Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jaroslava.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 295, komentářů celkem: 395931, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 247 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108477048
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Jak správně milovat chudé a trpící
Vloženo Neděle, 30. prosinec 2012 @ 13:45:59 CET Vložil: Stepan

Služba bližním poslal Grace

Slyšeli jste nebo prožili podobné příběhy, jako tyhle?

1. Křesťan poskytne svou pomoc v podobě hmotných darů chudým, a ti chudí pak chtějí stále víc a víc – ale ne Krista, ale těch materiálních věcí. Ty duchovní jen tak tiše přetrpí, aby mohli dostat více toho materiálního.

2. Bezdomovec od Vás chce peníze, ale když mu místo nich křesťan chce koupit jídlo, tak mu ten bezdomovec sprostě vynadá.


3. Přistěhovalci využívají křesťanské pohostinnosti do té doby, co se postaví na vlastní nohy, a pak se obrátí proti křesťanům.

4. Křesťan usilovně poskytuje osamělým a trpícím duchovní útěchu, ale za nějakou dobu zjistí, že ho vyhledávají tak často, jako by měli vyhledávat Krista v modlitbě. Denně i v noci mu zvoní telefony a on s hrůzou zjišťuje, že se těm lidem nechtě dosadil na místo, které mu nenáleží, ale už neví jak z toho ven. Je blízko nervovému zhroucení.


Jak má vlastně křesťan správně milovat, aby jeho síly opravdu sloužily Bohu, a ne lidskému sobectví? Je nutné strpět takové zneužívání nebo jej odmítnout?

Podobná témata

Služba bližním

"Jak správně milovat chudé a trpící" | Přihlásit/Vytvořit účet | 270 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Neděle, 30. prosinec 2012 @ 15:05:48 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Jak má vlastně křesťan správně milovat, aby jeho síly opravdu sloužily Bohu, a ne lidskému sobectví? Je nutné strpět takové zneužívání nebo jej odmítnout?

Křesťan má milovat Boží láskou, která byla vylita do jeho srdce skrze Ducha Svatého pod Jeho vedením, tzn. Božím způsobem s Boží moudrostí. Jistěže takové milování je zneužitelné - i Pána Ježíše lidé v Jeho době lidé zneužívali a Pán to tu a tam naznačoval, ale lidi za to neodsuzoval ani na ně neukazoval ani je od sebe neodháněl.

Sloužit Bohu a chudým lidem lze správně a účinně jedině v duchu skrze Ducha a pod vedením Ducha Božího Božím způsobem tak, aby to vedlo k Boží slávě. To přináší pokoj srdci sloužícího a působí pokoj v srdci toho, komu je slouženo a brání to také ve službě někomu, komu být slouženo nemá, tj. tomu, kdo Boží milostí pohrdá.Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Neděle, 30. prosinec 2012 @ 16:24:00 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Trochu přidám něco k článku.

Jednak je známo ze svědectví pracovníků Armády spásy, že peníze se bezdomovci prosícího o peníze na jídlo nemají nikdy dávat, ale má se dát jídlo.

Dále je známo velké hnutí v Jižní Americe (název jsem zapoměl), ve kterém se křesťané zaměřují na lidi a rodiny ve svém okolí, které žijí nuzně a potřebují pomoc. Tu pomoc jim pak dlouhodobě poskytují. A výsledek? Ukázalo se, že potřeby obdarovaných a požadavky na obdarování se neustále stupňují, aniž by se situace chudých jakkoliv vyřešila.

Osobně a ve své blízkosti jsem zažil vyložené podvody založené na vylákání peněz pro soucit s prosebníkem. Včetně předváděných slz. Teď jsme jim pro smích. Někteří si na tom založili docela dobrý zdroj příjmů. Což lze zjistit zejména od pastorů církví.

Nikomu to nevnucuji, ale dobře si přečtěte, kde se má bezpodmínečně dávat pomoc pouze bratrovi (bratrům). Tedy společníkům ve víře. Nikoliv komukoliv. Dobře si pak musíme uvědomit, kdy náš bližní (tedy kdokoliv na světě) pomoc potřebuje, neboť je v nouzi.

Ježíš Kristus sytil zástupy. Vyskytli se také ti, kteří za ním šli jen kvůli tomu sycení. Ježíš Kristus měl velkou moc, dokonce takovou, že mohl odstranit veškerou bídu a hlad na celé zemi. Ostatně, toto mu nabízel pokušitel při pokušení na poušti. Ježíš to nepřijal a ani jindy lidstvo jako celku hladu nezbavil.

Jsme tu proto, abychom zvěstovali evangelium. Když tedy projevujeme v milosrdenství lásku Kristovu, obdarovaný by o tom měl vědět. Jen tak dojdou naše dary Božího požehnání.Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 30. prosinec 2012 @ 17:55:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Jak má vlastně křesťan správně milovat, aby jeho síly opravdu sloužily Bohu, a ne lidskému sobectví? Je nutné strpět takové zneužívání nebo jej odmítnout?

1. Když chci někomu pomoci, nebudu mu dávat něco k pomoci tak bezcenného a bezmocného, jako jsou peníze. (A to není jen rétorika). Principielně bránit lidi před likvidací jejich života rozdáváním peněz jako pomoci "zdarma".

2. "Milovat někoho", "starat se o někoho" znamená věnovat mu něco cenného a důležitého, co mění zachraňuje životy lidí: Například čas, jídlo, znalosti a zkušenosti, svou pozornost a přítomnost, vztah... a samozřejmě evangelium. To je mnohem těžší, než někomu strčit stovku (či tisícovku) a tím se ho zbavit či takovou "pomocí" uchlácholit svoje svědomí.

3. Dávat chudým a hodně (a poznat, kdo je chudý - člověk, který si kupuje cigarety, je obézní z přemíry jídla, má televizi a mobil není "chudý")

4. Pomáhat těm, kteří se věnují chudým, bezmocným, ztraceným. Dát například peníze nebo jinak podpořit kohokoliv, kdo se stará o chudé.

Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: Grace v Neděle, 30. prosinec 2012 @ 19:51:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Děkuji za reakce a různé pohledy. Ráda bych to ještě upřesnila, protože název článku je trochu zavádějící.

Měla jsem na mysli takové chudé, o jejichž základní potřeby (bydlení, jídlo a oblečení) je postaráno a také o jejich duchovní stravu a společenství.

Zajímá mě, jak by se měl křesťan zachovat, když zjistí, že jeho dobře míněná, ale ne dobře promyšlená, pomoc se stává tomu chudému zkázou, a ne skutečnou pomocí.  Mluvím o vypěstování závislosti na lidech a věcech místo na Kristu. Rázem takovou pomoc useknout se zdá strašně kruté, ale pokračovat v ní je zase dlouhodobé a zkázonosné pokrytectví… V takové pasti  je hodně křesťanů.Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Neděle, 30. prosinec 2012 @ 21:03:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na těchto stránkách jsem to už psal několikrát, ale zopakuji to ještě jednou.
Jan 13,34-35: Nové přikázání vám dávám, abyste se navzájem milovali; jako já jsem miloval vás, i vy se milujte navzájem.
Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít lásku jedni k druhým.“

Tyto dva verše docela srozumitelně vysvětlují jak a komu má křesťan pomáhat. A jaký to má účinek na okolí. Podle lásky jednoho křesťana k druhému lze jedině poznat kdo je křesťan a učedník Pána Ježíše. Jestli si někdo myslí, že budeli dávat svou lásku najevo i nevěřicímu a že on z toho usoudí, je je skutečným učedníkem Ježíše, tak se ho ptám kde nachází v Písmu potvrzení, že činí správně?

Podle slov Pána Ježíše májí všichni ti, kteří nejsou v Církvi vidět Boží lásku mezi údy Církve a teprve toto je pro ně svědectvím o tom, kdo jsou ti, co takto žijí. Žel bývá to přesně naopak, údy církve mezi sebou vedou spory o Zákon, přesto že nejsou pod Zákonem a místo aby si projevovaly lásku jedni k druhým, obviňují se z nedoržování zákonných povinností. A místo aby si pomáhali, tak raději spolu bijují a vedou spory.Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Neděle, 30. prosinec 2012 @ 22:01:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ještě doplním, na co a pro koho oraganizoval apoštol Pavel sbírku mezi křesťany? 2 Korintským 8,1-7Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: Vacant v Pondělí, 31. prosinec 2012 @ 10:41:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Strpět. A pokaždé když nás někdo nakopne za naši dobrotu tak přemýšlet o tom kolikrát jsme my zradili Boha a do jaké míry je ta naše dobrota opravdivá. Nejvíc obvykle stejně křičí ti kteří nikomu nic nedali a nebo dávají milostivě jen odpadky a přebytky.Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pondělí, 31. prosinec 2012 @ 15:07:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jednak je pomoc spoutání, okamžitá, což je záležitost citová. Je nám těch lidí prostě líto. Když se dívám na televizi, vidím, že těch lidí, kteří s druhými a trpícími nějak cítí, je naštěstí v naši zemi hodně. Nečekají na zpětnou reakci. Pomohou  a odejdou, aniž bychom se dozvěděli, kdo to byl. A třeba to ani nejsou věřící. Já vím, jsou věřící, kteří řeknou, že tohle dobro není z Boha. Škoda. A těm dárcům dopředu přisuzují účelové jednání.

Takovou spontánní pomoc poskytl Samařan.. A Ježíš to vysoce hodnotil


A pak už jsou pomoci promyšlené. Například adopce na dálku, něco úžasného. Četl jsem dopis dárcům od takového chlapce a rád bych ho zde uveřejnil:


Zde překlad z AJ:

Drahy podporovateli,
Nejprve prijmi muj srdecny pozdrav. S nadeji doufam, se Vam Buh ve vsem
zehna.
Take ja se mam dobre, jsem navic velmi velmi stastny, protoze mi
pomahate. Diky vasi pomoci mohu navstevovat mou skolu. Jsem velmi rad,
ze ve skole ziskavam vzdelani. Je to cirkevni skola a je to velmi
pekne misto. Naucil jsem se tam mnoho veci.
Je to velmi pekna a dobra prilezitost a sance pro me. Nemam rodice ani
bratra nebo sestru. Mam pouze babicku a strycka a ziju s nimi. Oni sami
nemohou unest vydaje na moje vzdelani.
K vyroci narozeni Jezise Krista vam preji stastne Vanoce a radost.
Jsem vam velmi vdecny za vasi pomoc. Vidim, ze mi Buh skrze vas pomaha.
Modlim se za vas a vim, ze se vy modlite za me.
Chtel bych byt doktorem, chci slouzit lidem protoze vidim, ze mnoho lidi
je bez pomoci/osetreni. Chci se venovat sluzbe druhym.
Jste vitani v nasi zemi, dekuji vam mnohokrat za vse.
Vase milujici dite.

Taková pomoc pomůže darovanému, potěší dárce i našeho Pána Boha.


Ale jinak dnes musíme být opatrní a prosit Pána, aby nás vedl.

A pamatujme, že asi platí takový statistický Boží koeficient. Deseti pomůžeme a jen jeden z nich poděkuje. Když to neodradilo Pána Ježíše od pomáhání, nemělo by to odradit ani nás.


Požehnaný nový rok 2013 všem

=
Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 01. leden 2013 @ 18:38:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kdo nezná Boží vůli, ať se o pomoc druhým nesnaží, potřebuje totiž napřed pomoc on sám.

Snažit se pomáhat bez Božího požehnání je marnost.
Pomáhat se musí v pravdě. Pomáhat se musí tomu kdo pomoc v pravdě přijímá.
Pokud nějaký bezdomovec žádá pomoc, je třeba nebýt hloupý a nenechat se jím zneužívat pro vlastní dobrosrdečnost. Bezdomovci jsou v somrování vyškolení ulicí a pokud uvidí dobrosrdečného hlupáka vidí v něm pouze a jenom křena. A pokud onen hlupák není zas tak hloupý a peníze na chlast jim dát nechce, zkouší na něho taktiku sprostoty a křiku. Nakonec aby jim člověk zavřel hubu tak jim peníze vydá. Je to obyčejná sprostá vyděračská psychologie ze strana bezdomovců, zneužívají dobrosrdečnost proti dobrosrdečnému.
JÍDLO:
Chceš pomoci somráku? Tak pojď koupím ti jídlo. Jídlo nechceš? Ty chceš peníze na kouření a chlast? To není pomoc! Dej si odchod smraďochu ty pomoc nechceš. Pokud začne sprostě nadávat tak tvrdě:
Neotírej o o mne tu svou sprostou hubu, nebo ti jednu fláknu!
PRÁCE:
Chceš peníze, přijď zítra potřebuji ponatírat plot, potřebuji chlapa ke zbíječce, potřebuji chlapa na výkopové práce, úklid stavební suti a zaplatím ti a dám najíst. Ano, zítra přijdu. Kecá! Nepřijde! Nikdy žádný nepřijde! Vždyť somrovat peníze po dobrosrdečných hlupácích je mnohem snadnější než pracovat.
Tohle jsou dva základní modely v jednání s bezdomovci.
 
Pravda je totiž taková, že bezďák který pracovat chce a chce si nechat pomoci, si nakonec bydlení u někoho najde.
Jsou jistě vyjímky, ale naprostá většina bezdomovců co znám jsou chroničtí flákači a notoričtí zloději, kteří potřebují pevnou a ráznou ruku.
2 Tesalonickým 3:10  Když jsme u vás byli, přikazovali jsme vám: Kdo nechce pracovat, ať nejí!Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: Lu v Středa, 02. leden 2013 @ 16:15:09 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
www.youtube.com/watch?v=OQOSqw7EUN8Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: Ali-baba v Středa, 02. leden 2013 @ 16:58:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
---Jak správně milovat chudé a trpící ---"Jak správně milovat "  Na to nejde dát nějakou přesnou šablonu ,či předepsaný způsob chování ,formou třeba nějakého přesného návodu ,nebo i škonení :-)   Neboť jak správně milovat ví jen Bůh, skrze svého Ducha sv.,kerého nám dal.Myslím si, že kdo nepřijal Ducha svatého se "správně milovat" nikdy nenaučí .A agapé milování nepochopí,neboť ani pochopit nemůže. 

--- Je nutné strpět takové zneužívání nebo jej odmítnout?---

Osobně si myslím,že strpět nějaké to zneužití rozhodně není na škodu,neboť mám za to, že někoho může přivést k prospěšnému zahanbení, a to podle Boží vůle.  

    Fp 1,29  Neboť vám je z milosti dáno netoliko v Krista věřit, ale pro něho i trpět;Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Středa, 02. leden 2013 @ 18:53:56 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bůh Otec poslal svého Syna, aby zemřel za nás hříšníky.

Jan 15,13: Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele. 12 verš: „To je mé přikázání, abyste se milovali navzájem, jako jsem já miloval vás.
A 14 verš: Vy jste moji přátelé, činíte-li, co vám přikazuji.

Tak nějak cítím smutek z toho, že toto Boží slovo nebereš vážně. Ani to, co jsem ti už psal.

Tak ještě jednou; nevěřícím není a nebude svědectvím tvého křesťanství to, když jím budeš nějak materiálně pomáhat. Boží slovo říká, že pouze láska mezi křesťany jím může být svědectvím.Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Čtvrtek, 03. leden 2013 @ 12:13:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Člověk který potřebuje pomoc, nemusí být vždy oním biblickým lazarem, kterému nikdo pomoct nechtěl. Ten biblický lazar o pomoc stál a lidé tvrdého srdce, jdoucí kolem mu ji neposkytli.
Člověk ležící na zemi nemusí být nutně lazarem, který o pomoc stojí, může to být lotr přibitý na kříži, lotr který pyká za své zlé skutky, lotr který pokouší Krista, lotr který se chce uzdravit, aby mohl své zlé skutky páchat dál, který o skutečnou pomoc v pravdě vlastně ani nestojí.Re: Jak správně milovat chudé a trpící (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Čtvrtek, 03. leden 2013 @ 18:08:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na den, naučíš-li ho lovit, dáš mu potravu pro celý život. (čínské přísloví)
Stránka vygenerována za: 1.24 sekundy