali. Takže je legitimní je plně využívat a je legitimní pociťovat z toho také radost.


Jinak všechna čest, článek je to víc než dobrý
.
Zvláštní radost mně udělala věta: "Stále mám svou vůli a svobodu se rozhodovat a jednat podle sebe, nebo podle Boží vůle."
Toto jsem se zde snažil dlouho a marně některým vysvětlit.Re: Co je a co není církev. (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 26. červen 2010 @ 22:17:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To je zase slepenec, který nemá ani hlavu ani patu. Když to bude číst nevěřící, tak si musí pravděpodobně z tohoto “svatého rozjímání“ pomyslet, to je asi nějaký dopis z blázince.
 

Řeknu to jasně. Církev je tam, kde uchována nepřetržitá kontinuita apoštolské posloupnosti, v čele s Petrem-papežem. Církev je tam, kde je uchováno sedm svátostí. Církev je tam, kde je uchována apoštolská tradice, učení a Písmo svaté. Tuto nepřetržitou kontinuitu uchovává jen ŘKC. Každý kdo věří jinak, pak apoštol svatý Pavel důrazně oznamuje, že uvěřil nadarmo.Re: Co je a co není církev. (Skóre: 1)
Vložil: Jaela v Neděle, 27. červen 2010 @ 15:00:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Do církve patří všichni lidé bez výjimky, kteří jsou Boží milostí povoláni ke spáseNeví ke své vlastní škodě, co je Církev. (Skóre: 1)
Vložil: martino v Neděle, 27. červen 2010 @ 15:15:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milovaní bratři ivanp, leonet a Pamplon.
Vy jste opravdu trojka k pohledání a nebál bych se vyjádřit až k zblití. Co si má pomyslet středoškolák, vysokoškolák, ale i kdokoliv jiný, když si přečte co píše Pamplon: „Máš opravdu zvláštní pojetí svobody: Když se svobodně rozhodneme že neuvěříme těm prolhaným grázlům, že to co nám říkají je vzkaz od Boha, tak nás Bůh hodí do pekla.“ Tento zdejší “mistr“ označuje ŘK za prolhané grázly.
To mistr ivanp si zase hraje na diskusního klauna když nám servíruje své legrácky jako: „...keď vystrelíš na Mars bibliu a náhodou ju objavia marťania a na jej základe uveria, tak budú plnohodnotnými kresťanmi aj bez rímskeho biskupa s červenou čiapkou a keď uveria slovu a požehnajú chlieb a víno tak budú prímať pravé telo a krv aj bez rímskeho kňaza...“
A mistr leonet, to je třída první kategorie. Nejdříve nám vtlouká do hlavy, že server Grano Salis není pro všechny, ale jen pro věřící, kteří ovšem musí být pouze na tak omezené duchovní úrovni jako je on sám, aby byli schopni pochopit učení nějaké jeho sekty, která  Písma sv. nikdy  nečetla a pokud ano, tak Písmu sv., vůbec nerozumí, protože Písmo sv., není nikdo oprávněn vykládat jak on to chápe, ale Písmo sv., může vykládat jen muž, který je znalý a od Církve určený, jak o tom píše sv. Petr. A pokud tak činí jako mistr leonet, pak tak činí ke své vlastní zkáze, jak ho ujišťuje sv. Petr. A protože Písmo sv. náš milý leonet nikdy nečetl, tak nezná ani slova svatého apoštola Petra a veřejně se zde ztrapňuje i když si zde čechrá peří jako borec po vítězném zápase.Jak je možné, že  tento náš učitel a znalec Písma sv. leonet slyší poprvé o sedmi svátostech plně realizovaných již v apoštolské době?
Takže bratři, zanechte svých špěků, nedělejte ze sebe blbce jen proto, že se schováte za přezdívky a nerozčilujte se jen proto, že nejste schopni veřejně přiznat, že žijete v bludu a nejste schopni rozpoznat pravou, svatou a apoštolskou Církev Kristovu. Satan vám nasadil smyčku a vy jdete kam on chce a žvaníte do světa ke své vlastní škodě a zkáze nechutné zvratky plivajíc na Krista. Kristus má jednu Církev a v Apokalypse ji nazval svojí nevěstou. Chováte se jako bláznivé panny v evangeliu a důvěřujete Satanu co vám vnuká, že jste na správné cestě. Sv. Pavel nás vybízí, abychom se za takové dobrodruhy, jako jste vy modlili, že se snad Pán nad vámi jednou smiluje a dá vám poznat jak jste zbloudili. Vy asi opravdu Písmo sv. vůbec neznáte, ke své vlastní škodě a zkáze.
Re: Co je a co není církev. (Skóre: 1)
Vložil: lydia7 v Pondělí, 28. červen 2010 @ 20:36:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nedaj sa odradiť, leonet - píš, čo Ti Duch Pánov zjavuje ako Pravdu. Mňa Tvoje články posúvajú vpred. A verím, že i ďalších - mnohí sem chodia a nepíšu komentáre.Re: Co je a co není církev. (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Úterý, 29. červen 2010 @ 07:41:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Po mnoha větách s konečným závěrem lze souhlasit. Je to ale jen to "A" a mělo by se říci "B". Církev Boží nebo-li Kristova / jiný termín Bible nezná) není ani ŘKC, BJB ani jakákoli jiná lidská více či méně organizace. Její Hlavou není papeč, ale Kristus ! Tělo představuje Církev. Jiná je funkce nohy a jiná prstu ruky. Proto je více "církví podle jména", které kladou jiné důraszy. Tím se utváří obraz těla. Není na škodu, že existuje CASD,KřSb,BJB,CBˇ,CČE atd. včetně naší, neoprávněně se hlásící k prvním křesťanským sborům ( ty neměly ánunk o 7 svátostech, papeží atd.). Tertulian někdy kolem roku 175 psal, že ĚRímasné mají přestat pronásledovat křesťzany mimo jiné také proto, že osvobozují Římany od démonů ( dnes bychom asi řekli od psychiockých problémů) a uzdravují. Podívejme se dnes na farnosti, kolik lidí tam bylo osvobozeno od démonů atd. Co je potřeba zdůraznit : Církev je množina znovuzrozených lidí, kteří uvěřili v Pána Ježíše jako svého Spasitele ( pokání, obrácení, vyznání ústy  před svědky a víry v srdci ne na papíře). Ne každý křesťan je součástí Církve. A soudit bude jen Pána Ježíš kdo je nebo není znovuzrozen. Církev je obrazem Nevěsty, která má Ženicha - Pána Ježíše.
Re: Co je a co není církev. (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Úterý, 29. červen 2010 @ 11:18:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zámer tvojho článku je dobrý v tom,ako pokazuješ na  napojenie církve na Krista.
Osobne si však myslím,že obraz Evy ako církve sa nikde v Biblii nevyskytuje.
Avšak viac krát sa vyskytuje obraz Krista ,ako ženícha a církve ako jeho nevesty.
Základom tohto obrazu je,že ženích miluje nevestu a nevesta miluje ženícha.
Ak ja chcem byť súčasťou nevesty /církve Kristovej/musím milovať ženícha 
z celého srdca,z celej svojej duše,sily a mysli.
Keď toto milovanie ženícha rozmením na drobné,tak to znamená,že
nerobím nič ,čo by ženíchovy bolo odporné,ale robím všetko to, čo sa mu ľúby.Re: Co je a co není církev. (Skóre: 1)
Vložil: filemon v Čtvrtek, 21. březen 2013 @ 11:05:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Z toho, co udělali lidé za ty dva tisíce let, musí být Pánu Církve k pláči. Stvořili lidské organizace, které nazývají církvemi, spravují je dle svého uvážení, směšují tyto organizace se světem či falešnými náboženstvími...A přece je tu cesta ven. Bezpodmínečné se podřízení Božímu slovu a Duchu svatému, který vede k pravé jednotě- ne lidskému rozdělení. K pravé jednotě, kdy jednotlivá shromáždění se scházejí ve jménu Pána Ježíše bez pout lidských organizací a ustanovení. Kde Ježíš je tím jediným Pánem, který jako pravý Pastýř vede a sytí svůj lid a který vede jedny k druhým v lásce a službě skrze dary, které Církvi dal...Stránka vygenerována za: 0.61 sekundy